שרשור מחירי אינטרנט - כמה באמת אתם משלמים??

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
l33cher
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

Re: יש לי רעיון

נושא שלא נקרא #3031 

Jack_ht כתב:יש לי רעיון מסויים (יכול להיות שיש מי שמיישם את זה כבר)
הרעיון הוא כזה, ששניים שלושה שכנים/חברים שגרים נניח באותו בניין או בבית משותף יקחו חבילה של 30 מגה או יותר ויתחברו בניהם עם ראוטר והם יתחלקו במחיר. אם נניח חבילה כזו עולה 150 ש"ח כל אחד ישלם 50 ש"ח
שזה הרבה יותר זול מלשלם 100-120 ש"ח לבד על 15 מגה בערך.
זה יגרום להרבה מאוד מנויים להתנתק ואולי אולי עשוי להביא לירידת מחירים - כי שלושה שיתחברו ביחד יביא לירידת המון מנויים בחברות.

זה יכול לעבוד יפה בתנאי..... שלא יריבו!

מה דעתכם על הרעיון.
...
בין שלושה מבוגרים שבקושי צורכים BW זה יעבוד מצוין.

בין שלושה צעירים בנפשם שטוחנים הורדות \ שאר דברים שצורכים המון BW - יהיו ריבים אינסופיים ותסכולים למה אין מספיק רוחב פס :mrgreen:

היה עובד טוב אם היה חיבור ממש מהיר (נניח 100מגהביט..)

Jack_ht
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #3032 

l33cher, אני מאמין שיש היום תוכנות או ראוטרים מסויימים שיכולים לבצע חלוקה שווה של רוחב הפס ולמנוע ויכוחים.
עם 10-15מגה אפשר להוריד יחסית המון ומהר - אני אישית יש לי 10 מגה ואני די מרוצה.
חוץ מזה אני התכוונתי למשתמשים בינוניים +- ולא למשתמשים כבדים שספק אם 100 מגה מספיק להם.

עם המחירים היום אני חושב שכדאי להתגמש ולנסות לחסוך כמה שאפשר ולקוות שיהיה שינוי במחיר כלפי מטה.
לדעתי זה חוקי ואין בעיה עם זה.
זה רק לזמן מוגבל עד שניראה מה ילד יום. לא חייב להתנתק מהתשתית אפשר להקפיא ל- 3 חודשים.
כמות של אלפי ועשרות אלפי הקפאות ו/או ניתוקים של לקוחות אולי יזיז משהו. אין שום חיוב על ההקפאה.
(אולי אני נאיבי ... לא יודע)

מה שכן אני יודע, שיש הרבה שמתחברים לשכנים ביודעין וחיים עם זה טוב. לא מפריע לאף אחד.

חברות התשתית נהיו בונקר אנחנו, הצרכנים, נהיה מקלט !
נערך לאחרונה על ידי Jack_ht ב 01/03/2013 11:29, נערך פעם 1 בסך הכל.

Itay_Pollak
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
שם מלא: איתי פולק
נתן תודות: 825 פעמים
קיבל תודות: 878 פעמים

נושא שלא נקרא #3033 

אפשר גם להחליט על שרת הורדות מרכזי שכולם מרכזי דרכו (שזה טוב רק אם כולם חברים טובים)
אפשרות נוספת בתוכנת הורדות יש בד"כ SCHEDULER - אז כל אחד מקבל חלק אחר ביממה להורדות.

maladjusted
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #3034 

עוד ניסיון לשוחח עם בזקינט. הפעם "קשרי".
5 מגה ב 20 ש"ח.
לא מוכנים לרדת מ29.9 עבור 15 מגה.

למה הם תמיד מזכירים "כבל תת-ימי"? הם באמת יותר טובים מאקספון ב20 ש"ח? מניח שאגלה לבד.

שאלה: האם באמת צריך להתאים מהירות תשתית וספק או שזאת המצאה שלהם? כלומר צריך להשאר ב5 אצל הספק כל עוד התשתית היא 5 ולא 15? אם כן, זה דורש להתמקח פעמיים מול בזקינט, סתם עוד בזבוז זמן.

Ronaldo_kaka
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #3035 

פשוט מעצבן אותי,למה אני לקוח שמשלם לבזק גם על חבילת טלפון (שגם את מחירה הם מעלים באופן קבוע ) ,צריך לכסות על הכסף שהם הפסידו בגלל הnaked dsl ? לגיטימי אולי שיתנו מחיר קצת יותר גבוה למי שמשלם רק על האינטנרט,אבל למה ככה לדפוק את כולם.

liranmishani
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 40 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #3036 

Ronaldo_kaka, התשובה היא: כי אפשר.
זו חברה שתמיד הייתה מונופול, הפכה להיות דאופול ועד שלא יהיו עוד מתחרים, לא יהיה מצב טוב יותר.
התחרות בסלולרי, שהביאה להתפתחות חבילות הכל כלול ועוד במחירים שפויים (בינתיים, עד שגם התחרות הזו תדעך) גורמים לאנשים פרטיים רבים לעזוב ובצדק את הטלפון הקווי. בזק יודעת את זה. היא מתכוננת ליום שבו הטכנולוגיה של טלפונים קווים תתקרב להיות היסטוריה.

קפיטלזם=מקסום רווחים. כל עוד אתה לא עושה משהו אקטיבי עם המרמור שלך, כלומר יוצא לרחובות ומפגין=נוטש חברות עושקות, אתה עדיין משלם את המחיר וזה מה שחשוב לחברות. ממורמר, אבל עדיין משלם.
לירן

Jack_ht
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

שאלה למומחים

נושא שלא נקרא #3037 

יש לי שאלה, אני לא יודע אם זה אפשרי או ישים, והשאלה היא כזאת:

היום בתחום הסלולר אנו רואים חברות וירטואליות שקונות רוחב פס מסוים ומוכרות אותו במחיר יותר זול
מהותיקות ונראה שכולם מרוויחים מזה, המחיר שמקבלים בחברה וירטואלית יותר זול מחברה ותיקה,
והחברה הוירטואלית משתמשת עם התשתית של הותיקה.

והשאלה שלי היא, למה אין בתחום האינטרנט חברות וירטואליות שיקנו רוחב פס ויתנו חבילה של תשתית + ספק ?
כי אם ניקח את המודל הסלולרי רואים שזה אפשרי ובמידה וכן זה עשוי להוריד מחירים.

ניראה לכם שזה דבר מעשי או שיש בזה קשיים טכנולוגיים/כלכליים ?

שלגון
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 461 פעמים
קיבל תודות: 681 פעמים

נושא שלא נקרא #3038 

maladjusted כתב:עוד ניסיון לשוחח עם בזקינט. הפעם "קשרי".
5 מגה ב 20 ש"ח.
לא מוכנים לרדת מ29.9 עבור 15 מגה.

למה הם תמיד מזכירים "כבל תת-ימי"? הם באמת יותר טובים מאקספון ב20 ש"ח? מניח שאגלה לבד.

שאלה: האם באמת צריך להתאים מהירות תשתית וספק או שזאת המצאה שלהם? כלומר צריך להשאר ב5 אצל הספק כל עוד התשתית היא 5 ולא 15? אם כן, זה דורש להתמקח פעמיים מול בזקינט, סתם עוד בזבוז זמן.
...
במקרה שלי, ואני מחובר ב- 15Mb (לא שאני מקבל 15, אני מקבל 5 כרגע, ומזדיין בסבלנות שישדרגו את המהירות אצלי - זה אחרי שרק לפני שבועיים גמרו את הפריסה של NGN באזור, לפני זה הייתי עם... 2.5Mb - רציני, לא עובד עליכם) הם הסכימו די בקלות לרדת ל- 25ש"ח, אבל התעקשתי על 20 (או שאני עוזב לאקספון) ובסוף הם קיבלו "אישור מיוחד" בשביל לתת לי את המחיר הזה.
משום מה אני לקוח עסקי בבז"ל, יכול להיות שיש להם שם קצת יותר גמישות בתמחור? לא יודע.
ואין לך "געוואלד געצרוכען"
שאין לו את ה-"פארפאלן" שלו...

virus
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #3039 

maladjusted כתב: למה הם תמיד מזכירים "כבל תת-ימי"? הם באמת יותר טובים מאקספון ב20 ש"ח? מניח שאגלה לבד.
...
התשובה כבר ידועה מזמן.
ראשית, נכון שלקוחות בב"ל בקצבים גבוהים משתמשים בכבל תת-ימי, נכון גם שהכבל הזה שייך לבב"ל.
מה שלא מספרים לנו שבב"ל לא משתמשת בכבל תת ימי לבדה, היא בשמחה מוכרת את השימוש בו לחברות אחרות.
ז"א שכל חברה יכולה לרכוש העברת נתונים דרך הכבל התת-ימי של בב"ל.
כך עשתה 018. לקוחות שלה יכולים לראות הוכחה לזה ע"י ביצוע פקודה tracert במחשב
הינה:

קוד: בחירת הכל

1    <1 ms  <1 ms    <1ms  10.0.0.138
  2    17 ms    17 ms    17 ms  E120-A.lo1.pttk01.018.net.il &#91;91.205.152.51&#93;
  3    18 ms    16 ms    16 ms  mx-a.vl10.pttk01.018.net.il &#91;91.205.152.12&#93;
  4    80 ms    80 ms    80 ms  bzq-218-100-41.red.bezeqint.net &#91;81.218.100.41&#93;
  5    80 ms    80 ms    81 ms  195.219.100.29
כך שלקוחות 018 עוברים דרך אותו כבל בדיוק של בב"ל
כמו כן, 018 תשתמש בכבל של טמרס, בנוסף לזה של בב"ל.

דבר שני, שאלתי את נציג בב"ל, למה יש אז תעדוף גלישה (גיימר), אם כולם נמצאים גם ככה על כבל תת-ימי מהיר ועצבני? ז"א שאתם ביזום מגבילים גלישה של לקוחות שהם לא גיימר?
לא יודע למה, אך לאחר שאלה זו הוצע לי חודשיים מתנה.

כמו בסלולר,היתרון עובר עובר לספקיות הקטנות.
אגב, יש גם עוד סיבה:

Jack_ht
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3040 

Itay_Pollak, אנחנו היהודים יש לנו איך אומרים "הראש היהודי" ממציאים המון פתרונות יצירתיים וגם במקרה הזה
אפשר לחשוב על רעיונות נוספים איך להתמודד עם זה לתקופה קצרה. (אם אנחנו מאיימים לעזוב אז לפחות לממש את האיום ולא לחזור עם הזנב בין הרגליים) גם אם מישהו ישאר בלי אינטרנט חודש חודשיים זה לא אסון כזה גדול במיוחד שיש הרבה שמחזיקים סמארטפון ויש להם אפשרות לקרוא לשלוח אימיילים קריאת חדשות וכו' (אל תתפסו אותי במילה - אני לא מתכוון למשתמשים כבדים)

אפשר גם משהו קיצוני כמו הקפאת האינטרנט לחודשיים שלושה בתור פרינציפ - וזה מה שעשיתי ,אני רציני -
במקום לעשות חידוש היקפאתי . אני לא גולש כבד ובינתיים אני משתמש עם הסמארטפון. מה גם שאפשר להפוך את הפלאפון ל- AP ולגלוש במחשב בצורה מבוקרת.

אנחנו יושבים בחיבוק ידיים ולא פלא שהכל עולה - דיבורים כמו חול ומשלמים הכל!

Ronaldo_kaka
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 1 פעם

Re: שאלה למומחים

נושא שלא נקרא #3041 

Jack_ht כתב:יש לי שאלה, אני לא יודע אם זה אפשרי או ישים, והשאלה היא כזאת:

היום בתחום הסלולר אנו רואים חברות וירטואליות שקונות רוחב פס מסוים ומוכרות אותו במחיר יותר זול
מהותיקות ונראה שכולם מרוויחים מזה, המחיר שמקבלים בחברה וירטואלית יותר זול מחברה ותיקה,
והחברה הוירטואלית משתמשת עם התשתית של הותיקה.

והשאלה שלי היא, למה אין בתחום האינטרנט חברות וירטואליות שיקנו רוחב פס ויתנו חבילה של תשתית + ספק ?
כי אם ניקח את המודל הסלולרי רואים שזה אפשרי ובמידה וכן זה עשוי להוריד מחירים.

ניראה לכם שזה דבר מעשי או שיש בזה קשיים טכנולוגיים/כלכליים ?
...
שלשום בזק חתמה על הסכם עם אקספון אוטוטו זה מתחיל.

הסכם סיטונאי ראשון: 018-אקספון תציע שירותי טלפוניה ואינטרנט באמצעות תשתית שתחכור מבזק

עד היום יכלה אמנם החברה לספק שירותים אלה, אך נאלצה לשלוח את לקוחותיה לבזק או להוט כדי לקבל קו אינטרנט עליו יסופק השירות &#9679; בזכות ההסכם הסיטונאי שחתמו השתיים, תוכל 018 להוות כתובת אחת עבור לקוחותיה &#9679; איציק בן אליעזר, מנכ"ל 018-אקספון: "הדיונים עם בזק ארכו למעלה מחצי שנה, אך בסופו של דבר הגענו למודל מוסכם והוגן"

http://goo.gl/mXecC
liranmishani כתב:Ronaldo_kaka, התשובה היא: כי אפשר.
זו חברה שתמיד הייתה מונופול, הפכה להיות דאופול ועד שלא יהיו עוד מתחרים, לא יהיה מצב טוב יותר.
התחרות בסלולרי, שהביאה להתפתחות חבילות הכל כלול ועוד במחירים שפויים (בינתיים, עד שגם התחרות הזו תדעך) גורמים לאנשים פרטיים רבים לעזוב ובצדק את הטלפון הקווי. בזק יודעת את זה. היא מתכוננת ליום שבו הטכנולוגיה של טלפונים קווים תתקרב להיות היסטוריה.

קפיטלזם=מקסום רווחים. כל עוד אתה לא עושה משהו אקטיבי עם המרמור שלך, כלומר יוצא לרחובות ומפגין=נוטש חברות עושקות, אתה עדיין משלם את המחיר וזה מה שחשוב לחברות. ממורמר, אבל עדיין משלם.
...
אין הרבה מה לעשות,חוץ מתחרות..מחאה לא תעזור.נקווה שהשוק הסיטונאי ישפר את התחרותיות,ומיזם האינטרנט של חברת החשמל ייצא לדרך כמה שיותר מהר.

Jack_ht
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3042 

Ronaldo_kaka,

ציטוט מגבלובס על 018 אקספון:
"החברה תמכור את אותם החבילות שבזק מוכרת והיא תקבל עמלה על מכירותיה. בנוסף, החברה מנהלת מו"מ עם בזק על דרך הצגת הסעיף בחשבונית, ובכל מקרה למרות שהלקוח ימשיך להיות מחובר פיסית לרשת בזק, בסופו של יום הוא יהיה הלקוח של אקספון לכל דבר ועניין."

מה פירוש הדבר "החברה תמכור את אותם החבילות שבזק מוכרת והיא תקבל עמלה על מכירותיה"
אותם מחירים כמו בזק או יותר נמוכים ?

http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000826123

ariel-ro
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 84 פעמים
קיבל תודות: 190 פעמים

נושא שלא נקרא #3043 

asafalfa כתב:
ariel-ro כתב:בזק בונקר.
אחרי ויכוחים עיקשים איתם(ולא היה פעם שלא הצלחתי להוריד אותם) הם לא זזים באגורה מה119ש"ח ל30מגה. מבאס (n)
...
אתה הגעת לשימור לקוחות שלהם ?
...
בוודאי, אני לא מדבר עם הנציגים הראשונים אני ישר מבקש שיעבירו אותי.

C0rnFlex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 41 פעמים

נושא שלא נקרא #3044 

איזה מלוכלכים הבזק האלה..
נגמר לי המבצע אז חידשתי ל-5MB ב-79 ש"ח (19 ש"ח יותר מה-15MB שהיה לי) בתקווה שישדרגו אותי בחינם כמו שהם מפרסמים.
בדקתי עכשיו באתר http://bezeq-upgrade.co.il/
לקוח יקר,
רכישת חבילת הגלישה שלך בוצעה לאחר תחילת תהליך השדרוג האוטומטי.
לקבלת הצעת שדרוג לחץ כאן
...
(n)

Elad8
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 438 פעמים

נושא שלא נקרא #3045 

C0rnFlex, עם כל הכבוד ובזק ממש לא מלאכים, אבל שיחקת אותה ראש קטן. אין לך על מה לבוא בטענות.
אלעד

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”