מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

התייעצות בנוגע לגודל מסך למרחק צפייה של 6.5 מטר

עמוד 2 מתוך 2
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 
   פורומים > וידאו > טלוויזיות LCD,LED
מחבר הודעה
probst
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2009
מספר הודעות: 23

#16  נשלח: ג' 19/11/2019 15:00

היי חברה, תודה על כל הדעות
מקרן לא בא בחשבון לא רוצה להגיע למצב שאני מוקפץ לשם כל שני וחמישי להתעסק במקרן...בכל זאת...ההורים
ההתלבטות היא אכן לגבי ה75 או 85/6 שראיתי ברשת היא רק מבחינת הגודל והמאמץ של העיניים שלהם בטווח הזה.
אני מודה שאין חשיבות כבירה לרמת המסך. כך שאני חושב שגם מסך ברמת כניסה יעשה את העבודה, גם ככה השימוש הוא סלקום טיוי/נטפליקס בלבד.

האם יש מישהו שהתנסה/מכיר את מסכי LG 86 לדגמיהם, יש לי נסיון עבר עם זליגת אור בפאנלי IPS שטמטמה אותי כמה שנים אחורה וקצת מרתיע לקנות מסך של 15K ולחשוב להתעסק עם זה שוב
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007
הבעות תודה: 127
מספר הודעות: 2397

#17  נשלח: ג' 19/11/2019 15:01

guyezra כתב:
nir11,
אני מזכיר לך שהבחור שואל בשביל ההורים שלו
גם אם ניחנת בראיית רנטגן זה לא רלוונטי פה (וסביר שגם לרוב האנשים)

בכל מקרה הייתי קונה 85 אינטש אם אין בעיה תקציבית

אין לי ראיית רנטגן, אני בכלל חובש משקפיים. אף אחד מבני המשפחה לא התלונן שהמסך קטן מדי. מדובר על כל הגילאים.
לשכנים שלי יש בית זהה, הם עם 65, גם שם אין תלונות, וגם שם כשאני מבקר - אני מבדיל (ושוב - זה לא שאני איזה יחיד סגולה).
לשים מפלצת של 85 אינץ בבית של הורים של מישהו זה הגזמה פראית בעיני.
TheCoolest (ארתור ליברמן)
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים

הצטרף בתאריך:
  May 18, 2007

הבעות תודה: 1591
מספר הודעות: 13405

#18  נשלח: ג' 19/11/2019 16:53

nir11 כתב:
יכול להיות. גם לפני 10 שנים, כשהיה לי מסך 46 אינץ באותו סלון, הבדלתי בקלות בין HD ל SD.
אז אולי אני מקשקש, ואולי כל מיני אינטרסנטים רוצים לעזור לחנויות למכור עוד אינצ'ים.
ואולי גם כל מני שטופי מח מצטטים כל מני טבלאות בלי לחשוב.
אני מזמין אותך לביתי, מכל ליבי, העמד אותי במבחן עיוור. קפה וכיבוד עלי. אזור ראשון לציון. מוזמן.

וברור שהכל תלוי בתוכן, יש 720P שבמבחן עיוור אחשוב שהוא חד יותר מ 1080P, זה תוי בביטרייט.
בתכנים "רגילים" כמו ברודקאסט ונטפליקס, אין שום בעיה להבדיל. בטח ב HDR...
·

די ברור שלהבדיל בין SD ל-HD זו לא בעיה, יש הבדל גדול באיכות התמונה ובכמות הפרטים.
לא אמרתי שיש לך אינטרסים, פשוט אתה קובע עובדות כאילו מה שרלוונטי אליך רלוונטי לכל שאר העולם. זאת הבעיה שלי עם הקביעות שלך.
לא קשור לשטיפת מוח או לטבלאות. בעבר מסכים גדולים היו יקרים מאד, איכות התמונה לא הייתה גבוהה במיוחד, ולכן לא הייתה הצדקה למסך גדול לצופה ה"ממוצע". היום המסכים זולים (יחסית לעבר, כן?), איכות השידורים גבוהה יחסית, ויש המון תכנים זמינים עם איכות מצוינת. לכן בהחלט יש הצדקה ללכת על מסך גדול, כי זה מספק חווית צפייה מהנה יותר.

