מהו הסרט האחרון בו צפיתם?

המלצה על סרטים ותוכניות טלויזיה, פורמטים, חוויות ועוד.
agent__smith
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

נושא שלא נקרא #7261 

חחח גם אני חושב ככה. יש כאלה שלא מתפשרים באמת למתחת ל1080בלוריי עם DTSMA אבל...
סרט טוב הוא טוב ללא קשר לאיכות התמונה/סאונד.

ורק סרטים עם פסקול טוב שווים את הDTSMA וזה בערך אחוז מכל הסרטים :wink:
יש לי מחשב משחקים מה זה עצבני !!!!

kingikra
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 335 פעמים
קיבל תודות: 242 פעמים

נושא שלא נקרא #7262 

יש לי שאלה מעניינת, לא משנה אילו ביקורות יש לסרט וכמה באז יש סביבו, איך אתה יודע מראש שזה סרט טוב? קרו לי בעבר מקרים לפה ולפה. סרטים שקיבלו ביקורות מצוינות בפורום ובכלל וממש לא נהנתי ולהיפך, סרטים שראיתי בלי שום ציפייה ובסופם קמתי מהכסא בבית ומחאתי כפיים.

agent__smith
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #7263 

זו בהחלט שאלה טובה :)

קשה לדעת אם בכלל... אבל לאט לאט (אני ככה כ15 שנה) אתה מפתח חוש טעם וריח שעוזר לך.

אתה עם הזמן לומד מי הבמאים הטובים ומי השחקנים הטובים, מה לצפות מסרט שמוגדר סלאשר או מסרט שמוגדר דרמה.
מתי הסרט הוא הוליוודי מדי ומתי סרט הוא בכלל לא מהוליווד וIMDB כמובן עוזר .....

זה כמו באומנות רגילה... ככל שאתה יותר חווה אומנות תדע להבדיל מהי אומנות טובה ומה לא.

וכל הנאמר הוא כמובן מתחת לטעם וריח.

kingikra
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 335 פעמים
קיבל תודות: 242 פעמים

נושא שלא נקרא #7264 

agent__smith כתב:זו בהחלט שאלה טובה :)

קשה לדעת אם בכלל... אבל לאט לאט (אני ככה כ15 שנה) אתה מפתח חוש טעם וריח שעוזר לך.

אתה עם הזמן לומד מי הבמאים הטובים ומי השחקנים הטובים, מה לצפות מסרט שמוגדר סלאשר או מסרט שמוגדר דרמה.
מתי הסרט הוא הוליוודי מדי ומתי סרט הוא בכלל לא מהוליווד וIMDB כמובן עוזר .....

זה כמו באומנות רגילה... ככל שאתה יותר חווה אומנות תדע להבדיל מהי אומנות טובה ומה לא.

וכל הנאמר הוא כמובן מתחת לטעם וריח.
...
גם לי יש ניסיון אדיר של 15 שנה עם מאות\אלפי סרטים ויש לי שחקנים וז'אנרים מועדפים. עדיין, ראיתי סרטים לא טובים בז'אנרים שאני אוהב וסרטים עם שחקנים שאני אוהב ולהיפך. אין הבטחה לסרטים טובים אלא רק אפשרות להסתברות גבוהה יותר.

agent__smith
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #7265 

בהחלט :) הכל רק עוזר אבל ממש לא קובע.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #7266 

kingikra כתב:יש לי שאלה מעניינת, לא משנה אילו ביקורות יש לסרט וכמה באז יש סביבו, איך אתה יודע מראש שזה סרט טוב? קרו לי בעבר מקרים לפה ולפה. סרטים שקיבלו ביקורות מצוינות בפורום ובכלל וממש לא נהנתי ולהיפך, סרטים שראיתי בלי שום ציפייה ובסופם קמתי מהכסא בבית ומחאתי כפיים.
...
לדעת מראש בביטחה - אי אפשר, כי אף אחד לא נביא. כמו שאמרו פה, גם לי קרו מקרים הפוכים לטוב ולרע. מקרי עבר הוכיחו לי שגם לשפוט מראש לפי התסריטאי/במאי/שחקנים לא תמיד עובד כי לכולם יש נפילות או הפתעות לטובה.

השיפוט שקובע אצלי את הרושם הראשון הוא הטריילר והרעיון של הסרט. אפשר לסנן 90% מהסרטים בצורה מוצלחת אם יודעים לזהות את הבולשיט כבר בשלב הזה.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #7267 

2001 אודיסאה בחלל

אחרי ששמעתי כל כך הרבה על הסרט הזה הייתי חייב לראות על מה הרעש.

מבחינה ויזואלית מאוד התרשמתי, מהשאר פחות.
הסרט משנות ה 60 וחלק מהאפקטים לוקחים בהליכה CGI של היום. מרשים.
קראתי כל מיני דיעות על הסרט לפני כן, שרובן הסתכמו ב"שעמום" מול אחרים שהמליצו להתייחס לסרט כחוויה ויזואלית. באתי עם ראש פתוח כמה שיותר.
בשעה הראשונה לא קורה הרבה. המון צילומים יפים ומעט מאוד דיאלוג. הסטים הזכירו לי את סרטי אוסטין פאוארס. כמעט ויתרתי כשהתחלתי לנקר מול המסך. בשעה השניה זה טיפה התחמם עם הצגתו של HAL9000. זה נהיה מעניין עד ל 20 דקות האחרונות שהפכו למצגת פסיכדלית שמזכירה קליפים של דיויד בואי בצעירותו. לא הבנתי שום דבר ממה שקורה שם, ומסתבר שמשהו שנראה כמו אייפון ענקי הוא תרבות קדומה חייזרית שפרימאטים סוגדים לה.

אני מבין שהסרט היה פורץ דרך בזמנו, אבל קשה לי לראות מה נחשב בו ליצירת מופת בו בגלל שאין לו שום דבר להגיד. ויזואליות מרשימה זה לא מספיק בשביל סרט. זאת גם הבעיה שיש לי למשל עם סרטים של דיוויד לינץ'. הבן אדם יודע למשוך אותך עם צילומים נהדרים ואוירה, אבל הכל יותר מדיי סוריאליסטי ואין ממש סיפור.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #7268 

2001ממש לא מסתכם בויזואליות מרשימה.
הסרט דן בשאלות עמוקות, למשל בשאלה נצחית הקשורה למחשבים, והאם הם עשויים יום אחד לקחת שליטה.
נכון שלא מדובר על סרט אקשו סטייל שליחות קטלנית (שעוסק גם הוא באותה שאלה), אבל ממש לא מדובר על סרט שהוא רק ויזואלי.
לגבי דייויד לינץ', אני חושש שגם כאן אתה טועה. כל הסרטים שלו, לפחות אלה שאני ראיתי, מתעסקים בבבעיות די יסודיות.
כך למשל, לאורך חלק גדול מהפילמוגרפיה שלו, יש לו רומן עם הרוע האנושי, ויש לו נסיון להבין אותו.
אני יודע שמה שכתבתי נשמע פלצני, אבל, מצד שני, לומר שמדובר על יצירות בעלות ערך ויזואלי בלבד - זה פספוס גדול של המטרה.

ממליץ לך לראות (אם לא ראית), את הסדרה טווין פיקס של דייויד לינץ.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #7269 

חלק מהשעמום שהרגשת בסרט 2001 אודיסיאה בחלל הוא בכוונה - הרי קצת קשה להגיד על סטנלי קובריק הבמאי שהוא לא ידע להוציא את המיטב מהשחקנים. מתברר שקובריק בכוונה רצה לצמצם את האנושיות של השחקנים ובאמת שהוא הצליח לייצר שתי דמויות ראשיות - פול ובאומן שאי אפשר לחוש כלפיהם ולו שמץ אחד של אהדה. מה שצריך לזכור הוא שזה לא היה בגלל כשל של הבימוי אלא שזו הייתה המטרה.

חלק אחר הוא שקובריק היה נאמן למציאות, מה לעשות שלפי כל התחזיות מסע בחלל לוקח המון זמן שאת רובו מעבירים בשעמום נוראי.

הסרט נחשב ליצירת מופת קודם כל בגלל עבודת הצילום וגם בגלל הירידה לפרטים - יש קבוצות ואתרים שלמים של אנשים שמנסים למצוא איפה קובריק טעה (הנוזל בשלפוחית המיץ יורד בקשית ממנה שותה ד"ר פלויד במעבורת לירח) - וגם בגלל החוויה הוויזואלית המוחצנית של סוף הסרט. זו חוויה שקובריק תכנן כך כדי שתשאיר את הצופים מבולבלים כדי להדגיש שמה שבאומן ראה במעבר דרך המונוליט אי אפשר להסביר או לתאר מפני שאנחנו כבני אדם לא מסוגלים עדיין להבין זאת.

נקודת הכשל המרכזית של הסרט היא שהוא לא מצליח לעמוד בזכות עצמו. קשה להבין אותו אם לא קוראים את הספר של ארתור סי קלארק. גם לא עוזר שסרט ההמשך שנעשה היה מחריד ושהספרים שנכתבו לאחר מכן בהשראת 2001 היו נוראים.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #7270 

nir11 כתב:2001ממש לא מסתכם בויזואליות מרשימה.
הסרט דן בשאלות עמוקות, למשל בשאלה נצחית הקשורה למחשבים, והאם הם עשויים יום אחד לקחת שליטה.
נכון שלא מדובר על סרט אקשו סטייל שליחות קטלנית (שעוסק גם הוא באותה שאלה), אבל ממש לא מדובר על סרט שהוא רק ויזואלי.
לגבי דייויד לינץ', אני חושש שגם כאן אתה טועה. כל הסרטים שלו, לפחות אלה שאני ראיתי, מתעסקים בבבעיות די יסודיות.
כך למשל, לאורך חלק גדול מהפילמוגרפיה שלו, יש לו רומן עם הרוע האנושי, ויש לו נסיון להבין אותו.
אני יודע שמה שכתבתי נשמע פלצני, אבל, מצד שני, לומר שמדובר על יצירות בעלות ערך ויזואלי בלבד - זה פספוס גדול של המטרה.

ממליץ לך לראות (אם לא ראית), את הסדרה טווין פיקס של דייויד לינץ.
...
ראיתי את twin peaks לפני כמה שנים וגם יש לי אותה עכשיו ב HD לשמחתי כדי לראות מתישהו שוב. אבל ההשוואה לא נכונה, טווין פיקס היתה סדרה מצויינת עם התפתחות בעלילה ודמויות מעניינות, היא היתה קצת סהרורית אבל היה בה קסם ועניין מאוד ייחודיים.
הרבה סרטים מתעסקים בלי סוף בשאלות שהעלת. פסיכו, שבעה חטאים ושתיקת הכבשים גם דנים ברוע האדם ובצורה מאלפת אבל הם זוכרים שהם סרט שצריך לשבת מולו שעתיים בלי לפהק. בסדר, אז המחשב השתלט על ספינת החלל ועשה מה שעשה, הבנו את המסר, אבל לא פיתחו את זה כמעט. זאת הבעיה המרכזית, סרט שלוקח 150 דקות אבל כמעט לא קורה בו שום דבר. אני מכבד את ההחלטה האומנותית לעשות את הסרט בצורה המסויימת הזאת אבל זה לא מקנה לו שום מעמד מיוחד אצלי.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #7271 

mulder, זה כל היופי בחברה פלורליסטית בכלל ובשרשור הזה בפרט הוא שאף אחד לא יכריח אותך לאהוב סרט שלא מצא מצא חן בעינך או לייגע אותך בהסברים מדוע לדעתם אתה טועה.

יש פה קבוצה של אנשים, ביניהם זיו ואנוכי, שמאוד אוהבים סרטי זומבים וסרטי B. יש לי אפילו מדד לקביעת ה"איכות" שלהם. אבל ביננו, אלו סרטים שכל האחרים יגדירו אותם כזבל שלא שווים צפיה. יש גם מקרים פחות קיצוניים - מספיק לראות את הציונים שנותנים לסרטים כדי לראות שאנחנו ממש לא אחידים בדעות שלנו.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

agent__smith
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #7272 

וטוב שכך :D (Y) אחרת היה משעמם.

Shtirlitz
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 351 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #7273 

Micmacs.A.Tire.Larigot
הסרט ההזוי של השנה. פסקול מצוין, שחקני תאטרון משובחים, כל קטע פשוט הפיל אותי מבחינת רעיון וביצוע. וכמובן סוף טוב. :lol:
התחלתי את חיי מאפס ולקח לי שנים להגיע לשום דבר

Anton
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 74 פעמים
קיבל תודות: 45 פעמים

The last airbender

נושא שלא נקרא #7274 

למרות כמה ביקורות פושרות שקראתי החלטתי לתת הזדמנות לסרט הזה, ולגמרי הופתעתי! הצילומים בסרט הזה פשוט מדהימים העלילה אומנם מעט ילדותית ובנאלית אבל מועברת בצורה מצויינת בעיני. העולם שנוצר הוא קסום ובהחלט עוצר נשימה. אפקטים מקסימים ופס קול מצויין! זה כמו הארי פוטר פוגש את קארטה קיד :) מה שאהבתי זה שאין רגעים מתים בסרט, הוא פשוט רץ קדימה בלי הפסקה כל הזמן קורה משהו.
בעיניי אחת ההפתעות הנעימות של השנה.

8.5/10 (תוספת קטנה לציון בגלל ההפתעה)

בגלל הסוף הפתוח של הסרט אני מאמין שהרעיון הוא ליצור סידרה של סרטים, מישהו יודע מה קורה עם זה?

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #7275 

Catskinner כתב:mulder, זה כל היופי בחברה פלורליסטית בכלל ובשרשור הזה בפרט הוא שאף אחד לא יכריח אותך לאהוב סרט שלא מצא מצא חן בעינך או לייגע אותך בהסברים מדוע לדעתם אתה טועה.

יש פה קבוצה של אנשים, ביניהם זיו ואנוכי, שמאוד אוהבים סרטי זומבים וסרטי B. יש לי אפילו מדד לקביעת ה"איכות" שלהם. אבל ביננו, אלו סרטים שכל האחרים יגדירו אותם כזבל שלא שווים צפיה. יש גם מקרים פחות קיצוניים - מספיק לראות את הציונים שנותנים לסרטים כדי לראות שאנחנו ממש לא אחידים בדעות שלנו.
...
זה בסדר, לא הרגשתי שמישהו פה מכריח אותי לאהוב את הסרט. הדיון נוצר כי מדובר ב"פרה קדושה" בקולנוע, אז אנשים רוצים להסביר למה הם אוהבים את הסרט, זה מובן ואני מעריך את דעתם גם אם לא מסכים איתם.

שלח תגובה

חזור אל “סרטים וטלויזיה”