מהיכן מתחילים ?

מקרנים קידמיים - Front Projector.
talush1978 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 0

מהיכן מתחילים ?

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

אני, כמו רבים שכבר קראתי את הודעותיהם כאן במהלך החיפושים, מנסה למצוא את דרכי בחיפוש אחר

המקרן הראשון שלי.

אני רואה הרבה הפניות "לחפש בפורום" אבל הפורום עצום ועתיר מידע (שזה מצוין), אבל לא מצאתי פוסט בסיסי שיתן קווים כלליים של מה חשוב ומה פחות, על אילו מאפיינים כדאי להשקיע את התקציב, ומה nice to have ומסיח את הדעת מהעיקר.

האם קיים איזשהו שרשור מומלץ להתחיל איתו? משהו שאולי כדאי לנעוץ?

תודה רבה,
טל המבולבל.

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

תקציב ?
האם צופה בתכני 4k ?
האם מתוכנן לפעול בחדר חשוך או חדר שמאפשר החשכה ?

talush1978 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

@istarmini
·
הי - תודה על התגובה הזריזה.

מבחינת החדר, מדובר במרתף, שהוא חשוך מטבעו ויוחשך בקלות במקרה הצורך. אפשר לומר שתנאי התאורה קרובים לאופטימליים.
מבחינת המימדים - הקיר עליו יוצב המסך הוא ברוחב 2.5 מטר (שווה ערך ל 100 אינצ' אלכסוני נדמה לי). קיימת הכנה למקרן בתקרה. התעלה שבתקרה מרוחקת 310 ס"מ מהקיר הנ"ל, אבל יש לאן "לקחת אחורה" אם צריך.

לגבי 4K - כרגע אינני צורך תכנים כאלה, אבל אני מאמין שמדובר בעניין של זמן, וגם מאמין שעם האוכל יבוא התאבון. אני חושב שאני אצטער בעוד כמה שנים אם אקנה FHD. גם סביר שבעתיד אקנה PS5 שישתלב יפה עם המקרן וחבל "לבזבז" אותו על מקרן FHD, בטח כשמדובר בגודל כזה של תמונה.

התקציב היא השאלה הגדולה. אני לא מכיר את השוק כל כך, ונבהלתי קצת מהמחירים של ה4K בארץ (מאיפה קונים? אמאזון?). אני לא רוצה להוציא 10000 שקל, אבל גם לא רוצה מוצר נחות ב300 דולר. כאן אני צריך עזרה :-)

אני מנסה להבין מי השחקנים המובילים בשוק? אפסון?
ממה להזהר?
איפה לקנות?

תודה רבה!

alcd
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 261 פעמים
קיבל תודות: 192 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אני מוכר אחד אם יעניין אותך אחרי שתעשה את המחקר הבסיסי
מוזמן לפנות לפרטי

talush1978 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

talush1978 כתב:@istarmini
·
הי - תודה על התגובה הזריזה.

מבחינת החדר, מדובר במרתף, שהוא חשוך מטבעו ויוחשך בקלות במקרה הצורך. אפשר לומר שתנאי התאורה קרובים לאופטימליים.
מבחינת המימדים - הקיר עליו יוצב המסך הוא ברוחב 2.5 מטר (שווה ערך ל 100 אינצ' אלכסוני נדמה לי). קיימת הכנה למקרן בתקרה. התעלה שבתקרה מרוחקת 310 ס"מ מהקיר הנ"ל, אבל יש לאן "לקחת אחורה" אם צריך.

לגבי 4K - כרגע אינני צורך תכנים כאלה, אבל אני מאמין שמדובר בעניין של זמן, וגם מאמין שעם האוכל יבוא התאבון. אני חושב שאני אצטער בעוד כמה שנים אם אקנה FHD. גם סביר שבעתיד אקנה PS5 שישתלב יפה עם המקרן וחבל "לבזבז" אותו על מקרן FHD, בטח כשמדובר בגודל כזה של תמונה.

התקציב היא השאלה הגדולה. אני לא מכיר את השוק כל כך, ונבהלתי קצת מהמחירים של ה4K בארץ (מאיפה קונים? אמאזון?). אני לא רוצה להוציא 10000 שקל, אבל גם לא רוצה מוצר נחות ב300 דולר. כאן אני צריך עזרה :-)

אני מנסה להבין מי השחקנים המובילים בשוק? אפסון?
ממה להזהר?
איפה לקנות?

תודה רבה!
...
·
מישהו יכול לתרום מניסיונו ?

niko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: איתן
נתן תודות: 655 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

בגדול.....
10000 תקציב לא רע למקרן, בעיקר אם אתה קונה מחו"ל - אמזון עדיף.
נתונים חשובים למקרן - קונטרסט, עוצמת הארה ושנדובר במקרן ק"ב ולא למצגות.
חברות:
סוני JVC החברות המובילות בתחום לדעתי, טכנולוגיה SXRD שלדעת רבים נותנת תמונה עם קונטרסט עדיף וקולנועית,
קח בחשבון שהם גדולים פיזית.
אחריהם(לדעתי)אפסון/פנסוניק/אופטומה מייצרות מקרנים טובים מאוד ויתכן שהייתי מכוון לשם בתקציב הזה.

אם אתה פתוח ליד 2 הייתי מחפש סוני 55/65 ותישאר עם עודף....... למסך :wink:

ממליץ לך לראות אצל חברים/פורום כמה מקרנים לפני רכישה.

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

niko כתב:בגדול.....
10000 תקציב לא רע למקרן, בעיקר אם אתה קונה מחו"ל - אמזון עדיף.
נתונים חשובים למקרן - קונטרסט, עוצמת הארה ושנדובר במקרן ק"ב ולא למצגות.
חברות:
סוני JVC החברות המובילות בתחום לדעתי, טכנולוגיה SXRD שלדעת רבים נותנת תמונה עם קונטרסט עדיף וקולנועית,
קח בחשבון שהם גדולים פיזית.
אחריהם(לדעתי)אפסון/פנסוניק/אופטומה מייצרות מקרנים טובים מאוד ויתכן שהייתי מכוון לשם בתקציב הזה.

אם אתה פתוח ליד 2 הייתי מחפש סוני 55/65 ותישאר עם עודף....... למסך :wink:

ממליץ לך לראות אצל חברים/פורום כמה מקרנים לפני רכישה.
...
·

פנסוניק כבר לא במשחק ממזמן

חושחאש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 90 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

אם יש לך אפשרות להוסיף לתקציב בין 3ל4 אלף שקל הייתי הולך על 9400 של אפסון שלפי דעתי מתקרב ברמתו למקרני כניסה של jvc וסוני ברזולצית 4k אמיתי. אתה יכול לבדוק באמזון אנגליה.אם התקציב בעייתי אז אתה יכול ללכת על 7400 של אפסון שעוצמת לומן שלו קצת יותר נמוכה מ9400.בהצלחה

talush1978 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

הי - תודה לכולם על העזרה

שאלות המשך, ברשותכם -
בהנחה שתנאי התאורה אידיאלים, האם כדאי לשים דגש על קונטרסט ולאו דווקא על עוצמת הארה?
האם יש עוד פרמטרים שמשפיעים על איכות התמונה מלבד שלושת אלה? (רזולוציה\קונטרסט\הארה)
האם המימדים של החדר שציינתי בהודעה הראשונה "טובים"? האם יש לכל מקרן מרחק אופטימלי לקבלת תמונה מיטבית (בהינתן גודל התמונה)?
תודה רבה!

wegabi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 101 פעמים
קיבל תודות: 96 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

מצטרף להמלצות על אמזון (תמיד כדאי להשוות בין האירופאים לאמריקאי), ולא לשכוח להקדיש תקציב למסך איכותי (אם מדובר במרתף, הייתי הולך על מסך קבוע 106", יש אחד מצוין למכירה כאן בלוחות במחיר מעולה).
אני עם אפסון 9300 ומרוצה עד הגג, בתקציב שלך הייתי הולך על סדרה 7 (7400 או 7300, שים לב שלדגמים המקבילים בארה"ב יש שיטת מספור שונה, אבל המקרנים עצמם זהים).
במחינת פרמטרים, הייתי מתמקד קודם כל בקונטרסט ואח"כ בעוצמת ההארה, ומנסה למצוא מקרן שתומך ב-HDR10, זה ייתן לך שקט תעשייתי לכמה שנים.

yossigab
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 37 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אם כבר הזכירו את אפסון, יש שני דגמים חדשים 7000/7100 (ממוספרים 3200/3800 באמריקאי).
שניהם דומים מאוד בנתונים עם עדיפות ל-7100/3800
שניהם 4K בשיטת e-shift (בעצם לא 4K מלא)
היום ניתן לקנות את ה-7100 באיזור ה-7200ש"ח ואת ה-7000 באיזור ה-5500 ש"ח
PSN: YossiGab, GT6 PSN: GTP_YossiGab

talush1978 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

הי חברים - תודה רבה על הכיוונים - עזרתם מאד -
עכשיו חזרתי אחרי מחקר נוסף עם קצת תובנות, וכמה שאלות המשך:

1. אני רוצה מקרן 4K בכאילו (enhanced של אפסון או טכנולוגיה דומה אחרת). ה4K האמיתיים הרבה מעל התקציב, וFHD יתיישן מהר מאד.
2. אם זה אפסון - מתלבט בין 4010 (7400) לבין 5050 (9400) - ההבדלים העיקריים: מחיר(כ-1000 דולר), קונטרסט (200K לעומת 1000K), ותמיכה בטכנולוגיות HDR מתקדמות (HLG/RT-HDR) - האם ההבדל במחיר מוצדק לדעתכם?
3. אם זה לא אפסון (ולא 4K אמיתי) - אילו חברות עוד במשחק? אני מתרשם שמי שנותן פייט הכי משמעותי לאפסון זאת אופטומה. אילו מוצרים שלה מקבילים ל7400/9400? איפה אופטומה עדיפה על אפסון והיכן היא נופלת ממנה?
4. יש עוד חברות רלוונטיות? בנקיו?

תודה רבה!

yossigab
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 37 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

אם אתה חושב על ה-5050 כדאי שתבדוק טוב גם את ה-Benq HT3550 וה-HT5550
אלו הם דגמים יחסית מקבילים לאפסונים שרשמת
לגבי אופטומה - אלו מקרני 4K אמיתיים, אבל בטכנולוגיית DLP, וכמובן לכל טכנולוגיה יש יתרונות וחסרונות. דבר נוסף, למקרני DLP בד"כ הזום מאוד נמוך וה-lens shift מאוד קטן (ויש כאלו שאין בכלל...) כך שצריך לבדוק לעומק את הנתונים האלו בשביל לוודא שלא יהיו בעיות מיקום/גודל בהתקנה הסופית (אצלי הם לא מתאימים)
PSN: YossiGab, GT6 PSN: GTP_YossiGab

idan309
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 298 פעמים
קיבל תודות: 321 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

כמו שציין yossigab, אחרי תקציב צריך לדעת אם יש הגבלות הקרנה (מרחק הקרנה ו/או גובה התקנה ו/או רוחב מסך מקסימלי).
אח"כ האם יש עניין ללכת על מסך 21:9 (מאוד ממליץ במקרים מסויימים).

talush1978 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #15 

הי חברים, חזרתי..
עשיתי מחקר מעמיק יותר ולבסוף חזרתי עם ארבעה מקרנים שעונים על הדרישות, לכל אחד יתרונות וחסרונות, כולם נידונו בהרחבה כאן בפורום ועל כולם קראתי ובין כולם השוותי. לא אלאה אתכם בפרטים - אתם מכירים אותם יותר ממני:
EPSON 4010 (7400)
EPSON 5050 (9400)
OPTOMA UHD60
OPTOMA UHD65

השאלה הבאה שאני שואל את עצמי (ואתכם) היא... מאיפה קונים?
אמזון.קום לא משלחים לארץ את האפסונים, UHD60 לא נמכר ע"י אמזון אלא ע"י חנות צד שלישי, וUHD65 לא קיים בכלל.
באמזון גרמניה - זה הכל צד שלישי
באמזון UK - אין משלוח לUHD65 ומחיר הUHD60 אחרי משלוח ומיסים זהה למחירו בזאפ. את האפסונים אפשר להשיג ב1000-2000 ש"ח פחות מאשר בארץ.

שאלות -
האם קניה מגורם צד שלישי היא בעייתית?
האם כדאי לחכות (נניח כמה שבועות) עד לירידת מחיר משמעותית?
האם יש אפשרויות אחרות?

תודה שוב, אתם אדירים

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”