סוני 75 או סמסונג 75

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K

מנהל: מנהלי וידאו

zac
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

סוני 75 או סמסונג 75

לינק להודעה

סוני 9096 75 בסביבות 9K
סוני 9505 75 בסביבות 12K
סמסונג Q80T 75 בסביבות 10K

הדירוג ב RTINGS
סוני 9096 8
סוני 9505 8.2
סמסונג 8.4
מה הייתם קונים?

guyz6471
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה

דרך אגב,
היו פה פרסומים (לא זוכר באיזה פוסטים) שניתן למצוא את ה 95T בסביבות ה 11K אחרי מיקוח,
שווה בדיקה

zac
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה

guyz6471 כתב:דרך אגב,
היו פה פרסומים (לא זוכר באיזה פוסטים) שניתן למצוא את ה 95T בסביבות ה 11K אחרי מיקוח,
שווה בדיקה
·זה דגם קודם

yuvalsap
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

Re: סוני 75 או סמסונג 75

לינק להודעה

@zac
·במחירים האלה , Q95T ב 10,500-10,400

yuvalsap
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

לינק להודעה

zac כתב:
...
·זה דגם קודם
·ה Q95T זה הדגם החדש והיקר ביותר של סמסונג (מסדרת ה 4K, יש יותר חדשים ויקרים רק בסידרת ה 8K )

erez67
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה

yuvalsap כתב:@zac
·במחירים האלה , Q95T ב 10,500-10,400
איפה אפשר להשיג את המחיר הזה?
ייבוא רשמי?

yuvalsap
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

לינק להודעה

erez67 כתב:
...
איפה אפשר להשיג את המחיר הזה?
ייבוא רשמי?
·כן יבואן רשמי
קצת מו"מ עם רשת חשמל נטו תביא אותך למחירים האלה.

Mazay
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה

zac כתב:סוני 9096 75 בסביבות 9K
סוני 9505 75 בסביבות 12K

הדירוג ב RTINGS
סוני 9096 8
סוני 9505 8.2
סמסונג 8.4
מה הייתם קונים?
·
אני גם ביררתי בכל המקומות דרך אולסייל יוצא הכי זול אבל היום על כל המחיר שרשמתה נתנו לי 800-600 שקל פחות אם אני סוגר יום
ההתלבטות שלי שיכול להיות בבלאק פריידי יהיה הנחות משמעותיות

slarti
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה

zac כתב:סוני 9096 75 בסביבות 9K
סוני 9505 75 בסביבות 12K

הדירוג ב RTINGS
סוני 9096 8
סוני 9505 8.2
סמסונג 8.4
מה הייתם קונים?
·
כפי שכבר כתבתי בפוסט אחר - הציון הכללי, בעיני, הוא מאוד בעייתי, to say the least. וזה מפני שלכל אחד יש שקלולים אחרים. סמסונג מצטיינות לעומת סוני ב-INPUT LAG נמוך ועוד פיצ'רים משמעותיים לגיימינג ושימוש כמוניטור, שבעוד שאני מעריך אותם, השיקלול שלהם על הציון, מבחינתי, נמוך בהרבה.

אני מסתכל בעיקר על הציון על סרטים וסרטי HDR.

שם הציונים אחרים לגמרי...

XH90 - סרטים 8.5, ו-8.1 ל-HDR
Q80T - סרטים 8.1 ו-7.9 ל-HDR (נמוך משמעותית גם מה-XH90)

XG95 - סרטים 8.4, ו-8.3 ל-HDR
Q90T - סרטים 8.4 ו-8.3 ל-HDR (דומה לסוני XH95)

זה לפני התייחסות למעבד התמונה העדיף בסוני, לעובדה שהאנדרויד טיוי של סוני משאיר עשן לממשק הבינוני של הסמסונג ולסמארט המעפן שלו שאין בו שום אפליקציה נורמאלית ישראלית, ולשירות הקלוקל של סמסונג ישראל.

אם אתה מחפש טלוויזיה לגיימינג, אז קשה להתחרות בסמסונג. אבל אם זה בשביל איכות תמונה, הסוני מנצחת בענק.

yuvalsap
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

לינק להודעה

slarti כתב:
...
·
כפי שכבר כתבתי בפוסט אחר - הציון הכללי, בעיני, הוא מאוד בעייתי, to say the least. וזה מפני שלכל אחד יש שקלולים אחרים. סמסונג מצטיינות לעומת סוני ב-INPUT LAG נמוך ועוד פיצ'רים משמעותיים לגיימינג ושימוש כמוניטור, שבעוד שאני מעריך אותם, השיקלול שלהם על הציון, מבחינתי, נמוך בהרבה.

אני מסתכל בעיקר על הציון על סרטים וסרטי HDR.

שם הציונים אחרים לגמרי...

XH90 - סרטים 8.5, ו-8.1 ל-HDR
Q80T - סרטים 8.1 ו-7.9 ל-HDR (נמוך משמעותית גם מה-XH90)

XG95 - סרטים 8.4, ו-8.3 ל-HDR
Q90T - סרטים 8.4 ו-8.3 ל-HDR (דומה לסוני XH95)

זה לפני התייחסות למעבד התמונה העדיף בסוני, לעובדה שהאנדרויד טיוי של סוני משאיר עשן לממשק הבינוני של הסמסונג ולסמארט המעפן שלו שאין בו שום אפליקציה נורמאלית ישראלית, ולשירות הקלוקל של סמסונג ישראל.

אם אתה מחפש טלוויזיה לגיימינג, אז קשה להתחרות בסמסונג. אבל אם זה בשביל איכות תמונה, הסוני מנצחת בענק.
·איזה מנצחת בענק ואיזה נעליים, בחרתי ב Q95T נטו כי התמונה שלה הייתה יותר טובה משל כל הדמגים המקבילים של הסוני, הן SDR וב HDR זה היה אפילו יותר בולט. ההבדל ברמת השחור ב QLED לבין הסוני לא ברת השוואה לדעתי בכלל (לטובת הסמסונג). מסכים שמבחינת אפליקציות היא פחות פתוחה (למרות שיש לי את כל מה שאני רוצה, יו טיוב, נטפליקס,אפל טי וי וכו) מאשר האנדרואיד של סוני, אבל אם מישהו בגלל זה קונה טלויזיה הוא טועה בענק. עדיף לקחת מסך יותר טוב ולשים עוד 100-200 שח על סטרימר אנרואיד אם זה כזה חשוב לך.
אני רואה שהלכת על ציוני Rtings,רק שכחת לציין שהם לא רואים בכלל את כל דגמי הסוני הנ"ל כדגמים מקבילים ומתחרים לQ95T, הם רואים אותם כמתחרים ל Q80T ואפילו שם בהשוואה ה Q80T לוקח מבחינתם בסיכום. הדגמים שהם רואים כמתחרים ל Q95T הם דגמי OLED של LG וסוני.
לגביי השירות אני לא הולך להגן על הרמה הנמוכה של נותו השירות של סמסונג, אני רק הולך להגיד שאנשים חיים בסרט שבסוני ו LG תקבלו שירות חוצה גבולות. היו פה טענות כבר על LG לא מזמן אבל בגלל שזה לא תואם את הספורט הלאומי פה בפורום לרדת על סמסונג אנשים לא התייחסו לזה, אני אישית נכוויתי פעמיים מנותן השירות של סוני בשני מוצרים שונים. תתעוררו, אין שירות בארץ לצערנו, נקודה.

slarti
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה

yuvalsap כתב:
...
·איזה מנצחת בענק ואיזה נעליים, בחרתי ב Q95T נטו כי התמונה שלה הייתה יותר טובה משל כל הדמגים המקבילים של הסוני, הן SDR וב HDR זה היה אפילו יותר בולט. ההבדל ברמת השחור ב QLED לבין הסוני לא ברת השוואה לדעתי בכלל (לטובת הסמסונג). מסכים שמבחינת אפליקציות היא פחות פתוחה (למרות שיש לי את כל מה שאני רוצה, יו טיוב, נטפליקס,אפל טי וי וכו) מאשר האנדרואיד של סוני, אבל אם מישהו בגלל זה קונה טלויזיה הוא טועה בענק. עדיף לקחת מסך יותר טוב ולשים עוד 100-200 שח על סטרימר אנרואיד אם זה כזה חשוב לך.
אני רואה שהלכת על ציוני Rtings,רק שכחת לציין שהם לא רואים בכלל את כל דגמי הסוני הנ"ל כדגמים מקבילים ומתחרים לQ95T, הם רואים אותם כמתחרים ל Q80T ואפילו שם בהשוואה ה Q80T לוקח מבחינתם בסיכום. הדגמים שהם רואים כמתחרים ל Q95T הם דגמי OLED של LG וסוני.
·
הם מגדירים מתחרים לפי מחיר. אבל אני מסתכל על תמונה
בשחורים ה-Q95T מנצחת אבל זה לא הפרמטר היחיד.
לעניין הסטרימר - היו לי מיליון סטרימרים - חויית המשתמש כשזה בטלוויזיה היא פשוט בליגה אחרת. יש הרבה פרמטרים חשובים באיכות של טלוויזיה.

בכל מקרה - אני חושב שאי אפשר לטעות לא ב-Q95T ולא ב-XG95. אישית אני חושב שה-VFM המנצח הוא דווקא ברמה אחת מתחת - אם הייתי קונה היום הייתי קונה XH90, ועד לפני כמה חודשים ההמלצה שלי לרוב החברים היתה Q70R (כי ה-XG95 במידות של 65/75 היתה יקרה בצורה לא הגיונית ביחס ל-Q70R). כרגע ההמלצה שלי היא XH90.

אבל לכל אחד מה שמתאים לו :)

yuvalsap
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

לינק להודעה

slarti כתב:
...
·
הם מגדירים מתחרים לפי מחיר. אבל אני מסתכל על תמונה
בשחורים ה-Q95T מנצחת אבל זה לא הפרמטר היחיד.
לעניין הסטרימר - היו לי מיליון סטרימרים - חויית המשתמש כשזה בטלוויזיה היא פשוט בליגה אחרת. יש הרבה פרמטרים חשובים באיכות של טלוויזיה.

בכל מקרה - אני חושב שאי אפשר לטעות לא ב-Q95T ולא ב-XG95. אישית אני חושב שה-VFM המנצח הוא דווקא ברמה אחת מתחת - אם הייתי קונה היום הייתי קונה XH90, ועד לפני כמה חודשים ההמלצה שלי לרוב החברים היתה Q70R (כי ה-XG95 במידות של 65/75 היתה יקרה בצורה לא הגיונית ביחס ל-Q70R). כרגע ההמלצה שלי היא XH90.

אבל לכל אחד מה שמתאים לו :)
·מסכים שזה יותר נוח בטלויזיה, שוב לי לא חסרה אף אפליקציה בסמסונג..אבל אנדרואיד פתוח תמיד יהיה יותר נוח - עם זאת ,זאת טעות קשה לדעתי לבחור בגלל זה טלויזיה, זה יכול להיות גורם במערכת השיקולים על מה ללכת, אבל זה צריך להיות גורם עם משקל נמוך מאד לדעתי. סטרימרים היום שהם ברמה טובה (סטייל אנבידיה שילד וגם דגמים קצת יותר זולים) מספקים חוויה מעולה. לגביי ההשוואה אני לא מסכים איתך כי המחירים של המסכים שונים בכל מקום והם מבינים את זה, ההשוואה שלהם כמו שזה נראה מתבססת על רמות ציונים ומסכים דומות. הציונים הכוללים של כלל מסכי הסוני נעים בין 8 ל 8.2, הציון של ה Q95T הוא 8.5 וזה לא בגלל המחיר. ובגלל שאפשר למצוא היום את הסמסונג גם במחירים של 10,400 ולא 13+ כמו שכתוב בזאפ...אני באמת לא רואה פה תחרות.

slarti
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

לינק להודעה

yuvalsap כתב:
...
·מסכים שזה יותר נוח בטלויזיה, שוב לי לא חסרה אף אפליקציה בסמסונג..אבל אנדרואיד פתוח תמיד יהיה יותר נוח - עם זאת ,זאת טעות קשה לדעתי לבחור בגלל זה טלויזיה, זה יכול להיות גורם במערכת השיקולים על מה ללכת, אבל זה צריך להיות גורם עם משקל נמוך מאד לדעתי. סטרימרים היום שהם ברמה טובה (סטייל אנבידיה שילד וגם דגמים קצת יותר זולים) מספקים חוויה מעולה. לגביי ההשוואה אני לא מסכים איתך כי המחירים של המסכים שונים בכל מקום והם מבינים את זה, ההשוואה שלהם כמו שזה נראה מתבססת על רמות ציונים ומסכים דומות. הציונים הכוללים של כלל מסכי הסוני נעים בין 8 ל 8.2, הציון של ה Q95T הוא 8.5 וזה לא בגלל המחיר. ובגלל שאפשר למצוא היום את הסמסונג גם במחירים של 10,400 ולא 13+ כמו שכתוב בזאפ...אני באמת לא רואה פה תחרות.
·

שוב - הציון המצרפי ב-RTINGS משקלל המון דברים. הרבה מהם מתייחסים לביצועים של המסך לגיימינג ולמוניטור. שם הסמסונגים נוטים לקבל ציון שלם יותר גבוה מהסוני (שזה המון). למי ש-PLAYSTATION זה יוז קייס מרכזי אצלו בטלוויזיה, זה לגמרי שיקול והסמסונג מנצחים בענק. לרוב האנשים שמחפשים פה מסך אין צורך ב-PS ו/או זה צורך משני (לי יש גם PS וגם נינטנדו סוויצ', אבל הפער בלייטנסי ובמאפיינים כאלה זניח מבחינתי). לכן כשאני מסתכל בציונים של RTINGS לא מעניין אותי אם זה "8.5 ו-8.2" אלא מה הציונים בפרמטרים שקשורים לאיכות תמונה (למשל סרטים, וסרטי HDR), שם ה-XG95 וה-Q95T באותו ציון. גם פחות מעניין אותי זווית צפיה והשתקפויות (שם למשל ה-LG מקבלות ציונים גבוהים) - כי כשאני רואה סרט אני יושב די ממול הטלוויזיה. אם הייתי רואה כל היום ספורט עם חברים, השיקולים שלי היו שונים. לכן ציון מצרפי הוא רחוק מלדייק.

ולגבי הטענה שלך על הסטרימר - נשמעתי כמוך כל השנים שהיה לי סמסונג. אבל יש לי היום NU8000 בחדר שינה ו-XG95 בסלון, וחויית השימוש בטלוויזיה פשוט טובה בהרבה. עשיתי RETIRE להארמוני שלי שכל בני המשפחה הסתבכו איתו (ואני לא הסתבכתי איתו אבל סתם התעצבנתי עליו). השלט של הסוני שולט ב*כל* מה שיש לי. כל אפליקציה זה אינפוט. ואפשר לשנות את הגדרות התמונה פר אפליקציה, ככה שה-YOUTUBE שהילדים חופרים בו פחות בהיר, והנטפליקס יותר, וכו' וכו'. זה פשוט חלום.

אני באמת לא מרגיש שום חסרון - לא בשחורים, לא באיכות התמונה ולא בכלום. אפילו אל מול אולד. ואני נהנה מהטלוויזיה הזאת בצורה שהיא הרבה מעבר למה שציפיתי. גם ה-CASTING הנח, וה-AIRPLAY מהמק מדהימים. ה-TIZEN של סמסונג פשוט נמצא במקום אחר, והפער באיכות התמונה זניח מספיק בשביל לא להצדיק את זה.

yuvalsap
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

לינק להודעה

slarti כתב:
...
·

שוב - הציון המצרפי ב-RTINGS משקלל המון דברים. הרבה מהם מתייחסים לביצועים של המסך לגיימינג ולמוניטור. שם הסמסונגים נוטים לקבל ציון שלם יותר גבוה מהסוני (שזה המון). למי ש-PLAYSTATION זה יוז קייס מרכזי אצלו בטלוויזיה, זה לגמרי שיקול והסמסונג מנצחים בענק. לרוב האנשים שמחפשים פה מסך אין צורך ב-PS ו/או זה צורך משני (לי יש גם PS וגם נינטנדו סוויצ', אבל הפער בלייטנסי ובמאפיינים כאלה זניח מבחינתי). לכן כשאני מסתכל בציונים של RTINGS לא מעניין אותי אם זה "8.5 ו-8.2" אלא מה הציונים בפרמטרים שקשורים לאיכות תמונה (למשל סרטים, וסרטי HDR), שם ה-XG95 וה-Q95T באותו ציון. גם פחות מעניין אותי זווית צפיה והשתקפויות (שם למשל ה-LG מקבלות ציונים גבוהים) - כי כשאני רואה סרט אני יושב די ממול הטלוויזיה. אם הייתי רואה כל היום ספורט עם חברים, השיקולים שלי היו שונים. לכן ציון מצרפי הוא רחוק מלדייק.

ולגבי הטענה שלך על הסטרימר - נשמעתי כמוך כל השנים שהיה לי סמסונג. אבל יש לי היום NU8000 בחדר שינה ו-XG95 בסלון, וחויית השימוש בטלוויזיה פשוט טובה בהרבה. עשיתי RETIRE להארמוני שלי שכל בני המשפחה הסתבכו איתו (ואני לא הסתבכתי איתו אבל סתם התעצבנתי עליו). השלט של הסוני שולט ב*כל* מה שיש לי. כל אפליקציה זה אינפוט. ואפשר לשנות את הגדרות התמונה פר אפליקציה, ככה שה-YOUTUBE שהילדים חופרים בו פחות בהיר, והנטפליקס יותר, וכו' וכו'. זה פשוט חלום.

אני באמת לא מרגיש שום חסרון - לא בשחורים, לא באיכות התמונה ולא בכלום. אפילו אל מול אולד. ואני נהנה מהטלוויזיה הזאת בצורה שהיא הרבה מעבר למה שציפיתי. גם ה-CASTING הנח, וה-AIRPLAY מהמק מדהימים. ה-TIZEN של סמסונג פשוט נמצא במקום אחר, והפער באיכות התמונה זניח מספיק בשביל לא להצדיק את זה.
·לטעמי יש פער ענק גם בשחורים, גם ב"חיות" של הצבעים (במיוחד בתוכן HDR 10/10+), וכמובן שלא ציינו את רמת הבהירות של הסמסונג שהיא גבוהה בהרבה מהסוני וחשובה מאד לאנשים עם סלון מואר מאד כמו שלי (בתוספת האנטי גלייר, היה לי גיהנום של השתקפות לפני זה עם מסך של LG).
בכל מקרה, Lets agree to disagree

eyal1506
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

לינק להודעה

יש פה ויכוח עקר ולא חיוני בעליל.
2 הטלוויזיות איכותיות ושוות מאוד והשאלה במה לבחור זה עניין אינדיווידואלי.

RTINGS זה נחמד אבל כל הבדיקות שלהם מתבצעות בתנאי מעבדה אם המון פרמטרים שלא חשובים להרבה מאיתנו.
בנוסף לצערנו בארץ שלנו אף אחד לא קונה רק מותג. יש השלכות נוספות.....

אני הייתי קונה Q80T בוודאות ולא XH9505 רק בגלל המחיר בארץ. הסוני לא שווה את התוספת
אבל! אבל ענקי.... אני ממש לא רוצה להתעסק עם אלקטרוניקס פרו נותנת השירות של סמסונג בארץ עד כדי כך שאני באמת חושב
לשלם עוד קצת בשביל שקט נפשי.... האמנם? אף אחד לא אמר שברימאג מושלמים.

הכי קל לעשות השוואה של טלוויזיות אבל לצערנו יש המון פרמטרים שונים מסביב.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”