מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה


רשמים מקליטת השידורים הדיגיטליים במחשב


   פורומים > וידאו > לווין, כבלים,DTT, עידן+
מחבר הודעה
oreach
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 18, 2009
הבעות תודה: 45
מספר הודעות: 572

 #1  נשלח: שבת 18/07/2009 21:21
רשמים מקליטת השידורים הדיגיטליים במחשב

שלשום הגיע אלי המשלוח עם מקלט ה-USB DVB-T שהזמנתי מ-DealExtreme (כאן), ולאחר מספר משחקים ונסיונות עם הצעצוע החדש, אלו הרשמים שלי כפי שפרסמתי כאן בפורום הלווינים הישראלי:

1.
הקליטה די טובה (איזור כרמיאל) עם אנטנה פנימית פשוטה וקטנה המסופקת עם המקלט, אם כי לוקח קצת זמן למצוא את הנקודה המיטבית. בכל אופן קיימת רגישות קליטה שמושפעת מתזוזה של הכבל המחובר אליה, או של אנשים בקרבתה. אני מקווה שכשיגיע התאריך הרישמי של תחילת השידורים, עוצמת השידור תגבר, והתופעות הללו יופחתו. בכל מקרה אני משער לי שחיבור לאנטנה טובה יותר או אנטנה חיצונית תפתור את הבעיות הללו.

2.
ניתן לקלוט ערוצים במלואם (תמונה ושמע) בעזרת התוכנה המסופקת עמו (Blaze Video HDTV Player 6.0 - גרסה אחרונה שהורדה מאתר היצרן כפי שהומלץ כאן בפורום), וגם עם הנגן VLC. שני התוכנות הללו מפענחות בעצמן את הקול והתמונה המקודדים בשידורים (H.264 לוידאו ו-HE-AAC V2 לשמע), ולכן לא נדרשת התקנה נפרדת של הקודקים הללו.
תוכנת ה-VLC לא הכי נוחה לעבודה (מעבר בין ערוצים או הגדרות הקלטה ע"פ ערוצים), אבל כן ניתן להקליט את כל הערוצים בו זמנית. מאידך יש בה באגים: באג מאוד מעצבן שמביא מדי פעם לקריסתה בזמן קליטה גרועה. יש באג נוסף שלא מאפשר שמירה של ערוץ 2 משום מה זה תמיד נפתח בערוץ 10. גם הגדרות תצוגה (deinterlaced למשל) לא נשמרות.
ה-Blaze Video אמנם נותן אפשרויות הקלטה נוחות יותר ומעבר נוח בין ערוצים, אבל גם לו יש באגים שבאים לידי ביטוי בוידאו מקרטע שנגרם לאחר הפרעות קליטה קשות (גם אחרי שהקליטה חוזרת למיטבה, הקיטוע נשאר).

3.
לגבי עבודה עם תוכנות אחרות, רציתי לראות איך יהיה לעבוד איתן, בעיקר כיוון ששתי התוכנות הנ"ל אינן גמישות ונוחות דיין (לפי דעתי) בכל מה שקשור להקלטות שידורים, Time Shifting וכו'.
אלו התוכנות שניסיתי:
Windows Media Center - לא מאפשר להגדיר את המקלט ואת התדר באופן ידני. הוא אמנם ביצע סריקה לגילוי התחנות (כנראה שכן זיהה את המקלט עצמו), אבל לא גילה את התחנות.
DVB Dream - לא הצלחתי להגדיר את המקלט שיצליח לקלוט.
GB-PVR ו-ProgDVB - בשתי התוכנות הללו הצלחתי להגדיר את הממיר שיקלוט את השידורים, אולם לצערי נתקלתי בבעיית קודקים.
שתי תוכנות אלה נסמכות על קודקים חיצוניים, ולכן שידרגתי את חבילת הקודקים שלי, חבילת ffdshow, לגרסת הבטא האחרונה.
שתי התוכנות לא עבדו עם מפענח ה-H.264 של ffdshow, ורק לאחר התקנת CoreAVC התקבלה התמונה. אולם חמור מכך, הם לא עבדו עם מפענח ה-HE-AAC V2 של ה-ffdshow (שלא ממש ברור אם הוא תומך, למרות שהוא משתמש בספריית FAAD2 לפיענוח AAC, שיודעת גם לפענח את HE-AAC V2), אבל גם לא עם הקודק היחיד שמצאתי ל-Windows לפיענוח פורמט זה (כאן).

הדבר מאוד מאכזב כי ProgDVB נראית תוכנה מעניינת שכנראה מאפשרת הקלטה בו זמנית של כל התחנות, וגם צפייה בו זמנית בכל הערוצים יחד כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת (לחץ על התמונה לצפייה בגודל מלא):4.
תופעה מוזרה שבה נתקלתי היא ההבדל במידת ההפרעות המופיעות בתמונה בזמן הפרעות קליטה.
על-פניו נראה שהפיענוח של התמונה ע"י VLC נעשה בצורה שרגישה פחות להפרעות קליטה, וישנה חזרה מהירה לתמונה נקייה לאחר שהקליטה חוזרת לתקינות. לעומת זאת בתוכנת ה-Blaze Video וגם בתוכנות הנסמכות על CoreAVC, כל הפרעת קליטה קטנה, מלווה ברעשים מאוד חזקים בתמונה, עם זמן ארוך עד לחזרה לתמונה נקייה.
תופעה שנייה מוזרה ששמתי לב אליה בכל התוכנות היא שעבודה במסך מלא מביאה ליותר הפרעות בתמונה מאשר בחלון קטן, מה שמעלה תהיות בקשר לצורה בה מועבר ה-stream לפיענוח וכיצד הוא מבוצע (זה לא עניין של CPU למי שתוהה כיוון שהוא עמד על כ-25% בזמן הבדיקה). ניתן לבדוק זאת ב-VLC ע"י לחיצה Ctrl+I ובחירה ב-statistics, שם ניתן לראות עליה משמעותית בנתוני ה-Corrupted וה-Lost frames/buffers כל פעם במעבר למסך מלא.