כמובן שקל לזהות מקור HDR מול מקור SDR, אבל יש הרבה תכנים שהם HDR ו-FHD. לדעתי האישית, ומה שאני מחפש היום בתכנים הוא Dolby Vision או HDR10 קודם כל ורזולוציה אח"כ.
מרבית הסרטים שיצאו ב-HDR, אמנם מגיעים על דיסק ברזולוציה 4K, אבל מדובר ב-upscale ממאסטר שערוך ב-2K בכלל. לכן לכאלה תכנים מספיק גם 1080P באיכות טובה.

עכשיו, יכול להיות שיש לך עיני נץ, ואתה באמת מסוגל לזהות ולהבדיל בין מקור 4K ומקור FHD (אם נניח שמדובר באותו תוכן, כמו סרט או סדרה) באותו פורמט (SDR\HDR). אבל רוב האנשים הם לא כאלה, ולכן מסך גדול יותר יספק להם תמונה עשירה ומפורטת יותר.
nir11
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Apr 21, 2007
הבעות תודה: 127
מספר הודעות: 2397

#19  נשלח: ג' 19/11/2019 19:50

ממש אין לי עיני נץ.
אני אתקן את עצמי קצת - קל מאוד להבדיל בין SD ל HD, אני מניח שגם במרחק 10 מטר, למרות שלא ניסיתי.
לגבי FHD לעומת 4K - הרבה יותר קשה. יש מצב שגם ממרחק מטר במבחן עיוור יהיה קשה להבדיל. זה תלוי מאוד להערכתי בביטרייט. הקפיצה באיכות התמונה קטנה יותר.
slarti
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  May 31, 2011
הבעות תודה: 98
מספר הודעות: 625

#20  נשלח: ג' 19/11/2019 20:46

probst כתב:
היי חברה, תודה על כל הדעות
מקרן לא בא בחשבון לא רוצה להגיע למצב שאני מוקפץ לשם כל שני וחמישי להתעסק במקרן...בכל זאת...ההורים
ההתלבטות היא אכן לגבי ה75 או 85/6 שראיתי ברשת היא רק מבחינת הגודל והמאמץ של העיניים שלהם בטווח הזה.
אני מודה שאין חשיבות כבירה לרמת המסך. כך שאני חושב שגם מסך ברמת כניסה יעשה את העבודה, גם ככה השימוש הוא סלקום טיוי/נטפליקס בלבד.

האם יש מישהו שהתנסה/מכיר את מסכי LG 86 לדגמיהם, יש לי נסיון עבר עם זליגת אור בפאנלי IPS שטמטמה אותי כמה שנים אחורה וקצת מרתיע לקנות מסך של 15K ולחשוב להתעסק עם זה שוב

·
1. מסכים לגבי המקרן
2. מסכי LG עדיין סובלים מזליגות אור בפאנלי IPS, ובפרט שבעולם המודרני עם ה-HDR ה-PEAK BRIGHTNESS גבוה יותר. אני אישית הייתי נמנע ממסכי LG IPS. החריג היחיד הוא סדרה 9 בה הלוקאל דימינג מקל על חלק מהבעיה, אבל במחיר הזה כבר יש דברים עדיפים.
3. "נטפליקס בלבד" - נטפליקס היום הוא המקור הכי עשיר בתכני HDR (בטח יותר משימוש בכבלים) - כך שדווקא מבחינת איכות הפאנל דווקא בנטפליקס תהנה יותר מאשר בכמעט כל סוג מקור אחר.

אני, כאמור, נמנע ממסכי IPS, מה שדי מצמצם את טווח המחיה שלך.
בסוני המסכים הם IPS, למעט סדרה 9. כמו שהמלצתי לך - ה-XG95 (כ-17K כרגע ב-85") היא נהדרת.
לחילופין - אם אתה רוצה רמה יותר נמוכה, בלי IPS, האופציה המרכזית שלך היא סמסונג RU8000 82". לא יודע בדיוק מה המחיר אבל מעריך שסביב ה-12-13K.
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > טלוויזיות LCD,LED עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה