המלצות למערכת 2.1 בסלון בכ-6000 ש"ח

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

@eddie15
·

באיכות של הסאונד לא יהיה יתרון שיתלווה לתוספת המחיר? יש באמת חסכון ברמקול מוגבר לעומת רמקול פסיבי באותה איכות פלוס רסיבר שיתן את אותה הגברה? ואלחוטי לא סתם מייקר אם גם ככה הכבלים רצים מאחורי השידה (בין אם זה מהחשמל או מהרסיבר)? וחוץ מזה עם רסיבר אפשר לעשות כוונונים שיפרו את הסאונד?עדיין לא הצלחתי להבין אם זה מוצדק בתקציבים כאלה. כל מקום רשום משהו אחר (או שזה לא מוסיף הרבה ואז חבל על הכסף בתקציב נמוך, או שזה חובה ואז שווה להתפשר על דברים או לשלם יותר בשביל להכניס את זה).

eddie15
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

@GalZohar

תראה זה וויכוח עתיק מה יותר איכותי רמקול אקטיבי או פסיבי, כמו אנדרואיד ואייפון בערך. בשנים אחרונות עניין רמקולים אקטיביים/אלחוטיים תופס עניין ולפי סקירות לא נופל מרמקולים פסיביים ורסיבר (בסה"כ מגבר כבר נמצא בתוך הרמקול וכל הרכיבים מותאמים על ידי היצרן).

לפי דרישות תקציב שלך רסיבר בהחלט מייקר את העסק. אפשר לקנות רסיבר פשוט ללא WIFI BT ועוד כל מיני אופציות ואפילו רסיבר של מספר ערוצים דרוש. נגיד רסיבר 3.1 אבל זה עוד מרכיב שעולה כסף אבל מצד שני בהמשך החיים אתה יכול להוסיף אליו רמקולים נוספים. לא יודע מה התוכניות שלך.

איכות של הסאונד זה עניין סובייקטיבי. תראה לדוגמא את ה KLIPSCH שדובר עליו פה. יש אותו רמקול פסיבי R-51. מבחינת עוצמה עד כמה שאני זוכר מוגברים הם 50-60W לערוץ. אם אתה צריך יותר מזה זה רק פסיבי + רסיבר/מגבר מתאים ויותר עוצמה לערוץ זה מייקר את המגבר.

בסוף כמו כל דבר בחיים, צריך להתאים דבר לצרכים שלך. תלוי בסלון שלך, מה תשמע, מה מקור השמע, נוחות (WIFI, BT), תקציב וכי חשוב איך זה נשמע לך. אולי תעשה סיבוב בכמה חנויות ותשמע כל מיני אופציות.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #48 

מקור יהיה או טלויזיה חכמה או מחשב או סטרימר, עדיין לא הצלחתי להבין אם טלויזיה חכמה זה מספיק או צריך סטרימר, אבל אחרי קצת קריאה פה הבנתי שמחשב זה כנראה מיותר כי shield pro עולה כמו מחשב ממש זול ועושה את העבודה מעולה?

להזרים מהטלפון זה בונוס נחמד אם אפשר, אבל לא יהיה שימוש עיקרי.

אלו ההכנות:

[img2=781x1095]https://i.ibb.co/sq0HHdC/rears.jpg[/img2]

[img2=1008x756]https://i.ibb.co/PTwypVW/fronts.jpg[/img2]

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

@GalZohar
בפסיבי אתה יכול להתחבר עם HDMI לטלויזיה ולקבל את כל אפשרויות האודיו המלאות (Atmos DTS-HD MA DTS:X) כי מגבר יעודי תומך בהם. אתה גם יכול לנוסיף עוד ערוצים בהמשך הדרך וכאן תוכנת כיול מאוד שימושית כי צריך לעשות בלאנס ותיקונים כאשר יש רמקולים מפוזרים בכל מיני מקומות ויש כל מיני גורמים בדרך כמו חלונות, תמונות, שטיחים וכו.
אם אתה רק עם שני רמקולים קדמיים זה פחות קריטי אם כי גם יכול לתרום.
יש מוניטורים מוגברים ברמה מאוד גבוהה עם מחירים בהתאם כמו Genelec שאולי יותר מותאמים לשימוש באולפן הקלטות שיכולים לבוא עם כל מיני שיפורים כמו DSP מובנה. הכל תלוי מה אצה רוצה לעשות ואם אתה חושב שתרצה לעשות הרחבות.

eddie15
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #50 

אין טלוויזיה חכמה שתעמוד מול NVIDIA PRO. יש לך הכנה לק"ב רק בתמונה ראשונה הכנה לרמקולים מאוד גבוהה. מה קבלן התכוון שתשים שם?

אם תרצה סוראונד אז יש מלא אופציות פה בפורום. אתה צריך להחליט מה התצורה שתרצה. 5.1 / 2.1 / 3.1 וכו' וללכת לפי זה.

מה שAvi רשם זה גם נכון. במוגברים אין בדרך כלל HDMI ז"א הכל מחורב לטוויזיה (סטרימר, קונסולה וכו') ומטלוויזיה עם אופטי לרמקולים. ברסיבר הכל מחובר אליו.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #51 

GalZohar כתב:מקור יהיה או טלויזיה חכמה או מחשב או סטרימר, עדיין לא הצלחתי להבין אם טלויזיה חכמה זה מספיק או צריך סטרימר, אבל אחרי קצת קריאה פה הבנתי שמחשב זה כנראה מיותר כי shield pro עולה כמו מחשב ממש זול ועושה את העבודה מעולה?

להזרים מהטלפון זה בונוס נחמד אם אפשר, אבל לא יהיה שימוש עיקרי.
...
בתמונה עם ההכנות הגבוהות זה לאחוריים אני מניח? הספה תהיה מתחת לזה?
בתמונה השניה זו הכנה לקדמיים?
לגבי מקורות, שתיהן אפשרויות. בטלויזיה חכמה אפשר להתקין אפליקציה של NF ואמזון וגם של סלקום וכו, לתוכן של הורדות אפשר להתקין בטלויזיה PLEX, אבל זה מצריך התקנה של שרת PLEX במקום שבו מאוחסנים הקבצים (מחשב או NAS וכו). אתה גם יכול לחבר הארד דיסק חיצוני עם תכנים עם USB לטלויזיה ולהשתמש בנגן המובנה שלה.
שילד נותן לך יותר גמישות. אםשר לחבר אותו למגבר או לטלויזיה, אפשר לחבר אליו כונן חיצוני נייד (צריך את הPROP בשביל USB), אפשר להתקין עליו PLEX או קודי ועוד, אפשר להתקין עליו אפליקציות סטרימינג וכו. הוא יודע לתמוך ביותר פורמטים מהנגן של הטלויזיה וכו.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #52 

אין לי מושג מה התכוונו שישימו שם, ולדעתי גם הם לא באמת יודעים.

שניהם למיטב הבנתי מאד גבוהים, האחוריים בגובה תקרה והקדמיים מעל גובה ראש של בן אדם יושב (אם אני זוכר נכון זה כ-2מ', כביכול שלא יתקלו בזה כנראה). הבאסה זה שאת המחקר בנושא התחלתי לעשות לא מזמן ששינויים בתשתיות כבר יהיו יקרים. מצד שני נראה שלא צריך אם הכל עומד על השידה, וסראונדים בצד גם ככה אין איך לשים כי אין קיר שמאלי ומימין יש חלון ואני לא ארים את הרצפה להעביר חוטים בפנים (אולי מתחת לשטיח אם אחליט ממש להשקיע בהמשך).

מעריך שהטלויזיה פחות טובה מ-shield השאלה אם היא מספיק טובה או לא, הרי בסוף זה לא תחנת עבודה אלא משהו שצריך להעביר את הנתונים בלי פגיעה באיכות ובלי תקיעות. מכוון כנראה ל Q95 של סמסונג, 65", הייתי רוצה גדול יותר אבל נראה שצריך להתפרע במחיר או להתפשר מאד באיכות בשביל להגדיל אפילו בקצת.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #53 

@eddie15
נכון.
גם בהכנה הקדמית ההכנה גבוהה מידי לדעתי, למרות שאם משתמשים במגבר והרמקולים על השידה, אין ממש צורך בה, יהיו קצת כבלים של רמקולים מאחורי השידה אבל לא באמת נראים לעין.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #54 

GalZohar כתב:אין לי מושג מה התכוונו שישימו שם, ולדעתי גם הם לא באמת יודעים.

שניהם למיטב הבנתי מאד גבוהים, האחוריים בגובה תקרה והקדמיים מעל גובה ראש של בן אדם יושב (אם אני זוכר נכון זה כ-2מ', כביכול שלא יתקלו בזה כנראה). הבאסה זה שאת המחקר בנושא התחלתי לעשות לא מזמן ששינויים בתשתיות כבר יהיו יקרים. מצד שני נראה שלא צריך אם הכל עומד על השידה, וסראונדים בצד גם ככה אין איך לשים כי אין קיר שמאלי ומימין יש חלון ואני לא ארים את הרצפה להעביר חוטים בפנים (אולי מתחת לשטיח אם אחליט ממש להשקיע בהמשך).

מעריך שהטלויזיה פחות טובה מ-shield השאלה אם היא מספיק טובה או לא, הרי בסוף זה לא תחנת עבודה אלא משהו שצריך להעביר את הנתונים בלי פגיעה באיכות ובלי תקיעות. מכוון כנראה ל Q95 של סמסונג, 65", הייתי רוצה גדול יותר אבל נראה שצריך להתפרע במחיר או להתפשר מאד באיכות בשביל להגדיל אפילו בקצת.
...
עקרונית אתה יכול לתלות סראונדים בגובה הזה עם מתקן שיש לו כיוונון, ואז להטות אותם בזוית כלפי מטה. זה לא אידאילי ויראה לא הכי יפה אולי.
אתה תמיד יכול להתחיל עם הטלויזיה ואם אתה רואה שזה לא נותן מענה מספק, לרכוש סטרימר.
אם אתה מנוי גם בספק תכנים (HOT וכו), יש כאלה שנותנים גם סטרימר כחלק מהחבילה או בתוספת. AppleTV או שיואמי נדמה לי. בסטינגTV היתה פעם חבילה עם סטרימר שיואמי אבל לא רואה אותה עכשיו. עדיף לך אבל לקנות לבד שילד שיהיה שלך אם אתה עובר בין חברות.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #55 

האינטרנט של פרטנר אז נראה לי שהכי הגיוני זה לעשות גם את זה דרכם, מה גם שאישתי מסתפקת במה שיש ב partner tv וזה גם ככה משמש בעיקר לערוץ 12 עם יכולת start over ו-VOD... השאר מגיע מנטפליקס טורנטים ויוטיוב (היום דירה קטנה עם מחשב וממיר שמחוברים לטלויזיה ישירות וזהו).

נראה שה-shield pro לא יקר בכלל ומספיק טוב, ל-apple אני לא אתקרב.
נערך לאחרונה על ידי GalZohar ב 14/10/2020 13:23, נערך פעם 1 בסך הכל.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #56 

@GalZohar
מבין הסטרימרים המסחריים שתומכים בסטרימינג רישמי + הרבה אופציות להתקנת אפליקציות למינהן השילד נחשב לטוב ביותר יחד עם אפל (גם אני לא מתקרב לאפל). מציע לך לקנות את הPRO ולא את הצינור הרגיל כי יש בו גם כניסת/כניסות USB והוא גם לא נראה מגוחך :)

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #57 

לגבי הספה היא תהיה יותר סביב מרכז החדר, עוד לא ממש תכננו את הסלון מעבר לשידה לטלויזיה, מנסה עדיין לחשוב איך לאזן את זה מבחינת שטח של הסלון מצד אחד ומרחק מטלויזיה מצד שני. מרחק בין 2 הקירות (קדמי ואחורי) 5.4 מ', ובין הויטרינה לארונות המטבח על הקיר השמאלי 8 מ'.

בנישה מתחת להכנה של הרמקולים תהיה ספריה (שולחן פלוס מגירות ומדפים) לעמדת מחשב/עבודה. זה גם ככה רחוק מדי מהטלויזיה בשביל לשים שם ספה. במקור היה אמור להיות שם מטבח ממש קטן אז ביטלנו חדר והפכנו את החלל לגדול שמהטבח בצד אחד (בתמונה רואים את הקצה שלו) וסלון+עמדת מחשב בצד השני.

eddie15
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #58 

נתחיל מהסוף. אין על NVIDIA PRO! שום טלוויזיה חכמה לא תתן מה שהיא נותנת. סטרימינג כבד, נגיד טורנטים אונליין, בלי להוריד אותם, אתה צריך סטרימר טוב (המעבד שלו). מניסיון גם שיאומי מי בוקס לא מצליח לנגן טורנט כבד מעל 40-50 GB. אז על תחשוב פעמיים קח NVIDIA. גם מבחינת פורמטים של אודיו היא תומכת בצורה הכי טובה.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #59 

@GalZohar
אם היה מבט על של הסלון, היה יותר קל להבין.
בכל מקרה בחלק של הנישה תוכל למקם בלמעלה סראונד וגם מכיוון שזה גבס להעביר כבילה לחלק התחתון של הנישה ואז למקם של סראונד אחורי. לא בדיוק לפי הספר - אבל יכול לעבוד טוב עם כיול נכון ורמקולים טובים.
בקדימה אם אכן הגובה הוא סביבות ה-2 מטר אפשר להשתמש ביציאות האלו לטובת התקנה של קדמיים גבוהים.
קיצור, יש לך תשתית - אתה רק צריך להחליט לאן אתה מכוון.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #60 

[img2=1253x1022]https://i.ibb.co/gM0nxDz/Untitled.jpg[/img2]

הקירות הם בטון (פסים שחורים בתוכנית), ה-ר' של הנישה זה קיר הדף והצד השני קיר חיצוני.

בהנמכה כבר יש הכנות לרמקולים שמתחברות לנקודה שתהיה מאחורי השידה לטלויזיה, אבל הבנתי שאין יותר מדי תועלת במיקום רמקולים שם.

הנישה הולכת להיות עמדת מחשב, ובכל מקרה לא הבנתי איפה הגיוני לשים שם רמקולים.

בדיעבד כנראה שהיה כדאי להרחיק את הטלויזיה מהמרפסת בלפחות מטר... המיקום שלה כנראה יותר מתאים לתוכנית המקורית של הדירה שבנישה היה מטבח קטנטן עם אי ומולו סלון קטן, ובמקום המטבח היה עוד חדר.

אם ממש קריטי אפשר אולי עוד לשנות את זה, אבל העלות תהיה בהתאם כי זה כבר בנוי. מה גם שהשידה כבר הוזמנה ונבנתה בגדול שמתאים למקום שיש שם כרגע, אז כדי לשים רמקולים יותר מ-2.25 מ' אחד מהשני צריך סטנדים שאני מפחד שהילדים יפילו (או שיש אופציות שילד לא באמת יכול להפיל?).

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”