מגבר אוזניות - איזה עדיף?

כל מה שאי פעם רציתם לדעת על אוזניות, מגברי אוזניות ומה שבינהם.
LogicSound (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

מגבר אוזניות - איזה עדיף?

נושא שלא נקרא #1 

יש ברשותי היום את ה-Verum one ומגבר אוזניות liquid spark.
הבנתי שיכול להיות שמגבר כזה בעצם גורם קצת לעיוות בסאונד היות והאוזניות האלו עם עכבה נמוכה מאוד.
חשבתי אולי להחליף למגני 3+ החדש שהיצרן גם המליץ עליו, אבל חשבתי אולי ללכת אפילו על משהו שישמש אותי לטווח הארוך יותר.
כנראה חשבתי על האסגרד 3, שאולי ייתן לי מענה גם לאוזניות אחרות שאקנה בעתיד.

מה דעתכם? שווה ההשקעה הזו או שבכלל יש מגברים אחרים שעדיפים?
מגבר מנורות זה משהו שונה לגמרי ממגבר רגיל?

הדאק שלי הוא SMSL IDEA.

ChesterYonany
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

הייתי קורא על THX AAA 789 או על THX AAA 887.

פלאפי
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אני אגיב ברמה הטכנית, בהתבסס על המדידה של המגבר הזה כאן: https://www.audiosciencereview.com/foru ... -amp.5224/

קודם כל, הרעיון שעכבה נמוכה של אוזניות מול עכבה גבוהה של מגבר יכול לגרום לשינוי בתגובת התדרים הוא עקרונית נכון, אבל לא תקף במקרה הזה. זה כיוון שזו אוזנייה פלאנאר-מגנטית, ולכן לא סובלת מהתופעה הזאת. כלומר, היא לא אמורה לחוות שינוי בתגובת התדרים שלה במקרה הזה. אוזניות שלהן זה כן קורה זה אוזניות דינמיות, ובמיוחד כאלה עם עכבה נמוכה.
באופן כללי למגבר הזה יש עכבת יציאה נמוכה מאוד (0.1 אוהם על פי היצרן), כך שאין בעיה עקרונית להפעיל איתו אוזניות עם עכבה נמוכה. הdamping factor פה הוא יותר מעשר (ובמאמר מוסגר, גם אם הדאמפינג פקטור נמוך יותר, זה עדיין לא סוף העולם).
עם זאת, על פי המדידות נראה שהוא לא ממש אוהב לעשות את זה, ומתמודד הרבה יותר טוב כשמחברים אליו אוזניות עם עכבה גבוהה. ראה את ההבדל בין הגרף שמראה אותו ב-300 אוהם לזה של 33 אוהם בקישור. אין פה מדידה שלו ב-8 אוהם, אבל סביר להניח שהמגמה הזאת ממשיכה. המשמעות של זה היא שבווליום גבוה, הוא נכנס יותר מהר לתחום הדיסטורשן.
ומצד שני, שני דברים - קודם כל הדיסטורשן הזה לא מאוד גבוה, ולא בטוח ששמיע בכלל. דבר שני, זה אוזניות מאוד נצילות (96db/mw על פי היצרן), כך שלא צריך המון עוצמה כדי להניע אותן. הפירוש הוא שהמגבר לא צריך לדחוף לתוכן הרבה וואטים כדי להניע אותן, כך שאין לו סיבה להיכנס לתחום הדיסטורשן.
אבל בלי מדידה של איך הוא מתפקד לתוך אוזניות של 8 אוהם קשה להגיד בוודאות אם זה בעייתי. באופן כללי אוזניות של 8 אוהם זה דבר בעייתי למגברים, ולכן רוב האוזניות הן 30 אוהם ומעלה.

המגני 3+ והמגני הרסי שניהם מתפקדים יותר טוב בעכבות הנמוכות האלה (ראה https://www.audiosciencereview.com/foru ... ews.10311/ , כאשר הרסי מוביל.

ה-THX AAA 789 אכן אוכל את כל אלו בלי מלח.

באופן כללי, אני לא חושב שאתה תשמע ממש הבדלים בין המגברים האלה בסאונד. מגבר מנורות, לעומת זאת, כמעט בוודאות לא יצליח להתמודד עם האוזניות האלה. מגברי מנורות אוהבים אוזניות עם עכבה כמה שיותר גבוהה.
נערך לאחרונה על ידי פלאפי ב 22/02/2020 23:28, נערך פעם 1 בסך הכל.

LogicSound (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

אני יודע שאלו אפשרויות יקרות יותר, גם אני חושב שהם פחות אופציה בגלל היעדר מקום בין היתר וגם מעבר לתקציב אני חושב..
מה דעתך על אסגרד 3? אין לו תחלופות עדיפות?

LogicSound (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

פלאפי - תודה על התגובה, יש בעיה עם הלינק ששלחת.
אכן בקשר למגבר שלי גם אני נוכחתי לראות שעכבת היציאה שלו אכן נמוכה מאוד וזה היה נראה טוב עבור אוזניות שכאלה.
אך אני לא יודע אם ממש יש קשר בין הדברים..

מה בקשר לדאק שלי, פחות קריטי? אני חושב אולי הייתי מעדיף אחד שולחני שיהיה נוח יותר אבל לא קריטי כל כך.. המגבר זה שמשפיע בעיקר?

אני יודע שביחס למגני 3 הרגיל למשל, המגבר שלי קיבל הרבה יותר המלצות וחלקם מצאו אותו מוצלח הרבה יותר מהמגני, אבל למגני החדש בקושי ויש ביקורת כלשהי...

Sven
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

^ בקשר למגברי מנורות, זה נכון בעיקר למגברי OTL, או output-tranformer-less, מגברים שיש להם שנאי ביציאה, יש להם עכבת יציאה שיכול להתאים לכל מני אזניות, גם כאלו עם עכבה נמוכה, כתלות בשנאי.
זה עדיין לא עכבה של 0.0X אום, אבל עדיין נמוך מספיק כדי לעבוד היטב עם רוב האזניות.
לדוגמא, DNA Starlet.

עריכה: לא הבנתי מה הבעיה עם ה- liquid spark?
F2k -> Schiit Bifrost MB -> Schiit Jotunheim -> Focal Elear / ZMF Atticus
Samsung S10e -> Alclair Reference Triple

LogicSound (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

לא משהו ממשי, פשוט הסאונד לא מרגיש לי נקי מספיק כשאני על ווליום אמצע.
יש לו הרבה כוח אבל כנראה שהוא לא מתמודד פשוט טוב מספיק עם עכבה שכזו..

היצרן למשל המליץ על המגני 3+.

מה בעצם שונה במגברי מנורות שאומרים שיש להן סוג מסוים של צליל?

פלאפי
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

@LogicSound
·תיקנתי את הלינק.

לאסגרד לא ראיתי מדידות, אז אני לא יכול להגיד כלום.

לגבי הדאק: https://www.audiosciencereview.com/foru ... dacs.2397/
נראה שהוא סביר בהחלט. אני חושב שדאק שולחני יותר נוח. מבחינת איכות סאונד, לא באמת חושב שזה ישפיע. כל עוד הדאק לא ברמת פח, המגבר יותר משמעותי.

לגבי המלצות וביקורות סובייקטיביות ("זה נשמע יותר טוב מזה" וכו), אני נמנע מלהגיב. לא שמעתי אף אחד מאלה, אני רק מסתכל על הנתונים שלהם. אם תמצא אחד מהמגברים האלה לשמוע ויישמע לך יותר טוב, שיהיה לך בכיף.

LogicSound (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

לדעתך קיים הבדל מהותי בין המגני 3 לבין הדגם החדש?
היו כאלה שבלשון המעטה ממש לא אהבו את המגני 3 ומצאו אחרים טובים יותר במסגרת המחיר.

פלאפי
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

כמו שאמרתי, לא שמעתי אף אחד מהם. על פי המדידות הדגם החדש (ספציפית heresy) הרבה יותר מוצלח ברמה הטכנית.

לגבי מגברי מנורות אני לא מומחה. אני יודע שיש מסביבם הרבה מיתוסים, ושברמה הטכנית רובם מתנקזים לכך שיש להם מסורתית הרבה יותר דיסטורשן מסוג מסויים, וזה כביכול נשמע יותר נעים. מה האמת? מי יודע. לי נשמע שעדיף להימנע אילו רק כדי לחסוך את ההתעסקות המעיקה עם מנורות שבריריות.

אגב, כשאתה אומר שהאוזניות לא נשמעות נקיות - האם ניסית אותן עם מגבר אחר ששם הן כן נשמעו נקיות, להגדרתך?

LogicSound (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

האמת לא בדיוק, רק יצא לי לשמוע אותן פעם אחת בשילוב מגבר מאוד יקר של SUGDEN כלשהו.
מניח אבל שזה כבר מגבר מהרמות הגבוהות ביותר.

ה-789 למשל ביחס למחירו בעל תמורה באמת כזו גבוהה?
פשוט הוא די גדול וגם יחסית יקר, אז תהיתי אולי לגבר האסגרד, אולי בשילוב דאק..

פלאפי
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

לא שמעתי בחיים על משהו שנקרא Gusten. באופן כללי אני ממליץ לא להניח דברים בהתבסס על מה שמוכר כזה או אחר אמר לך (במידה וזו הייתה הסיטואציה). בכל מקרה, נשמע מדבריך שגם עם המגבר היקר(?) ההוא לא חשת ביותר מדי שיפור. יכול להיות שמשהו באוזניות עצמן נשמע לך לא נקי?

ה789 נותן אות סופר נקי ומדויק בהשוואה למגברים אחרים באותו טווח מחיר. אם כי זה היה יותר נכון למתי שהוא יצא, ומאז ייצרו עוד מגברים במחירים דומים ואף נמוכים יותר שנותנים ביצועים דומים ואף טובים יותר. הוא פשוט היה הראשון בקטגוריה הזאת.
נגיד ככה, כדי להשיג ביצועים טובים משמעותית (שוב, מבחינה טכנית - לא אומר כלום על סאונד), צריך להתקדם ל Benchmark HPA4 שעולה 3000$. לכן כשמדברים על ה789 כבעל תמורה גבוהה למחיר, משווים אותו למגברים בקטגוריה ההיא. למגבר ב400$ זה באמת תמורה מטורפת למחיר. מצד שני, ממש לא בטוח שבני אדם בכלל מסוגלים לשמוע ניואנסים כל כך קטנים.

LogicSound (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #13 

ערכתי את ההודעה, זו SUGDEN, וזה בטוח היה מגבר יקר בטירוף.
כמו איזה מגברים למשל? שלדעתך בערך כמו 789 רק אטרקטיביים יותר?
במידה וזה משולב עם דאק זה עדיף.

עושה רושם כבר שמרב כל ההיצע החדש קצת נוטים לשכוח מ-Schiit ופחות מייחסים להם חשיבות, אולי בגלל היעדר תמורה גבוהה ביחס לעלות שלהם...

פלאפי
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

לגבי schiit, זה לא ממש נכון. הmagni החדשים נותנים תמורה ממש טובה לעלות. אני מניח שאתה רואה פחות התלהבויות מהם כי זה מגברים קטנים וזולים וזה פשוט לא טרנדי להתרברב שיש לך מגבר זול של schiit.

יש פה סיכום של שלושה מגברים (ה789 אחד מהם) שמבוססים על הטכנולוגיה של THX AAA: https://www.audiosciencereview.com/foru ... ison.9952/

ה789 היה הראשון שהשתמש בטכנולוגיה הזאת בטווח המחירים הזה, והשניים האחרים באו אחריו. כולם עם ביצועים די דומים, והשניים האחרים אפשר להשיג בקצת זול יותר.
מגברים אחרים בקטגוריית המחיר של המגני זה למשל JDS Labs atom שנותן גם ביצועים מאוד טובים.

כל אלה יושבים ממש בטופ של הביצועים הטכניים של מגברים (בקטגוריית המחיר שלהם), אבל זה ממש לא אומר שמה שיש לך בהכרח יישמע הרבה יותר רע. כמו שאמרתי, ההבדלים בביצועים האלה יורדים לרזולוציות כל כך קטנות, שאני לא חושב שבאמת אפשר לשמוע את ההבדל. אני חושב שה789 מספיק נפוץ כדי לנסות לאתר מישהו שיש לו אותו, ולבקש לבוא לשמוע את האוזניות דרכו. אם תראה שזה ממש משפר את הסאונד משמעותית, אולי שווה להשקיע בכיוון. אם לא, אז חבל על הכסף. מלקרוא ביקורות וניתוחים (גם את שלי) אני לא חושב שאפשר לדעת מה בפועל יישמע לך יותר טוב.

LogicSound (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #15 

נתקלתי ב-SP200 של SMSL והוא נראה די טוב, השאלה איך הוא מבחינת השאר בטווח המחיר.
זו אותה טכנולוגיה כמו של THX 789 למשל.
זה עדיף יותר ממגוון המגברים של Schiit לדוגמה בטווח המחיר הזה?
או שזה משתנה בהתאם לחתימת הסאונד?

כמובן צריך שינצלו כמה שיותר טוב אוזניות עם עכבה נמוכה וגם מעבר.
נתקלתי גם במגבר Fostex שכולל דאק אבל יקר יותר בדי הרבה, השאלה איפה ההבדל בדיוק..

שלח תגובה

חזור אל “אוזניות ומגברי אוזניות”