כונן חדש שנקנה מאמזון מציג סקטורים פגומים מה ניתן לעשות?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
RachelChan (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

כונן חדש שנקנה מאמזון מציג סקטורים פגומים מה ניתן לעשות?

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

אני פשוט לא יודעת מה לעשות כבר, קניתי כונן חדש של 12TB מאמזון של חברת WD מסדרת הגולד בגלל האחריות של 5 שנים הכונן נקנה לפני חודשיים אפילו פחות:

https://www.amazon.com/dp/B075L6FJH8/re ... UTF8&psc=1

והנחתי שאם אני משלמת כל כך הרבה (1600-1700) ש"ח הסבירות לתקלות תהיינה נמוכה עד אפסית אבל הינה אחרי חודשיים של שימוש אפילו פחות וכבר יש בעיות והתוכנה CrystalDiskInfo מציגה כ 5 סקטורים בפגומים ובכללי הכונן מאוד איטי לפעמים ועושה רעשים מוזרים.

מה אפשר לעשות? אני לא רוצה פיצוי כספי כי כל החומר שלי האישי ושל העבודה נמצא על הכונן הזה השאלה האם אני יכולה לדרוש כונן חדש והאם יש טעם בכלל כי זה הרבה התעסקות. או שמה עדיף כבר בכל זאת כן לקבל פיצוי כספי ולקנות כונן של חברה אחרת?

אני פשוט בשוק שאני צריכה לעבור את הסרט הזה שוב פעם אחרי שכבר קניתי כונן לפני כמה חודשים וגם הוא נהרס בלי שום סיבה מיוחדת ולמרות שזה אמור להיות כונן של שרתים ומהסדרה הכי גבוהה שלהם ובכל זאת גם זה לא מספיק אמין.

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 231 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

יש להם שירות לקוחות טוב, אין סיבה שלא תקבלי חדש

JamesStone
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: James Stone
נתן תודות: 485 פעמים
קיבל תודות: 142 פעמים

ממליץ לך על SSD

נושא שלא נקרא #3 

אמנם יותר יקר ובנפחים יותר קטנים, אבל הרבה יותר אמין עם אורך חיים הרבה יותר גדול.

ג'יימס

alchemy
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 71 פעמים

Re: ממליץ לך על SSD

נושא שלא נקרא #4 

JamesStone כתב:אמנם יותר יקר ובנפחים יותר קטנים, אבל הרבה יותר אמין עם אורך חיים הרבה יותר גדול.

ג'יימס
...
לא בדיוק, סטטיסטיקה של הדיסקים האלה אמורה להיות יותר טובה, אבל זה כשמדובר מספרים גדולים, אף אחד לא מבטיח לך שדיסק ספציפי שאתה קונה לא יהיה ב 1% או 0.1% או אפילו ב 0.01% נפל שיש לכל חברה ולכל סדרת דיסקים.

שווה קריאה :
https://www.backblaze.com/blog/hard-dri ... -for-2019/

alchemy
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 71 פעמים

Re: כונן חדש שנקנה מאמזון מציג סקטורים פגומים מה ניתן לעשות?

נושא שלא נקרא #5 

@RachelChan

כמו שכתבתי לך בדיון שפתחת בעבר, פתרון הוא NAS עם RAID + גיבוי נוסף.
שום דיסק בודד לא ייתן לך בטחון שהמידע יישמר.

https://www.hometheater.co.il/modules.p ... c&start=15

לענייני דיסק תקול, תפני לשרות לקוחות של אמזון, הם מספר 1 בשירות, די בטוח שיציאו לך פתרון הולם.

RachelChan (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

alchemy כתב:@RachelChan

כמו שכתבתי לך בדיון שפתחת בעבר, פתרון הוא NAS עם RAID + גיבוי נוסף.
שום דיסק בודד לא ייתן לך בטחון שהמידע יישמר.

https://www.hometheater.co.il/modules.p ... c&start=15

לענייני דיסק תקול, תפני לשרות לקוחות של אמזון, הם מספר 1 בשירות, די בטוח שיציאו לך פתרון הולם.
...
·

הבעיה שאין לי כרגע את הכסף לקנות עוד כונן כזה ואני גם מאבדת שטח איחסון יקר אם אני אעשה מערכת כזה של Raid.

אני לא מבינה את זה איך כונן כזה מסדרה כל כך יקרה לא מצליח לעבוד לפחות 3 שנים רצוף ללא תקלות ולתת לי שקט.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

@RachelChan
·
דבר ראשון, ספרי לנו היכן בדיוק ראית את הנתון של חמישה סקטורים פגומים ? כי, אם החלטת שבמאפיין מס' חמש, ששמו reallocated sector count , הנתון של threshold מייצג את הכמות של אזורים פגומים בפועל, אז, לא. זה נתון שמייצג את הסף שמעבר לו הדיסק מוגדר כתקול. ומה שקיים בפועל, את יכולה לראות בנתון של RAW VALUES , שבדיסק שלך הוא עמוד על 0. צירפתי את הצילום מסך של תוכנה זו שמציגה נתון תקול של דיסק.

כמובן יכול להיות שלדיסק שיש לך יש בעיות כלשהן, אבל מאבחון של SMART בדיסק שלך לא רואים את זה.

RachelChan (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

sys_admin כתב:@RachelChan
·
דבר ראשון, ספרי לנו היכן בדיוק ראית את הנתון של חמישה סקטורים פגומים ? כי, אם החלטת שבמאפיין מס' חמש, ששמו reallocated sector count , הנתון של threshold מייצג את הכמות של אזורים פגומים בפועל, אז, לא. זה נתון שמייצג את הסף שמעבר לו הדיסק מוגדר כתקול. ומה שקיים בפועל, את יכולה לראות בנתון של RAW VALUES , שבדיסק שלך הוא עמוד על 0. צירפתי את הצילום מסך של תוכנה זו שמציגה נתון תקול של דיסק.

כמובן יכול להיות שלדיסק שיש לך יש בעיות כלשהן, אבל מאבחון של SMART בדיסק שלך לא רואים את זה.
...
·
מנתוני ה SMART בתמונה ששלחתי למעלה הדיסק תקין? כי ידיד שלי אמר לי שלפי התמונה ולפי מה שאני מתארת הדיסק תקול אז מהידע שלך ומהתמונה אין שום בעיה בדיסק?

כשאני מעבירה מידע ממנו או אליו המהירות בהתחלה היית ממש טובה 120-130Mbs ויציבה ועכשיו זה יורד ועולה לפעמים 60-70 ולפעמים גם 1-2 ואף פחות ממגה למשך דקות ארוכות.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

RachelChan כתב:שלום לכולם,

אני פשוט בשוק שאני צריכה לעבור את הסרט הזה שוב פעם אחרי שכבר קניתי כונן לפני כמה חודשים וגם הוא נהרס בלי שום סיבה מיוחדת ולמרות שזה אמור להיות כונן של שרתים ומהסדרה הכי גבוהה שלהם ובכל זאת גם זה לא מספיק אמין.
...
·

אם זו לא תקלה ראשונה אלא סידרתית, יתכן שיש לך בעיה במערכת שגורמת לכוננים למות. אצל בחור אצלי בעבודה מהיו 3 כוננים תקולים בשנה עד שהוא הבין שהספק כח הזול שלו פשוט לא עומד בעומס ומקצר לו את החיים של הדיסקים.

בכל מקרה אם עברו רק חודשיים מקניית הכונן, פשוט פני לשירות של אמזון ולמיטב נסיוני אם או יזכו אותך מלא על עלות הרכישה או יבקשו להחזיר אותו לזיכוי מלא כשגם המשלוח אליהם יהיה על חשבונםץ אל תחכי עם זה יותר מידיי.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #10 

RachelChan כתב:
...
...
·
מנתוני ה SMART בתמונה ששלחתי למעלה הדיסק תקין? כי ידיד שלי אמר לי שלפי התמונה ולפי מה שאני מתארת הדיסק תקול אז מהידע שלך ומהתמונה אין שום בעיה בדיסק?

כשאני מעבירה מידע ממנו או אליו המהירות בהתחלה היית ממש טובה 120-130Mbs ויציבה ועכשיו זה יורד ועולה לפעמים 60-70 ולפעמים גם 1-2 ואף פחות ממגה למשך דקות ארוכות.
...
·

שאלה פשוטה. היכן ראית חמישה סקטורים פגומים בדיסק בנתוני SMART שלו בתוכנה ?
את יכולה לנסות לעזור לך ?
כל המספרים ואותיות שתוכנות דיאגנוסטיקה מציגות צריך להבין, אם את לא מספרת מה נראה לך בעיתי, אז גם לא אוכל לעזור לך להבין, אם בכלל את מסתכלת על מספר שמייצג תקלה אמתית או דבר אחר לגמרי.

לפי איזה נתון שבתמונה, הידיד שלך אמר שהדיסק תקול ? כי, אם אנו משחקים במשחק הידוע והמוכר בשם הטלפון השבור, אז גם למשחק הזה יש מגבלות ואם שיבשו יותר מדי מידע בדרך, אז אין שום אפשרות לזהות מה היה הסיפור המקורי.

