מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

קורא אתכם לסדר!

עמוד 2 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
HaJ-B
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2008
הבעות תודה: 11
מספר הודעות: 288

#16  נשלח: ג' 07/01/2020 11:39

Catskinner כתב:
@HaJ-B
·תראה, מה שאכתוב כאן יעורר הרבה כעסים ותרעומות. יכול להיות שלא אצלך אבל אתה לא היחיד שקורא את ההודעות בפורום.

נתחיל בקביעה שלי: הדרך שבה רוב הסלונים בישראל מעוצבים ומרוהטים מעוררת בי בחילה ואני רחוק מאוד מלהיות מעצב פנים. זה שבלוני, זה דוחה, זה מגביל וזה כל מה שאני לא אוהב בחיים. בנוסף זה דופק את האודיו חבל"ז וכשמעירים על כך מקבלים תגובות בנוסח "אצלי זה בלתי אפשרי כי ככה הסלון בנוי, ומה אעשה עם הרהיט (המגעיל לדעתי) שכבר רכשתי ושתקוע כבר בסלון ובכלל גם אני וגם המשפחה אוהבים מאוד לשבת סביב הקירות כי זה מזכיר לנו סרטים ערבים מימי שישי של שנות ה 70".

התעצבנת? עבור הלאה למגיב הבא שיציע לך לרכוש רמקולים/מגבר/כבילה או טיפול אקוסטי.

לא התעצבנת? בוא נמשיך ונראה כמה פרות ישראליות קדושות אפשר לשחוט לפני שתנפנף אותי.

מזנון: למה, אבל אבל למה צריך את זה ואם כן אז למה תקוע ממול? ברגע שהוא מקדימה הוא מחייב אותך לדחוף אותו לקיר וברגע שהוא דחוף לקיר המקום היחיד שנותר לרמקולים זה משני צדדיו. כי זה מוסיף יופי לסלון? זה לא. זה סתם עוד רהיט שהדעה של כולם היא שחייבים אותו בסלון כי אחרת זה לא סלון והוא הופך את הסלון לבדיוק, אבל בדיוק מה שיש גם לשכנים ולכל המדינה, רק ששלך יפה יותר כי זה שלך.

פתרון חלופי: ארונית או מזנון קטן יותר המוצב בצד מה שישר משחרר את המרחב הקידמי. לציוד לא אכפת אם הוא מוצב ב 90 מעלות מהרמקולים. את המסך אפשר לתלות על הקיר או על מעמד שלא קשור למזנוניות.

שולחן קפה: עוד אביזר דוחה שנדחף לסלון. לאחר חקירה מצאתי שהסיבה היחידה לקיומו היא בגלל שבלעדיו נוצר הרושם ש"הסלון ריק". בטח נראה ריק - דחפתם את הרהיטים לקירות כאילו שהסלון בכוננות מתמדת לנקיון וספונג'ה.השימוש היחיד שנמצא לו זה להניח עליו את הרגליים או מתקן לפיזור שלטים ומגזינים כדי שייראה כאילו שיש בו שימוש אמיתי.

פתרון חלופי: שולחנות צד קטנים שניתן לנייד ממול הספה בשעת הצורך. דלפק אכילה + שרפרפים מאחרי הספה אם התחביב של המשפחה זה להתמרח על הספה ולבלוס.

חלונות ענקיים: אני מת שיימצא מישהו שיסביר לי מדוע במדינה שיש בה 300 ימים של שמש קופחת חייב להיות בכל סלון חלון מקיר לקיר ומהרצפה לתקרה. זה בטח לא כדי לאפשר יציאה למרפסת כי בדקתי ומצאתי שאת זה ניתן לבצע גם עם דלת ברוחב סטנדרטי וזה בטוח גם לא מתוך חשיבה כי ראיתי מספיק דירות עם סלונים הפונים דרומה ומערבה ושבהם אי אפשר בכלל לשבת מהשעה 10 בבוקר ללא מיסוך מלא, או סלונים שהדבר היחיד שניתן לראות דרך אותם חלונות ענקיים זה הסלון של השכן ממול וכל מה שקורה אצלו בבית. משטחי הזכוכיות מונעים את האפשרות להציב את הרהיטים בדרך יותר נעימה, שלא לדבר על הגבלות מאוד גדולות למיקום רמקולים.

פתרון חלופי: מסך אקוסטי או וילון כבד החוסם חלק מהחלון ויאפשר להתייחס לאותו חלק כאל עוד קיר רגיל.

עכשיו שדיברנו על מה לא טוב, בוא נראה מה כן אפשר לעשות. נזרוק רעיונות ותראה שלא חייבים להתקבע על הקונספט הרגיל. זכור שחנויות הרהיטים רוצות למכור לך רהיטים, הן לא קיימות כדי להפוך את הבית שלך ליפה או נוח יותר.

אין מזנון ואין שולחן קפה? וואללה, פתאום אפשר להרחיק את הרמקולים מהקירות ומהפינות. באותן פינות אפשר לשים דברים שיעזרו לספיגה או לפיזור כמו לוחות אקוסטיים, ספוגים או אפילו עציצים.

למה חייבים עם הצד הפונה לחלון? ההמלצה היא בדרך כלל לפנות לכיוון הקיר הארוך יותר אבל זה לא תמיד זה שניצב בצד החלון....

למה במקביל או בניצב לקירות? ישנם מקרים שבהם סידור ישיבה לא סימטרי או כזה הפונה כלפי הפינה ולא הקיר דווקא גם נראה טוב יותר וגם נותן אקוסטיקה טובה יותר.

אם כבר יש ספה, היא באמת עונה לצרכים? אני בטוח שגם לך יצא לראות סלונים שעליהם השתלטה ספה ענקית וחנקה את כל החדר. תבדוק אם באמת צריך ספה עם פינה אם יש לך כזו או ספה תלת מושבים אם יש כזו. ומה יקרה אם במקום ספה נפזר כמה פופים? אני אגיד לך מה לא יקרה: אף אחד לא ימות או יפגע.

אני לא המומחה הגדול ביותר בתחום אקוסטיקה או עיצוב ביתי. אני גם לא הבן אדם הכי נחמד שיש לכן סביר שאתה הולך להתעלם מכל מה שכתבתי. אבל בוא תנסה משהו אחר, תציץ לשרשור הזה Post photos of your systems/rooms יש בו כבר מעל ל 600 דפים והמון דוגמאות לחדרים וסלונים מכל העולם ורעיונות מאנשים שהם הרבה יותר נחמדים ממני. גם הסלון שלי נמצא שם אבל לא אגיד באילו עמודים כדי לשמור על המתח.

·חושב שאתה לא הכי נחמד? כשזה מגיע לקבעון הישראלי, מבטיח לך שאני גרוע עשרות מונים ממך. עם זאת, לא הייתי מעוניין בעיצוב צעקני, אלא משהו יותר שמרני. לצערי, ואולי התפיסה שלי שגויה בנידון, אני חושב שגודל הסלון שלי לא מאפשר יותר מדי שטח תמרון. וגם אם ארצה להמנע ממזנון בחזית, היכן אניח את כל המכשירים המצוותים לטלויזיה? מבחינתי זה להכניס כורסת טלויזיה אחת ולגמור את הסיפור של מערכת הישיבה (גם ככה חוץ ממני אין מי שיעשה שימוש בה), אבל מה עושים כשהאורחים מגיעים?
אני ממש לא פוסל את הרעיון שלך, אבל אשמח אם תהיה יותר ספציפי לגבי הסלון שלי. אם צריך, אעלה תמונות נוספות.
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
HaJ-B
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2008

#17  נשלח: ג' 07/01/2020 11:42

avihuli כתב:
אתה יכול לייצר גם מזנון Custom ללא מגירות אחסון שכולל חלוקה ל-2 צדדים.
בצד שמאל 2 תאים לדוגמא. תמקם את הרסיבר בתא אחד ועוד תא נוסף עתידי עבור ה-PS5 בעתיד.
בצד ימין 3 תאים עבור כל קונסולה 2/3/4.
מעל המזנון שים את הסנטר (מצידו האוזניות), תלייה של המסך על הקיר וסגרת סיפור.

·חחח תזהר מהאיש שמעליך...
avihuli
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011
הבעות תודה: 875
מספר הודעות: 6457

#18  נשלח: ג' 07/01/2020 12:03

HaJ-B כתב:

ציטוט:
...

·חחח תזהר מהאיש שמעליך...

חחח...
לא ראיתי את מה שהוא כתב כי התחלתי לכתוב לך תגובה שלקחה יותר מחצי שעה עד שעשיתי "שליחה".
בכל מקרה, מצאתי את האתגר שהוא הציב לגבי חיפוש הסלון והחלל אצלו.
ההצעה שלי עבור המזנון עבורך, לא רחוקה יותר מדיי מאיך שהמזנון נראה אצלו.

זוג Focal Little Bird, לבן 1,111 שקל

** עדיין מחפש תחליפיים, תהיו חברים ותציעו. פרטי/בשרשור:
https://www.hometheater.co.il/vp2839204#2839204
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008
הבעות תודה: 200
מספר הודעות: 4798

#19  נשלח: ג' 07/01/2020 12:03

לא מומלץ לדחוף את הרצפתיים לפינה....
לגודל החלל אתה ממש לא צריך את ה 948 הגדול, הדגם האמצעי (936) יספק בהחלט.

האם יש אפשרות להעביר את המערכת לקיר שמול החלונות, שלפי הבנתי הרבה יותר רחב ולכן הרמקול השמאלי לא ייתקע בפינה ?
ארז
mulder (ערן)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

הבעות תודה: 428
מספר הודעות: 5634

#20  נשלח: ג' 07/01/2020 13:07

FastandFurious כתב:

ציטוט:
...

·אני מסכים עם כל מה שכתבת...
הסיבה לסידורים של סלונים ישראלים היא "עדר" שנובע לרוב
מהאשה, או משריטה שהתפיסה עצמה לא נכונה ואנישים מעדיפים מראה מסויים בדיוק מה שציינת, וזה תמיד בא על חשבון הסאונד וזה מצער מאוד, חבל שלא קיבלו את התרבות "האמריקאית, אני חולה מת על הסידור , סלון עם "אח" קטן/גדול כמה ספות קטנות ותמונות מעל ה"אח", וחדר נוסף להאזנה/קולנוע, חלום.

אם זה חדרים יעודיים שלהם, אני מסכים.
הסלונים עם הקמין המטומטם הזה שמעליו טלויזיה בגובה 2 מטר, קצת פחות

HaJ-B
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2008

#21  נשלח: ג' 07/01/2020 13:35

ארז_וחני כתב:
לא מומלץ לדחוף את הרצפתיים לפינה....
לגודל החלל אתה ממש לא צריך את ה 948 הגדול, הדגם האמצעי (936) יספק בהחלט.

האם יש אפשרות להעביר את המערכת לקיר שמול החלונות, שלפי הבנתי הרבה יותר רחב ולכן הרמקול השמאלי לא ייתקע בפינה ?
ארז

·מול החלונות אין ממש קיר... יותר חצי קיר. כותל של משהו כמו 2.5 מטר והשאר (3 מ') מעבר למטבח. ולכן, שוב שואל, האם המעבר הענק הזה יכול לעזור במשהו מבחינת הסאונד של ה-948? אחרי הכל, אם נצרף את 2 השטחים (הסלון והמעבר) נקבל שטח בקנה המידה המומלץ לשימוש איתם.
HaJ-B
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2008

#22  נשלח: ג' 07/01/2020 13:36

avihuli כתב:

ציטוט:
...

חחח...
לא ראיתי את מה שהוא כתב כי התחלתי לכתוב לך תגובה שלקחה יותר מחצי שעה עד שעשיתי "שליחה".
בכל מקרה, מצאתי את האתגר שהוא הציב לגבי חיפוש הסלון והחלל אצלו.
ההצעה שלי עבור המזנון עבורך, לא רחוקה יותר מדיי מאיך שהמזנון נראה אצלו.

·ואיך המזנון נראה אצלו?
avihuli
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011

#23  נשלח: ג' 07/01/2020 13:39

HaJ-B כתב:

ציטוט:
...

·ואיך המזנון נראה אצלו?

מינימאליסטי.
בדיוק לצורך...

HaJ-B
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2008

#24  נשלח: ג' 07/01/2020 13:43

avihuli כתב:

ציטוט:
...

מינימאליסטי.
בדיוק לצורך...

·אם אני מבין נכון אתה גר באיזור הקריות? יפריע לך לתת ביקור קצרצר אצלי על מנת להעריך את המצב בשטח?
ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008

#25  נשלח: ג' 07/01/2020 13:55

HaJ-B כתב:
ציטוט:
...

·מול החלונות אין ממש קיר... יותר חצי קיר. כותל של משהו כמו 2.5 מטר והשאר (3 מ') מעבר למטבח. ולכן, שוב שואל, האם המעבר הענק הזה יכול לעזור במשהו מבחינת הסאונד של ה-948? אחרי הכל, אם נצרף את 2 השטחים (הסלון והמעבר) נקבל שטח בקנה המידה המומלץ לשימוש איתם.
·

לדעתי המעבר לא רלוונטי.
הרי לא תשב במעבר ותאזין או תצפה בסרט....
יש מצב שגם הרצפתי הקטן, הדגם 926 יספיק ואין שום סיבה לדעתי לעלות לדגם 948 .
קח בחשבון עוד עניין וזה ההגברה - ככל שיש יותר דרייברים, נדרשת הגברה איכותית יותר על מנת להפיק מהרמקול את מה שהוא יכול לתת.
זאת כמובן אמירה כוללת אבל כאשר מדובר באותו יצרן ובאותה סדרה אז היא נכונה תמיד או ממש קרוב לתמיד.
יש מצב שאם תחבר מגבר פאואר לקדמיים תחוש בהבדל ניכר...
ארז
HaJ-B
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2008

#26  נשלח: ג' 07/01/2020 14:13

ארז_וחני כתב:

ציטוט:
...

·

לדעתי המעבר לא רלוונטי.
הרי לא תשב במעבר ותאזין או תצפה בסרט....
יש מצב שגם הרצפתי הקטן, הדגם 926 יספיק ואין שום סיבה לדעתי לעלות לדגם 948 .
קח בחשבון עוד עניין וזה ההגברה - ככל שיש יותר דרייברים, נדרשת הגברה איכותית יותר על מנת להפיק מהרמקול את מה שהוא יכול לתת.
זאת כמובן אמירה כוללת אבל כאשר מדובר באותו יצרן ובאותה סדרה אז היא נכונה תמיד או ממש קרוב לתמיד.
יש מצב שאם תחבר מגבר פאואר לקדמיים תחוש בהבדל ניכר...
ארז

·כרגע מעוניין להישאר עם הרסיבר הנוכחי, שגם ככה די והותר מבחינתי. אתה אומנם צודק באמירתך שלא אשב בחלל הצדדי, אבל אם נקח בחשבון את פיזור הצלילים - עדיין לא היית ממליץ לבחור ב-948?
mulder (ערן)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

הבעות תודה: 428
מספר הודעות: 5634

#27  נשלח: ג' 07/01/2020 14:39

avihuli כתב:

ציטוט:
...

מינימאליסטי.
בדיוק לצורך...

אבי
יפה שמצאת, יש שם רק 300 עמודים.. קלוד אוהב לאתגר אבל יש גבול.
אולי תעזור לנו עם קישור ישיר ?

ארז_וחני
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 06, 2008

#28  נשלח: ג' 07/01/2020 14:44

HaJ-B כתב:
ציטוט:
...

·כרגע מעוניין להישאר עם הרסיבר הנוכחי, שגם ככה די והותר מבחינתי. אתה אומנם צודק באמירתך שלא אשב בחלל הצדדי, אבל אם נקח בחשבון את פיזור הצלילים - עדיין לא היית ממליץ לבחור ב-948?
·

לדעתי ה 936 יספיק ואולי גם הוא overkill...
ארז
avihuli
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011

#29  נשלח: ג' 07/01/2020 15:07

mulder כתב:

ציטוט:
...

אבי
יפה שמצאת, יש שם רק 300 עמודים.. קלוד אוהב לאתגר אבל יש גבול.
אולי תעזור לנו עם קישור ישיר ?

האמת יש מעל דווקא מעל 600...
קיצור, בהתחלה ניסיתי לחשוב איך הוא חושב אז פשוט חיפשתי את הציוד שלו בשרשור הספציפי.
מה שלקח קצת יותר זמן עד שהגעתי לציוד הרלוונטי שפורסם.
אחרי שראיתי את המיקום הבנתי שזה היה יכול להיות הרבה יותר פשוט.

קלוד - ברשותך, ארשה לעצמי לשתף לכולם: https://forums.stevehoffman.tv/threads/post-photos...

הרמיזה שנזרקה פה לגבי איך זה יישמע בקרוב קיבלה משמעות תוקף בשרשור שם.
מצפים לראות את הרכש החדש.

HaJ-B
אכן אני מהקריות. אפשר לנסות לתאם גיחה בשעות הערב המאוחרות.
נראה לי שאחרי שתראה למה התכוונתי - לא בטוח כבר יהיה צורך.
תעדכן...

Catskinner (קלוד בן שאול)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

הבעות תודה: 759
מספר הודעות: 15320

#30  נשלח: ג' 07/01/2020 15:30

avihuli
·זו באמת האיטרציה האחרונה. גם מופיע בדף 608 וב 280 כך שאפשר לראות איך הסלון השתנה לאחר שהחלטתי לפשט לעצמי את החיים.

לא רציתי לפרסם כדי לתת למי שמעוניין את האפשרות לדפדף כי אפשר לדלות משם המון רעיונות טובים ולהתרשם ממערכות ומחדרים מכל העולם - רובם נראים (וכנראה נשמעים) הרבה יותר טוב משלי.
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה