בעיה בפורטים בנתב VR600

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
eli84 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

בעיה בפורטים בנתב VR600

נושא שלא נקרא #1 

שלום וברכה,

יש לי בעיה שאני לא מצליח לקבל גישה מהטלפון הסלולרי למצלמות אבטחה או לכל דבר אחר מתוך הרשת הביתית שלי. בדקתי מול ההגדרות של הנתב ואין שם משהו שהשתנה, אני בודק והפורטים מופיעים שהם פתוחים כמו שצריך - בדקתי באתר CanYouSeeMe.

הנתב שלי הוא VR600 גירסה 2.1 לפי מה שרשום מאחוריו.

אודה לעזרתכם

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

חסר מידע, מי הספק? ומי התשתית?

eli84 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

הספק הוא פרטנר, התשתית דרכם (בזק), מהירות החיבור טובה, אני מקבל מול חבילה של 100/5 כמעט את הכל.

לגבי הפורטים, הבעיה שאני נתקל מוזרה מאוד. אני מצליח להכנס ממחשבים במקומות אחרים, ועוד יותר מפתיע, בחיבור wifi בטלפון אני מצליח לקבל גישה. הכל מסתכם בחסימה של אינטרנט סלולרי, גם אצלי בנייד וגם בטלפונים אחרים שבדקתי. ביררתי מול ספק אינטרנט שלא הבין מה אני רוצה ועבר על כל ההגדרות שהם בסדר. מה שנשאר לי זה חסימה מצד הנתב.

תודה רבה

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

עוד מניפלאות TP-LINK 8)

קרא פה
נערך לאחרונה על ידי mescaline ב 18/05/2020 15:08, נערך 2 פעמים בסך הכל.

eli84 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

באופן כללי אני מרוצה מהנתב.

אבל התומך הטכני של בנדא התעקש איתי שבשביל לגשת מרחוק לרשת הביתית, אני זקוק לIP קבוע... שזו הבעיה..

Eliran19
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

יצאה גרסה חדשה לנתב
ניתן להוריד את קובץ ההתקנה מהאתר הרשמי

https://www.tp-link.com/en/support/down ... /#Firmware

eli84 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

תודה רבה, לצערי לא עזר לי.

עשיתי ניסיון נוסף. לגשת ממחשב נייח דרך חיבור סלולרי. הגישה חסומה. כלומר כל חיבור מרחוק דרך סלולרי יקבל חסימה.

לא יודע אם זה יכול להעיד על משהו, אבל בזמן החיבור הסלולרי במחשב, הרצפתי פינג לכתובת הרשת שלי.

זה מה שהתקבל

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

ראית מה היא הכתובת שקיבלת שנסית לבצע PING ל HOST של NO-IP שלך ? לאן חשבת בכלל שתגיע דרך כתובת כזו ? :lol:
לפני שאתה מתחיל לחפש את היום של אתמול בנתב, באם בכלל אתה מקבל כתובת IP אמתית מנותבת מהספק ? שילמת עלייה בכלל ?
כי, אם אתה מחובר דרך פרטנר במסגרת של אותו השוק השחור הסיטונאי הידוע לשמצה, אז כברירת מחדל פרטנר בחבילה כזו לא מספקים כלל כתובת IP אמתית לחסכנים ורוצים לחנך אותם וללמד אותם לקח חשוב, בכך שהם יצטרכו לשלם כפול ומכופל על כל דבר שמגיע כדבר בסיסי בחבילת תקשורת של ספק רגיל.

ואלה רק כמה מהדברים הבסיסיים שכדאי לבדוק כלל, לפני שמחפשים את "ניפלאות TP-LINK" , שעובד מצוין במשך שנים רבות, אם מדובר אפילו על דגם הכי פשוט של נתב שניתן להתקין עליו את OPENWRT ולא משתמשים בתוכנה מגיעה מהיצרן שלא שווה כלום, בדיוק כמו תוכנות של יצרני ציודים ביתיים אחרי. וגם כמובן, אם ההתקנה זו בוצע על ידי מי שמבין את מה הוא עושה בהגדרות של הנתב.

eli84 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

sys_admin כתב:לפני שאתה מתחיל לחפש את היום של אתמול בנתב, באם בכלל אתה מקבל כתובת IP אמתית מנותבת מהספק ? שילמת עלייה בכלל ?
...
תודה רבה על התשובה

אכן לא משלם מעבר למה שמספקת החבילה הבסיסית, אבל זה עבד לי כמו שצריך במשך תקופה ארוכה של כמה וכמה שנים גם בנתבים קודמים וגם בנתב הנוכחי ופתאום הפסיק.

יש דרך לדעת שהכתובת IP לא מנותבת? אם אני בודק כאן whatismyip.com ובתוך הנתב ואני רואה מספר IP זהה בכתובת. זה לא אומר שזה לא מנותב? חובה לרכוש IP סטטי?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #10 

אם ב whatismyip.com אתה רואה את אותה כתובת שקיבלת על ממשק WAN של הנתב, אז יש לך כתובת מנותבת תקינה וכל מה שנדרש זה רק הגדרות תקינות בנתב. כמובן שכתובת IP סטטית מומלצת בחום, אבל על ידי כל מני קומבינות עקומות כמו DYNDNS ניתן להסתדר גם בלעדיה זמן מה. ואחרי שסובלים מספיק מזה שהכתובת לא מתעדכנת מדי פעם בניתוק, שהריענון של DNS לכתובת חדשה לוקח לפעמים זמן רב מדי ועוד מדברים נחמדים אחרים, בסוף אפשר לרכוש את כתובת IP קבוע ואז כבר לדעת בוודאות בדיוק למה זה היה כדאי לעשות מלכתחילה.
מה שכן, כפי שבטח שם כבר לב, את הכתובת שאתה מקשר ל NO-IP, היא מהתחום של 192.168.249 והיא לא יכולה להוביל אותך לשום מקום, אם אתה נמצא מחוץ לרשת שלך.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

@eli84
·

לא ברור בדיוק מה אתה מנסה לעשות.

א. פינג נעשה בפרוטוקול אחר בכלל (ICMP Echo), אז לא ממש קשור לפתיחת פורטים. הדרך הכי פשוטה לבדוק שהפורט פתוח היא באתרים כמו CanYouSeeMe שכתבת בפוסט הראשון שמראה שהפורט פתוח.

ב. בבדיקת פינג לעיל אתה מקבל "destination net unreachable" מכתובת לא ברורה שמתחילה ב-192.168 (כלומר בכלל לא כתובת אינטרנט). אם הבעיה הייתה בהפניית הפורט אז הייה מקבל:

קוד: בחירת הכל

Pinging idont.reply.to.ping [...] with 32 bytes of data:
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
במקרה של "destination net unreachable" משהו בניתוב לכתובת המצויינת לא תקין. האם הכתובת של no-ip מתפרשת לאותה הכתובת שאתה רואה בממשק של הראוטר וב-whatismyip? (זה פחות או יותר המידע היחיד שתקבל מהפלט של הפינג, ראה סעיף א').

ג. אם CanYouSeeMe מראה שהפורט פתוח, אז כנראה שהבעיה במכשיר/תוכנה שמספקת את השירות בתוך הרשת הביתית. האם בתוך הרשת הביתית אתה יכול להתחבר? האם יש למכשיר שמריץ את השירות firewall שאולי חוסם חיבורים מ-subnetים מרוחקים?

רק בשביל הבדיקה אתה יכול להריץ שירות אחר שדורש פתיחת פורטים על המחשב ולבדוק האם אתה יכול להתחבר אליו גם מהרשת המקומית וגם מחוצה לה. לדוגמא אתה יכול לבדוק בעזרת hfs (תזכור לתת הרשאות ב-firewall של windows ולהפנות את פורט 80 בראוטר).

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #12 

@eran405
·
בבדיקת PING שם של NO-IP שלו הוביל אותו לכתובת מהתחום של 192.168.249 . להיכן אתה חושב שהוא היה מגיע, אם הוא היה מנסה להתחבר לכתובת זו מחוץ לרשת שלו ?
מה קשור כאן בכלל FIREWALL ? או מכשיר \ תוכנה שהוא מנסה להתחבר עליהם בתוך הרשת שלו ? :lol:

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #13 

sys_admin כתב:@eran405
·
בבדיקת PING שם של NO-IP שלו הוביל אותו לכתובת מהתחום של 192.168.249 . להיכן אתה חושב שהוא היה מגיע, אם הוא היה מנסה להתחבר לכתובת זו מחוץ לרשת שלו ?
...
הפינג כותב לאיזה כתובת הוא פונה בשורה הראשונה, ואני מנחש ששם הופיעה הכתובת האמיתית שלו ולכן הוא בחר להסתיר רק שם. אם אני טועה והכתובת ש noip מתרגם אליה היא ה 192.168 הזה, אז זאת בעיה נוספת ואכן יעצתי לו לבדוק גם את זה. בהנחה שזאת לא הכתובת שאליה הפינג מתבצע אני מודה שאין לי מושג מה פשר ההודעה שהוא מקבל (ובעיקר מאיפה הכתובת הזו מגיעה).
sys_admin כתב:
מה קשור כאן בכלל FIREWALL ? או מכשיר \ תוכנה שהוא מנסה להתחבר עליהם בתוך הרשת שלו ? :lol:
...
לא קשור לפינג, קשור לבעיה האמיתית שלו מהפוסט הראשון שם הוא אומר שהוא רואה שהפורט פתוח ונדיש (ובתקווה מדובר על הכתובת אינטרנט שלו ולא הכתובת המוזרה לעיל).

·

eli84 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

פתיחת הפורטים אצלי עובדת מחוץ לרשת. הבעיה היא תקשורת סלולרית כמו שכתבתי, אני לא יכול לגשת מכל טלפון או חיבור סלולרי לרשת שלי. לכן מה שעשיתי והצגתי למעלה, הוא לעשות חיבור לאינטרנט סלולרי במחשב (נקודת גישה דרך USB, ניתקתי כבל רשת ובדקתי שהIP אכן סלולרי) ולעשות פינג לראות מה קורה.

ההפניה כנראה היא ברמת הנתב והוא עושה הפניה לא נכונה. ההפניה שהוא עושה כשאני ניגש דרך סלולר בכל צורה שהיא, אם זה מכל טלפון חכם או ממחשב שמחובר למודם סלולרי, אחרי שהוא מזהה את הכתובת IP של הרשת שלי, הוא מבקש תשובה מ192.168.249.242 כמובן שלא תתקבל כל תשובה. השאלה היא למה זה קורה ודווקא מסלולר.

השבוע איפסתי את הנתב והגדרתי מחדש את אחד הפורטים. לא עזר לצערי.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #15 

@eli84
·

ולמה אתה מאמין שזה הנתב שלך אשם? בהנחה שמרשת אחרת מחוץ לבית שלך (עבודה, בית של חבר/קרוב) זה עובד אז הבעיה לא בהגדרות בנתב.

תנסה לעשות tracert ולהשוות את ה trace בין הרשתות שזה עובד לרשתות שזה לא. אם קשה לפרש את התוצאות תשתף פה.

מה לגבי שירותים אחרים, כמו לדוגמא ה hfs שהבאתי קישור לעיל, האם אתה מצליח לפנות אליו מרשת סלולרית? תנסה גם בפורט 80 וגם בפורט לא סטנדרטי גבוה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”