מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה


תגובות לכתבה: חופש בחירה בחיפוש מידע או אושר מתוך בורות?


עמוד 5 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5 
   פורומים > כללי > כללי
מחבר הודעה
yanivol
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jul 23, 2006

מיקום: השכן של השכן שלא ישן
הבעות תודה: 104
מספר הודעות: 2728

 #61  נשלח: ג' 17/08/2010 11:14

בואו ונשאל רגע מה היה לפני מנועי החיפוש והאינטרנט עבור רוב האנשים.

נניח כי האדם הממוצע היה מעוניין לקנות רסיבר חדש, הוא היה הולך למספר מצומצם של רשתות שיווק או חנויות מתמחות אשר היו מחזיקות במלאי מספר מצומצם של דגמים של מספר מותגים מוכרים. איש המכירות בחנות היה מציע לקונה במקרה הטוב את המכשיר מתוך המלאי שיש לו שהכי קרוב לדרישות הלקוח ובמקרה הפחות טוב את המכשיר שהכי כדאי לאיש המכירות למכור. בסבירות גבוהה, זה גם היה המכשיר אותו הלקוח היה רוכש בסופו של דבר.

הקהל המתוחכם והמיודע יותר היה מגיע לחנות עם שם ודגם על בסיס קריאת מגזינים מקצועיים, האזנות בחנויות ובבתי חברים, ושיחות עם חברים/קולגות "מבינים" אחרים. ברי מזל בודדים גם היו מבקרים בתערוכות בחו"ל.

לסיכום טענתי היא שאין הבדל מהותי בין המצב בדור האינטרנט לדור הקודם לו.
ההבדל הוא שהיום יש הרבה יותר מידע והוא הרבה יותר נגיש מבלי לצאת מהבית עבור אותו הקהל שיודע מה לחפש

_________________
איסטרה בלגינא קיש קיש קריא
פרופיל | שלח הודעה | חפש
liranmishani (לירן)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 31, 2007

מיקום: נתניה
הבעות תודה: 20
מספר הודעות: 653

 #62  נשלח: ג' 17/08/2010 12:40

אביעד,
אני חייב להגיד לך שהמושג "ניאו מרקסיסטי", לא היה מוכר לי לעומק עד עכשיו. ידעתי למה אתה מתכוון ומה הדעות שלך אומרות על פי זה,
אבל דיברתי עם ידידה שלי, שמבינה היטב בתחום והיא נתנה לי הרצאה של שעה, לא פחות, על כל מיני דברים הקשורים בגישות והרעיונות האלה, מהכיוון האקדמי.

מה שאתה מתאר בכתבה, זה למעשה קצה הקרחון (וכמובן שזה הקצה שנוגע לנו בפורום), של רעיונות רחבים ועמוקים ביותר, וגם מעניינים ביותר.
הדעות שלנו פה, והתפישה וההבנה שלנו את מה שקורה סביבנו היא ממש לקוייה.. עכשיו כשאני שומע את הדברים בפן האקדמי, אני יכול להבין גם מאיפה מגיעות התשובות והגישות לאלה שמתנגדים לגישה שלך..
ממה שכתבת על התואר שלך, אני מבין שעיקר התחום שלך הוא לאו דווקא הצד הפילוסופי בעניין, כלומר במקצוע שלך אתה רק נוגע בתחום כחלק מהתואר שאתה עושה בתקשורת (תקן אותי אם אני טועה!) ויחד עם זאת אני מבין שאתה מפנים היטב את מה שלמדת בלי כל המסביב (כלומר בלי לעשות תואר פרופר בפסיכולוגיה סוציולוגיה).

אנחנו פה גולשים לתחומים אחרים, אבל אין ספק שזה דבר מרתק. אני בטוח שאתה מתאר פה רק חלק קטן מהפרספקטיבה שלך ודעותיך, שכמובן רחבות יותר ומשקיפות על כל תחומי החיים ולא רק על התחום שלנו.

אני חושב שכתבות כאלה, שבאות על רקע אקדמי, כל אחד ממקומו ומקצועו שלו, ויחד עם זאת קיים הקשר לתחום שלנו, תחום הקולנוע הביתי, הן מענייניות, מרתקות ביותר ומרחיבות אופקים ולכן מבורכות.

_________________
לירן
פרופיל | שלח הודעה | חפש
TANDBERG (אביעד כהן)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Feb 06, 2009

מיקום: מודיעין
הבעות תודה: 197
מספר הודעות: 4515

 #63  נשלח: ג' 17/08/2010 12:55

לירן, תודה על התגובה.
התואר שאני עושה אינו קשור למה שאני עוסק בו - אני עוסק בתחום של ווידאו קונפרנס, שזה תקשורת חזותית. אני מהצד הטכני והאינטגרציה של הדבר הזה. זה קשור לתקשורת מחשבים ורשתות.
התואר נועד להעשרה עצמית, הוא לא ייתן לי דבר בתחום העבודה. מה שהוא כן נותן לי הוא ידע והבנה של דברים מסביבי - כי אני בוחר בזה. יש לא מעט סטודנטים שעושים את התואר מבלי להתעכב יותר מדי על הערך המוסף. אני שמח על התגובה שלך כי אני רואה עוד חברים כאן שמגיבים בצורות שונות, אבל בסופו של יום - כולם מבינים.
זה חשוב לדעת ולהבין מה קורה בחוץ. דוגמא טובה יכולה להיות (אולי שווה פתיחת שרשור נוסף) היא הבנות ממונית הכסף - או שהן לא מבינות את חוקי התקשורת והעריכה בתוכה, או שהן הלכו על כל הקופה. הן לא נראות לי מטומטמות.

_________________
Vocare Ad Regnum
פרופיל | שלח הודעה | חפש
truejoker
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Jul 10, 2007
הבעות תודה: 65
מספר הודעות: 5756

 #64  נשלח: ג' 17/08/2010 16:16

אני לא ממש מודע לכול הנושא של ניאו מרקסיסים , אבל אני חייב לומר כמה דברים על מה שהבנתי על הנושא
מנקודת הראות שלי של מי שמתעסק עם כלכלה, ובפרטות יותר הנושא של שוק ההון (שזה הרקע שלי למרות שאני לא עוסק בו בפועל ), והרקע הנוסף שלי בתור מי שלמד רפואה אלטרנטיבית (שגם בה אני לא עוסק ), יש לי כמה תובנות שאולי יכולות לשפוך אור על התיאוריה כפי שהבנתי אותה .

אני אולי אתחיל עם טיפה רקע אישי , הייתי ילד חולני מאוד , וכול השנים הראשונות שלי ביסודי , את כול החורף ביליתי בבית קורא ספרים , כי מיד בתחילת החורף היא הרפרטואר הרגיל : שפעת -> דלקת ריאות מתמשכת -> הצטננות , ובסופו של תהליך מגיעים לבית ספר לקראת האביב
הייתי די שמן והיות ולא היה לי כושר גופני (בגלל המחלות )היו לי בעיות תקשורת עם החברה . וילדים בגילאים האלו יכולים להיות די אכזריים . כול הבריונים של בית הספר כולל מכיתות גבוהות יותר , מצאו לנכון לנסות להתעלל בי .
היה לי יתרון אחד ויחיד , אני מבחינת אייקיו נמצא ב3-5 האחוזים העליונים של האוכלוסיה , הייתי חייב למצוא דרך למנוע את התעללויות , ומצאתי , שבריונים הם פחדנים גדולים (שיעור שעד היום אני מודע לו , אבל זה נושא אחר ), כמו כן איך מזהים בריון עוד לפני שאתה בא איתו במגע . הפתרון הוא למצוא דרך להזרמת אדרנלין במידה מספקת כדי שלא תרגיש כאבים , ותוכל להתעלם מהם . זה גורם לכך שהבריון מתחיל לפחד שהוא לא ינצח , מה שיוצא מזה , שגם אם הוא מנצח, הוא לא יתחיל עוד פעם , כי המחיר היה גבוה מידי לעליבות הנפשית שלו (מה שמייחד בריונים ),

אח"כ יצא לי לרשת אאל"ט 24 כרכים שדיברו על הפסיכואנליזה של פרוייד , ולמדתי אותם בגיל 12 , ולא אני לא צוחק

נגיע לסוף ,בגיל מבוגר הגעתי לעבוד בשוק ההון , כסף אף פעם לא היה יותר מניירות צבועים שאפשר לקנות בהם דברים בשבילי, הם לעולם לא הגדירו אותי (מה שקורה לרוב האנשים ), אבל שם ראיתי בדיוק , איך ניתן לתאר בצורה כמעט מתמטית את הכוחות שפועלים על אנשים , ולתאר איך הם יגיבו , בתור קולקטיב

כול ההקדמה הזו באה לומר דבר חשוב אחד , אין דבר כזה יד נעלמה שמורידה את מעמד הפועלים ו/או מעמדות אחרים , ושמעלה את העשירים . לעשירים יש דרייב יותר חזק להיות כאלו , ויש להם את המשמעת הדרושה , לאלץ את עצמם להתמודד עם הפחדים שלהם , וכמובן יש להם את הנכונות לשלם את המחיר , שזה אומר לוותר על חלק מהאנושיות שלך , ולהיות אכזר לפעמים .
אין קנוניה , כול אחד שיהיה חשוב לו כסף כל כך שהוא יהיה מוכן להמר את החיים שלו להשגתו , ישיג אותו ,
הבעיה של אלון שנשארים מאחור , שיש להם סדרי עדיפויות אחרים , שלעיתים מאוד קרובות הם יותר חשובים ויותר טובים מסדרי העדיפויות של העשירים .
מאידך כמו שחז"ל אמרו "בעל המאה הוא בעל הדיעה" , לאנשים יש נטיה לחשוב שעשירים מייצגים את החכמה , הם לא .
אבל ההמון מסתנוור ולכן גם התקשורת , שכול מה שהיא רוצה זה למכור את חשיבותה, ולכן היא בודקת היטב מה ההמון רוצה ואת זה היא מספקת לו .
ולכן לענ"ד כול תיאוריות הקונספירציה , כולל אלו שמיוצגות על ידיד תיאוריות "כלכליות" , פשוט לא מוכנות להודות בעובדה שאנשים שונים .
אין ממש דמוקרטיה במציאות
אלו שנולדו עם שכל ויש להם דרייב חזק , יגיעו בצורה זו או אחרת לטופ , ואז כולם יחשבו ש"השמש זורחת להם מהת*ת" ויהפכו את ההגיגים שלהם לתיאוריות אקדמיות
המציאות הפשוטה היא שכול אחד יכול לעשות כסף , כול אחד יכול לחסוך ו/או להלוות מספיק כסף להכנס לשוק ההון , ואם יש לו משמעת ברזל , ויכולת לא לתת לפחדים שלו לשלוט עליו , הוא יעשה כסף בסופו של דבר . כמה ממש עושים את זה ? הרבה מנסים וטוענים שהם הפסידו בגללל..........
אלף ואחת תירוצים , ושתי סיבות אפשריות :
1 - לא השגת הון מינימאלי גבוה מספיק
2 - לא שלטת על עצמך במשמעת ברזל , ומידי פעם בפעם (יותר מידי פעמים ),נתת לגרידיות שלך ו/או לפחדנות שלך לשלוט בך ולהחליט עבורך

כך שמבחינתי אם מישהו מילל שהחיים לא נתנו לו , זה יכול להיות שהוא אדם מאוד חולני ובעל ייסורים , אבל אם זה נושא של כסף והשפעה , זה רק שאו שחסר לו דרייב מספיק , או ששליטתו העצמית לקויה בחסר
(2) הבעות תודה: tzotz , plazma
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > כללי עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5 


  
    שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

  סיסמא:
 

  


 | 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht