ההבדל באיכות האודיו של CDP לעומת DVD

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
shurvitz
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

מרטין,
שוב, זה לא מדויק שתמיד המידע הנשלף יהיה זהה ב-CD AUDIO. אם הדיסק לא באיכות טובה ויש שגיאות קריאה, הנגן בד"כ יתעלם מהשגיאות וישמיע לך שקט במקום (לשברירי שניה, כך שהאדם המצוי לא ישים לב לכך בכלל). העתקה של קבצים לעומת זאת, היא משהו אחר. המבנה של המידע על הדיסק הוא אחר וכולל מידע נוסף המאפשר תיקון שגיאות, אם יש כאלה.
שים לב לדוגמא, שברוב התוכנות שמאפשרות Ripping - נרו, WMP וכד', קיימת אופציה להתעלם לגמרי משגיאות קריאה של CD AUDIO, והאופציה הזו נבחרת ב-DEFAULT.

ואגב, כל טרנספורט חייב לעשות איזה עיבוד מידע כלשהו, בין אם זה רק תיקון שגיאות עפ"י התקן של החומרה או משהו מתוחכם יותר. אני חושב שבהגדרה התפקיד של הטרנספורט זה לקרוא את המידע הכתוב על המדיה בצורה הטובה והאמינה ביותר שאפשר. מה זה משנה איך הוא עושה את זה, עם עיבוד, בלי עיבוד?

האמת, שלדעתי כל הויכוח הזה קצת מיותר. IMHO, הטרנספורט הכי טוב הוא פשוט דיסק קשיח. אני את הדיסקים שלי שומע מה-TVIX-6500...
נערך לאחרונה על ידי shurvitz ב 12/08/2008 14:27, נערך פעם 1 בסך הכל.

ramkol
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 74 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

אהלן,

עפר,
אז מן הסתם מרדיאן חושבים שיש חשיבות לקונן

כאן כתבתי על מבחן עיוור

http://www.hometheater.co.il/modules.ph ... c&p=297649

.

MetalliJoe
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

רמקול,

מבחן עיוור לא סימטרי וחובת ההוכחה הינה על הצד הנבדק, כי המדע אומר שאין הבדלים, ואם מישהו בא ואומר שהוא שומע הבדלים, הוא צריך להראות את זה. כל ההתפלפלויות על מיבחן עיוור, ועל הצורך בהוכחה, ו"למה שאני אצטרך להוכיח לך", מן הסתם היו עפים מהחלון אם מישהו באמת היה יכול להוכיח. אבל איכשהו אף אחד לא מבדיל כשהוא לא יודע מה מנגן, אז נדבקים לדברים שבשוליים.
Silence speaks louder than words

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4725 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

רק בשביל להקצין את הנקודה ולהדגיש את חובת ההוכחה:
אני רואה עכשיו קרנפים ורודים מולי, באמת!
אין לי דרך להוכיח את זה, המדע לא יודע להוכיח את זה, אבל זוהי עובדה.
תאמינו לי? כמובן שלא.
אז למה לטענות דומות בתחום האודיו כן תאמינו? כי הכבל עלה הרבה כסף? כי הוא יותר עבה? כי יש חברה בעלת שם מאחוריו?

אופס, טעיתי בשרשור, אנחנו מדברים על טרנספורטים :)
אבל אני מקווה שהכוונה הובנה.

איתי_הגיתי
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 92 פעמים
קיבל תודות: 76 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

הערנו פה פילים מתים אני רואה... :lol:
מישהו מכם ישים עצמו במכונית ויסע למבחן (עיוור) כדי לשמוע הבדלים?
זה כזה חשוב לכם?, כי אפשר לארגן את זה.
ההבדל ששמעתי בין סטרימר שמריץ קובץ FLAC לבין אותו הטרק מנוגן מנגן CD עם דיסק פיזי,
הוא לא הכי מייצג מבחן טרנספורטרים, אני מודה.
יש כאן יותר מדי משתנים. עשיתי את זה בהקשר של סטרימר מול נגן CD.
אבל אם זה מעניין עד כדי כך, לא אכפת לי לארח מבחן כזה.

MetalliJoe
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #36 

מכונית לא בודקים במבחן עיוור, טרנספורטים וכבלים כן.

יודע מה? מבחן עיוור זה לא אומר לעצום עיניים אלא לא לדעת מה אתה בוחן. תסווה את המכונית ככה שאני לא אדע אם זה סקודה או BMW, ונראה אם אני לא מבדיל ביניהן.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

איתי,

זה לא מייצג כי יתכן מאוד שהסטרימר עושה עיבוד כלשהו. צריך לוודא שהוא לא...

לגבי ההשוואה לרכב, אם אתה מנסה לברר את הצליל האופטימלי של המנוע זה בהחלט מבחן קביל...

איתי_הגיתי
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 92 פעמים
קיבל תודות: 76 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

התכוונתי, ישים את עצמו במכונית שלו, ויסע אחרי העבודה לכתובת בתל אביב, ויבלה בבדיקת העניין.
יענו, יתרום מחייו שעתיים שלוש לצורך בדיקת העניין פיזית.

לא יבדוק את רעש המנוע של האוטו עם עיניים עצומות.

:lol:

avilior
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 192 פעמים
קיבל תודות: 134 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

ישנה רתיעה מהמבחנים הללו מהסיבה הפשוטה, שאלה שמאמינים לא מאמינים לעצמם בעיניים עצומות. בעיניים פקוחות לרווחה המצב שונה לגמרי. שם כבר נכנסים למשוואה מרכיבים שונים כגון: כסף, יוקרה, "אודיופיליות" וכו'. אני טוען שאם היה הבדל, אז מזמן כבר היינו שומעים עליו. לא צריך להמציא את הגלגל בשנת 2008.
אני יכול להעיד על עצמי שלא שמעתי הבדל בין DVD ל-CD יוקרתי כאשר יחס המחירים בינהם הוא 1:20. לי אמרו שמזל שאני לא שומע הבדל .יכול להיות שנרמז בעקיפין שאינני אנין טעם. יכול להיות. אבל זה מה ששמעתי. אז איך אפשר לומר שיש הבדל בין כבלים?
ולמען הסר ספק, המערכת ששמעתי היא באיכות מספיק טובה שיכולה "לשקף" שינויים ברכיבים או "לחשוף מגרעות" כפי שהאודיופילים למינהם אוהבים לומר.

ramkol
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 74 פעמים

נושא שלא נקרא #40 

התפקיד של המדע הוא להסביר את המציאות. המדע לא צריך להוכיח את המציאות. אבל כל הדיונים האלו לא קשורים בכלל למדע.
אם משהו ראה קרנף ורוד זו תצפית. זה לא קשור למדע.
אם משהו טוען שראה קרנף ורוד זו טענה. וגם זה לא קשור למדע. הטענה יכולה להיות שקרית או אמתית, וזה לא התפקיד של המדע להוכיח את זה. זה התפקיד של בית המשפט במקרה שזה קשור לפשע. כדי להוכיח שהבנדם לא ראה קרנף ורוד הקטגור צריך להוכיח שאין כאלו, ואת זה אי אפשר לעשות.
המדע לא טוען שאין הבדלים שמיעים בין כוננים. הוא מקסימום יכול להגיד שאין לו הסבר לטענה של אנשים ששמעו הבדלים.
אין שום רתיעה ממבחנים בין כוננים. עושים את זה כל יום באלפי חנויות ברחבי הגלובוס ובבתים פרטיים של משוגעים לדבר ובמאות מעבדות וסטודיואים של מגזינים מכובדים מאוד.
הדבר היחידי שנשאר לעשות הוא שכל אחד ימצא הזדמנות, וינסה לשמוע בעצמו אם הוא שומע הבדלים. אם הוא שומע אז הוא שומע. ואם הוא לא שומע, אז הוא לא שומע, ואין כאן שום קשר לאם יש הבדלים או לא. גם אם הוא לא שומע זה עדיין לא אומר שאחרים לא שומעים.

. :D

michael123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 164 פעמים
קיבל תודות: 37 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

DVD לא חייב להיות אוטומטי זול,
יש היום מכשירי DVD לכל חברת היי-אנד במטרה כמובן לתת חוויה אודיו אולטימטיבית

avilior
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 192 פעמים
קיבל תודות: 134 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

רמקול,
גם אם הוא לא שומע זה עדיין לא אומר שאחרים לא שומעים.
...
על זה בדיוק אני מדבר. אני חושב שויכוח עתיק יומין זה קיים בעיקר משום שמי שלא שומע, מעוניין לשמוע. וזה ששומע, לא יכול להוכיח את מה שהוא שומע ואז הצד השני מתוסכל במקצת מהסיטואציה.
הכי קל לומר, שכל אחד ישמע מה שטוב לו. העניין הוא שלא כולם מוכנים לקבל את זה בגלל הבדלי האופי.
נחזור לאנלוגיה שלך. נניח שאתה שומע מישהו מספר לך שהוא ראה קרנף ורוד.
יש אתה אלה שיאמרו: נו שוין. ויש את אלה שיאמרו: חבר, גש לאבחון מיידי (מדאגה כמובן).
(f)

truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 52 פעמים

נושא שלא נקרא #43 

avilior כתב:רמקול,
...
על זה בדיוק אני מדבר. אני חושב שויכוח עתיק יומין זה קיים בעיקר משום שמי שלא שומע, מעוניין לשמוע. וזה ששומע, לא יכול להוכיח את מה שהוא שומע ואז הצד השני מתוסכל במקצת מהסיטואציה.
הכי קל לומר, שכל אחד ישמע מה שטוב לו. העניין הוא שלא כולם מוכנים לקבל את זה בגלל הבדלי האופי.
יש אתה אלה שיאמרו: נו שוין. ויש את אלה שיאמרו: חבר, גש לאבחון מיידי (מדאגה כמובן).
(f)
...
זה כמו שתגיד לעיוור צבעים שיש צבע אדום ויש אדמדם ויש אדום חום ויש.....
רמקול שם את זה בצורה יפה . אתה שומע הבדלים טוב , אתה לא שומע ? עוד יותר טוב , אתה לא צריך להוציא הרבה כסף על אודיו , ולא צריך לחשב מה לקנות ומה לא .
וכמו שהוא גם כתב הבעיה מתחילה מלהוכיח , להוכיח זה בלתי אפשרי , לא לSO CALLED מדענים , ולא לאלו ששומעים , בשני המקרים זה להוכיח לעיוור צבעים שיש כמה גוונים של אדום , כשהוא אף פעם לא ראה מה זה אדום

aryegur
חבר פעיל
חבר פעיל
שם מלא: אריה גור
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

מבחן עיוור - מיותר

נושא שלא נקרא #44 

בשביל מה צריך מבחן עיוור? (או יותר נכון למה לא צריך!)

1. אם אני שומע הבדל בין א' ל ב' - אני לא צריך להוכיח זאת לאף אחד.
2. יש הבדל בין האזנה במצב של "מבחן" להאזנה רגילה - ההתייחסות בשני המקרים לא זהה.
3. קרה לי בעבר שהבחנתי בהבדל מסויים רק לאחר תקופה ארוכה של האזנה רגילה.

דוגמה למבחן עיוור: לפני חודשים אחדים התפרסם ניסוי מדעי אמיתי שנערך למאזינים באוניברסיטה ביפן. הבוחנים רצו לדעת אם מאזין מבחין בנוכחותם של תדרים שמעל ל 20 ק"ה במוסיקה הנשמעת. המדענים (אמיתיים) הצמידו לראשם של הנבדקים אלקטרודות שמתעדות את פעילות המוח. השמיעו את אותה המוסיקה או דרך פילטר שחותך את התדרים שמעל 20 ק"ה או ללא הפילטר. לא שאלו את המאזין אם הוא שומע הבדל... תוצאת הניסוי הייתה - על פי רישומי פעילות המוח - שהמוח מבחין בתדרים שמעל 20 ק"ה. זו דוגמה למבחן עיוור מדעי.

ההאזנה לציוד סטריאו מהווה תחביב ולא עיסוק מדעי. אם אני נהנה מכבל שמחליף צבע ועובי כל שעה כי ככה בא לי, למה לעזאזל אני צריך להוכיח למישהו שלהנאה שלי יש או אין בסיס מדעי? מה בעצם אכפת למישהו ממה אני נהנה? שכל אחד יבדוק בעצמו ממה הוא נהנה. אני יכול לספר על ההנאות שלי - ומי שההנאות שלי לא נראות לו, שיהנה מההנאות שלו - לי זה לא מפריע. זה חשוב שאנחנו מספרים כל אחד על ההנאות שלו כי תמיד אפשר להתנסות ולבדוק את נסיונם של האחרים - וזו לדעתי חשיבות הפורומים שעוסקים בתחביב שלנו.
אם מישהו נהנה ממערכת LENCO עם קונקטורים שעולים 20 ש"ח כולל הכבלים לרמקולים- סבבא, מה רע בזה? ןאם מישהו אחר נהנה ממערכת שכל אינטרקונקט בה עולה 4,000 ש"ח, סבבא גם לו, למה הוא צריך להוכיח משהו למישהו?

תנו להנות בשקט ... ועם עיניים פקוחות, למרות שכייף גדול יותר להאזין לבד בחשיכה כשהבית ריק ...

ומי שלמשל לא שומע הבדלים בין כבלים - שלא יתאמץ לבדוק אחרים במבחן עיוור, כי מה שלא תהיינה תוצאות אותו מבחן, הוא הבדלים בין כבלים לא ישמע.

אריה

MetalliJoe
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #45 

truejoker כתב:
avilior כתב:רמקול,
...
(f)
...
זה כמו שתגיד לעיוור צבעים שיש צבע אדום ויש אדמדם ויש אדום חום ויש.....
רמקול שם את זה בצורה יפה . אתה שומע הבדלים טוב , אתה לא שומע ? עוד יותר טוב , אתה לא צריך להוציא הרבה כסף על אודיו , ולא צריך לחשב מה לקנות ומה לא .
וכמו שהוא גם כתב הבעיה מתחילה מלהוכיח , להוכיח זה בלתי אפשרי , לא לSO CALLED מדענים , ולא לאלו ששומעים , בשני המקרים זה להוכיח לעיוור צבעים שיש כמה גוונים של אדום , כשהוא אף פעם לא ראה מה זה אדום
...
אני ממש לא מסכים איתך. בדוגמא של העיוור והצבעים, אתה בא להסביר למישהו שאין לו כלים לראות את התופעה האמיתית והמציאותית שאתה רואה. המדע וכל דרך מדידה ובחינה שקיימת היום אומרים שהבדלים בין טרנספורטים הם דבר לא נכון, לא מציאותי ולא קיים.

אם אתה שומע הבדלים, בוא לשם הויכוח נצא מנקודת הנחה שרק נדמה לך שיש הבדל - אי אפשר להגיד "שומע הבדלים? יופי. לא שומע? גם יופי". אם אכן אין הבדל, צריך לבסס את זה ולהבין שאין הבדל. וכנ"ל אם יש הבדל. די כבר להציג את זה כאילו השמיעה של אנשים לא מספיק טובה בשביל להבחין בהבדלים, או שהמערכת שלהם לא מספיק טובה. או שיש או שאין, זה עד כדי כך פשוט.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”