מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

אינטרנט ב-1,000 מגה: בזק תודיע - נפעיל את רשת הסיבים האופטיים

עמוד 5 מתוך 9
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  הבא 
   פורומים > HTPC ומחשוב > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber
מחבר הודעה
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

הבעות תודה: 516
מספר הודעות: 2670

#61  נשלח: ה' 20/08/2020 8:09

arotman
·
בזק כבר בשנת 2010 השלימה כ 95 אחוז של פריסת סיבים אופטיים עד לכניסות של בתים בכל המדינה וזה כולל גם לא רק ערים גדולות, אלה גם מצפים, מושבים וישובים קטנים אחרים, אבל שבדיוק כמו שאז בזק לא התכוננו לחבר את הסיבים אלה לציוד כלשהוא בצורה רוחבית, וכמו שגם אז זה היה רק לשימושים כמו למשל של בעלי תפקידים שצריכים לעבוד מהבית וגם למספר ניסויים במספר ערים, וכך גם בשנים הבאות זה לא דבר שהולך להשתנות.
וזה מסיבה פשוטה ביותר, והיא, שבדיוק כמו שלפני עשור בזק היו בלעדיים בישראל בתחום של תשתיות תקשורת לשוק הביתי, כך גם היום אין לבזק אף חברה שמתחרה בשוק זה. כפי שבטח שמת לב, גם להוט אין אפשרות לספק לך את החיבור לאינטרנט, וזה לא רק לך ולא רק בגלל שאתה גר בישוב מסויים, אלה שלהוט אין פריסה כלל ביותר מ 300 ישובים בישראל ומעבר לכך גם בערים גדולות יש שכונות שלמות שכלל לא קיימת בהם פריסה של הוט. גם במקומות שהוט פועלים, בחלק מהן, הן פועלים על רשת שבבעלות של בזק ואשר בזק מתחזקת אותה והוט משלמים לה על שימוש זה.
גם כל הניסויים של חיבורים דרך סיבים אופטיים בישראל ללקוחות פרטיים, אם לסכם את כל מי שמבצע ניסוי זה, מבזק, הוט, ועד לסלקום, פרטנר ו UNLIMITED, כולם ביחד מסתכמים בפחות מחמישה אחוזים של המדינה של לקוחות מחוברים. וזה אחרי שני עשורים של דיבורים על כך וכמובן שזה לא מפריע לחברות אלה לספור כל השכונה שבה חיברו בית בודד כמחוברת לסיבים אלה או על כל עיר שבו חיברו כמוה בתים להצהיר שיש בו כבר פריסה שלהם.
זו הסיבה למה שבבזק ממש לא מתרגשים מהסיפורים אלה ובמקרה הטוב יכולים גם להצטרף ולספר בדיוק את אותן הסיפורי סיבים משלהם.
כבר לא פעם ולא פעמיים נתקלתי במקרה שלקוח פרטי מקבל שיחה ממוכרן של סלקום או של פרטנר שמספר ללקוח שיש להם עכשיו אינטרנט מהיר על סיב אופטי וכדאי להצטרך לזה, ואחרי שלקוח השמח מסכים ובאים לחבר אותו, מסתבר, שסלקום או פרטנר חיברו אותו על תשתית DSL של בזק במסגרת של שוק סיטונאי והוא מקבל קישוריות ירודה יותר ממה שהיה לו כאשר הוא היה מחובר ישירות דרך בזק. ובשלב הבא שהלקוח מנסה לברר בשירות לקוחות מה קורה כאן, הוא מקבל תשובה, שהוא כנראה לא הבין ושהמוכרן התכוון להגיד לו, שבשלב שתהיה רשת סיבים שלהם באזור הם יחברו אותו, אבל כרגע כדאי לו להישאר לקוח שלהם, בגלל שכך יש סיכוי יותר גבוהה שהפריסה של רשת סיבים שלהם תגיעה לאזור שלו יותר מהר.

גם כל מה שקשור לרשת דור חמישי בישראל, אז בקשר לזה אפשר להיות רגועים ובשנים הבאות היא לא תהיה קיימת, אלה שיהיו גם על כך סיפורים של המפעילים בכדי לנסות למשוך לקוחות. יותר מזה, למשל רשת דור 4 בישראל היום לא ממש מתפקדת. לצורך העניין, רשת LTE-A של דור 4 נועדה לספק מהירות ללקוח של כאחד וחצי ג'יגה, ואם אתה תבדוק את המחשת מהירות במכשיר הנייד שלך, אתה תגלה שבמקרה הטוב אתה מקבל בממוצע כ 35MBPS ובשעות שיא פחות מ 5MBPS. וזה כמובן לא בגלל שאתה גר בפריפריה, אלה שגם, אם תבדוק בערים הגדולות, אז שם אפשר לקבל עוד פחות מכך.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arotman (Arie Rotman)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Jan 26, 2005

הבעות תודה: 345
מספר הודעות: 3451

#62  נשלח: ה' 20/08/2020 8:51

sys_admin
·ימים יגידו נראה לי שאחד מאיתנו יאלץ לאכול את כבועו בטווח של השנתיים הקרובות...אבל מכיוון שאני רואה כל העת אנשים מתחברים לשרות סיבים של פרטנר וסלקום אני מאמין שאחוזי החדירה שלהם עולים כל העת במודיעין, פתח תקוה, נתניה,ראשון לציון , קרית אונו, רמת השרון ועוד.. אני אופטימי.

לגבי מהירות ה LTE כמובן מסכים למרות שכבר ראיתי מהירויות טובות יותר.

לגבי הגדרת "פריפריה" ליישוב שבו אני גר כפר חב"ד זה כמו לומר כפר שמריהו פריפריה...
ההגדרה היותר נכונה היא יישוב כפרי שגם זה כבר לא ממש מתאים כי חוץ מ2 פרדסי אתרוגים
וכוורות דבורים(מאחורי הדבש) כבר אין כאן חקלאות כמעט שלא לדבר על עלות הקרקע.

למי שלא יודע כפר חב"ד ממוקם בין צומת בית דגן. ראשון לציון , אסף הרופא ונתב"ג.
https://he.wikipedia.org/wiki/כפר_חב"ד

אגב אנו שייכים למועצה איזורית שדון דן ובשטח הישובים כאן יש תשתית של הוט, רק שהרב הכפר הקודם התנגד לכניסת הוט לכפר....
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sigamore
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 02, 2006

הבעות תודה: 586
מספר הודעות: 4476

#63  נשלח: ה' 20/08/2020 9:45

arotman כתב:
@sigamore
· לא יודע אם לצחוק מהמשפט ביידיש שגם שגור בפי או מהמהירות שלא מתאימה אפילו ללפני 20 שנה.
טוב שלא החזירו את קרובי משפחתך למהירות מודם...
יש משפט דומה "זעלבער ד... מיט אנדר דקורציה" כלומר אותו ... עם קישוט שונה ראה ערך BE שבאמת משמש קישוט
למהירות כזאת. יחד עם הציניות המהירות ממש לא תקינה ובזק צריכים לטפל בתשתית של קרוביך.

אריה -- אכן אין כמו אידיש כדי "לצבוע" את הסיטואציות העסיסיות של החיים
בעניין קרובי המשפחה - בעיתוי מופלא נקש על דלתם אתמול בערב נציג פרנטר עם הצעה לחיבור סיב ....
(מדובר בבניין חדש יחסית במרכז ראשל"צ)
לי אישית פחות הפריעה המהירות (לכשעצמה שערוריתית בכל קנה מידה ...) אלא העובדה שנציגי בזק מיהרו לדחוף ציוד יקר ולא רלוונטי לזוג מבוגר, תוך מצג שווא של "תרופת פלא" לביצועיי האינטרנט שגם קודם לכן היו עלובים בעליל.
על כל פנים אני מקווה שהסאגה הזו תחלוף בקרוב ....

באשר להערתך על חיבור בניינים שאינם מרובי דיירים לרשת הסיבים -- אני יכול לאשר שבשכונת מגורי (מודיעין) רוב רובם של הבניינים בעלי 4-8 דירות וכולם חוברו במהלך השבועות האחרונים בלי יוצא מן הכלל

sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

#64  נשלח: ה' 20/08/2020 10:14

arotman
·
בגלל שסיפורים אלה ממש ממוחזרים כבר כשני עשורים וכל פעם מחדש אנשים כאן בפורום ממש מאמינים שהפעם זה כבר דבר אחר לגמרי וכל פעם מי שמנסה להסביר להם שזה הטבעם של סיפורים כאלה, שאין מאוריהם כלום, ואז כל פעם מחדש יש מי שחושבים שמי שמסביר להם את זה, הוא משבית שמחות וסתם רואה שחורות, וזה בכלל לא מהסיבה שלמשל במקרה שלי, אני פשוט נגיש לתוכניות פריסה של כל החברות וגם לתוכניות הפיתוח הרשת שלהם המתוכננות.

אם כל אלה שבמשך שנים אלה היו באמת אוכלים את כובעם, הם כבר היו שבעים מכל הסיפורים אלה וזוכרים לא להאמין כל פעם מחדש לאותו הסיפור ממש ואם הם באמת צריכים חיבור מהיר לאינטרנט בבית, למשל עכשיו לצורך העבודה שלהם, הם היו דואגים לעצמם ומוצאים פתרון, כפי שכבר הצעתי כאן לא פעם, כולל גם בדיון זה ממש. אבל כל פעם מחדש מסתבר, שאם אפילו נדרש להשקיע מצדם כמה מאות דולרים, אם כבר לא לדבר על יותר, כל אלה שהיו ממש זקוקים נואשות לחיבור מהיר, נזכרים שגם 40M על 3M זה מספיק להם מעל ומעבר. וזה מה שמוכיח שבזק לא צריכים לשנות כלום במבנה של תפיסה שלהם על צרכים ושימושים של הלקוחות הביתיים.

כך גם במקרה שלך, אם באמת נדרש לך חיבור אינטרנט מהיר בבית לצורך העבודה מהבית או לכל דבר אחר וכפי שאתה רואה את הישוב שלך הוא לא ממוקם בפריפריה, אז אתה יכול לבדוק את האפשרות של חיבור אלחוטי של הרשת הביתית שלך לאחד הבניינים בערים הסמוכות שקיים בהן ניסוי של סיבים של אחת החברות המדוברות. אם מדובר על מרחק של עד שני קילומטרים וקשר עיין מלא, אז מדובר על מחיר של מאות דולרים בודדות לציוד ואם מדובר על עשרה קילומטרים בקו אווירי עם קשר עיין מלא, אז זה גם לא בשמיים מבחינת המחיר.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arotman (Arie Rotman)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Jan 26, 2005

#65  נשלח: ה' 20/08/2020 11:05

sigamore כתב:
ציטוט:
...

לי אישית פחות הפריעה המהירות (לכשעצמה שערוריתית בכל קנה מידה ...) אלא העובדה שנציגי בזק מיהרו לדחוף ציוד יקר ולא רלוונטי לזוג מבוגר, תוך מצג שווא של "תרופת פלא" לביצועיי האינטרנט שגם קודם לכן היו עלובים בעליל.
על כל פנים אני מקווה שהסאגה הזו תחלוף בקרוב ....

·
מסכים כך בזק נוהגים תמיד מנסים לדחוף את השרות כי זה מקור הכנסה חודשי קבוע...וכנראה שהנציגים מקבלים פרמייה...
(1) הבעות תודה: sigamore
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arotman (Arie Rotman)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Jan 26, 2005

#66  נשלח: ה' 20/08/2020 11:29

sys_admin
·
שמע למה אתה הורס שמחות. ..זה כמו שאני פעם בחצי שנה הולך לתחנת מפעל הפיס וקונה כרטיס ואומר אולי אזכה...
למרות שכל הסימנים על פניו שהפעם זה אמיתי ובזק באמת יתחילו לחמם את הסיבים....
טכנולוגית ואסטרטגית זה הזמן של בזק להכנס לשוק, כך לפחות אני חושב.

כיוון שאני עובד לא מעט עם דילרים של לקוחות ביתיים גדולים הסיכוי שלקוח בכפר שמריהו, הרצליה פיתוח, סביון, ארסוף
וכו" ישלם על קו סימטרי 100 מגה 1300 עד 2000 ש"ח בחודש שואף לאפס אלא אם כן העסק מממן זאת....
מה שהיום אני עושה זה פשוט להזמין שרות Bizbox של הוט 500 מגה בעלות של 350 ומע"מ את ה Fortigate30 שהם
מספקים שם בצד "גונב" את כתובת ה MAC של חיבור ה WAN של הנתב שלהם ושם נתב פרטי...
ותאמין או לא יש לקוחות שגם את זה לא מוכנים לשלם ולוקחים קו הוט ביתי...

לצערי ההצעה שלך להתחבר באלחוטי למישהוא בראשון פשוט לא מחזיקה מים מניסיון אף לקוח של אינטרנט מהיר לא מסכים שמישהוא יתקין אנטנה אלחוטית פרבולית מהדירה שלו וישתף, אני לא נתקלתי בזה ויותר מזה שניסיתי לסדר לרב שלי מרמת השרון חיבור מהיר למשרד שליד בית הכנסת בבניין ליד הצמוד נאמר לי שאף דייר לא היה מוכן שהאינטרנט של הוט במקרה זה יעבור דרכו...לרב יש היום חיבור 15 מגה בבזק וזה ברמת השרון ברובע אלון לא רחוק מצמרות שיש שם סיבים. המצחיק הוא שהוט סללו למשרד של הרב קו עד לפטריוט הקרוב ואז מסתבר שאין שם קו הזנה לתשתית הוט.

כמו שהאמריקאים אומרים When Money Talks, B****t Walks
אם היו לי חוזים עם SLA אז כמובן שהייתי מזמין קו נל"ן מטרו וגיבוי בזק או סלולארי. אבל מכיוון שהצרכים שלי צנועים יחסית חיבור ב VPN ו TeamViewer,אגב בתשלום שנתי.

כמובן שהייתי שמח לאינטרנט מהיר יותר בעלות מצחיקה של 90 ש"ח כמו אצל הקולגה בקרית אונו.
במקרה שלי אם יש לי תקלה משביתה בבית אני תמיד יכול לצאת עם הנייד לאוטו ולעבוד משם או פשוט לנסוע ללקוח
ולחייב על נסיעות..
פרופיל | שלח הודעה | חפש
רןכהן
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 17, 2020
הבעות תודה: 9
מספר הודעות: 180

#67  נשלח: ה' 20/08/2020 12:39

arotman כתב:
@רןכהן
·יכול לאשר מדילר שאני עובד איתו שבזק פנו אליו לקבל הצעת מחיר לחיבור תשתיות אופטיות לבתים, נראה שעם כל הציניות
בזק מתחילה באמת להניע את הפרויקט ויש להם היום יתרון לא מבוטל יחד עם זאת פרטנר וסלקום ממה שהבנתי כבר ב 15 אחוז חדירה למשקי בית אומנם רק במקומות שכדאי להם..כמו בתים רבי קומות אבל ראיתי לקוח ברמת השרון ברחוב רות
שפרטנר הגיעו אליו לבניין של 12 דיירים. רוצה לקוות שבזק יגיעו גם אלינו לכפר חב"ד בעזרת ה' באיזה שלב כי לנו כאן אין אפילו הוט....

בגדול לבזק יש יתרון לא קטן מכיוון שלמיטב הבנתי לכל ארון תקשרות אקטיבי בשפת המדרכה של בזק מגיע סיב אופטי
מה שאומר שבזק במרחק ממוצע של עד קילומטר וחצי מכל בית ודירה בישראל ומכיוון שבכל התקנה חדשה בלפחות 12 שנה
האחרונות בזק השחילו סיבים אופטיים לכל בנין או לחלק מהבתים החדשים, המספר של 60 אחוז שמצויין בכתבה אמין בעיני, נתקלתי בסיבים ממתינים של בזק מספר פעמים ברמת השרון בהוד השרון, פתח תקוה ובמקומות נוספים.

גם מבחינה עסקית לעניות דעתי בזק מבינים שעם הפעלת רשת ה 5G בשנים הקרובות ועם החדירה של פרטנר וסלקום.
זה הזמן להזיז את החלק האחורי שלהם ולהתחיל לנוע כעת, או שיאחרו את הרכבת.

קולגה שלי שגר בקרית אונו ביצחק רבין התחבר שלשלום לפרטנר סיבים ספק ותשתית בעלות של 90 ש"ח לחודש מחיר מובטח לשנתיים

·
לפי התוכנית של בזק בסיב הופטי ללקוח פרטי מה תהיה מהירות ההעלאה?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arotman (Arie Rotman)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Jan 26, 2005

#68  נשלח: ה' 20/08/2020 12:48

רןכהן
ממש לא יודע, מניח שיעשו כמו פרטנר וסלקום 10 אחוז העלאה..אבל חכה בו נראה שהפעם באמת בזק רציניים אני מקווה שכן.
·
פרופיל | שלח הודעה | חפש
רןכהן
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 17, 2020

#69  נשלח: ה' 20/08/2020 13:38

arotman כתב:
@רןכהן
ממש לא יודע, מניח שיעשו כמו פרטנר וסלקום 10 אחוז העלאה..אבל חכה בו נראה שהפעם באמת בזק רציניים אני מקווה שכן.
·

·
ולפי דעתך אם יאשרו את החוק בישראל בנושא אינטרנט של הפרדת ספקית ותשתית אז בזק תיפרד בנושא הזה מבזק בינלאומי כמו שטוענים בתקשורת?

ואם בזק תיפרד מבזק בינלאומי אז לדעתך אם וכאשר בזק תמכור ללקוחות פרטית שירוטת של אינטרנט סיבים אופטים אז גם בזק בינלאומי תיע ללקוחות הפרטיים שלה שירות של אינטרנט סיבים אופטיים?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
arotman (Arie Rotman)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Jan 26, 2005

#70  נשלח: ה' 20/08/2020 14:03

רןכהן
שמע אומרים ש"הנבואה ניתנה לשוטים" במצב הפוליטי דהיום לא חושב שאף אחד יודע מה יקרה מבחינת הפרדה של בזק
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...
על פניו נראה דווקא שבזק תהפוך כולה לקבוצה אחת עם YES,בזק בינלאומי ופלאפון יש לרוב הקבוצה מנכ"ל אחד רון גוראון, מול קבוצות פרטנר, קבוצת סלקום שרכשה את אנלימיטד וגולן וקבוצת הוט. כאשר כל קבוצה מספקת שרותי סלולארי, טלביזיה,טלפון ואינטרנט ולכל קבוצה יש גם תשתיות פיזיות. ברוב העולם ממה שאני מכיר כל חברה מספקת את כל השרותים ביחד מכיוון שיש את תקנות השוק הסיטונאי אז אני מאמין שבסופו של יום כל חברה תוכל לרכוש תשתית אופטית מכל חברה.
זו בדיוק הסיבה שבזק התנגדו במשך שנים להפעיל את הרשת האופטית שלהם כי לא רצו שהם בזק יעשו את כל העבודה ועליהם הייתה חובת פריסה אוניברסלית ואז תבוא חברה אחרת ותרכוש מבזק את השימוש בתשתית. ממה שהבנתי מהפרסומים האחרונים שגם בזק והוט יקבלו פטור מהחובה הזאת שזה כמובן רע לכל מי שלא גר ביישוב עירוני גדול.
https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,73...
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

#71  נשלח: ה' 20/08/2020 15:58

arotman
·
כפי שהסברי כבר מקודם, לא רק שזה לא ש "טכנולוגית ואסטרטגית זה הזמן של בזק להכנס לשוק", אלה בדיוק הפוך, לבזק שבלעדי היום בשוק זה בפריסה ארצית בישראל, זה גם הוצאה כספית שגם פוגעת ברווחיות של החברה והורסת את המודל התמחור שלה, שממנה באים רוב הרווחים של החברה זו.

וכפי שגם אתה מעיד בעצמך, אתה לא באמת נדרש לחיבור מהיר יותר מאותן ה 40M שיש לך כרגע, ולחברה כמו בזק זה גם מובן מבלי שאתה צריך לספר להם. זו הסיבה שחברה כזו לא תשקיע בתשתיות תקשורת סתם שיהיה ושהלקוח ביתי יוכל לראות בהמחשת מהירות מספר תלת סיפרתי.

דרך אגב, האפשרויות של גישור אלחוטי במהירות של 1G עם ציוד זול למרחקים של כמה קילומטרים יש לי כבר בשטח בכמות די גדולה. וכמה וכמה מחיבורים כאלה הם בדיוק לצורך מקרים זהים של מה שדובר כאן. למשל יש לי כמה חברים שלפני שנים במרחק של כמה קילומטרים מהבית שהם גרים מתקיים ניסוי של חיבור של סיב אופטי לבניין רב קומות ואחרי שהם בדקו בחברות אלה, הם קיבלו תשובה, שזה ייקח עוד כמה חודשים עד לחיבור של מבנה שלהם, שבתרגום לשפה פשוטה משפת המוקדנים, זה אומר ש: "שכחו מזה ועזבו אותנו במנוחה", אז הם פשוט סגרו עם ועד הבית של אחד הבניינים ששם כבר מתקיים הניסוי, הזמינו את ההתקנה ושילמו על השירות בבניין זה והציוד האלחוטי שלהם מותקן על התורן שבבניין זה, לצד של כל שאר ציוד התקשורת שנמצא על גג הבניין ומצד השני על התורן שעל גג של בית שלהם וכבר שנים שהם מחוברים ללא שום בעיה. אחרת עד היום הם היו צריכים להיות עם 40M של קו DSL.
אצלי בכלל מדובר על חיבור של כמה עשרות קילומטרים שעל שני הופים, שאחד מהם על הר כרמל, על תורן של מבנה משרדים שאני מנהל את המערכות מידע בארגון שנמצא שם. כך שמי שבאמת צריך חיבור מהיר לעולם, תמיד יש לו את האפשרות להשיג את זה, ( ומי שלא נמצא בפריפריה בניגוד עלי, בשבילו זה עוד יותר פשוט וזול ) ואצלי חיבור כזה עובד כבר כעשור.

ובקשר לסיפורים של דור 5 בישראל, בדיוק היום יצא לי להיות במרכז תל אביב, ובמיוחד בדקתי מה המהירות שמתקבלת ברשת פרטנר עם קליטה תקינה של LTE-A , ומהירות זו היתה... שלוש וחצי מגה. דרך אגב בדקתי במיקום ההוא את המהירות של רשת פלאפון וגם בה היא לא עברה את 4MBPS . מצרף את הצילום מסך רלוונטי.

פרופיל | שלח הודעה | חפש
Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 22, 2005
הבעות תודה: 369
מספר הודעות: 3059

#72  נשלח: ה' 20/08/2020 16:19

שיא מהירות חדש על סיב אופטי - 178Tb/s.

למרבה הצער בזק הודיעו שיקח לפחות חודשיים עד שהם יתחילו להציע את המהירות הזאת ללקוחות בארץ

https://www.standard.co.uk/tech/london-scientists-...

Batnun

.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
רןכהן
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 17, 2020

#73  נשלח: ה' 20/08/2020 17:23

Batnun כתב:
שיא מהירות חדש על סיב אופטי - 178Tb/s.

למרבה הצער בזק הודיעו שיקח לפחות חודשיים עד שהם יתחילו להציע את המהירות הזאת ללקוחות בארץ

https://www.standard.co.uk/tech/london-scientists-...

Batnun

.

·
מה היתרונות של מהירות גבוהה במיוחד כזאת?

זה אומר שהם הצליחו לגבור על מהירות האור הטבעית ועכשיו אפשר יהיה לקבל מחוץ לארץ פינגים הרבה יותר קצרים?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 22, 2005
הבעות תודה: 369
מספר הודעות: 3059

#74  נשלח: ה' 20/08/2020 18:32

רןכהן כתב:
מה היתרונות של מהירות גבוהה במיוחד כזאת?

זה אומר שהם הצליחו לגבור על מהירות האור הטבעית ועכשיו אפשר יהיה לקבל מחוץ לארץ פינגים הרבה יותר קצרים?

תגיד, למה אתה מתעקש להמשיך לשאול שאלות טפשיות רק על מנת להאריך את השרשור בכל מחיר? באמת לא ברור לך מה היתרונות של חיבור אינטרנט מהיר יותר, או העברת יותר נתונים על סיב אופטי, אחרי שכל השרשור הזה מוקדש בדיוק לאותו נושא?

וכבר הסברתי לך רק לפני כמה ימים בשרשור דומה בפורום הזה שאין משהו יותר מהיר ממהירות האור, אז למה להמשיך לשאול שאלה שכבר ענו לך עליה? סתם מתוך שעמום? חוקי הפיזיקה לא השתנו בשבוע האחרון

אם אתה רוצה שיתייחסו אליך ברצינות, אולי כדי שתתחיל לחשוב קצת לפני שאתה כותב כאן.

Batnun

.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
רןכהן
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jul 17, 2020

#75  נשלח: ה' 20/08/2020 18:54

Batnun כתב:

ציטוט:
...

תגיד, למה אתה מתעקש להמשיך לשאול שאלות טפשיות רק על מנת להאריך את השרשור בכל מחיר? באמת לא ברור לך מה היתרונות של חיבור אינטרנט מהיר יותר, או העברת יותר נתונים על סיב אופטי, אחרי שכל השרשור הזה מוקדש בדיוק לאותו נושא?

וכבר הסברתי לך רק לפני כמה ימים בשרשור דומה בפורום הזה שאין משהו יותר מהיר ממהירות האור, אז למה להמשיך לשאול שאלה שכבר ענו לך עליה? סתם מתוך שעמום? חוקי הפיזיקה לא השתנו בשבוע האחרון

אם אתה רוצה שיתייחסו אליך ברצינות, אולי כדי שתתחיל לחשוב קצת לפני שאתה כותב כאן.

Batnun

.

·
אני התכוונתי פה בעיקר לשאלה הראשונה
איזה שימוש ביתי מתאים לאינטרנט במהירות של 178 טרה בית? שלא מספיק במהירות גלישה יותר חלשה?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה