ניתוחי לייזר לתיקון הראייה - מישהו בדק את הנושא?

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

עשיתי לפני משהו כמו 15 שנה, עולם אחר לגמרי.
גם במרפאות "עיניים".

לפני כמה שנים בודדות, הרגשתי ירידה בראייה בעין שמאל. הלכתי לבדוק - יש אחריות לכל החיים.
בדקו ולא רצו "לתקן" בכדי לייצר מצב שבהזדקנות עין אחת תמשיך לראות רחוק והשנייה קרוב.
ביום יום זה לא משפיע בכלל.
וגם בשוטף - זה לא מורגש.
"הבעיה" מתחילה רק כאשר יש חילופי עונות ו/או שיושבים במקום ממוזג ואז העין מתייבשת ולכן הראייה נהיית מטושטשת.
זה גם תקף שיושבים הרבה מול מחשב. אני לצערי מעל 8 שעות כל יום מול המסך.
חייבים לעשות הפסקה מדיי פעם - אני חוטא בזה.

גם אם עושים ואחר כך המצב חוזר לקדמותו - עדיין שווה (לדעתי אם יש את היכולת הכלכלית).
לא כולם מתאימים, גם אם מאוד רוצים.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

לתוהים, מקור הכינוי שלי כאן מכיוון שבאותה התקופה שקלתי בכובד ראש את האפשרות לעשות ניתוח לייזר.
שורה תחתונה - היה לי מזל שלא עשיתי הניתוח.
למי שיש מספר גבוה, שווה מאד לשקול זאת.
עם זאת, חשוב לזכור הסיכונים:
  • תופעות של יובש בעיין פופולריות ככל שהתיקון הנדרש משמעותי יותר
  • תופעות של ערפל\עננים בעיקר בנהיגה בלילה
  • רגישות גבוהה יותר לסינוורים
  • איכות הראיה נמוכה יותר בתנאי חשיכה
  • הצורך במשקפי קריאה מגיע בגיל מוקדם יותר בהשוואה למי שלא עשה ניתוח לייזר
בהצלחה!
מוצרים חדשים בהזדמנות!
https://cutt.ly/xl459TY

tomer953
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
שם מלא: tomer953
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 1452 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

lasik כתב:לתוהים, מקור הכינוי שלי כאן מכיוון שבאותה התקופה שקלתי בכובד ראש את האפשרות לעשות ניתוח לייזר.
שורה תחתונה - היה לי מזל שלא עשיתי הניתוח.
...
·

חחחח גדול...
אבל אבקש מהמנהלים להחליף לך את הכינוי :)

zachashkenazy
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

ניתוחי רפרקציה

נושא שלא נקרא #19 

שלום לכולם,
ניתוחי רפרקציה מבוססים על שינוי קמירות הקרנית בכדי לפצות על מבנה אנטומי (בדכ אורך גלגל העין) שמתבטא בצורך לתיקון הראייה עי משקפייים.
בגדול יש שתי שיטות ״לעקוף״ את השכבה החיצונית של תאי האפיתל של הקרנית (שכבה זו משתנה בעובי שלה בין אנשים) בכדי להסיר רקמה מהשכבות העמוקות יותר ובכך להשיג תוצאות לטווח ארוך.
בשיטת ה PRK , מסירים באופן מכני את השכבה החיצונית (שיוף) או שמשתמשים באלכוהול למספר שניות ובכך השכבה נפרדת מבסיסה. לאחר מכן מסירים את השכבות הרצויות בעזרת הלייזר ומניחים עדשת מגע טיפולית בכדי להקל על ההחלמה.

בשיטת ה LASIK , יוצרים מתלה בעובי של כ 100 מיקרון, מרימים אותו , ואז מסירים שכבות בעזרת הלייזר. בסוף התהליך , משיבים למקומו את המתלה.

לכל שיטה יתרונות וחסרונות : PRK מציגה יתרון מובהק בכך שאין חיתוך ויצירת מתלה וכך אין סיכון להתנתקות או תזוזה של המתלה במצב של פגיעה מכנית בעתיד (שריטה , מכה ישירה וכו). החיסרון הוא בעיקר האי נוחות ביומיים שלושה הראשונים וסיכון נמוך מאוד ליצירת עכירות בקרנית.

היתרון הגדול ב LASIK הוא שאין כמעט תקופת התאוששות וחדות הראייה משתפרת כמעט באופן מיידי בניגוד לבערך חודש ימים עד שיש יציבות ב PRK.

בקיצור , אם אתם פעילים מאוד בספורט ונמצאים בסיכון לפגיעות עיניים עדיף בהחלט לעשות PRK .
אם אתם צריכים חזרה לשגרה באופן מיידי אז lasik מאפשר חזרה לעבודה למעשה למחרת הניתוח.

יש לציין שיטה נוספת ״Smile" שבה מוציאים פיסה פנימית מהקרנית. שיטה יחסית חדשה בשוק.

כל השיטות הוכחו לספק תוצאות זהות מבחינת חדות ראייה.

עוד כמה נקודות חשובות :
1. הניתוחים מספקים חדות ראייה מצוינת במוקד פוקאלי אחד , במידה ואתם מתחת לגיל 40 , העדשה בעין מסוגלת לשנות את קמירותה ולכן אנשים צעירים מצליחים לראות גם לרחוק וגם לקרוב.
ככל שמתבגרים מאבדים יכולת זו ולכן מעל גיל 40 יש צורך כמעט תמיד במשקפי ראיה לקרוב גם לאלו שעברו ניתוח.
יש שיטות לנסות לפצות על זה עי השארת עין אחת ממוקדת לקריאה ואחת לרחוק.
2. כמובן שאם מבצעים את הניתוח בגיל צעיר כאשר העין עדיין משנה את צורתה אז התוצאות לא יחזיקו מעמד לאורך זמן.
3. לאנשים עם מספר פלוס , כלומר hyperops לא מומלץ לדעתי לעבור את הניתוח מכיוון שהתוצאות לא מחזיקות מעמד.
4. כמובן שכל מועמד צריך לעבור בדיקה מעמיקה בכדי לראות אם הוא מתאים לניתוח (עובי קרנית מינימלי, יובש, קרטוקונוס וכו)
מקווה שזה עזר ,
צח

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: ניתוחי רפרקציה

נושא שלא נקרא #20 

zachashkenazy כתב:ככל שמתבגרים מאבדים יכולת זו ולכן מעל גיל 40 יש צורך כמעט תמיד במשקפי ראיה לקרוב גם לאלו שעברו ניתוח.
...
·ככל שזכור לי, אלו שעברו ניתוח יזדקקו למשקפי קריאה בגיל צעיר יותר. האמנם?

zachashkenazy
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #21 

אם אתה סובל מקוצר ראייה , נקודת הפוקוס שלך נמצאת קרוב יותר ממישהו ללא קוצר ראייה . למשל : מינוס 2 מאפשר לך לראות חד במרחק 50 סנטימטר (אבל מטושטש לרחוק). לכן אם לא תעבור ניתוח, לעולם לא תזדקק למעשה למשקפי קריאה. ברגע שנפטרת מהקוצר ראייה, איבדת למעשה את היכולת לקרוא ללא משקפיים (במידה ואתה מעל גיל 40).
כמו שכתבתי קודם, יש טריקים כגון להשאיר עין אחת בקוצר ראייה בשביל לא לאבד את היכולת לקרוא אבל אז אתה מאבד קצת מהיכולת של הראייה התלת מימדית.
לכן אני אישית לא כל כל ממליץ לעבור את הניתוח לאחר גיל 35. כמובן שכל זה תלוי הרפרקציה הספציפית שלך והציפיות שלך .
קח בחשבון שמגיל 50 בערך כבר יש סיכוי שמתחיל להופיע ״ירוד״ או קטרקט ואם כך אז יש אפשרות לעבור ניתוח להסרת ירוד אשר במהלכו אפשר להפטר גם מהמשקפיים מכיוון שמחליפים בו את העדשה התוך עינית. ניתוח זה כלול בסל הבריאות (במסגרת הציבורית).

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #22 

zachashkenazy כתב:ברגע שנפטרת מהקוצר ראייה, איבדת למעשה את היכולת לקרוא ללא משקפיים (במידה ואתה מעל גיל 40).
...
·יש עוד אספקט שכדאי לדעת.
הצורך במשקפי ראיה למרחוק קטן עם השנים, ובמקביל נוצר הצורך במשקפי קריאה.

לי הראיה למרחוק הפכה עם הגיל לטובה עד כדי 6\6, תוך כדי הצורך במשקפי קריאה.

zachashkenazy
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #23 

לעתים השיפור בחדות הראייה עם הגיל הוא למעשה תופעה הקשורה להופעת קטרקט.
אם הראייה טובה אז אין מה לדאוג אבל אם יש פתאום ירידה בחדות שאינה משתפרת עם תיקון של משקפיים אני ממליץ לבדוק אם הופיע קטרקט.

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”