מהו הסרט האחרון בו צפיתם?

המלצה על סרטים ותוכניות טלויזיה, פורמטים, חוויות ועוד.
kingikra
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 335 פעמים
קיבל תודות: 242 פעמים

נושא שלא נקרא #11911 

oferlaor כתב:הגרסא האמריקאית. ידוע לי שיש עוד שני חלקים בגרסא המלאה. לא ידוע לי אם מפיקים אותם או מתי.
...
אהה. אני דיברתי על השוודית

kingikra
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #11912 

Polisse

סרט צרפתי על יחידת משטרה המטפלת בהתעללות בילדים (הסרט לא מומלץ לבעלי ילדים קטנים שרגישים לנושא).
הייתי בטוח שמדובר בסרט פעולה עם יריות. בסופו של דבר, יכלתי בקלות לראות את הסרט בחדר השינה על די וי די וטלויזית CRT. לא היו בסרט שום אלמנטים שדורשים מקרן או מערכת ק"ב.
הסרט מתאר את חייהם הפרטיים של שוטרי היחידה ואיך הם משתלבים עם העבודה הקשה נפשית שבה הם עוסקים.
חיפשתי ברשת ספויילרים לסרט כדי לנסות להבין את סטירת הלחי שקיבלתי בסוף אבל לא מצאתי.

בסה"כ סרט לא רע בכלל

6.5-7\10

tomer_h
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 152 פעמים
קיבל תודות: 117 פעמים

נושא שלא נקרא #11913 

John Carter

בסרט פנטזיה מושקע מסופר על ג'ון קרטר, פרש לשעבר במלחמת האזרחים של ארה"ב, אשר מחפש מערת זהב שתגאל אותו מצרותיו ותהפוך אותו מחייל שכיר לעשיר ואדון לעצמו.
כאשר הוא מגלה את המערה, הוא מוצא שהוא לא לבד ולאחר מאבק הוא מוצא את עצמו משוגר לכוכב אחר - מאדים, כוכב בו יש תרבויות שונות לגמרי אשר מצויות במלחמה והוא בתווך, צריך למצוא האם הוא מעוניין לחזור ולהיות חייל במלחמות לא שלו, לטובת העולם כולו.

אני מאוד אוהב סרטי פנטזיה, בהם יש בניית עולם ותרבויות שונות מכוכבים אחרים וגם פה זה מתבצע בצורה יפה, עם יצורים מעניינים מצד אחד, שאפילו מספקים רגעים קומיים לא רעים (הכלב מפלצת מצוין :)..), גם הסיפור לא רע ומעניין, הנופים המדבריים של מאדים נראים היטב ויש גם שלל אפקטים ו-CGI משובח.
יחד עם זאת, יש גם חסרונות כמו בניית עלילה מעט קיצ'ית וילדותית, חוסר גדול בהסברים לכל מיני אינטרסים של שליטים לפני ומאחורי הקלעים של המלחמה שמתבטא בחורים בעלילה וגם הרבה קטעים נמרחים ובסרט שמשתרע על 132 דקות זה מורגש היטב.

לסיכום, אווטאר עדיין יש רק אחד, אבל בהחלט מהנה ומעביר את הזמן בכיף.

7/10

ronen61
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 195 פעמים
קיבל תודות: 106 פעמים

נושא שלא נקרא #11914 

LOCKOUT

כבר נכתב עליו, קצת היה קשה לראות גיא פירס בתפקיד אקשן. (אני עדיין זוכר לו את מכונת הזמן והרוזן ממונטה קריסטו).
בקיצר לשים את המוח על נוטרל ולתת לו להידרדר

8/10
יותר טוב מזה, פשוט נשתגע

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 304 פעמים
קיבל תודות: 630 פעמים

נושא שלא נקרא #11915 

the raven

מותחן שמתרחש במאה ה 19, ומבוסס בחופשיות על דמותו של אדגר אלן פו, אחד הסופרים המשפיעים ביותר מארצות הברית.
מקרה רצח מוביל חוקר משטרה אל הסופר, שהרוצח שאב השראה לפשע מתוך ספריו. הדבר מתחיל מרדף נגד הזמן אחרי הפושע שמתכנן רציחות נוספות כרמזים לתפיסתו.

מבחינה בידורית נטו הסרט היה מספיק מעניין, ההפקה והמשחק היו טובים, אבל היה שם פוטנציאל להיות משהו ברמה שבמאי בעל תפיסה ייחודית כמו כריטופר נולן למשל יכל להפוך לחוויה גדולה יותר. בסופו של דבר זה מותחן נוסחתי יעיל, וג'ון קיוזאק מצליח לשאת את הסרט.

7/10

ofir_nim
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 82 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #11916 

העולם מצחיק
סרט ישראלי של הבמאי שמי זרחין. צפיתי אמש באולם הוי.אי.פי בסינמה סיטי גלילות במסגרת אירוע חברה (סאונד איכותי ללא הרבה אפקטי סראונד, והסאב לא היה פעיל לאורך דקות רבות, אך זה לא היה חסר לי).
עלילת הסרט מתרחשת בטבריה ומסתובבת סביב סיפורה של משפחה מקומית, כאשר ישנם הרבה סיפורי מסגרת שמתאחדים לאורך הסרט.
הסרט משופע בכוכבי קולנוע ישראלים, חלקם חדשים (נעמה שיטרית, משה אשכנזי..), וחלקם ותיקים (איבגי, אסי לוי, דני שטג, אלי פיניש וכו'...). לא באתי עם ציפיות גדולות, אך לאחר שיצאתי מהסרט אמרתי לעצמי שזה אחד מהסרטים הטובים ביותר שראיתי בשנים האחרונות. הסרט הומוריסטי להפליא ועושה כבוד לגשש החיוור, ולאורך הסרט התגלגלתי מצחוק לא מעט פעמים, אך מדובר על הומור אנושי עדין וחכם (ולא וולגרי כפי שאני עד לו בשנים האחרונות). למרות היותו סרט הומוריסטי, הוא דרמטי וסוחט רגשות, ומצאתי את עצמי מתאהב בהרבה דמויות בו.
מומלץ בחום !!!
9/10
נ"ב:
הסרט גרם לי לחשוב על כך שהגשש החיוור עשה שימוש בהומור שלא כלל בדיחות על עדות, בדיחות גזעניות, בדיחות גסות וכו'... אלא פשוט צחק על דברים קטנים מחיי היום-יום (סייינפלד משהו....?), ועד היום טרם ראיתי דמות או הרכב שהצליח לעשות זאת, וחבל.

OferL
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 340 פעמים
קיבל תודות: 128 פעמים

נושא שלא נקרא #11917 

Soldiers of Fortune

חבורת עשירים אקסצנטריים מזמינים את חופשת האקסטרים: להשתתף בפעולה צבאית אמיתית יחד עם לוחמי יחידות.
מסביב יש סיפור מסגרת על מפקד הקבוצה וחברו לשירות שנקלעו לבעיות כספיות. כולם מגוייסים ע"י תושבי אי כלשהו לשחרורם מעול גנרל כלשהו שחמד מתכת כלשהי ממכרה באי ועושה שמות במקומיים.

אמור היה להיות שילוב של פעולה מלחמתית וקומדיה. אז זהו שלא.
הסרט לא מצחיק. ולא ממש מעניין. קטעי הפעולה נראים כאילו צולמו לפני 30 שנה. חסרי היגיון לחלוטין. אנשים עומדים חשופים ויורים לכל הכיוונים. תותח פוגע בסירה בתנועה. קטע שמראים את היורה ואת הפגיעות וברור שכל אחד צולם באזור אחר וביום אחר... ועוד
לא מעט שחקנים מוכרים מהקולנוע והטלויזיה, לא עושים את ההבדל.

5/10
Enjoy the Silence

taoyossi
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
שם מלא: יוסי ביטון
נתן תודות: 203 פעמים
קיבל תודות: 94 פעמים

נושא שלא נקרא #11918 

tomer_h כתב:John Carter

...

נרדמתי מס' פעמים, לקח לי בערך שבוע להשלים את הסרט, לא לשווא נכשל כישלון חרוץ בקופות

6/10
רק בגלל ששפכו ים כסף ....

taoyossi
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
שם מלא: יוסי ביטון
נתן תודות: 203 פעמים
קיבל תודות: 94 פעמים

נושא שלא נקרא #11919 

tomer_h כתב:Project X
...

סרט שמצולם בצורה נעימה (לא תזזיתית מידי)
מסיבה סוף הדרך
הבלגן יוצא משליטה

לא כל כך הרבה ציצים כמו שתיארו (בטח לא יותר מסרטים אחרים בז'אנר)

חוויתי וקליל

8/10

kingikra
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #11920 

שלושת המוסקטרים

באתי בלי ציפיות והופתעתי לטובה. הסרט בעל עלילה חביבה. דיי משעשעוהעביר לי את הזמן יופי. בנוסף לכך גם הסאונד בסרט משובח להפליא.

שלושת המוסקטרים + בחור צעיר שאביו היה מוסקטר בעברו נשלחים ע"י במלך הצרפתי להחזיר ענק יהלומים שנגנב ע"י גנב בריטי עשיר וידיוע.

7\10 בעיקר בגלל הסאונד.

kingikra
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #11921 

The Divide

השחקנים אמנם לא משהו אבל הסרט מותח לכל אורכו. יש שם עיניין רציני עם צלם אנוש. אני אהבתי

מתקפה גרעינית על ארה"ב מכניסה מספר דיירי ביניין למקלט אטומי. מהרגע שהם נכנסים הם דנים באיך לשרוד ומתי לצאת. ביקור פתאומי בתוך המקלט שלהם משנה להם את התוכניות.

7\10

Cable_Guy
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אורי
נתן תודות: 99 פעמים
קיבל תודות: 33 פעמים

נושא שלא נקרא #11922 

The amazing spiderman - יאס פלנט החדש 4DX - גירסת התלת מימד
על הסרט נכתב כבר בשרשור. מבחינתי גירסת התלת מימד היתה הפתעה חיובית, אני לא מחובבי התלת מימד אבל הסרט הזה בהחלט שינה את הגישה שלי לנושא.
תוסיפו לזה את הגימיק של הכסאות הזזים, רוחות ושפריץ מים וקיבלתם אחלה חוייה. אם חשבתם אייך הסאב שלכם מרגיש בזמן סרטים מסוג זה יש לכם כאן חוויה שמדמה את ההרגשה, מרגיש כאילו אתם בתוך הסאב... :wink:
לפעמים התזוזות קצת מוגזמות ומעיקות אבל בהחלט ניתן לסכם את זה כחוייה שונה וכיפית!
8/10 לסרט
9/10 לחוויה הכוללת

Galna
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 558 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #11923 

עלייתו של האביר האפל
יס-פלאנט, ראשל"צ, איימקס.

היה שווה לחכות! הסרט הזה שווה מבחינתי את כל ההייפ שהיה סביבו ואפילו יותר. כל מרכיבי הקולנוע כאן יוצאים מהכלל ומתחברים ליצירה מורכבת, שלמה, מהוקצעת, מרתקת וסוחפת.
התסריט בנוי באופן מדוד עם אספקטים שונים בדיוק בכמות הנכונה - הומור, דרמה, מתח, טוויסטים וכו'.

עריכת הסאונד היא מלאכת מחשבת של פרטים וצלילים מיוחדים במינם שמעניקים נפח לכל חפץ ותנועה. בנוסף לזה - המוזיקה של הנס זימר משתלבת באופן מושלם לכל אורך הסרט. יחד עם זאת, זה לא "מטווח" של סאונד וכשצריך - יש קטעים נטולי סאונד או שיש מעט ממנו כדי לשים את הדגש על העלילה וההתרחשות.

הצילום מרהיב כמובן. סצנות האיימקס באמת נותנות תחושה של השתתפות מצד הצופה ובאופן כללי זה פשוט יפה. לנקודה הזאת אוסיף גם את העריכה שנעה בזמנים ובמקומות ומצליחה כך לשמור על הקצב הנכון עבור הסיפור והאופן שבו הוא נחשף לצופים.

צוות השחקנים נותן הופעות מלאות תשוקה וממלא בתוכן את הדמויות.
כריסטופר נולן, הבמאי/כותב/מפיק של הסרט שוב התעלה על עצמו ומציג קולנוע נפלא, נבון, עדכני ומעניין. הוא נוגע בנושאים של טוב מול רע ואפילו מצליח להיות אקטואלי עם רמזים למחאה חברתית אלימה (גם את התחום הזה הוא בוחן לטוב ולרע...)

אני בדרך כלל מדרג ע"פ סולם של חמישה כוכבים אבל הסרט הזה באמת הצליח להתעלות על הציפיות שלי ולכן אני מעניק לו כמובן:

10/10

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 515 פעמים
קיבל תודות: 4185 פעמים

נושא שלא נקרא #11924 

A Thousand Words

לאחר ששיקר לגורו בודהיסטי, מוצא ג'ק עץ בחצרו שגורלו קשור בקשר הדוק לגורלו הוא.

בתור נער די הערצתי את השחקן אדי מרפי. לצערי אפשהו מאמצע שנות התשעים עד היום לא הצליח השחקן בעיניי לחזור לימי גדולתו. יתכן שהעובדה שב 15-20 שנים האחרונות לא ממש התחברתי לסרטיו נעוצה דווקא בהתבגרות האישית שלי, אך מזה זמן מה אני אישית מתקשה ממש להינות מסרטיו של שחקן זה. לכן כל פעם שמרפי מוציא סרט חדש אני צופה בו כשומר חסד נעורים, אך ניגש אליו בזהירות רבה וללא ציפיות מיותרות.

גם הפעם נקטתי באותה הגישה, ולמזלי הופעתי לטובה. אז נכון, זה לא אחד הסרטים הכי טובים בקריירה שלו, אך מצד שני הוא בהחלט שיפור משמעותי מרב הסרטים בהן כיכב אדי מרפי לאחרונה. הסרט לעיתים ממש משעשע ולרב לא מטופש לחלוטין.

שווה צפיה? לחובבי השחקן, בטח.

6.9/10

ד"א, מדהים לחשוב שהבחור כבר בן 51, הוא נראה חיצונית הרבה יותר צעיר.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 515 פעמים
קיבל תודות: 4185 פעמים

נושא שלא נקרא #11925 

The Searchers

כשמשפחתו של איתן נרצחת בידי אינדאנים ואחייניתו נחטפת על ידם, הוא יוצא למסע ארוך שנים על מנת להשיבה אל ביתה.

מערבון נוסף של ג'ון פורד בכיכובו של ג'ון ויין. והפעם בליווי נופים מרהיבים ומוזיקה שתפורה היטב למידותיו.

מומלץ.

8/10

שלח תגובה

חזור אל “סרטים וטלויזיה”