מהו הסרט האחרון בו צפיתם?

המלצה על סרטים ותוכניות טלויזיה, פורמטים, חוויות ועוד.
Lee
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 283 פעמים
קיבל תודות: 476 פעמים

נושא שלא נקרא #20986 

Sisters / 2015

שתי אחיות ששומעות על כוונת הוריהן למכור את בית ילדותן, מחליטות לחגוג בו פעם אחת אחרונה, לזכר ימים עברו. בהשפעת כמויות מסחריות של אלכוהול וסמים הופכת המסיבה, אליה הוזמנו החברים החנונים מהעבר, להתפרעות שיוצאת מכלל שליטה.

הקומיקאיות טינה פיי ואיימי פולר בתפקידים הראשיים, משתטות באופן מביך לא מעט, בקומדיה הפסיכית על כל הראש הזאת. אבל למרות שמדובר בסרט רדוד ומטופש, ישנם כמה רגעים מצחיקים.

5.5/10

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #20987 

Breath \ לנשום

סרט שמבוסס על סיפור אמיתי תמיד מקבל אצלי עדיפות גבוהה לצפייה.
והפעם סיפור ההתמודדות של חולה פוליו בשנות ה -60 שמשותק בכל גופו למעט הראש .

במקום לנסות לסחוט דמעות מהצופים על ידי הצגת החלקים הקשים והעצובים של המחלה (עיין ערך "התאוריה של הכל")
הסרט בוחר להתמקד דווקה ברגעים השמחים והמרגשים שלו ושל בני משפחתו ואפילו מעלה חיוך מידי פעם.
רוב תשומת הלב מופנית אל אנדרו גרפילד שנותן פה משחק מעולה רק ע"י הבעות הפנים !
סה"כ שעתיים של סיפור יפה על תקווה שמנצחת את היאוש

10\7.5

OferL
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 340 פעמים
קיבל תודות: 128 פעמים

נושא שלא נקרא #20988 

mulder כתב:מוזר לי לראות איך סרטים עם משחק ותסריט ירודים דוגמת סדרת fast and furious מקבלים פה ציונים טובים אפילו גבוהים, וסרט חביב ביותר כמו קינגסמן שהוא גם נוסחתי אבל לפחות מודע לעצמו ועם שחקנים מצוינים, נקטל.
על טעם ועל ריח, אבל בכל זאת..
...
·

בדיוק אבל בדיוק להפך.
F&F נצפים תוך כיבוי חלקים נרחבים מהמוח. והם פועלים על אזורי השטות, הפעלולים המופרכים והמאצ'ו המוגזם.
סרטים הפכו לפרודיה על עצמם. ככאלו הם מהנים ובצדק יקבלו ציון גבוה. מה גם שרובנו עם מערכות ומסכים/מקרנים שסרטים כאלו מותחים להם את קצה גבול היכולת. וזה בהחלט משתקלל לציון.

קינגסמן מנסה להיות פרודיה. אבל הוא פשוט לא מצחיק. מנסה להיות פעולה אבל לא משכנע. מנסה להיות בריטי אבל לא אינטלינגטי בעליל.

וחוצמזה הכל סובייקטיבי לא? (f)
Enjoy the Silence

Lee
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #20989 

OferL כתב: מה גם שרובנו עם מערכות ומסכים/מקרנים שסרטים כאלו מותחים להם את קצה גבול היכולת. וזה בהחלט משתקלל לציון.
...
זאת הצרה.
עושה רושם שכיום לא מעט אנשים נותנים ציון לסרט על סמך ביצועי המערכת, כשההתיחסות לתוכן עצמו זוכה למקום משני.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1245 פעמים
קיבל תודות: 1309 פעמים

נושא שלא נקרא #20990 

@Lee
·נותנים ציון (לפחות אני) לחוויית הצפייה, זו קומבינציה של התוכן, המשחק, האפקטים, פס הקול, הצילום האמינות וצורת ההגשה.

התחושה בסוף הסרט היא שקובעת את התמהיל של כל הפרמטרים שהזכרתי

אני יצאתי מקינגסמן בתחושה טובה

אני מאוד מכבד את אלו שלא יצאו בתחושה טובה

אמרתי כבר

על טעם ועל ריח....

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #20991 

OferL כתב:

...
...
·

בדיוק אבל בדיוק להפך.
F&F נצפים תוך כיבוי חלקים נרחבים מהמוח. והם פועלים על אזורי השטות, הפעלולים המופרכים והמאצ'ו המוגזם.
סרטים הפכו לפרודיה על עצמם. ככאלו הם מהנים ובצדק יקבלו ציון גבוה. מה גם שרובנו עם מערכות ומסכים/מקרנים שסרטים כאלו מותחים להם את קצה גבול היכולת. וזה בהחלט משתקלל לציון.

קינגסמן מנסה להיות פרודיה. אבל הוא פשוט לא מצחיק. מנסה להיות פעולה אבל לא משכנע. מנסה להיות בריטי אבל לא אינטלינגטי בעליל.

וחוצמזה הכל סובייקטיבי לא? (f)
...
בסוף הכל סובייקטיבי , זה ברור.
אני גם רואה את סרטי FF אבל כבר לא מצפה לשום דבר מהם. כמו רובכם זה סתם כדי להנות מהאקשן ולשכוח יום אחרי 99% מהסרט.

אתה מדבר על אקשן משכנע? באמת? בסרט הקודם וין דיזל קופץ מרכב מתפוצץ תוך כדי נסיעה, עף באויר ונוחת על טנק דוהר. להמשיך?

ואני מסביר שוב שקינגסמן הוא לא פרודיה. AIRPLANE , TOP SECRET , HOTSHOTS , אלה הם פארודיות.
8)

gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 630 פעמים
קיבל תודות: 1001 פעמים

נושא שלא נקרא #20992 

DEATH NOTE
מבית NETFLIX
נער מכללה מקבל אל ידיו ספר, ובמפגש עם אל מוות מובהר לו שכבעלים של הספר, כל שם של אדם שהוא ירשום בספר, דינו אחד - מוות, גם השליטה על אופן המוות היא אפשרית ואף רצויה.
לעלילה נכנס טוויסט שלספר יש הרבה חוקים, כולם כתובים ע"י אל המוות, לתמונה נכנסת גם בחורה נאה שמתקרבת אל גיבור הסרט, ואביו השוטר, שגם חוקר את מקור מקרי המוות, יחד עם חוקרים נוספים, חלקם מתחום העל-טבעי, ואט אט מתהדקת הטבעת סביב גיבור הסרט.

מדובר בסרט אימה סטנדרטי, עשוי לא רע, ובים סרטי האימה של כל הזמנים, הוא די נכנס לקטגוריה של הבינוני ולא יותר, עם ציון אישי שלי 7/10.
נחמד להעביר ערב עם מערכת/אוזניות ובחושך.

Lee
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #20993 

molvy כתב:@Lee
·נותנים ציון (לפחות אני) לחוויית הצפייה, זו קומבינציה של התוכן, המשחק, האפקטים, פס הקול, הצילום האמינות וצורת ההגשה.

התחושה בסוף הסרט היא שקובעת את התמהיל של כל הפרמטרים שהזכרתי

אני יצאתי מקינגסמן בתחושה טובה

אני מאוד מכבד את אלו שלא יצאו בתחושה טובה

אמרתי כבר

על טעם ועל ריח....
...
לגבי קינגסמן יש בינינו תמימות דעים (כתבתי בזמנו שנהניתי משניהם, על אף שאינם הסגנון המועדף עלי בהכרח), ושנינו גם מסכימים שצריך להיות בביקורת תמהיל נכון בין התוכן עצמו ובין שאר הפרמטרים הטכניים. אצלי משקל התוכן עולה במעט על השאר. הבעיה, כמו שכתבתי קודם, היא עם כאלה שנותנים משקל יתר למעטפת החיצונית, על פני המהות (התוכן עצמו).

OferL
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 340 פעמים
קיבל תודות: 128 פעמים

נושא שלא נקרא #20994 

mulder כתב:
...
...
בסוף הכל סובייקטיבי , זה ברור.
אני גם רואה את סרטי FF אבל כבר לא מצפה לשום דבר מהם. כמו רובכם זה סתם כדי להנות מהאקשן ולשכוח יום אחרי 99% מהסרט.

אתה מדבר על אקשן משכנע? באמת? בסרט הקודם וין דיזל קופץ מרכב מתפוצץ תוך כדי נסיעה, עף באויר ונוחת על טנק דוהר. להמשיך?

כן תמשיך... :D וזה בדיוק האקשן שגובל במד"ב שאני מצפה לראות בFF. מוגזם, לא סביר, מגוחך. וזה מקור ההנאה מהסרטים האלו. שטות מוחלטת עטופה בהורמונים. סרט מצויר עם אנשים בשר ודם.

ואני מסביר שוב שקינגסמן הוא לא פרודיה. AIRPLANE , TOP SECRET , HOTSHOTS , אלה הם פארודיות.

אז מהו קינגסמן? שני הקינגסמנים בוודאי שומרים על קלילות מסויימת ומנסים להיות מצחיקים. הכשלון לדעתי הוא כי לא הולכים עד הסוף. לא עם הפעולה ולא עם הקומדיה. קח לדוגמה את סצינת הקרב בתאילנד (?) בבסיס הרשע של גב. ג'יליאן מור. עומד אחד עם מטריה והשני עם מה זה היה שם ומרססים בתאום מושלם את כל הרעים. בסדר שזה מוגזם ומגוחך בדיוק כמו שזה בסדר בFF. אבל זה פשוט לא מספיק טוב כאקשן ולא מספיק מצחיק. לא אינטיליגנטי ולא מטופש. סתם פושר. וזו כמובן רק הדעה שלי. אבל זה לא משליך על FF.

8)
...
·
Lee כתב:
...
...
זאת הצרה.
עושה רושם שכיום לא מעט אנשים נותנים ציון לסרט על סמך ביצועי המערכת, כשההתיחסות לתוכן עצמו זוכה למקום משני.
...
ומה שגוי בזה? יש סרטים שזו כל המטרה שלהם. וככאלה הם עושים את העבודה.
Enjoy the Silence

Lee
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #20995 

OferL כתב:
...
...
ומה שגוי בזה? יש סרטים שזו כל המטרה שלהם. וככאלה הם עושים את העבודה.
...
עד כמה שאני יודע, סרט באורך מלא בכל זאת אמור להיות קצת יותר מסרטון דמו ל-4k או אטמוס.
אבל אנחנו כבר סוטים יותר מדי ממטרת השרשור, אז רצוי שלא נמשיך כאן בדיון הזה.

bilbog
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 54 פעמים

נושא שלא נקרא #20996 

Gerald's Game

הפקה של NETFLIX עם קרלה גוגינו המקסימה (ב 4k למי שתוהה).
הפעם, בניגוד לעיבודים אחרים לספריו של קינג, הנוכחי מאוד מוצלח - משחק ובימוי מצויינים, מותח ונאמן למקור מבחינת הכתיבה והדיאלוגים (אם כי התוכן צומצם ודמויות הושמטו). גם הביקורות משבחות.
...ולו רק למען סצינה בלתי נשכחת לקראת הסוף :twisted:
מומלץ בחום לערב קר, 8.7/10.
Gravity cannot be held responsible for people falling in love

Lee
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #20997 

My Pet Dinosaur / 2017

במהלך פרוייקט מחקרי שעורך תלמיד בעיירה קטנה כחלק מלימודיו, מתרחשת תקלה והוא מוצא עצמו עם חבר חדש, בייבי דינוזאור.
על מנת למנוע בהלה כללית ופגיעה ביצור, הוא מנסה להסתיר אותו מעיני תושבי העיירה, שגם כך מתמודדת עם רמת תמותה גבוהה ובלתי מוסברת, שמועות על עב"מים שנצפו באזור ופעילות צבאית מסתורית שמקורה בבסיס סודי סמוך.

סרט שכנראה ניסה להיות חיקוי של "Stranger Things", אבל נראה יותר כמו קישקוש על דינוזאורים ועב"מים בתסריט שטותי, שמגובה בגרפיקה ואפקטים גרועים וב"משחק" מביך, במיוחד בקטעים בהם מופיעים כוחות הצבא.

יותר B-Movie מגוחך מאשר סרט מרתק לילדים, ובכל זאת מגיע לו בזכות המאמץ, קצת יותר מאשר ציון 4 שיש לו כרגע ב-IMDB.

ציון: 5/10

gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 630 פעמים
קיבל תודות: 1001 פעמים

נושא שלא נקרא #20998 

bilbog כתב:Gerald's Game

הפעם, בניגוד לעיבודים אחרים לספריו של קינג, הנוכחי מאוד מוצלח - משחק ובימוי מצויינים, מותח ונאמן למקור מבחינת הכתיבה והדיאלוגים (אם כי התוכן צומצם ודמויות הושמטו). גם הביקורות משבחות.
...
תודה
נתת לי סרט לסגור איתו את הלילה (Y)

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

נושא שלא נקרא #20999 

bilbog כתב:Gerald's Game

...
מאז שראיתי אותה ב Sin City היא לא יוצאת לי מהראש...

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #21000 

oris74 כתב:
...
...
מאז שראיתי אותה ב Sin City היא לא יוצאת לי מהראש...
...
אכן, אחת מהשחקניות היפות והמוכשרות.

שלח תגובה

חזור אל “סרטים וטלויזיה”