עזרה בסינון מים

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
disorbia (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

עזרה בסינון מים

נושא שלא נקרא #1 

אני יודע שדיברו ארוכות על הנושא כאן בפורום, ואני בטוח שמישהו יפנה אותי אל אחד השרשורים הישנים אך כבר קראתי אותם.
אני בעיקר רוצה לוודא שהדעות היום הם עדיין אותן דעות של השרשורים משנות ה 2012.
הסיפור שלי הוא שאני משתמש כבר חצי שנה במכונת דוד כפול עם קנקן בריטה טיפוסי.
בהתחלה חשבתי שקנקן בריטה זה בסדר עד שראיתי לפני שבוע הצברות עדינה של אבנית על ידית יציאת המים החמים והלב נפל לתחתונים.
היום גם הוצאתי את הפטרייה (מראש ה E61) וכמעט אין עליה אבנית אך יש קצת בתוך הראש באיזור של הקפיץ. (כמובן שזה לא מתאר את המצב בדוד הקיטור שאין לי דרך נורמלית לבדוק אותו)
ואז החלטתי שצריך להשתפר בסינון המים העלוב שלי.
בשרשורים שקראתי מפעם (וגם ממידע מחו"ל) נראה שהפילטר Bestmax של BWT הוא פילטר די אהוב.
ראיתי שקונים את הפילטר דרך aqua spring, האם סביר לקנות מהם? מישהו יכול לשתף בחוויות?.
אשמח לכל טיפ בנושא ומוכן לקבל צעקות על הטפשות שלי.
מצטער אם אני שואל שאלה שנשאלה 100 פעם אבל זה מתוך פאניקה.
תודה.

אישו
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

עם דוד כפול אין בעיה להשתמש במסיר אבן שמיועד למכונות קפה. תהליך פשוט.

disorbia (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

@אישו
·קראתי המון שלהעביר ניקוי אבנית במכונת דוד בכפול זה די בעייתי.
משהו לגבי לדפוק את המשאבה.
אתה בטוח לגבי זה? מה הסכנות?

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

לא מבין כל כך במוכנות קפה אבל נראה לי שאתה יכול להיות רגוע לא קרה שום אסון נוראי
משאבה היא משאבה היא משאבה- והמגבלה היחידה לגביה זה לא להביא למצב שהיא תפעל באופן רצוף זמן ארוך מדי - מה שעלול לקרות בתהליך העברת המים במערכת בתהליך הניקוי... אז רק לדאורג להפסקות מספיק ארוכות בין ההפעלות שלה
אני בטוח שיש חכמים ממני שיוכלו לעוץ לך עיצה טובה יותר

אישו
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

@disorbia
·
כיום אני עם HX ולכן לא עושה ניקוי כי המעברים עלולים להסתם. בעבר הייתי עם SB וניקיתי כל כמה חודשים ללא בעיה. DB זהה בסיסטם. אבל יש מומחים בפורום נחכה לדעתם.

WolfM
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 94 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

תמונה שווה אלף מילים.
מה הכוונה באבנית על ידית יציאת המים החמים?
בגדול, אם אין לך אבנית בפטריה, לא הייתי דואג כלכך למצב האבנית בשאר המכונה אבל זה גם תלוי במכונה עצמה (ECM, רוקט או אחרות). שוב, תמונה תעזור .

ולסיום, כל המלצה שתקבל על פתרון סינון וריכוך היא לא רלוונטית אם אין נתונים על הרכב המים בברז (קשיות בעיקר).

The-Fox
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 182 פעמים

Re: עזרה בסינון מים

נושא שלא נקרא #7 

@disorbia
·
שרשורים משנת 2012 ? יש שרשורים עדכניים מהחודשים האחרונים עם הרבה יותר מידע ונסיון של משתמשים שהם עדיפים:
ריכוך מים למכונה בחיבור ישיר

נתחיל בזה שקנקנן בריטה זה לא פתרון ריכוך טוב ואתה צריך להתקדם לפתרון מוצלח יותר.
ה Bestmax של BWT וגם הבריטה המסחרי (Purity Quell ST) הם פתרונות טובים.
מרכך 8 ליטר זאת גם אפשרות אבל לדעתי הפתרון פחות מוצלח מבחינת הרכב המים שהוא מוציא מבחינת טעם הקפה, הוא רק מרכך בעוד ה BWT ובריטה מבצעים סינון בכמה רמות למים בנוסף לריכוך.

בכל מקרה כמו ש WolfM רשם, פתרון ריכוך וסינון מים צריך לבחור בהתאם לרמת הקשיות שיש אצלך בברז כי לא כל פתרון ריכוך יתאים לכל הרכב מים.

בסוף, אין לך מה להכנס לפאניקה, ניקוי אבנית זה דבר בלתי נמנע גם אם מרככים את המים (הריכוך משאיר רמת מינרלים נמוכה שהיא חיונית) ולכן זה אמור להאט את קצב בנית האבנית לרמה שצריך לבצע ניקוי אבנית אחת לכמה שנים.
בנוסף, עם מכונת דוד כפול זה הרבה יותר פשוט לבצע ניקוי אבנית מאשר עם מחליף חום, זה די זהה לתהליך עם מכונת דוד יחיד ולוקח כחצי שעה.

disorbia (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

תודה לכולם על העזרה.
קניתי פילטר bestmax premium והתקנתי אותו בבית שבוע שעבר.
לצערי אני לא מצליח להבין את תוצאות המים שאני מקבל ממנו, רכשתי ערכת בדיקת GH (רק GH) מחנות אקווריומים.
המים בברז היו ב GH של 13 טיפות (dGH), אחרי הפילטר בהגדרה 2 (שמומלצת לפי החוברת) המים היו 9 טיפות שזה היה נשמע לי גבוה.
ירדתי בשביל השפיות להגדרה 0 והעברתי כ 3 ליטר מים דרך הפילטר, לאחר מכן המים הראו 13 טיפות שוב!!
יכול להיות שהמגנזיום שהפילטר מוסיף מבלבל לי את הדגימה? או שהערכת דגימה שלי מקוללת?, או שמה שאני צריך להסתכל עליו זה KH בכלל? (אני מכיר שהעדיפות היא לדגום את שניהם אבל ראיתי 3 מליון תיאוריות מבלבלות).

kmoraz
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

@disorbia
·

לא מכיר את הבדיקה של אקווריומים, אבל הסטריפים של בדיקת רכות המים נותנים ערך ב-PPM.
ניתן להמיר מ-dGH ל-PPM אבל לא בטוח שמה שטוב לדגים טוב לקפה...

ראה כאן

disorbia (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #10 

@kmoraz
·
אני לא משווה את הדרישות של קפה לדרישות של דגים..
פשוט הערכות בדיקה של קשיחות באקווריומים נחשבות ברזולוציה טובה ומתאימה לתחומי הקשיחות למכונות קפה.
הבעיה היא שאני לא רואה הבדל בתוצאות הבדיקה עם שינויי ה bypass בראש הפילטר, השאלה היא האם זה תקין ופשוט לא כדאי להסתכל על זה?

WolfM
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

ערכת לאקווריומים טובה גם למדידה הזאת. קשיות היא קשיות באקווריום או באספרסו.

כמה נקודות:
הפילטר חדש, תן לו שבועיים שלוש להתייצב על רמת הסינון. אם הקשיות בברז היא 13, אז רמה 2 היא טובה להתחיל איתה ואם תרצה להיות שמרן אז רמה 3, לפחות עד שהפילטר יתייצב.
הםרימיום מחזיר מגנזיום למים ככה שהgh לא ירד באותה רמה כמו פילטר אחר. זה אמור להשפיע על הטעם של התוצר הסופי אבל זה סובייקטיבי.
גם רמת הkh חשובה, בעיקר לדעת מה יכולות הסינון המקסימליות של הפילטר, אבל אם אתה משתמש במיכל אז פחות קריטי רמת הkh לאחר הסנן.

The-Fox
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 182 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

disorbia כתב:תודה לכולם על העזרה.
קניתי פילטר bestmax premium והתקנתי אותו בבית שבוע שעבר.
לצערי אני לא מצליח להבין את תוצאות המים שאני מקבל ממנו, רכשתי ערכת בדיקת GH (רק GH) מחנות אקווריומים.
המים בברז היו ב GH של 13 טיפות (dGH), אחרי הפילטר בהגדרה 2 (שמומלצת לפי החוברת) המים היו 9 טיפות שזה היה נשמע לי גבוה.
ירדתי בשביל השפיות להגדרה 0 והעברתי כ 3 ליטר מים דרך הפילטר, לאחר מכן המים הראו 13 טיפות שוב!!
יכול להיות שהמגנזיום שהפילטר מוסיף מבלבל לי את הדגימה? או שהערכת דגימה שלי מקוללת?, או שמה שאני צריך להסתכל עליו זה KH בכלל? (אני מכיר שהעדיפות היא לדגום את שניהם אבל ראיתי 3 מליון תיאוריות מבלבלות).
...
·
מצטרף להמלצה של WolfM.
לגבי הפילטר הספציפי הזה (בסטמקס פרימיום), אכן רוב הקשיות שנמדדת אחרי הפילטר מקורה במגנזיום שהפילטר מוסיף.
הדבר אומת אצלי עם מדידה מיוחדת שמפרידה בין יוני מגנזיום ליוני סידן (ש GH מודד את שניהם) שהראתה שמתוך סה"כ ה GH כפי שנמדד ביציאה מהפילטר (מכוון לדרגה 1), 90% ממנו היה מגנזיום והשאר סידן.

disorbia (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #13 

מעדכן את המשך הסיפור שלי למקרה וזה מעניין למישהו.
הוספתי גם בדיקת KH למערך הבדיקות שלי. אחרי הפילטר אני מקבל KH של 2 שלהבנתי הוא יחסית תקינה, לפני הפילטר יש KH של 6.
מה שכן העלילה קצת מסתבכת אצלי, עד עכשיו רמת ה GH לא ירדה, המינימום שתפסתי אותה הוא 12 מעלות, אבל הדבר הגרוע הוא שנראה שזה לא יציב בטירוף - היום מדדתי 20 מעלות GH במוצא הפילטר!!! (על Bypass אגרסיבי של 1!)
אני כבר מיואש לגמרי מהפילטר הזה, אני חושב שהבעיה נובעת מאי יציבות מטורפת במי הברז שלי (גם שם נראה שהמדידות משתנות כל יום), טוב לדעת שיש לנו איכות מים של מדינת עולם שלישי.
לא כל כך יודע לאן להמשיך מפה.. כבר כל כך חבל לי על לפגוע במכונה שלי שבא לי למכור אותה לידיים טובות יותר.
אנסה לדבר עם אקווה ספרינג במקרה ויש להם תובנות בעיניין, אם משם לא תבוא התשובה נראה לי שאצטרך לעבור ללהכין מים לבד.

WolfM
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

לדעתי יש לך בעיה במדידה או בחיבור לפילטר.
אמנם קשה לפספס אבל יש כיוון כניסה ויציאה מסומנים על הראש, האם חיברת אותם בהתאם?
בכל מקרה, מדידה של gh & kh תבצע תמיד למיי הכניסה ולמיי היציאה על מנת לקבל רפרנס. אצלי הרכב המים בברז יכול להשתנות משבוע לשבוע (כבר קרה בעבר ושיגע לי את השכל).
אין מצב שהkh ירד והgh לא, הם אמורים לרדת ביחס די שווה בפילטר הזה

disorbia (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #15 

@WolfM
·
הפילטר מחובר בהתאם, כיוון החץ על הראש מתאים לכניסות שחיברתי.
קראתי שאפשר לצפות מהפילטר הזה דווקא שה GH לא ירד באותה מידה שה KH יורד בגלל החלפת המגנזיום,
אך בכל זאת הייתי מצפה לשינוי כלשהו.
אחכה שאקווה ספרינג יחזרו אלי, תודה בכל זאת.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”