Morel octave 6 limited edition רצפתיים - עדכון בעמוד 2

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

@Sourc3
·מקריאה בין השורות אני חושד שיצרת לעצמך תיאוריה שהאינטגרייטד נכנס אצלי בגלל שהייתה בעיה של עוצמות. אז לא.

ראשית, עוצמה מההגברות זה כבר לא בעיה. ב 99.99% מהזמן רמקולים זקוקים לכמות מזערית של וואטים וגם 45W לערוץ זה די והותר כדי להחריש את האוזניים.

שנית, איכות זה לא מן תוצר פלא שנולד ברגע ששופכים עוד כמה וואטים בהגברה. הצרה עם הרסיבר הייתה כפולה, גם מערכת הכיול לא התמודדה טוב עם הבאסים ומעולם לא הצלחתי להגיע איתה לשילוב המניח את הדעת עבור הסאב וגם הפרדת הערוצים לא הייתה טובה. זה פשוט שיגע אותי במשך שנים עד ליום שבו נמאס לי להזיז קצת רהיטים, לכייל מחדש, להזיז רמקולים, להחליק את הסאב לפה ולשם, לכייל מחדש וחוזר חלילה.

את הבעיה הראשונה אפשר להניח בכבוד רב לרגלי מערכת ה Audissey. יכול מאוד להיות שהגרסאות החדשות טובות יותר אבל לי זה כבר לא משנה כי עברתי הלאה. הביצוע הלקוי של שילוב הסאב הוא בדיוק הסיבה מדוע ויתרתי על שירותי מערכת הכיול והקשבתי למוזיקה ב Direct כי הסאב אצלי מסוגל להתחבר ל High Level של יציאת הרמקולים.

את הבעיה השניה כבר אי אפשר לתקן עם שום מערכת כיול. שום Audissey לא יעזור כשבחלק מהזמן אתה יושב וחושב שמה שאתה שומע נשמע כאילו שהתבלבת בין הכבלים של הרמקולים וחיברת הפוך out of phase. זה גם מסוג הבעיות ששום החלפת רמקולים או טיפול אקוסטי לא תפתור. אין לך מושג עד כמה הסיפור הזה הטריף אותי עד שפשוט הפסקתי להקשיב למוזיקה דרך הרמקולים בסלון.

נכון שזה הפריע לי פחות בקולנוע ביתי, אבל זה לא בגלל איזה טריק או פטנט הגורם לרסיבר להפוך את עורו אלא שתוספת ערוצי השמע והרמקולים מיסכו והסוו את הבעיה השורשית. השתגעתי מזה שבפינת העבודה עם ה LS50 אני מסוגל לעצום עיניים ולסמן עם האצבע באוויר איפה נמצא כל כלי והאם הוא בקדמת הבמה, מאחוריה או הרחק בצדדים בזמן שבסלון אני לא שומע חלק מהכלים בכלל ומה שאני שומע אני רק יכול לסמן עם היד בתנועה סיבובית ולהגיד שזה איפה שהוא בכיוון הזה.

אם אתה רוצה להבין טוב יותר למה אני מתכוון כשאני מזכיר את העצבים שהייתי חוטף אתה יכול לבצע נסיון קטן משלך. תוריד או תזרים משירות מוזיקה אינטרנטי את האלבום simple things של להקת Zero 7. שיר מספר 9 נקרא Out of Town ובערוץ השמאלי נשמעים מפעם לפעם מספר נקישות של כלי מוזיקלי כלשהו שחוזרים ב 2 שניות, 12 ועוד כמה פעמים. אתה אמור לשמוע אותם די חלש, אבל בהפרדה מיתר הכלים ומאחורי הרמקול השמאלי. זה מין אשליה קולית מאוד נחמדה ומבחן לא רע בכלל לבמה.

בפינת העבודה עם ה LS50: אין שום בעיה. בסלון: לא שמעו בכלל את הנקישות. הן נבלעו והתערבבו עם יתר הכלים ואי אפשר היה להבחין בהן.

למזלי היה לרסיבר Pre-Out כך שחיבור אינגרייטד עם HT Bypass היה קל ופשוט והיות והסאב שלי הוא של REL אז גם אין בעיה לחבר אותו ליציאות הרמקולים הקדמיים במקביל לערוץ ה LFE.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

Sourc3 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 120 פעמים
קיבל תודות: 138 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

@freerider
·
היי, השימוש בPRE OUT ברסיבר הנוכחי שלי וZONE 2 רק יתן לי להוסיף מגבר נוסף ..אבל אצטרך לחבר אליו רמקולים אחרים, וזה חוטא למטרה.
מה הכוונה מה מקור השמע? :)
אני משמיע FLAC ישירות מ-PLEX בנבידיה שילד.
ולפעמים שומע דרך Spotify Connect.

@Catskinner
·
בדקתי עכשיו את השיר שאמרת, לא מרגיש שום בעיה לשמוע את זה עם הLS50.
לא מרגיש שיש לי איזו בעיה עם הסאבוופר בשילוב של אודיסי, מצד שני ירקתי דם עד שמצאתי את המיקום הנכון עבורו/עוצמה.
היה מעניין אותי אם היית מנסה את הדנון הישן שלך עם הLS50 מול ה-TEAC שיש לך עכשיו, מה היית חווה.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

אם אתה שומע את הנקישות וגם מסוגל להצביע שהן מגיעות מצד שמאל מאחורי הרמקולים אז אין לך יותר מה לחפש, כי הגעת ליעד גם מבחינת יכולת פירוט וגם יצירת במה. כפי שכתבתי, יכול להיות שגרסאות ה Audissey העדכניות טובות יותר ממה שהיה לי.

הדנון הישן שלי נמכר. אבל עוד הספקתי לשמוע את הרמקולים הישנים עם ההגברה החדשה כשהם היו מוצבים בדיוק באותו המקום וזה כבר היה סיפור אחר לחלוטין. מה גם שמבחינת שילוב הסאב היה הרבה יותר קל ומהיר וכל נשמע יותר מגובש וללא טלאים. כמעט הצטערתי כשנאלצתי לנתק אותם כדי לפנות מקום לרמקולים החדשים.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

freerider
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 186 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

Catskinner כתב: ראשית, עוצמה מההגברות זה כבר לא בעיה. ב 99.99% מהזמן רמקולים זקוקים לכמות מזערית של וואטים וגם 45W לערוץ זה די והותר כדי להחריש את האוזניים.

...
·כל מגבר מתנהג\מגיב "וישמע" שונה בשילוב עם רמקול כזה או אחר, מגבר 45W אחד יתנהג "חשמלית" אחרת ממגבר 45W אחר (בהנחה שהם לא זהים לחלוטין מבחינה אלקטרונית) בשילוב עם אותו רמקול כך שניתן לצפות גם לצליל שונה (בין אם ההבדל גדול או קטן זה כבר נתון באוזן המאזין) שיפיק הרמקול.
בחלק מהמיקרים מגבר של 45W "ישמע" לאנשים חזק יותר ממגבר אחר עם הספק "מוצהר" כפול.
הספק מגבר זה נתון אחד שלא אומר הרבה על המגבר.
You pay peanuts, you get monkeys

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”