מהידע שלי יכול להיות שיש בעיה בדיסק, רק לא רואים אותה בדיאגנוסטיקה של SMART ואת יכולה לבדוק עם כלי פשוט של יצרן הדיסקים.
בקשר למהירות העברת נתונים בדיסקים מכאניים עתיקים כאלה, לפי מה שאני זוכר, ניהלנו את השיחה זו כבר לפני חודשים והסברתי לך שדיסקים כאלה הם איטיים ביותר ומהירות העברת נתונים בהם לא אחידה, תלויה בהרבה גורמים, מאזור בדיסק, דרך גודל קובץ ועד לרצף כתיבה לדיסק ובכדי להגיע למהירות שתהייה לפחות דומה לדיסקים SSD ישנים ביותר, את צריכה מערך של כשמונה דיסקים זהים כאלה לפחות ובקר RAID אמתי. כך גם יהיה סוג כלשהוא של אמינות למידע ובמקרה שדיסק אחד יתקלקל לא ילך כל החומר. כך שעברנו כבר את כל זה כבר בפעם הקודמת.

RachelChan (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

@sys_admin
·
ביררתי איתו אתה צודק הסתכלנו על ה threshold ולא על ה Raw Value.

למה אתה מתכוון ב "ובקר RAID אמתי."?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #12 

RachelChan כתב:@sys_admin
·
ביררתי איתו אתה צודק הסתכלנו על ה threshold ולא על ה Raw Value.

למה אתה מתכוון ב "ובקר RAID אמתי."?
...
·
אני מתכוון שבכדי ליצור מערך של דיסקים שלא מתפרק וגם מתפקד עם ביצועים סבירים נדרש בקר שיבצע את המשימה.
ואם עושים את זה כ fake raid ברמה של BIOS או דרך המערכת ההפעלה, שום דבר טוב לא יצא מזה, גם מבחינת ההיבט של ביצועים, גם בהיבט של אמינות וגם מכל שאר ההיבטים, נדרש בקר RAID אמתי של ממש, עם מעבד, עם זיכרון, עם סוללת גיבוי וכו'. למשל, כזה:

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

@RachelChan
·

דבר ראשון אני מסכים עם כל מה שנאמר לעיל, כולל זה שכנראה אין בעיה בדיסק (לפי תמונת המסך שהבאת ה-smart תקין), זה שאם יש בעיות חוזרות ונשנות בדיסקים שונים אזי יש בעיה כלשהי במחשב או בסביבה שלו (בנוסף לדברים כמו ספק כוח או רכיבים אחרים במחשב שגורמים לקיצור החיים של הדיסק, דיסקים מכניים כמובן מאד מאד רגישים למכות פיזיות בזמן הפעילות שלהם, בתיאוריה כוחות מגנטיים חזקים מאד לא בריאים לדיסקים וכו'), ולבסוף זה ש-RAID הוא הפתרון הנכון למקרה שאת רוצה לא להיות מושבתת בגלל בעיה בדיסק.
RachelChan כתב: כשאני מעבירה מידע ממנו או אליו המהירות בהתחלה היית ממש טובה 120-130Mbs ויציבה ועכשיו זה יורד ועולה לפעמים 60-70 ולפעמים גם 1-2 ואף פחות ממגה למשך דקות ארוכות.
...
זה לא ממש בדיקה טובה לקצב הקריאה הסדרתי מהדיסק, בגלל הרבה סיבות כמו לדוגמא:
- פרגמנטציה (שעושה הגיון אם בהתחלה קיבלת מהירות יותר טובה ועם הזמן נוצרה פרגמנטציה שמאיטה את הדיסק, במקרים מסויימים גם בצורה קיצונית)
- האם את מעתיקה קובץ אחד גדול או הרבה קבצים קטנים (בהעתקת קבצים בגדלים שונים די מובטח שתראי את התופעה שאת מתארת כאשר הוא מאיץ כשהוא מעתיק קבצים יותר גדולים וכיביכול מאיט כשהוא מעתיק קבצים קטנים)
- מה לגבי היעד של ההעתקה? כרגיל יהיה מנגון של cacheים על הכתיבות אז אפשר לראות שהוא מתחיל בקצב גבוה ובשלב מסויים ה-cache נגמר ואז מאד תלוי ביעד של ההעתקה, במיוחד בהעתקה להתקנים חיצוניים כמו USB נפוץ לראות עליות וירידות ואפילו "תקיעות" שמשתחררות ושוב "נתקעות" (הכל עניין של buffering/caching ברמות שונות). ובגלל הסיבה הזאת העברה של מידע אל הדיסק בכלל לא רלוונטית, שלא לדבר על העברת מידע בין הדיסק לעצמו שאפילו עוד יותר מסובך להבין.
במקרים שיש באמת סקטורים דפוקים אז chkdsk אמור לדווח על זה וברב המקרים גם אחרי ה-chkdsk הדיסק יחזור להגיב בסדר עד שיהיו סקטורים דפוקים חדשים (או שהדיסק יקרוס לגמרי). אני כמובן לא ממליץ להמשיך להשתמש בדיסק תקול, בטח לא לחומר שיש לך בעיה לאבד, אבל לבדוק את הדיווח של chkdsk זה חיוני במקרה כזה.
RachelChan כתב: מה אפשר לעשות? אני לא רוצה פיצוי כספי כי כל החומר שלי האישי ושל העבודה נמצא על הכונן הזה השאלה האם אני יכולה לדרוש כונן חדש והאם יש טעם בכלל כי זה הרבה התעסקות. או שמה עדיף כבר בכל זאת כן לקבל פיצוי כספי ולקנות כונן של חברה אחרת?
...
חשוב להדגיש, שאם בסוף את כן מחליפה את הדיסק תבררי טוב טוב את לגבי מה קורה עם המידע שעליו. כמה שידוע לי השירות שלהם פשוט יחליף לך דיסק תקול בדיסק חדש ולכן כל המידע בדיסק הישן יאבד (אלא אם את דואגת מראש לגבות אותו בצד ואחרי זה להחזיר אותו).

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

RachelChan כתב:שלום לכולם,

אני פשוט לא יודעת מה לעשות כבר, קניתי כונן חדש של 12TB מאמזון של חברת WD מסדרת הגולד בגלל האחריות של 5 שנים הכונן נקנה לפני חודשיים אפילו פחות:

https://www.amazon.com/dp/B075L6FJH8/re ... UTF8&psc=1

והנחתי שאם אני משלמת כל כך הרבה (1600-1700) ש"ח הסבירות לתקלות תהיינה נמוכה עד אפסית אבל הינה אחרי חודשיים של שימוש אפילו פחות וכבר יש בעיות והתוכנה CrystalDiskInfo מציגה כ 5 סקטורים בפגומים ובכללי הכונן מאוד איטי לפעמים ועושה רעשים מוזרים.

מה אפשר לעשות? אני לא רוצה פיצוי כספי כי כל החומר שלי האישי ושל העבודה נמצא על הכונן הזה השאלה האם אני יכולה לדרוש כונן חדש והאם יש טעם בכלל כי זה הרבה התעסקות. או שמה עדיף כבר בכל זאת כן לקבל פיצוי כספי ולקנות כונן של חברה אחרת?

...
לפי משאת אומרת שקנית לפני כמה חודשים כונן שנהרס ועכשיו החדש שקנית נהרס
אולי החומרה אליו מחוברים הכוננים דופקת את כונן? ומי אמר שאם תקבלי החלפה לחדש
או תקני בעתיד חדש תחברי וגם אותו זה לא ידפוק?

חוץ מזה אם יש לך חומר חשוב כמו עבודה וכ''ו למה שלא תשקעי במערכת אחסון אם מספר כוננים
לטובת שרידות?

יש פתרונות אחסון כמו *** לא חסר.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

RachelChan כתב:כשאני מעבירה מידע ממנו או אליו המהירות בהתחלה היית ממש טובה 120-130Mbs ויציבה ועכשיו זה יורד ועולה לפעמים 60-70 ולפעמים גם 1-2 ואף פחות ממגה למשך דקות ארוכות.
...
בנוסף לכל מה שאמרו לפני ...
מעבירה מידע מאיפה ולאן?
מדיסק נוסף בתוך המחשב? מדיסק חיצוני שמחובר למחשב? דרך הרשת המקומית?
תמיד יש יותר מרכיב אחד בהעברה כזו, וממש לא בטוח שמקור הבעיה הוא בדיסק החדש.

אם קורה שבזמן מסויים מתבצעת קריאה של קבצים מהדיסק, וגם כתיבה של קבצים אחרים אליו, יכול לגרום לתופעה כזו.
גם ניסיון לכתיבה במקביל של קבצים שונים בו זמנית יכול לגרום לזה, בנוסף לגרימת פרגמנטצה גדולה מאוד, שתגרום להאטה בקריאת הקבצים.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”