מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

השרשור הרישמי: נתב HUAWEI WiFi AX3 Wi-Fi 6

עמוד 19 מתוך 27
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  18  |  19  |  20  | ... |  25  |  26  |  27  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > רשתות, IT ומחשוב
מחבר הודעה
Molevi
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Jul 19, 2020
הבעות תודה: 1
מספר הודעות: 10

#271  נשלח: ו' 14/08/2020 19:31

אולי כל החברה פה שרכשו את הנתב יוכלו לעזור לי עם בעיה שאני לא מצליח לפתור.
קניתי 2 נתבים (דגם pro), הראשי ממוקם בסלון כשהאינטרנט מחובר אליו ישירות בכבל רשת (unlimited כך שאין מודם) והוא מוגדר וב-internet access הוא מוגדר כ-obtain ip automatically DHCP, הנתב השני נמצא בממד והוא מחובר לראשי עם כבל רשת. כשאני נכנס לנתב השני אין יותר מידי הגדרות שאפשר לשנות (לפי מה שקראתי בתגובות פה, כנראה שהוא אוטומטית הוגדר כ"משני" ולכן את ההגדרות אני משנה רק בראשון וזה משליך כבר לשני). מבחינת wifi, יש רשת אחת רק כאשר 5g preferred מסומן, וב-safety מסומן WPA/WPA2 PSK mixed mode. כשמסתובבים בבית אני רואה שהוא מחליף בין הרשתות בכך שפתאום ממצב של קליטה נמוכה זה קופץ לקליטה גבוהה, אבל בחדר שינה למשל אני רואה שהוא בקליטה נמוכה והוא לא מחליף בין הרשתות (אני מתכוון עצמאית כי משודרת רשת אחת בלבד), כאילו הוא מחובר לרשת מהממד במקום מהסלון. אני מניח שזה ככה כי לפני כן היו לי 2 נתבים של D-link בדיוק באותו מיקום, והעוצמת קליטה שאני מקבל בחדר שינה תואמת למה שהייתי מקבל מה-D-link בממד, ואז הייתי פשוט מחליף לרשת של הסלון כי זה היה משודר ברשתות נפרדות. לא יודע כמה המידע שציינתי רלוונטי, אבל יש 2 עניינים שאני מנסה לפתור:
1. האם יש דרך לגרום לכל העניין של ההחלפה בין הרשתות לעבוד טוב יותר (כפי שציינתי בחדר שינה הוא נשאר על קליטה נמוכה ולא מחליף).
2. והבעיה היותר חשובה לי - איך אני יכול ליצור רשת Wifi נוספת (לא Guest)? בנתב הקודם הייתה לי אפשרות ליצור רשת wifi נפרדת של 2.4Ghz אליה הייתי מחבר את הדוד, מזגן וכיוב'. כעת אני לא יכול לחבר אותם לרשת הרגילה (כי הם לא תומכים ב-5Ghz) וברשת Wifi של ה-Guest אין אפשרות (לפי מה שראיתי) להפריד בין ה-2.4 ל-5. אני מפספס משהו עם הנתב הזה או שאי אפשר ליצור רשת Wifi נוספת?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ziv_r (זיו)
ht-friend
ht-friend

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005
הבעות תודה: 4153
מספר הודעות: 39180

#272  נשלח: ו' 14/08/2020 19:45

1. מי שאחראי על החלפת הרשתות זהו הקליינט, כלומר הטלפון שלך. הנתב לא יכול לומר לקליינט להתנתק ולהתחבר לרשת אחרת.
2. למה אתה לא מחבר את ההתקנים לרשת הראשית? היא הרי 2.4 וגם 5.0
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Molevi
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Jul 19, 2020

#273  נשלח: ו' 14/08/2020 19:59

ziv_r
·
תודה על המענה המהיר.
1. איך הטלפון יודע להחליף בין הרשתות אם מבחינתו יש רשת אחת רק (כל הרשתות הן תחת אותו SSID)? יש איזה הגדרה או משהו שצריך לשנות? לפני שהחלפתי ל-2 הנתבים האלה והייתי עם הנתבים הקודמים של D-link אז הרשתות היו תחת SSID שונה ואז באמת השתמשתי באפליקציה שתחליף אוטומטית בין הרשתות לפי עוצמת קליטה, אבל כרגע זה רשת אחת כביכול אז אין לי מושג איך לעשות את זה.
2. אתה צודק לגבי זה שמדובר גם ב2.4 וגם ב-5 אבל משום מה כאשר הן תחת אותו שם זה לא מתחבר. נראה לי שזה בעיה די ידועה כי מזמן היה לי את הנתב Be של בזק וזה גם לא הצליח להתחבר ולפי המדריך של המתג לדוד (Switcher) הייתי צריך ליצור את החיבור עם Access Point. מהניסיון שלך עם הנתב הזה, אתה מכיר דרך ליצור רשת Wifi נוספת שתפעל רק על 2.4 תחת SSID שונה? מוזר שאני לא רואה את האפשרות הזאת בכל נתב שהיה לי אפשר היה ליצור רשתות נוספות...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ziv_r (זיו)
ht-friend
ht-friend

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005

#274  נשלח: ו' 14/08/2020 20:46

1. יש טכנולוגיה בשם Band steering שמעודדת את הקליינטים להשתמש ברשת 5.0 במקום 2.4, ייתכן וזה קיים גם בנתב הנוכחי בשם אחר, צריך לחפור בהגדרות.
2. תדליק את האופציה שמסומנת ואז יהיה לך SSID חדש עבור הקליינטים:

פרופיל | שלח הודעה | חפש
Animor
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 20, 2014
הבעות תודה: 174
מספר הודעות: 772

#275  נשלח: ו' 14/08/2020 21:07

ziv_r כתב:
1. מי שאחראי על החלפת הרשתות זהו הקליינט, כלומר הטלפון שלך. הנתב לא יכול לומר לקליינט להתנתק ולהתחבר לרשת אחרת.

כל הרעיון של MESH זה seamless roaming בין נתב אחד לשני, לפי עוצמת ואיכות הקליטה. לא מדובר בכמה רשתות שהקליינט (טלפון) מחליף ביניהן, אלא ברשת אחת. כלומר, אם הוא מחבר שני AX3 pro אחד לשני בתצורת MESH, זה אמור לעבוד בצורה שקופה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ziv_r (זיו)
ht-friend
ht-friend

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005

#276  נשלח: ו' 14/08/2020 21:17

ברור, אבל למרות שיש אותו SSID, יש מעבר של הקליינט בין היחידות הפיזיות וזמן המעבר תלוי בקליינט.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Molevi
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הצטרף בתאריך:
  Jul 19, 2020

#277  נשלח: ו' 14/08/2020 21:34

לגבי האפשרות שסימנת בתמונה לפי Google Translate יוצרת רשת Wifi נוספת למכשירים שלא תומכים ב-wifi6. במקרה שלי בכל מקרה האפשרות הזאת פעילה בגלל שהלפטופ של החברה שלי לא מזהה בכלל את הרשת wifi היא לא מופיעה ברשימה, וכאשר האפשרות הזאת מסומנת זה הוסיף רשת נוספת תחת SSID חדש שאותה הוא כן מזהה. אבל הרשת "החדשה" שהוא יוצר היא גם 2.4 ו-5 ביחד תחת אותו SSID חדש בלי שאפשר לשנות את זה...
לגבי העדפה של 5G שאמרת, נראה לי שזאת האפשרות הראשונה בתמונה שצירפת, וגם זה מסומן אצלי...
כנראה שאין ברירה אלא להישאר עם העניין הזה כמו שהוא. לגבי המכשירים שלא תומכים ברשת 5Ghz הפתרון אליו הגעתי (לפני 5 דקות) הוא פשוט להפריד את הרשת הראשית ל-2 רשתות אחת של 2.4 ואחת של 5 ולנתק את הנתב השני, כאשר הרשת של ה2.4 היא תחת ה-SSID שאני רוצה שיהיה בבית. חיברתי את כל המכשירים, ולאחר מכן שהם היו מחוברים החזרתי את הרשת למצב של רשת אחת של 2.4 ו-5 תחת SSID אחד וחיברתי את הנתב השני "שמצטרף" לרשת הזאת והמכשירים שחיברתי לפני כן עדיין עובדים... פתרון מעצבן שעושה את העבודה רק שמבאס כי רציתי את כל המכשירי IOT לשים על רשת Wifi נפרדת לא גלויה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Animor
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 20, 2014

#278  נשלח: ו' 14/08/2020 21:41

ziv_r כתב:
ברור, אבל למרות שיש אותו SSID, יש מעבר של הקליינט בין היחידות הפיזיות וזמן המעבר תלוי בקליינט.

כן, זה נכון.
אבל להבנתי בכל זאת יש הבדל בין מערכת MESH לבין הגדרות רשתות WIFI בכמה נתבים עם אותו SSID ואותה סיסמה. זה מה שאני עושה היום עם AX3 pro ו-TP link C7. ולא תמיד מתבצע מעבר כמצופה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ziv_r (זיו)
ht-friend
ht-friend

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005

#279  נשלח: ו' 14/08/2020 21:49

אז מה הנקודה שאתה רוצה להבהיר כאן שבגללה ציטטת אותי?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Animor
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Apr 20, 2014

#280  נשלח: ו' 14/08/2020 22:03

התייחסתי לכך שכתבת שהקליינט צריך להתנתק מרשת אחת ולעבור לרשת אחרת. אני הגבתי שאם הוא הגדיר נכון את ה-MESH, לא מדובר בשתי רשתות שונות, אלא ברשת אחת. כלומר, יכול להיות שהמעברים אצלו לא מתבצעים בצורה טובה, משום שהוא לא הגדיר MESH, אלא פשוט שתי רשתות WIFI נפרדות בשני נתבים.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ziv_r (זיו)
ht-friend
ht-friend

הצטרף בתאריך:
  Jan 05, 2005

#281  נשלח: ו' 14/08/2020 22:04

גם ברשת Mesh, יש ניתוק מיחידה ומעבר ליחידה אחרת והכל מעל רשת אחת.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
integral
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2005
הבעות תודה: 371
מספר הודעות: 6850

#282  נשלח: שבת 15/08/2020 10:07

Molevi
·
אם תכבה את הכפתור הראשון של 5G PREFERED תקבל שתי רשתות נפרדות כמו שיש לי למשל בלינקסיס

פרופיל | שלח הודעה | חפש
arik100
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jun 18, 2010
הבעות תודה: 6
מספר הודעות: 208

#283  נשלח: ג' 18/08/2020 19:12

אז חיברתי את הנתב הנ"ל לנתב של פרטנר
והגדרתי באמעצות האפליקציה DHCP - הוא לא נתן לי לבחור EXTENDER כי הוא רשם שיש כבל רשת מחובר
וזה פחות מתאים לי.
הוא יצר לי רשת נפרדת - סגמנט חדש 192.168.3.XXX
אני רוצה שהוא :
1. יחלק כתובות של 192.168.1.XXX
2. או שהוא לא יחלק בכלל והראשי יחלק

לא הצלחתי להתחבר לממשק כמובן - אני ברשת הראשית... וזה לא מופיע באפליקציה...
אני מניח שאני צריך לעשות את זה דרך חיבור ישיר לנתב..
איך אתם ממליצים להתקדם?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
integral
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Dec 14, 2005
הבעות תודה: 371
מספר הודעות: 6850

#284  נשלח: ג' 18/08/2020 23:39

1) אם אתה רוצה שהנתב של פרטנר ינהל את הרשת, אז תגדיר את שני הנתבי AX3 במצב של BRIDGE מה שיהפוך אותם ל AP ואז יהיו לך את הכתובות שפרטנר מחלק.

כדי להעביר למצב BRIDGE צריך להיכנס לממשק בדפדפן. הדרך הכי קלה לעשות את זה היא להתחבר עם לאפטופ ל WIFI של הAX3 הראשון (לא להיות מחובר לפרטנר) ואז לרשום http://192.168.3.1

אז תקבל מסך כניסה, תזין סיסמת כניסה, ואז יפתח לך הממשק ועם תרגום לאנגלית תוכל לעשות את השינוי (לא לשכוח לעשות SAVE).

אחרי זה תעשה את אותו התרגיל עם ה AX3 השני. אבל בשביל זה צריכים להיות להם SSID שונים כדי שתוכל לזהות וכמובן ששניהם בטווח.

2) אופציה שניה זה לבטל את הפרטנר, ואז בממשק האינטרנטי של ה AX3 אפשר להגדיר איזה כתובות הנתב יחלק...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arik100
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jun 18, 2010
הבעות תודה: 6
מספר הודעות: 208

#285  נשלח: ד' 19/08/2020 10:44

הבנתי
אז אני אאלץ להתחבר אליו ישירות עם המחשב..
לא מבין למה הגדרה כה פשוטה לא ניתן לבצע באמצעות האפליקציה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > רשתות, IT ומחשוב עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  | ... |  18  |  19  |  20  | ... |  25  |  26  |  27  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה