מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

קורא אתכם לסדר!

עמוד 3 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
avihuli
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Aug 06, 2011
הבעות תודה: 875
מספר הודעות: 6457

#31  נשלח: ג' 07/01/2020 15:38

Catskinner
אני דיפדפתי. אכן יש הרבה סטאפים וחללים שנראים חבל"ז.
אגב: 608 יש, 280 לא מופיע.

זוג Focal Little Bird, לבן 1,111 שקל

** עדיין מחפש תחליפיים, תהיו חברים ותציעו. פרטי/בשרשור:
https://www.hometheater.co.il/vp2839204#2839204
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
HaJ-B
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2008
הבעות תודה: 11
מספר הודעות: 288

#32  נשלח: ג' 07/01/2020 15:44

Catskinner כתב:
@avihuli
·זו באמת האיטרציה האחרונה. גם מופיע בדף 608 וב 280 כך שאפשר לראות איך הסלון השתנה לאחר שהחלטתי לפשט לעצמי את החיים.

לא רציתי לפרסם כדי לתת למי שמעוניין את האפשרות לדפדף כי אפשר לדלות משם המון רעיונות טובים ולהתרשם ממערכות ומחדרים מכל העולם - רובם נראים (וכנראה נשמעים) הרבה יותר טוב משלי.

·ראיתי את העיצוב. מרשים. שים לב שהמרחבים שלנו (לפחות לפי התמונה) שונים בתכלית. אתה נמצא קרוב יותר למקור הקול, בעוד שלי יש מרחק גדול יחסית (שוב, אם הרושם של התמונה לא מתעתע בי). לך גם יש חלל מאחור, מה שמאפשר לך הצבת הרמקולים ללא דופן אחורית. בשמחה הייתי יוצר עיצוב שונה מהמקובל, אבל שוב, האם אפשרי במגבלות שלי? ואולי אפשר להפיק תועלת מרובה יותר מהשטח שלי יש לעומת שלך? הכל כמובן בתהייה.
לכן הייתי שמח לקבל הצעות ספציפיות על סמך התמונות שסיפקתי, אחרת לא אדע איך ומה לעשות, ואאלץ (לצערי, אחרי שהבנתי את חשיבות המיקום) להתפשר על העיצוב הישראלי המסורתי. ואני לא רוצה להתפשר על העיצוב הישראלי המסורתי...
Catskinner (קלוד בן שאול)
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

הבעות תודה: 759
מספר הודעות: 15320

#33  נשלח: ג' 07/01/2020 17:05

avihuli
·סליחה, 282 תוכל לראות שם את האינטגרייטד שהחלפתי.

ואם אתה רוצה להתרשם מאורך הנשימה של הדיון באותו אתר: יש שם מעל ל 16,000 תגובות ועוד היד נטויה. חפש שם את ההודעות של אחד בשם timind יש לו חדר שאילץ אותו להציב את הרמקולים וארונית הציוד באלכסון בפינה
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

#34  נשלח: ג' 07/01/2020 17:10

HaJ-B
·ברור שהמרחבים שלנו שונים וגם לא התכוונתי שתיישם את מה שעשיתי כי מה שלטעמי ומה שעובד אצלי לא יהיה טוב או לא יתאים לך.

מה שאני מנסה לעשות זה לנער קצת את העץ כדי להוציא את חברי הישראלים מהקוספציה של קיר+ספה+שולחן קפה+מזנון+עוד קיר. מה שתחליט זה כבר החלטה שלך.

העצה היחידה המועילה שתקבל ממני זה לדמיין חדר שבו אתה מרגיש נוח ורגוע. לאחר מכן תרשום את הנקודות העיקריות של מה עובד עבורך ובמה אתה בוחל. תעשה רשימה ואז תבדוק מה אתה יכול לנסות כבר עכשיו בבית והאם זה תואם לציפיות. למשל אני מבטיח לך שלהזיז ספה זה לא ממש קשה.
Nir547
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jan 22, 2005

הבעות תודה: 67
מספר הודעות: 618

#35  נשלח: ג' 07/01/2020 17:26

HaJ-B
·תבדוק מולו - אין לי מושג כמה הוא דורש, אבל אם יש לך אפשרות לנסות אותם בבית, זה אחלה.

http://www.hifimusic.co.il/ארמה-אודיו-למכירה-רמקול...
(1) הבעות תודה: HaJ-B
HaJ-B
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2008

#36  נשלח: ג' 07/01/2020 18:54

Catskinner כתב:
@HaJ-B
·ברור שהמרחבים שלנו שונים וגם לא התכוונתי שתיישם את מה שעשיתי כי מה שלטעמי ומה שעובד אצלי לא יהיה טוב או לא יתאים לך.

מה שאני מנסה לעשות זה לנער קצת את העץ כדי להוציא את חברי הישראלים מהקוספציה של קיר+ספה+שולחן קפה+מזנון+עוד קיר. מה שתחליט זה כבר החלטה שלך.

העצה היחידה המועילה שתקבל ממני זה לדמיין חדר שבו אתה מרגיש נוח ורגוע. לאחר מכן תרשום את הנקודות העיקריות של מה עובד עבורך ובמה אתה בוחל. תעשה רשימה ואז תבדוק מה אתה יכול לנסות כבר עכשיו בבית והאם זה תואם לציפיות. למשל אני מבטיח לך שלהזיז ספה זה לא ממש קשה.

·מה שתיארת בהודעות הראשונות, טרם הקישור לחדר שלך, תאם בדיעבד את מה שראיתי בתמונה. לכן קישרתי שמה שאמרת קודם היה מופנה לעצם הדיון, ולרעיון של סידור הסלון שלי ספציפית, כי אחרי הכל, זה מה שביקשתי.
אז בוא נאמר שאת הרעיון הכללי שלך אני מבין. לתאם את החדר לצרכי, ולא לתת לחדר לתאם את הצרכים שלי. אבל שוב, נשארתי אובד עצות. אם נאמר למשל שבשביל צליל "מדויק" יותר או כל שיפור אחר, עלי לתת לרמקולים מרחב, איך אני עושה זאת בפועל? הרי עלי לקדם אותם מרחק מסויים מהקיר - כמה מהקיר? ואם המרחק גדול משמעותית, מה אעשה עם האחור? והאם זה יראה בכלל נורמלי (ואני שזה עניין סובייקטיבי, אבל עדיין יש גבולות שההגיון של כל אחד לא יכול לחצות).
וזה הנקודה שבה נגענו. אני מאמין שיש עוד כמה שלא עלו, ושעלי לקחת בחשבון.
וזאת הסיבה בעצם שפניתי לפורום...
HaJ-B
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2008

#37  נשלח: ג' 07/01/2020 18:57

Nir547 כתב:
@HaJ-B
·תבדוק מולו - אין לי מושג כמה הוא דורש, אבל אם יש לך אפשרות לנסות אותם בבית, זה אחלה.

http://www.hifimusic.co.il/ארמה-אודיו-למכירה-רמקול...

·תודה, אבל הוא מרחובות, אני מהקריות. חוץ מזה שאני לא חושב שיש מישהו שיכול להתחרות עם המחיר שמצאתי (בצבע שחור, כמו שאני מחפש).
אבל שוב - תודה!
(1) הבעות תודה: Nir547
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

#38  נשלח: ג' 07/01/2020 19:25

HaJ-B
·אוה, עכשיו שאתה שואל שאלה ספציפית ולכן גם תקבל תשובה כזו.

יש לתשובה שלי שני חלקים: המהיר והנכון. החלק המהיר הוא כלל אצבע האומר לפחות 60 ס"מ בין רמקול לקיר או רהיט. למה זה רק כלל אצבע? כי זה תלוי ברמקול, איפה נמצא ה Port שלו (אם בכלל) ובמבנה התיבה. יש כמובן גם יוצאים מהכלל כמו ה Klipsch Cornwall שתוכנן מראש להצבה בפינות וצמוד לקירות - אבל העיצוב שלו קצת קשה לעיכול למי שלא זוכר איך נראו רמקולים בשנות ה 70 והמחיר שלו בכלל יגרום צרבת לרוב האנשים.

החלק הנכון הוא לעבוד עם החדר ופה אני מציע את השיטה של Sumiko או זו של Bob Robin שלמעשה פיתח את השיטה הזו הלאה. הוא מתאר אותה בקצרה במהלך המפגש של Rocky Mountain Audio Fest של שנת 2014. זה רחוק מלהיות סוד צבאי וקל להבין מה הוא עושה ולמה. היתרון: תוצאות מובטחות. החסרון: תהליך ארוך ומתיש, התוצאה הסופית עלולה להפתיע ולא להיות יישימה, אבל מה - לומדים המון על היכולות של הרמקולים והסינרגיה שלהם עם החדר.

mulder (ערן)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  May 30, 2008

הבעות תודה: 428
מספר הודעות: 5634

#39  נשלח: ג' 07/01/2020 19:36

Catskinner

אתה צודק בגישה שאפשר לעצב אחרת, אבל המצב יותר מורכב במציאות. הרמקולים בכל מקרה לא יכולים להיות רחוקים מדי מהטלויזיה. את המסך אי אפשר להציב באמצע סלון על שידה כי זה ייראה מוזר ומפריע. טל' ענקית על אחת כמה וכמה.
בחדר ייעודי שהוא לא סלון משותף ואף אחד לא מסתובב שם אפשר לסדר ביתר חופשיות.

מי שמסתדר לו, כמוך, לבריאות. זה לא "שטאנץ" חסר השראה כמו אצל רובינו, אבל עבורי זה היה יכול להיות מאוד בעייתי. המיקום של המסך לא מאפשר שידרוג למסך גדול, הרמקולים גדולים ונמצאים באמצע החלל, זה מפריע למי שמסתובב בבית, מפריע בעין, ורק לחשוב שמישהו יכול להפיל אותם חלילה בטעות.

בחדר של החבר ששאל, לפי התמונות הייתי מציע למקם את המסך בקיר מצד ימין (שלא נראה בתמונה), לשים וילונות אוטמי אור, ויש לו שם מיקום לא רע בכלל לרמקולי סראונד.

HaJ-B
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2008

#40  נשלח: ג' 07/01/2020 19:56

לא יודע מה הקטע עם הקיר הימני. כדאי שאצלם גם אותו על מנת שאנשים יבינו עד כמה זה בלתי ישים (לפחות לדעתי).
אחרי הדלת יש אולי 2 מ' אורך של קיר בצד ימין, לא יותר מזה.
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

#41  נשלח: ג' 07/01/2020 20:04

mulder
·אני מכיר את הטענה הזו וגם את אחיותיה ובנות דודיה.

אפשר לעשות הכל חוץ מללבוש את המכנסיים כחולצה או לקיים יחסים שלא כדרך הטבע עם תרנגולת. את זה לימד אותי המ"כ שלי בשבוע הראשון אחרי הגיוס. המצב הוא שרובנו מעדיפים לא לצאת מאזור הנוחות שלנו. הטענה שהעלית על מיקום הרהיטים והרמקולים ולמה זה לא נוח בסלון שהוא לא חדר ייעודי היא דומה לטענה שאני הייתי מעלה על חוסר הנוחות והסכנות שבמעידה עקב הימצאות שולחנות קפה באמצע החדר. זה שהתרגלנו לגועל נפש הזה שייתקע לנו באמצע זה לא אומר שהוא באמת חייב להיות שם.
ufffnick
חבר של כבוד
חבר של כבוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

הבעות תודה: 443
מספר הודעות: 4324

#42  נשלח: ג' 07/01/2020 20:36

HaJ-B
·

אם מרגיש שכואב לך על החלל, תחשוב בשכבות.
בניגוד לתפיסה, מותר להתסובב מאחורי רמקול.
למה אני כותב את זה?
על הקיר שצילמת, תתלה טלוויזה, תתקין ספריית קיר בעומק 30 ס"מ משני צידיה, ומתחת מזנון מינימלי, למה שאתה מחפש לאחסן.
הרמקולים, תשים כ70 סמ לפני הספרייה.
למה 70?
כי זה רחוק מספיק לסאונד וגם רחוק מספיק כדי לגשת לספרייה בלי להרגיש צפוף.
גם תקבל אלמנט שמפזר צלילים ומונע הידהודים, וגם מרחב לרמקולים.
ואם תחשוב שנייה פרקטית, כמה פעמים ניגשים לספרייה כדי להוריד ספר שכבר קראת או חפצי נוי?
כן, את הספרים שקראנו משמשים ספריית נוי בסלון ששוברת צלילים מהרמקולים.
אלה שעוד לא, יש ספרייה יעודית לזה.

תמנע משולחן קפה, או שתעשה כמוני - יש לי סט שולחנות (שלישייה) שנערמים אחד על השני, כשמאזין, הם מתקפלים הצידה כדי לא להפריע (לפעמים אחד מהם מצטרף ליד הספה, ליד, לא מול, בשביל הקפה והעוגיות), באירוח שלושתם נפרסים למטרות הכיבודים.

קיצור, תחשוב שכבות, תחשוב מודולרי, כשהקווים החשובים זה מרחב לרמקולים, מרחב למאזין (גם הספה שעליה אתה יושב צריכה להיות מרוחקת מקירות), ותחשוב על כל האיחסון שאתה צריך כדי לספק את הצרכים של דיירי הבית.
כמה שיותר אלמנטים על הקירות שאינם מקורות צליל, יגביר את השבירה של הצליל (דבר טוב) יגרום לפיזור אקראי ויקטין פאזות והידהודים.

אפשר למצוא את האיזון, מבלי ליפול לקצוות של עיצוב, בין אם מבחינת קיבעון ישראלי, ובין אם מבחינת הקדושה האודיופילית
HaJ-B
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2008

#43  נשלח: ג' 07/01/2020 20:39

Catskinner כתב:
@mulder
·אני מכיר את הטענה הזו וגם את אחיותיה ובנות דודיה.

אפשר לעשות הכל חוץ מללבוש את המכנסיים כחולצה או לקיים יחסים שלא כדרך הטבע עם תרנגולת. את זה לימד אותי המ"כ שלי בשבוע הראשון אחרי הגיוס. המצב הוא שרובנו מעדיפים לא לצאת מאזור הנוחות שלנו. הטענה שהעלית על מיקום הרהיטים והרמקולים ולמה זה לא נוח בסלון שהוא לא חדר ייעודי היא דומה לטענה שאני הייתי מעלה על חוסר הנוחות והסכנות שבמעידה עקב הימצאות שולחנות קפה באמצע החדר. זה שהתרגלנו לגועל נפש הזה שייתקע לנו באמצע זה לא אומר שהוא באמת חייב להיות שם.

·לפני שאגיד את דברי, אבהיר שמדובר בהשערה על מנת שלא תצלוב גם אותי. אנסה לנסח זאת גם בעדינות - חשבת שאולי הסביבה שלך איפשרה סידור נוח מבחינת רמקולים? מה היית עושה עם סלון ישראלי "טיפוסי", כמו של Gad007 למשל?
הייתי שמח אפילו עוד יותר אם היית אומר מה בדיוק היית עושה עם הסלון שלי.
HaJ-B
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 11, 2008

#44  נשלח: ג' 07/01/2020 20:44

ufffnick כתב:
@HaJ-B
·

אם מרגיש שכואב לך על החלל, תחשוב בשכבות.
בניגוד לתפיסה, מותר להתסובב מאחורי רמקול.
למה אני כותב את זה?
על הקיר שצילמת, תתלה טלוויזה, תתקין ספריית קיר בעומק 30 ס"מ משני צידיה, ומתחת מזנון מינימלי, למה שאתה מחפש לאחסן.
הרמקולים, תשים כ70 סמ לפני הספרייה.
למה 70?
כי זה רחוק מספיק לסאונד וגם רחוק מספיק כדי לגשת לספרייה בלי להרגיש צפוף.
גם תקבל אלמנט שמפזר צלילים ומונע הידהודים, וגם מרחב לרמקולים.
ואם תחשוב שנייה פרקטית, כמה פעמים ניגשים לספרייה כדי להוריד ספר שכבר קראת או חפצי נוי?
כן, את הספרים שקראנו משמשים ספריית נוי בסלון ששוברת צלילים מהרמקולים.
אלה שעוד לא, יש ספרייה יעודית לזה.

תמנע משולחן קפה, או שתעשה כמוני - יש לי סט שולחנות (שלישייה) שנערמים אחד על השני, כשמאזין, הם מתקפלים הצידה כדי לא להפריע (לפעמים אחד מהם מצטרף ליד הספה, ליד, לא מול, בשביל הקפה והעוגיות), באירוח שלושתם נפרסים למטרות הכיבודים.

קיצור, תחשוב שכבות, תחשוב מודולרי, כשהקווים החשובים זה מרחב לרמקולים, מרחב למאזין (גם הספה שעליה אתה יושב צריכה להיות מרוחקת מקירות), ותחשוב על כל האיחסון שאתה צריך כדי לספק את הצרכים של דיירי הבית.
כמה שיותר אלמנטים על הקירות שאינם מקורות צליל, יגביר את השבירה של הצליל (דבר טוב) יגרום לפיזור אקראי ויקטין פאזות והידהודים.

אפשר למצוא את האיזון, מבלי ליפול לקצוות של עיצוב, בין אם מבחינת קיבעון ישראלי, ובין אם מבחינת הקדושה האודיופילית

·השרשור הזה הוציא אותי יותר מבולבל. אבל זה בסדר, כי אני מניח שאין תשובה חד-משמעית בנושא הנ"ל.
בשביל לנסות ולעשות ארגון מחדש של העניין, בואו נתחיל מה"קבעון הישראלי הטיפוסי" - נתחיל במיקומים הכי נדושים, ונמשיך באלימינציה של הגורממים ה"מסכנים". אולי ככה אוכל לקבל תמונת מצב יותר ברורה.
רמקולים במרחק של 30 ס"מ מהקיר, ספות 2+3 (כשה-3 צמודה לחלונות) באמצע הסלון ושולחן ענק "מפאר" ב"רוב הדרו" את החדר בין הספות לטלויזיה, שאגב, תלויה על הקיר ומזנון צף באורך 140 ס"מ.
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 05, 2006

#45  נשלח: ג' 07/01/2020 21:04

HaJ-B
·ומה גרם לך לחשוב שהסלון שלי לא התחיל כמו סלון ישראלי טיפוסי?
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה