אולימפיה קרמינה, מי יכול לשתף חוויית משתמש

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
IGAL4d (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 423 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

אולימפיה קרמינה, מי יכול לשתף חוויית משתמש

נושא שלא נקרא #1 

אשמח לשמוע חוויית משתמש ממי מחברי הפורום לגבי מכונת המנוף אולימפיה קרמינה, גם ממי שמכיר את המכונה שלא באופן אישי, וגם ממי שעדיין מחזיק דגם ישן משנת 1967...

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

מצאתי רק התייחסות אחת ממישהו בפורום שרכש את המכונה, והוא לא משתתף קבוע:

https://www.htcafe.co.il/vp2033152.html

לא הייתי מצפה לראות אחרים עם המכונה. צריך להיות עם העדפות מאוד לא שגרתיות כדי להוציא כמעט 4000 דולר על מכונת מנוף עם תכונות שלא שונות מהותית מאלה של מכונות המנוף של לה-פאבוני. זו קפיצה די משמעותית במחיר בשביל איכות גימור משופרת ועיצוב שונה.

IGAL4d (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #3 

@boren
·תודה על התשובה. אכן המחיר למכונה חדשה יקר אם אני לא טועה 3600$ לחדשה, ואולי כ 4,000$ למכונה חדשה מהדגם החדש עם מנוף קפיץ (sl) שיוצאת לשוק ממש בימים אלה. אבל בשוק יד שניה יש מחירים סבירים יותר. בכל אופן, יתכן שאכן אכוון ללה פבוני ,שאולי יש לה בעיית התחממות מעבר ל2-3 שוטים, אבל הייעוד הוא אכן ל1-2 שוטים בכל פעם. לגבי האולימפיה, יש לה מוניטין רב מאד מבחינת עמידות לאורך זמן (הבנתי שישנם כאלה שמחזיקים ומשתמשים עוד בדגם משנת 1967 שלא השתנה רבות מאז), וגם מבנה פשוט. ועניין ההתחממות בה הוא לאחר יותר שוטים ביחס ללה פבוני, מעבר לכך, דגם חדש של לה פבוני (אספרטו) מגיע עם שעון לחץ חליטה (בנוסף לשעון לחץ הדוד) שעוזר לעניין פרופיל החליטה...נראה מה אחליט.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

יש המון מכונות מנוף שעולות פחות או סכום דומה להקרמינה, רובן יותר משתלמות ו/או (בעיני) יותר מעניינות. מציע לך לחפש קצת מידע על המכונות הבאות:

Savinelli Roma Deluxe
Ponte Vecchio Export
Ponte Vecchio Lusso
Elektra Micro Casa Leva
Quick Mill Rapida
Quick Mill Achille
LONDINIUM 1 COMPRESSA
Bezzera Strega
Profitec Pro 800
ACS Ventus

אני לא כולל מכונות ללא דוד כמו Espresso Flair, בין השאר כי הן פחות נוחות לשימוש.

shpil
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

כבעל אולימפיה קרמינה 67 לא היית מחליף אותה בעד אף מכונה קיימת, חזרתיות מעולה, תחזוקה פשוטה, תענוג של מכונה. פחות מתאימה לאירוח של מעל 10-15 איש עם דוד קטן יחסית, אבל לשימוש אישי משפחתי היא כייף גדול

nimitzg
סמל אישי של משתמש
כתב קפה
כתב קפה
נתן תודות: 460 פעמים
קיבל תודות: 239 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

"רק" מכונת המנוף הכי מדוברת ב home barista.
בארץ....פחות
"Cigars change thoughts into dreams."
(Victor Marie Hugo 1802-1885)

chomergir
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 69 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

@Boren

אני לא כל כך מבין מאיפה אתה מביא את ההצהרות האלה (ובטח בביטחון כזה...)

אני בעל אולימפיה קרמינה 1974, ואין מה להשוות בכלל ללה-פאבוני.
מדובר במכונה מינימליסטית מאוד ובעלת איכות בנייה מטורפת (שנת 74' כבר אמרתי?) - לא אוסיף סופרלטיבים ורק אגיד שהביקורת של הופמן מאוד מדוייקת.

מבחינת המגרעות:
הדוד קטן - אבל ניתן לגשר על הפער הזה בשחרור לחץ ומילוי מים, כי המכונה מתחממת מאוד מהר (אתה יכול גם לשדרג את גוף החימום)
הראש קטן - אם אתה אוהב אספרסו ארוך, תצטרך ללמוד כל מיני טכניקות כמו 'פליני' וכד'
המכונה מאוד לא סלחנית לטעויות אנוש - צ'נלינג, תפעול לא מתאים של המנוף ועוד

לדעתי, פשוט כיף מאוד להשתמש בה

ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 402 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

@nimitzg
·

Home Barista--Home Barista, Home Barista-Home Barista...
מתחיל לשעמם..

IGAL4d (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #9 

@ozeltzex
רק ·על הסרטון הזה של הופמן, שיצא לא מזמן, יש מעל 3.000 תגובות. על החידוש של מנוף קפיץ sl לדגם החדש, יש שרשור של 11 עמודים בhb נכון להיום. כך שכדאי לפעמים לשמוע קצת מה הולך מחוץ לשלולית הקטנה שלנו...🙂

dimka323
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 44 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

ozeltzex כתב:@nimitzg
·

Home Barista--Home Barista, Home Barista-Home Barista...
מתחיל לשעמם..
...
·
תקשיב.. זה העולם הגדול.
פורום ברמה מאוד גבוהה.
לכולנו יש הרבה מה ללמוד משם.

niche zero, niche zero, niche zero, niche zero
גם מאוד משעמם.

ואני עוד מחזיק niche zero אחת בבית :wink:

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

chomergir כתב: אני לא כל כך מבין מאיפה אתה מביא את ההצהרות האלה (ובטח בביטחון כזה...)
...
הנה שוב מה שכתבתי:
boren כתב:לא הייתי מצפה לראות אחרים עם המכונה. צריך להיות עם העדפות מאוד לא שגרתיות כדי להוציא כמעט 4000 דולר על מכונת מנוף עם תכונות שלא שונות מהותית מאלה של מכונות המנוף של לה-פאבוני. זו קפיצה די משמעותית במחיר בשביל איכות גימור משופרת ועיצוב שונה.
...
עם איזה חלק בדיוק אתה לא מסכים? כי גם אתה מדבר על איכות בניה והחסרונות שאתה מציין אופייניים בדיוק למכונות מנוף נטולות קפיץ אחרות, כמו למשל אלה של לה פבוני.

איפה ההבדל הגדול מלבד "איכות גימור המשופרת והעיצוב שונה"?

BarDar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

Re: אולימפיה קרמינה, מי יכול לשתף חוויית משתמש

נושא שלא נקרא #12 

@IGAL4d
·
נראית מכונה חלומית...
אבל
אולי כדאי שתתנסה קצת עם איזו יורופיקולה כדי שתראה אם אתה בכלל מתחבר לתהליך? יש מצב שאחרי חודש תתחרט ותרצה לחזור לפרופיטק... ידנית על מלא בלי קפיץ זה כיף אבל לא לכולם, ואני בהחלט יכול להבין איך אפשר לא להתחבר לזה.
בנוגע לשעון לחץ חליטה- יש קיט שמוכרים ואפשר להוסיף ליורופיקולה/פרופשיונל הקיימות.
אבקש רק שתיצור איתי קשר ראשון אם תחליט שלא מתאים ואתה רוצה למכור :wink:

rico2108
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 48 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

מעולם לא ראיתי אחת במציאות אבל מקריאה רבה ברשת עליה ועל מנוף אחרות אני חושב שהיא פשוט מתומחרת גבוה מידי.חשוב להדגיש שמבחינת איכות האספרסו הבודד, לא תקבל תוצאה טובה יותר בכוס בקרמינה מלה פבוני בהנחה שאתה מיומן בשתיהן(כנראה שתצטרך ללמוד את הפבוני יותר). כאמור אתה משלם על איכות הבניה וכמעט כל מי שמחזיק באחת כזאת מתאהב בה משום מה.. ושוב נשאלת שאלת השאלות- הוא אוהב אותה כי השקיע בה(4000$) או השקיע בה כי אוהב אותה :roll:

אורן מה שכן זו הגזמה שההבדל בינה ללה פבוני הוא איכות גימור ועיצוב. בלה פבוני יש מספר חלקים מפלסטיק,זו לא אותה ליגה ומבנה הראש שונה ומאפשר יציבות טמפרטורה גבוהה יותר בהרבה, יכולת הקצפה טוב יותר וכו.
אבל האם היא שווה פי 7 מלה פבוני אירופירולה? אני מניח שלא

shpil
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

לשאלתך, אישית לא השקעתי בה את הסכומים הנ"ל, ואף שעלתה הדילמה אם לקנות לונדוניום במקום - היא ירדה מהר משיקולים של מקום על השיש , זמן התחממות, ובעיקר כי כ"כ כיף להכין איתה קפה (של גלעד יש לומר כבר כמה שנים...) שיוצא טעים.

rico2108
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 48 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

שפיל שלא תבין לא נכון, אני לא ציני ואני בטוח שיש בה משהו כי באמת המוני אנשים בפורומים השונים מדווחים בדיוק על זה-שכיף להכין בה קפה והרי בסוף אנחנו בדיוק בשביל זה פה.רק אני חושב שהמחיר הקטלוגי שלה גבוה-גבוה מידי!

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”