מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה


הנחיות לכתיבה נכונה - נא לקרוא, להפנים וליישם


   פורומים > כללי > כללי
מחבר הודעה
sunny_jim (אלכס)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jun 09, 2005
הבעות תודה: 3
מספר הודעות: 1719

 #1  נשלח: ג' 25/10/2011 21:54
הנחיות לכתיבה נכונה - נא לקרוא, להפנים וליישם

לאור שאלות חוזרות, ריבוי נושאים מקבילים והירידה הכללית ברמת הדיונים, נכתבו ההנחיות הבאות לכתיבה נכונה.
המסמך הזה אינו מהווה רק מסמך של חוקים, אלא גם מסמך עזרה לשיפורכם כמשתמשים. הפורום מתיימר להיות מהאיכותיים ביותר ברשת בשפה העברית. אנחנו דורשים לכתוב בצורה עניינית, מכובדת ותקינה. משתמשים אשר לא יעמדו בתקן הזה יידרשו להעלות את רמתם בהתאם, במקום להוריד את רמת הפורום. הפורום הזה רואה בהשתתפות בו זכות שעל המשתמש להרוויח, ולכן - רצוי לקרוא, להפנים וליישם את הכתוב מטה.

חשוב לציין שהחוקים למטה הם מומלצים ורצוי לעמוד בהם לטובת הפורום. כך נוכל לשמור על האיכות הגבוהה שלו.

כתיבה נכונה


פיסוק: רצוי לעשות שימוש הולם בסימני פיסוק. אי-אפשר להבין תגובה לא מפוסקת / מנוקדת כהלכה.

הפרדה לפסקאות: קשה לקרוא תגובה שהיא גוש של משפטים לא מופרדים, אך מאידך זה נוראי לקרוא הודעה שבה אחרי כל משפט שוברים שורה, ומשתמשים במקש ה"אנטר" אחרי כל נקודה. עם מעט לחיצות על האנטר פה וכמה מילות קישור שם יהיה נעים ונוח בהרבה לקרוא את ההודעות. הפרדה לפסקאות גם היא לא מילה גסה; מצאו את המינון הנכון.

שגיאות כתיב: נא קראו את תגובתכם פעמיים לפני שאתם מפרסמים אותה. אם יש מילה שאתם לא בטוחים לגביה, אל תתביישו להסתכל במילון או לשאול משתתפים אחרים (בהודעה פרטית). הרבה יותר מבייש לראות אחר כך את השגיאה מתנוססת על גבי התגובה שלכם, כשאנשים רבים קוראים אותה.

סמיילים, סימני קריאה, סימני שאלה ועיוות של מילים: נסו להביע את עצמכם ככל האפשר במילים, וכמה שפחות בסמיילים. כך גם תרחיבו את אוצר המילים ותשפרו את יכולת הביטוי שלכם, וגם תימנעו מתגובות מטופשות בהן יש יותר סמיילים ממילים. שימוש מוגזם בתו מסויים כמו "איזה מדהיםםםםםםם", "איזה מסך אדיר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" וכד', הוא לא הולם ומוריד מרמת הכותב.

עריכת הודעות: אופציה חשובה ביותר. בכל שלב ניתן לערוך את תגובתכם (גם לאחר פרסומה). במידה וראיתם ליקוי מסויים בהודעתכם, בהחלט רצוי להשתמש באופצית העריכה.

הודעות


הודעות סתמיות: זה לא צ'אט, לא מקום לשאלות מיותרות, ולא ארגז חול לריבים מיותרים. השתדלו להשתמש באופציית ההודעה הפרטית אם יש לכם שאלה ספציפית או מסר כללי למשתתף אחר, ונסו להימנע מתגובות חסרות תכלית או שאלות שיש עליהן תשובה במקומות אחרים. הימנעו מתגובות באורך שורה חסרות תוכן והשתדלו לבטא את עצמכם ביותר ממשפט אחד.


ציטוטים: נא להימנע מציטוט הודעות שלמות, בפרט את ההודעה האחרונה מעליכם. הציטוט נועד למקד את התגובה שלכם לקונטקסט מסויים, כאשר זה אינו ברור, למשל לאיזו שורה שמישהו כתב בעמוד הקודם וצדה לכם את העין. כאשר הקונטקסט ברור מאליו אין שום צורך בציטוט. זה סתם מנפח את ההודעה שלכם ואף אחד הרי לא יקרא את הציטוט שוב. כנ"ל לגבי ציטוט של תמונות או סרטון, אין שום צורך לעשות זאת.

פתיחת נושא חדש: ברגע שאתם מעוניינים להתייעץ לגבי מסך חדש(או כל דבר אחר לצורך העניין), מרבית הסיכויים שמישהו אחר עשה זאת כבר לפניכם, עם דרישות כמעט זהות. פשוט תדפדפו בין הנושאים ותמצאו. במידה ואין נושאים טריים(מהחודשיים האחרונים) בנושא, ומיציתם את אופציית החיפוש, ניתן לפתוח נושא חדש אך בהגבלות הבאות:
א. כותרת עניינית
אין יותר כותרות כמו "שאלה למומחים", "תעזרו לי דחוף!!!!!!!", "המלצה למסך" או כל כותרת סתמית אחרת. לכולם ברור שיש לכם שאלה, לכולם ברור שהייתם רוצים תשובה ממישהו שמבין ולכולם ברור שזה דחוף לכם(תמיד הרי הכל דחוף לכולנו). המטרה של הכותרת היא למקד את האנשים הרלוונטיים לנושא הספציפי שלכם. לכן, נסו לפרט כמה שניתן בנושא ההודעה. אם מדובר בהמלצה למסך(ושוב, אם לא קיים נושא זהה), רשמו תקציב ושימושים כבר בכותרת.
ב. כתיבה נכונה
כתיבה נכונהחלה כמובן גם על הכותרת. סמיילים מיותרים, סימני קריאה ושאלה מוגזמים, שגיאות כתיב, כל אלו לא רצויים בכותרת.
ג. ריכוזיות של דיונים רשמיים. נושא חשוב ביותר, אשר ראוי שיתפוס תאוצה כאן בפורום. כל מסך ספציפי ראוי לנושא משלו, וכמובן שניתן לפתוח נושא אשר מיועד לדיונים הספציפיים למסך.
כותרת לנושא רשמי אמורה להיראות כך:
Samsung D6400- הדיון הרשמי.
נושאים רשמיים ירכזו שאלות בנושא ספציפי, יתרמו לסדר הכללי בפורום ויקלו משמעותית על חיפוש הודעות קודמות. במידה ואתם מעוניינים לפתוח דיון רשמי, בצעו חיפוש למסך(או לכל דבר אחר) הספציפי ובדקו אם אין כבר דיון רשמי בנושא. אין טעם לפתוח דיון רשמי לגדלים שונים של מסכים מאותה סדרה. רובם ככולם של הנתונים רלוונטיים גם למסך 46' וגם למסך 55 מאותה סדרה.



השתתפות בדיונים


התייחסות ספציפית לנושא הדיון: השתדלו לא לפרוס את האג'נדה שלכם בכל דיון, אלא להתייחס בתגובתכם אך ורק לנושא הדיון הספציפי. חלקים לא רלוונטיים יימחקו מתוך התגובה.

חובה לקרוא תגובות אחרות לפני כתיבה: גם אם יש לכם משהו נורא דחוף להגיד, אם נכנסתם לדיון - קודם כל קראו את התגובות הקודמות.

נימוקים: אם אתם כותבים את דעתכם ללא נימוק, זה בדרך כלל מגוחך ומעיד על חולשה של הטיעון שלכם. ככל שהתגובה יותר מנומקת, כך היא יותר מעניינת ומזמינה משתתפים אחרים להגיב על תגובתכם ולהשתתף בדיון.

חפירות: השתדלו שלא לכתוב פסקאות על גבי פסקאות שמפוצצות עמוד שלום, אך למעשה מבטאות תגובה שלמה אחרת שרגע קודם נכתבה ע"י מישהו אחר. זה לא נחוץ, זה לא הכרחי - לכל משתמש כאן יש את נוכחותו ובשלב זה או אחר היא אולי גם ידועה למשתמש אחר כאן, אל תרגישו מחויבות להגיב סתם בשביל להפגין את אותה נוכחות בת'רד מסוים. אם אין לכם מה לכתוב מאשר חזרה מתישה על דברים שנאמרו, תתאפקו.

וויכוחים: להתווכח זה נהדר כשעושים את זה בצורה מנומקת, מעניינת ומכובדת (הומור גם לא מזיק). נא לא להיגרר לריבים מיותרים על רקע אישי, וזכרו - מי שמכבד את חבריו זוכה להכי הרבה כבוד. לאף אחד כאן אין מונופול על האמת וכל אחד כותב את דעתו בלבד. אם תפנימו את זה תלמדו המון מקריאת תגובות אחרות.

קללות והשמצות: יימחקו מעל דפי הפורום.



אופצית החיפוש
אופצית החיפוש הוא אולי הכלי החשוב ביותר בפורום. חובה להשתמש בו לפני שאתם ממהרים לפתוח נושא חדשה או לשאול שאלה אשר כבר נשאלה. בדרך הזאת תקבלו תשובה מהירה יותר ובדרך הזאת הפורום יהיה מסודר הרבה יותר. כשאתם מנסים לבצע חיפוש, נסו להקל על המנגנון. אין לצפות לכתוב שאלה שלמה בחיפוש ולמצוא תשובות. נסו להשתמש כמה שיותר במילות מפתח, כמו הדגם הספציפי של המסך שבו אתם מעוניינים, "המלצה", "צריבה", "מרחק צפייה" וכו'.

תודה מראש על שיתוף הפעולה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > כללי



 | 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht