בעיה בפורטים בנתב VR600

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
eli84 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

eran405 כתב:@eli84
·

ולמה אתה מאמין שזה הנתב שלך אשם? בהנחה שמרשת אחרת מחוץ לבית שלך (עבודה, בית של חבר/קרוב) זה עובד אז הבעיה לא בהגדרות בנתב.

תנסה לעשות tracert ולהשוות את ה trace בין הרשתות שזה עובד לרשתות שזה לא. אם קשה לפרש את התוצאות תשתף פה.
...
אינני יודע אם זה אכן הנתב. בדקתי מול הספק שלי וכל ההגדרות תקינות, הכתובת לא מנותבת כמו שהבנתי. בדקתי מכמה טלפונים שונים מרשתות שונות והבעיה חוזרת על עצמה.

התחושה שזה הנתב היא בגלל שהנתב מקבל פניה ומפנה בצורה שגויה.

מה לגבי שירותים אחרים, כמו לדוגמא ה hfs שהבאתי קישור לעיל, האם אתה מצליח לפנות אליו מרשת סלולרית? תנסה גם בפורט 80 וגם בפורט לא סטנדרטי גבוה.
...
יש לי כרגע דף HTML פשוט מופנה על כתובת 80. בדקתי גם מול כמה פורטים אחרים שעובדים בצורה תקינה בגישה מרשת חיצונית.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

eli84 כתב: התחושה שזה הנתב היא בגלל שהנתב מקבל פניה ומפנה בצורה שגויה.
...
איך אתה רואה שהנתב שלך קיבל הפניה ומפנה אותה בצורה שגויה? לדוגמא לפי ה tracert מההודעה האחרונה שלך זה נראה לי שזה בכלל לא יוצא מהרשת הסלולרית. שם לב שהפניית פורט בנתב ביתי זה דבר די פשוט ואין שום סיכוי שהגדרת הפניות שתלויות מאיזה רשת מגיעה הפניה בטעות (לדעתי בראוטר כגון ה vr600 זה בכלל לא אפשרי).

eli84 כתב: יש לי כרגע דף HTML פשוט מופנה על כתובת 80. בדקתי גם מול כמה פורטים אחרים שעובדים בצורה תקינה בגישה מרשת חיצונית.
...
אז אתה מצליח לפנות לפורט אחר מ 80 מכל רשת חיצונית כולל סלולרית? זה דווקא עושה לי היגיון, היה לא מזמן שירשור דומה שבסוף הגיע למסקנה שהספק או מישהו בדרך חוסם את פורט 80 (אם אני זוכר נכון). אם זה המצב פשוט תשתמש בפורט אחר שבין כה וכה עדיף מסיבות של אבטחה. זה כמובן לא מסתדר עם הבעיה ב trace שכמובן לא קשורה למספרי פורטים, אבל אם הכל עובד על פורט אחר אין סיבה לחפור (לדעתי).

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

@eli84
·
אתה עדיין מנסה לגשת לאותה רשומה של NO-IP שכבר היית צריך להבין שלא מקושרת לכלום. תתחיל מדבר הכי פשוט תבדוק שאתה בכלל מגיע לכתובת WAN של הנתב שלך מבחוץ. רק אחרי שתצליח, אז כבר תתחיל לבדוק למה לקוח של NO-IP לא מעדכן את הכתובת הנכונה.
זה כל הסיפור.

eli84 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #19 

eran405 כתב:
...
...
אז אתה מצליח לפנות לפורט אחר מ 80 מכל רשת חיצונית כולל סלולרית? זה דווקא עושה לי היגיון, היה לא מזמן שירשור דומה שבסוף הגיע למסקנה שהספק או מישהו בדרך חוסם את פורט 80 (אם אני זוכר נכון). אם זה המצב פשוט תשתמש בפורט אחר שבין כה וכה עדיף מסיבות של אבטחה. זה כמובן לא מסתדר עם הבעיה ב trace שכמובן לא קשורה למספרי פורטים, אבל אם הכל עובד על פורט אחר אין סיבה לחפור (לדעתי).
...
סליחה, לא הסברתי מספיק טוב. הפורט 80 ופורטים נוספים אחרים אני מצליח לגשת אליהם מרשת חיצונית, לא סלולרית.

מה יכול להיות אם זה לא הנתב?

eli84 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #20 

sys_admin כתב:@eli84
·
אתה עדיין מנסה לגשת לאותה רשומה של NO-IP שכבר היית צריך להבין שלא מקושרת לכלום. תתחיל מדבר הכי פשוט תבדוק שאתה בכלל מגיע לכתובת WAN של הנתב שלך מבחוץ. רק אחרי שתצליח, אז כבר תתחיל לבדוק למה לקוח של NO-IP לא מעדכן את הכתובת הנכונה.
זה כל הסיפור.
...
כתובת NO-IP מקושרת בDYNDNS לכתובת הביתית שלי באמצעות הנתב, היא מעודכנת ועובדת בצורה חלקה מאינטרנט חיצוני שאינו סלולרי. אשלח לך בפרטי את הכתובת.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

קודם כל תבין למה noip או הנתב שלך מפנים לכתובת אינטרנט פנימית שאינה נכונה, גם לדבריך שלך

ומאחר ודברים לא קורים סתם אז זו הגדרה בנתב או ב- noip במקרה הטוב.

אולי תבדוק פינג וטרייסראוט ממקום שזה עובד ממנו (מחוץ לרשת הפנימית שלך) ותשווה למה שאתה מקבל - זה אולי ימקד אותך...

eli84 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #22 

Borderline1 כתב:קודם כל תבין למה noip או הנתב שלך מפנים לכתובת אינטרנט פנימית שאינה נכונה, גם לדבריך שלך

ומאחר ודברים לא קורים סתם אז זו הגדרה בנתב או ב- noip במקרה הטוב.

אולי תבדוק פינג וטרייסראוט ממקום שזה עובד ממנו (מחוץ לרשת הפנימית שלך) ותשווה למה שאתה מקבל - זה אולי ימקד אותך...
...
כתובת ה-noip היא כתובת DNS דינאמית היא סך הכל מתרגמת את הכתובת IP לשם דומיין ומעדכנת אותו ברקע. המצב קיים גם אם אני עושה שימוש בIP עצמו. NOIP לדעתי לא העניין פה.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

eli84 כתב: סליחה, לא הסברתי מספיק טוב. הפורט 80 ופורטים נוספים אחרים אני מצליח לגשת אליהם מרשת חיצונית, לא סלולרית.
...
אוקי ומה לגבי פורטים שונים מפורט 80 מרשת סלולרית?

אני עדיין מובלבל מה-trace הלא תקין שהבאת לעיל. אם תשלח לי בפרטי את הכתובת noip ואת ה-ip הנוכחי, אנסה לבדוק איך trace נראה מהכיוון שלי והאם אני מצליח להבין משהו.
eli84 כתב:מה יכול להיות אם זה לא הנתב?
...
בתיאוריה, כל גורם בדרך כולל הספק הסלולרי והספק הביתי יכולים להחליט לחסום את התקשורת מסיבה כלשהי. בנוסף גם במכשיר המקומי שמספק את השירות, אם יש firewall, הוא יכול לחסום תקשורת לפי כללים כלשהם (לדוגמא windows כרגיל חוסם ping מ-subnetים מרחוקים). אני מודה שזה מאד מוזר שרק רשתות חיצוניות מסויימות נחסמות ואחרות לא. אבל זה מוזר לא פחות ולדעתי אף יותר אם חסימה "מסובכת" כזו היא ברמה של ראוטר ביתי פשוט.

בשלב הזה מה שאני ממליץ:
תהפוך את ה-VR600 למצב מודם בלבד (נקרא גם bridge), תחבר אליו מחשב בודד (בחיבור קווי כמובן), תגדיר את חייגן האינטרנט במחשב, ותבדוק האם אפשר לגשת לפורטים שונים מרשתות שונים בתצורה כזו. עדיף להשתמש בתוכנה אחרת ואם אפשר מחשב אחר ממה שהשתמשת עד כה בשביל לשלול כמה שיותר גורמים פוטנציאלים (אם הבעיה נפתרת תוכל לבדוק את המחשב/תוכנה שאתה באמת רוצה ולהבין בדיוק איפה הבעיה). לגבי תוכנה אתה יכול להשתמש לדוגמא ב-hfs או כל שרת אחר שמקבל חיבורים על פורט מסויים וקל לבדוק.

אם בבדיקה הנ"ל הבעיה עדיין משתחזרת זה בטוח לא הראוטר שלך, וכנראה גם לא משהו ברשת הביתית שלך (במיוחד אם החלפת מחשב ותוכנה). אם הבעיה נפתרה אז תחזיר את הראוטר למצב ראוטר (עדיף ע"י factory reset) ותפנה את הפורט הרלוונטי (ללא כל שינוי אחר), האם הבעיה חוזרת? אם השינוי היחיד שאתה עושה הוא להחזיר את הראוטר למצב ראוטר והבעיה חזורת אזי זאת בעיה בראוטר (לדוגמא בהגדרה של הפניית הפורט בראוטר).

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”