מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה


הקמת רשת מצלמות בשיטת עשה זאת בעצמך!!


   פורומים > HT Home > אבטחה ומיגון
מחבר הודעה
NoamKamary (Noam Kamary)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Jun 02, 2015
הבעות תודה: 8
מספר הודעות: 106

 #1  נשלח: ה' 21/09/2017 23:45
הקמת רשת מצלמות בשיטת עשה זאת בעצמך!!

שלום לכולם,

רציתי לתת טיפים ועצות להקמת רשת מצלמות IP(דרך כבלי רשת) ללא צורך במתקין:
אין לי ידע קודם בהתקנת מצלמות ולעולם לא עסקתי בזה.יש לי ידע ברשתות ובמחשבים,כל הידע נרכש מגוגל והגיון בריא.

1.יש לקחת בחשבון שהקמת מצלמות IP זה לא פשוט מבחינה פיזי וזה דורש תכנון נכון ומסודר.אני אפילו הייתי ממליץ לשרטט את התמונה הכללית ולהבין איפה כל מצלמה תמוקם(חדר,פרגולה,בתוך הבית וכו').

2.לאחר ששרטטתם את מערך המצלמות יש לבדוק אם תוכלו להעביר לשם את התשתיית המתאימה.יש לקחת בחשבון שיש להעביר את הכבלים מארון התקשורת/NVR/סוייטץ'/מרכזייה לכל מצלמה בנפרד הכבלים צריכים להיות CAT6 או CAT7 8 גידים שני הגידים הנוספים מעבירם את החשמל למצלמה.
בנוסף יש לתכנן איך להעביר את הכבלים בצורה מסודרת וכמה שפחות מכוערת(החלק הקשה היא התשתית).בכדי לעביר כבלים בצורה מסודרת יש להשתמש בתעלות חשמל,צינורות מרירון וכו'.

** אם הכבלים עוברים מחוץ לבית או למבנה יש לקנות כבלים שעמידים למים,שמש וכו' או שאפשר לשים את הכבלים בתוך צינור השקייה או בתעלות או בצינור מרי רון וכו'.

 • אם רכשתם מצלמות POE(מומלץ):המצלמה מקבלת חשמל דרך הרשת ולא דורשת להתקין שקע חשמל ליד המצלמה .
 • אם רכשתם מצלמות לא POE :המצלמה מקבלת חשמל דרך ספק כוח לכן תצטרכו שתהיי נקודת חשמל קרוב מאוד למצלמה שאותה אתם מתקינים.
 • אם אתם מתכוונים לשים את המצלמות מחוץ לבית אז לבדוק שאתם קונים מצלמות נגד מים WATERPROOF או OUTDOOR כך הן נקראות.
 • כדי לבדוק את תקינות הכבלים ושחיברתם את הגידים כמו שצריך תוכלו לקנות את הסט הזה כמו בתמונה שמצורפת.
 • כדאי גם לקנות קופסאות חשמל מרובעות כאלה נגד מים בשביל לשים את כל הכבלים ביחד ולמקם את הקופסא ליד המצלמה בצורה מקצועית.

3.קניית המצלמות והNVR:אני ממליץ לקנות מצלמות שתומכות בPOE וNVR שגם תומך בPOE לפי כמות המצלמות הרצוי (4,8.16.32.64).יש כל מיני שיטות לחיבור מצלמות כגון:מחשב ייעודי,NVR,NVR וDVR הייברידי ועוד כל מיני שיטות לענן וכו'.
אני חושב שהכי טוב זה להתקין עם NVR הכי פחות תקלות אבל כל אחד והשיקולים שלו.
יש לקחת בחשבון שאם קונים NVR שתומך ב 4 מצלמות ולאחר מכן רוצים להוסיף עוד מצלמה אז הNVR לא יתאים יותר ותצטרכו לרכוש NVR אחר,לכן כדאי לחשוב לפני שקונים.

 • אם קניתי מצלמות POE עדיף שכולם יהיו אותו מותג ואותו דגם(יש סוגי NVR שונים שתומכים בכל מיני מותגים של מצלמות לכן אם אתם בקטע של סלט של מצלמות אז אולי כן תצליחו להסתדר עם אותו NVR לראות את כל המצלמות).
 • לגבי מצלמות PTZ מצלמות ממונעות-יש לבדוק אם יש צורך ולבדוק מה ההספק שלהם ואם יציאת הPOE מהNVR נותנת הספק נכון בכדי להניע את המצלמה לצדדים.
 • יש לוודא שהNVR תומך בכל הספקי המצלמות שקניתם יחד.
 • NVR עדיף שיהיה עם יציאות POE לכמות המצלמות הרצוי ואם לא קניתם NVR עם יציאות POE אז תצטרכו לקנות POE SWITCH או מתאם POE.
 • חשוב לזכור שהNVR מגיעים עם רישיונות מובנים לכמות המצלמות לכן אם אתם רוצים 16 מצלמות אז חשוב לקנות NVR שתומך ב16 מצלמות.
 • לכל מצלמה יש גדלים שונים בעדשות ואפשר להזמין אותם עם עדשות משתנות.יש כל מיני מדריכים באינטרנט שאתם יכולים לראות איזה עדשה מתאימה לכם מבחינה שטח,יש עדשות שליש,חצי וכו' הכל תלוי במה תרצו להתמקד.
 • יש כל מיני סוגי מצלמות כגון:צינור,כיפה,מווסות וכו'-כל אחד צריך לבדוק מה מתאים לו.
 • חשוב לבדוק איך המצלמה מצלמת בלילה,יש מצלמות שעובדות טוב בלילה ויש פחות הכל תלוי בנתונים שלה בלילה.
 • חשוב לדעת שמצלמות מסתנוורות מלוחיות רישוי של רכבים לכן יש לבדוק אם המצלמה יכולה לצלם מספרים בלילה(אני לא זוכר את הנותן שאומר זאת ולפי זה לחפש) או לשים פרוז'קטור עם חיישן שמדליק אור ועוזר למצלמה לא להסתנוור.
 • אני ממליץ לקנות מצלמות של מותגים ולא סינים זולים,אם תמצאו סינים זולים שעושים כבר כמה שנים את העבודה אשמח שתרשמו פה ואני גם ארכוש.
 • אני ממליץ להעביר את כל החיווט לארון תקשורת 6U או אפילו יותר גדול או אם לא ארון אז למרכזיה כלשהי.
 • כדאי לסמן את הכבלים מהNVR ולסמן לאיזה מצלמה הכבל מגיע.
 • יש לקנות הארדיסק שמיועד למצלמות אבטחה(אם אני לא טועה אז סידרה סגולה או הארדיסק שמיועד לכתיבה ממושכת).
 • כל הארדיסק מגיע עם נפח שונה לכן תצטרכו לחשב איזה נפח מתאים לכם.הכל תלוי בכמה ימים תרצו שהגיבוי ישמר וכל זה תלוי באיכות וידיאו,כמות מצלמות ופרמטרים שונים(לשם בדיקה יש אפשרות לחפש בגוגל כל מיני מחשבונים שעושים לכם את העבודה ואורמים לכם מה מתאים לכם לפי הנתונים שהקלדתם)
 • ניתן לבדוק עומסי רשת לפי מספר מצלמות וגודל הסטריימניג גם לפי מחשבונים שונים באינטרנט.
 • חשוב שכל הציוד שברשותכם יעבוד לפחות על 1GB רוחב פס למניעת עומסים ברשת(עומסים יכולים להיווצר בתלות בכמות מצלמות לכן תלוי כמה מצלמות יש לכם).
 • מומלץ לכוון את הNVR להקליט רק במקרה של זיהוי תנועה בלבד.


4.טיפ חשוב:
לפני שתתחילו להרכיב את כל המצלמות אני ממליץ לכם להרכיב את כל המצלמות לNVR בצורה פרובזורית ולבדוק שהכל עובד כשורה!

לאחר שבדקתם שהכל תקין אפשר לעבור למבחן המציאות ולהתחיל למקם את המצלמות ולפרוס כבלים.לאחר שחיברתם את כל המצלמות לNVR יש לבדוק שכל המצלמות תקינות וניתן לראות דרך הNVR ולהקליט.

במידה ורוצים לראות את המצלמות מרחוק (פלאפון,מחשב מרוחק) יש לחבר את הNVR לראוטר (שימו לב!!להיזהר לא לחבר את הראוטר לNVR במיקום שקעי הPOE יש שקע ייעודי לזה).
לאחר שחיברתם את הראוטר לNVR יש להיכנס לממשק של הרואטר ולפתוח פורטים מתאימים כדי שתהיי גישה מרחוק.

 • לא אכנס להגדרת פורטים כיוון שלכל אחד יש ראוטר אחר וסיפור רשת שונה,כמו שרשמתי למעלה זה לא קל להתעסק בחיבור מצלמות אבטחה.זה דורש קצת ידע מעבר להתקנת משחק או תוכנה.
 • יש כל מיני שיטות לחבר מצלמות לצפייה מרחוק כגון :סריקת ברקודים,רישום המצלמה באתרים מסויימים ואפשרות לצפייה דרכם ועוד כל מיני שיטות.
 • ברגע שפותחים פורטים ומצליחים להתחבר מרחוק יש לקחת בחשבון שהIP החיצוני של המחשב יכול להשתנות לכן יש לשלם לספקית עוד סכום מסויים להשמת IP קבוע או להשתמש בכל מיני אתרי DDNS שמאפשרים להתחבר דרך כתובת דומיין או מעדכנות את הIP כל הזמן ע"י תוכנה שלהם.


זהו סיימנו!!...יש מלא דברים שלא נגעתי בהם כגון:כיוון המצלמות,עדשות,פתיחת פורטים,IP קבוע,חיווט,סוגי מצלמות,סוגי NVR,שרשור NVR,מצלמות אנלוגיות,הגדרת המצלמות להקלטה בתוכנה,POE סוייץ',מתאמי POE,כבלי רשת,עומסים ברשת,מצלמות WIFI וכו'.

היום יש גם מצלמות שעובדות על הכבלים הישנים ומשדרים תמונה באיכות דיגיטלית 720P ואפילו HD אם אני לא טועה.מצלמות IP זה הדבר הבא והכל עובר לתחום הזה אבל צריך ידע ונסיון לעשות את זה.השיטה עם הכבלים האנלוגים היא שיטה פשוטה יותר ויש מצב שהיא גם עם פחות תקלות אבל לא ניסיתי אותה לטווח ארוך לכן אני לא יכול להשוות.מה שכן במצלמות IP יש איכויות טובות יותר.

יש המון פרטים בהתקנת מצלמות ואיני יכול להיכנס להכל לכן ניסיתי לתמצת אם יש לכם שאלה לגבי משהו שלא עניתי עליו אז תוכלו להגיב ואני אענה לכם.מקווה שמשרשמתי יהיה שימושי עבורכם!

**לא אהיה אחראי על כל נזק או תקלה כלשהי שתגרם ממדריך זה,שכל אחד יפעיל את שיקול דעתו לפני שהוא מבצע פעולה כלשהי ואם הוא לא בטוח תמיד הוא יכול לשאול פה או בעל מקצוע.


שמחתי לעזור!!

(2) הבעות תודה: FIRE_WIRE , eli84
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אבטחה ומיגון


  
    שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

  סיסמא:
 

  


 | 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht