המלצה לDAC עבור חבר

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
AntoneX
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #91 

והנה שוב פעם הגענו לממיר לקוי בין האוזניים.
כאשר מוח לא מפותח מנסה לתרגם משהו קצת מעבר למחשבה סטריאוטיפית ובאנלית, הוא מקבל תוצאה:
"נשמע כמו פרסומת ל"די לסמים".
נערך לאחרונה על ידי AntoneX ב 19/01/2020 18:20, נערך פעם 1 בסך הכל.

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 127 פעמים
קיבל תודות: 466 פעמים

נושא שלא נקרא #92 

AntoneX כתב:והנה שוב פעם הגענו לממיר לקוי בין האוזניים.
כאשר מוח לא מפותח מנסה לתרגם משהו קצת מעבר למחשבה סטריאוטיפית ובאנלית, הוא מקבל תוצאה "נשמע כמו פרסומת ל"די לסמים".
...
·

תודה, זה כל מה שהיה חסר כאן.
פנייה לגופו של אדם.
חסימה נעימה (l)

AntoneX
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #93 

(Y)
בכיף.

Belial
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

מדידות והאוזן האנושית

נושא שלא נקרא #94 

אם לסכם את כל התיאוריה בתמונה אחת, אז מציע שתתבוננו בגרף המופשט שהכנתי.

אני אנסה להסביר:

קודם כל, הנה גרף השוואה ענק בין המון DACים שנבדקו על סמך מדידות בלבד והתוצאות רוכזו כפרמטר משוקלל של תווך דינאמי, עיוותים, ויחס אות לרעש. ככל שהערך גבוה, ה DAC "יותר טוב", או לייתר דיוק, נמדד יותר טוב.

https://www.audiosciencereview.com/foru ... png.33603/

כמה עובדות על האוזן האנושית (כולן מוכחות מדעית)

1. תחום השמע שלנו בתדר הוא בין 20 הרץ ל 20 קילוהרץ. ולא אין לנו יכולת על טבעית "להרגיש" צלילים מעל ל 20 קילוהרץ. למען האמת, לרוב האוכלוסיה שחובבת מוסיקה שעבורה יש חשיבות לאיכות הסאונד, אין יכולת לשמוע מעבר ל 15 קילוהרץ, כי מדובר באנשים מעל לגיל 40 ברוב המקרים (אישית, לא מכיר הרבה צעירים ששמעו הדיאנה קרל)

2. האוזן האנושית אינה מסוגלת להבחין בקיום של עיוותים הרמוניים מתחת ל 1% עבור אות מחזורי מורכב (כולל מספר סינוסים), והיא אינה מסוגלת להבחין בעיוותים הרמוניים מתכת ל 0.5% באות סינוס פשוט. היות ואנו לא מאזינים לסינוס טהור, אז כל נתון של DAC או מגבר מתחת ל 1% THD+N נחשב תקין ואין צורך ביותר מזה.

3. התווך הדינאמי שאנו מסוגלים לשמוע בסביבה ביתית הוא 70 דציבל - זה התווך של תקליטי ויניל שרוב האודיפילים מרבים לשבח את איכותו.

עכשיו תבוננו בתוצאות המדידות בקישור שנתתי, ותבוננו בתמונה המצורפת של ההשוואה בין DACים על זמך מדידות בלבד.

בתמונה יש גרף קורלציה מופשט. הציר האפקי מיצג פרמטר וירטואלי של מדד WOW - כמה טוב זה נשמע לנו. הציר האנכי מייצג פרמטר משוקלל וירטואלי שמתקבל משקלול שלושת המדדים שהזכרתי, תחום הענות, אחוז עיוותים ורעש, ותווך דינאמי.

מה רואים ולומדים מהגרף? פשוט, ככל שהמכשיר ה DAC או המגבר נמדד יותר טוב, כך הוא נשמע לנו יותר טוב, וזו עובדה מדעית. אבל, לקורלציה הזו יש גבול! בגלל זה רואים אזור ברך ורוויה. DAC שנמדד 70 נשמע יותר טוב מ DAC שנמדד 50, אבל DAC שנמדד 80 ו DAC שנמדד 140 - נשמעים לנו אותו הדבר, כי זה מחוץ ליכולת האבחנה האנושית.

אז למה אני בכל זאת כן מתייחס למדידות מעבר ל 70? התשובה פשוטה, אדם שילם את מיטב כספו ורכש DAC ב 5000$ במקום להתפשר ב DAC ב 500$, אז נכון ההשקעה לא תתבטא באיכות שמע יותר טובה, אז לכל הפחות שתתבטא במדידות יותר טובות, בכדי שלפחות יתקבל אפקט פסיכולוגי ולא הרגשה שדפקו אותי.

בקישור למדידות ה DACים יש ללא ספק עדות לגזל שחברות היצרנים עושות. DAC סופר יקר ואקזוטי של חברה מובילה כמו PS AUDIO נמצא כמעט במקום אחרון, לעומת DAC עממי וזול ב 500$ של חברת TOPPING מוביל כמעט במקום הראשון.

האם זה אומר שה DIRECTSTREAM DAC של PS AUDIO נשמע פחות טוב? לא! כי יש לו מדד SINAD של 80db - שזה 10db מעל יכולת האבחנה. ל TOPPINF D90 יש SINAD של 120db ולכן הוא יותר עדיף, כי קודם כל הוא הרבה יותר זול, ושנית גם הכלב שלך עם יכולת שמיעה אוטראסונית יוכל להינות ממנו...

מקווה שהבנתם את המסר.

עכשיו אפשר לחזור לריב.

יום טוב
The Devil is in the details

AntoneX
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #95 

אבל TOPPING , SMSL ושאר צעצועים סיניים עם לדים כחולים, הם מכשירים שלא ניתן להאזין להם באופן כללי.
צליל מזעזע. (שמעתי בצורה יסודית לפחות 10 כאלה בין 50 ל 500$)

לא הייתי קונה דאק מיצרן סיני כזה, כמו שלא הייתי קונה דאק מדולפינים, כי יש להם שמיעה "אחרת".

(למרות שאני בטוח שבמצב היפוטטי נמצא מכשיר סיני שנשמע טוב, אבל עוד לא שמעתי כזה)

משהפרפר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

Re: מדידות והאוזן האנושית

נושא שלא נקרא #96 

@Belial
·רגעע רגע.. אני מתעניין בסטרימר דאק של קימברידג' אודיו. משהו כמו CXN V1 מיד 2... משהו שיהיה זול מחדש, ומספיק טוב עבורי.

לא ראיתי שמישהו מכם התייחס בכלל למכשיר כלשהו מהחברה הזו [ויש כמה]. אני דווקא די מסוקרן לראות, האם המוצרים
הללו נחשבים כמוערכים, או כמשהו שראוי שיימצא בראש ערימת האשפה...

משהפרפר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #97 

@AntoneX
·מי מחפש את הסיניים הללו, שהם סתם קופסאות שלא שוות את מחיריהן? אבל אני מחפש מענה לגבי המוצרים של קימברידג' אודיו. יש לך ניסיון או תובנה בנדון?

משהפרפר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #98 

@AntoneX
·ואתה אפילו לא לקחת את זה עד הסוף...
א. כשאתה יושב באולם הקונצרטים, האם בכל מקום באולם אתה תשמע "אותו דבר"? ברור שלא!
ב. וכשאתה נמצא באולם, האם הרקע המוסיקאלי שלך יקבע כיצד תבחין בניואנסים כאלה ואחרים? ברור! ציינת זאת.
ג. וכשאתה נמצא בביתך, ולא באותו אולם... מה קורה בבית? רעשים של מכשירים שונים שמטרטרים ברקע? רעשים מהכביש?
שאון קולות אדם שנימצאים איפה שהוא באזור?
אז מה האלטרנטיבה? האם תסתפק במה שיש, כולל האיכות של המערכת השלמה שברשותך, שמורכבת מהרמקולים והאקוסטיקה של חלל ההאזנה שלך, או שנלך על אוזניות "איכותיות", [כאשר גם כאן, תהיינה העדפות ליצרן ודגם כזה או אחר]...
ד. ומה עם הציוד שגדלת עליו עוד מינקותך? האם אתה מבוגר מספיק, עד כי "גדלת" על רדיו שפופרתי, והתרגלת לצליל העמום
והמעוות שהשפופרות היו יכולות להעניק לך בשידורי AM? או שגדלת כבר על מכשירים טרנזיסטוריים ומקלטי FM? והאם כן או לא הלכת לקונצרטים או שניגנת על כלי נגינה כלשהו, עד כי שמיעתך הסתגלה גם ל"דברים האמיתיים", או שבד"כ הסתפקת רק במה ששמעת בבית?
ה. ואולי אתה דווקא "מספיק צעיר", עד כי גדלת בעיקר על מערכות CD דיגיטליות, MP-3 ומוסיקה ממקורות דחוסים אחרים?

נכון שלא ממש פשוט להשיג מענה "אחיד" מכל אלה?
אבל נכון... אני עדיין מאמין, ש"החוליה החלשה" בכל מערכת שמע מושתתת על הרמקולים.
מהמגבר, מהנגנים ומהמכשירים שממירים מדיגיטל לאנלוג, הייתי מצפה לשקיפות מהימנה יותר, ובטח שלרמת עיוותים נמוכה יותר.

Belial
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #99 

AntoneX כתב:אבל TOPPING , SMSL ושאר צעצועים סיניים עם לדים כחולים, הם מכשירים שלא ניתן להאזין להם באופן כללי.
צליל מזעזע. (שמעתי בצורה יסודית לפחות 10 כאלה בין 50 ל 500$)

לא הייתי קונה דאק מיצרן סיני כזה, כמו שלא הייתי קונה דאק מדולפינים, כי יש להם שמיעה "אחרת".

(למרות שאני בטוח שבמצב היפוטטי נמצא מכשיר סיני שנשמע טוב, אבל עוד לא שמעתי כזה)
...
·

היכן ראית סקירה אחת או תגובה אחת של משתמש שתענו שה TOPPING נשמע רע?

https://www.amazon.com/dp/B082PSBX6J?th=1

כל ביקורות הרוכשים באמזון זה 5 מתוך 5. גם ביוטיוב יש ביקורות מעולות של משתמשים. לא כל מה שמיוצר בסין זה ג'אנק. ה DAC הזה בעל ביצועים מעולים ביחס למחיר שלו. הוא מעולה בשילוב של סטרימר עם יציאה דיגיטאלית IIS. הכי טוב לשלב אותו עם NODE 2i של BLUESOUND שמשלב בין סטרימר מאד נוח מבוסס BLUOS עם DAC ברמת הי אנד, ובמחיר מאד אטרקטיבי.

אם אני זוכר נכון, ה D90 של TOPPING מבוסס על צ'יפ של ESS SABRE PRO שתומך בכל פורמט אודיו בכל קצב או רזולוציה אפשרית. יש אודיפילים שרכשו את השילוב הזה וגם החליפו להם את ספק הכוח בספק "אודיפילי" ליניארי, ועדיין לא חרגו מעלות של סטרימר-DAC הי אנד מוגמר מחברה שהיא לא סינית... אגב גם ה NODE 2 שמקורו בקנדה, מיוצר בסין...

shay820
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 231 פעמים
קיבל תודות: 75 פעמים

נושא שלא נקרא #100 

D90-AK4499 DAC

HTmag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 314 פעמים

נושא שלא נקרא #101 

@AntoneX
קיבלת כבר אזהרה, התעלמת ממנה ולכן קיבלת הקפאה לשבוע.
צוות האתר

Belial
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #102 

shay820 כתב:D90-AK4499 DAC
...
·

יש מצב שאתה צודק. ה DAC הזה הוא מתחרה ב ESS SABRE PRO. בכלל החברה הזאת הולכת ומשתפרת עם צ'יפי ה DAC שלה ובקרוב תשאיר ל ESS אבק, בעיקר לאור המחירים היותר זולים שלה.

shay820
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 231 פעמים
קיבל תודות: 75 פעמים

נושא שלא נקרא #103 

D90 עולה כבר 700 דולר, לא כל כך זול אבל עם תמיכה של mqa

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #104 

@משהפרפר
·לי יש נסיון עם מוצרים של Cambridge Audio אבל לא עם ה CXN. באופן כללי CA ממקמים את עצמם בנישה של אמצע הדרך כשהם מציעים מוצרים רמה מעל לסופרמרקט של Denon ורמה תחת NAIM . לי היה נגן DVD ו Phono Stage שלהם ושניהם היו מוצרים טובים.

אם לשפוט לפי ביקורות שפורסמו ברשת - וזה משהו שתמיד צריך לקחת בערבון מאוד מוגבל - ה CXN הוא נגן רשת שהוא גם DAC המעוצב יפה ושנותן ביצועים נאים. לדעתי הוא עדיין סובל מהחיבה של CA לכפתורים קטנים. למזלנו הפעם המסך לא איפשר להם להשתמש במאפיין השני של CA שהוא תאורה עמומה מידי לתצוגה.

אני בטוח שהוא נשמע טוב כי ל CA יש הסטוריה ארוכה של מוצרי אודיו הנשמעים טוב. ברם, יש שתי הסתייגויות: ראשית ה CXN הוחלף כבר ל CXN V2 כך שסביר שתוכל לרכוש אותו רק ביד 2 וההסתייגות השניה היא שהוא מבצע upsampling קבוע לכל מקורות האודיו הדיגיטליים. יכול להיות שכאן אני טועה אבל זה מה שזכור לי מהתקופה שבה חיפשתי נגן רשת+DAC.

משהפרפר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #105 

@Catskinner
·יופי. אתה נתת כאן איזושהי תמונה די טובה לגבי מכשיר שאינך מכיר, וסביר מאד שאתה ממש נוגע במציאות.
אז בוא ואספר לך את מה שאני כבר "יודע" על המכשיר.

1. עיצוב: הכפתורים הקטנים: נכון. "יש לו את זה". אבל זה פחות מפריע לי ומשתי סיבות:
א. יש לי מגבר משולב שלהם וגם שם יש את "שמיניית הכפתורים" הללו. אז קודם כל, זה מתמשק לזה, ושנית, זה לא נורא.
והיות שאתה יכול לשלוט במכשיר בעזרת שלט ומכיוון שאתה יכול לשלוט בו גם בעזרת הנייד, זה לא מה שמפריע.
ב. הצג שלו יפהפה. במגבר, אני בקושי רוא את ה"מעגל" של חיווי עצמת השמע. אולי האור גם נחלש שם, אבל זה ממש רע.
למזלי, זה לא מה שמפריע לי ליהנות מהמגבר, אבל לדעת שיש תצוגה ולא להבחין בה זה קצת מבאס.

2. אתר What HiFi משבח מאד את המוצר [לפחות את ה-V2 שלהם].
שוחחתי עם בית עסק שמשווק מוצרים של CA. שם נאמר לי, שלמעשה אין כמעט הבדל בביצועים של דגם ה-V1 לדגם V2.
הם דומים לחלוטין בעיצוב, ומה שמבדיל ביניהם זו מהירות התגובה של המכשיר כסטרימר. כלומר, כשאתה מחפש "תחנות" של רדיו אינטרנטי, ה-V1 מגיב קצת באיחור.
בעיקרון, ניתן עדיין להשיג את שני הדגמים גם כחדשים, אבל ה-V2 יקר יותר, בהפרש שמתקרב ל-1,000 ש"ח.
ואתה בהחלט צודק!
יש לי כעת אפשרות להשיג את ה-V1 מיד 2 במחיר זול משמעותית ממה שהוא עולה בחנות. כבן שנה, כמעט ללא שימוש וב"מחיר טוב".

3. גם אני חושב ש-CA הוא יצרן טוב. עד לא מזמן, היה לי מגבר של CREEC מדגם EVO.
https://www.google.com/search?q=CREEK+E ... Tz4O9SI3-M:
מדובר במכשיר שנשמע לי לגמרי לא רע.
לאחרונה רכשתי מגבר משולב של CA, מדגם 840 מיד 2. אני לפחות חשתי, שמדובר בקפיצת מדרגה. כשאתה עולה בעצמה, אתה חש שהמגבר מגיב ללא כל "מאמץ" וגוון הצליל נשמע "סוג של מתקתק". איני יודע אם עלי לראות זאת כחיסרון או כיתרון, כי זה לא ממש מזכיר את הצליל הקר והדי מנוכר של הקריק, אבל מאידך, גם לא זכור לי ששמעתי סוג כזה של מתקתקות במערכת כלשהי... אבל כן. הצליל בהחלט נעים לאוזן, מאוזן ומחלק את הבמה טוב בהרבה מקודמו. ומכיוון שלא החלפתי רמקולים, הופתעתי פשוט מההבדל.
https://www.google.com/search?q=EPOS+M2 ... aJM:&vet=1
נראה שעד כה, מישהו חנק אותם קצת, וכעת הם "יצאו לחופשי" ומתבטאים כמו שהם "יכולים ורוצים" להתבטא...

ככל שראיתי, לCA יש מספר "מדרגות" של DAC, החל בסידרה של MAGIC, MAGIC PLUS, CXN והדגם ה"מנצח" והמאד יקר, 851D, מעוצב כאחיו התאום של המגבר.

אז... בתור "התחלה", נראה לי שה-CXN יכול להיות התחלה של משהו נחמד "על הדרך" ובמחיר די שפוי.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”