5.
איכות התמונה טובה בהרבה יחסית לתמונה בשידור האנלוגי, אך נראה שקצת פחותה במיטבה מאיכותם בלווין (או שנדמה לי...). בכל אופן, סך כל רוחב הפס של כל חמשת הערוצים יחד הוא כ-10Mb/s מה שאומר כ-2Mb/s לערוץ.

שורה התחתונה, טוב שהשידורים הדיגיטליים הגיעו גם לישראל. אני מקווה שככל שיעבור הזמן הבעיות המוזכרות כאן, הן מבחינת עוצמות השידור, והן מבחינת הבעיות בתוכנות ובקודקים, תפתרנה.

oreach
(3) הבעות תודה: pixies , Jeff , mark13
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oreach
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 18, 2009
הבעות תודה: 45
מספר הודעות: 572

 #2  נשלח: ב' 20/07/2009 22:49

עדכון:
לא הצלחתי לקלוט את השידורים בנהריה ובמעלות, ובנוסף גם לא באיזור הבורסה ברמת גן.
את השידורים במעלות לא הצלחתי לקלוט גם בחיבור לאנטנה חיצונית (אולי היא לא מחוברת כמו שצריך...)
אם מישהו הצליח לקלוט באזורים הללו, אשמח לשמוע.
בכל אופן נקווה שברגע שהשידורים יהיו רשמיים בתחילת אוגוסט, נזכה לשיפור עוצמות השידור, ובהתאם לשיפור בקליטה

oreach
פרופיל | שלח הודעה | חפש
MartinHSabag (מרטין סבג)
מנהל
מנהל


הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

מיקום: כפר-סבא
הבעות תודה: 1624
מספר הודעות: 59216

 #3  נשלח: ג' 21/07/2009 7:21

תודה על הדיווח.
אני עשיתי ניסויים באזור געש והקליטה היתה סבבה לגמרי.

_________________
Making Products, Mentor, Lecturer
twitter facebook linkedin
About.me
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל


הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

מיקום: מודיעין, ישראל
הבעות תודה: 3880
מספר הודעות: 69922

 #4  נשלח: ג' 21/07/2009 10:06

לפי הדיווחים שקיבלתי מאריה רוטמן מהעולם הדיגיטלי שופרה לאחרונה מאוד עוצמת השידור.

לי עדיין לא יצא לבדוק את זה לצערי (קוצר זמן), אשתדל לעשות זאת היום.

_________________
נודה לכם אם לא תשתפו את מחירי הקניות הקבוצתיות בכדי שנוכל לקיים עוד כאלה בעתיד
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oreach
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 18, 2009
הבעות תודה: 45
מספר הודעות: 572

 #5  נשלח: שבת 25/07/2009 19:08

לאחר בדיקות וחיפושים נוספים ישנם מספר עדכונים נוספים:

1.
נמצא קודק שאותו היה צריך על-מנת לפענח את קידוד השמע HE-AAC V2 שקיים בשידורים הדיגיטליים בתוכנות כגון ProgDVB ואחרות שאינן מגיעות עם מפענחים משלהן.
את הקודק ניתן להוריד מכאן:
http://blog.monogram.sk/janos/2009/03/08/monogram-...
אליו הגעתי לאחר שקראתי שרשור של מישהו נוסף שביצע סקירה משלו על ההתנסות שלו עם הדונגל שלו (כאן).

שימו לב שצריך להתקין את הקובץ באופן ידני:
1. פותחים את ה-ZIP
2. מומלץ להעביר את הקובץ שהוצאתם ל-C:\Windows\System32 (במערכות 64 ביט ל-C:\Windows\SysWOW64 כי ב-System32 לא תוכלו לבצע את הרישום שבסעיף הבא).
3. לבצע רישום ע"י הרצת הפקודה ב-cmd (ב-vista יש להריץ את ה-cmd כ-Administrator) הבאה:
regsvr32 C:\Windows\System32\mmaacd.ax
(אם שמתם את הקובץ בספרייה אחרת מה-System32 כמובן יש לשנות בהתאם.)

2.
לגבי הבעיות של ירידת האיכות בזמן מעבר למסך מלא.
כנראה שבאמת קיימים צווארי בקבוק מסיבות כאלו ואחרות שמביאות לכך שכביכול "איכות הקליטה יורדת". למעשה מה שקורה הוא שהסטרים שמועבר מה-USB נתקל במכשולים מסויימים בדרך שמונעים ממנו לעבור חלק. את בדיקת איכויות הסטרים ביצעתי בעזרת ProgDVB שנותנת משוב לגבי איכות הסטרים (מסומן ב-Q).
ישנם מספר פתרונות שניסיתי ששיפרו את המצב:
מערכת ההפעלה שעליה עשיתי את הנסיונות עליהם דיווחתי בסקירה הראשונה הייתה Vista. גיליתי שבמעבר ל-XP יש פחות ירידה באיכות הסטרים.
לאחר התקנת הדרייברים של ערכת השבבים של לוח-האם, חל שיפור ניכר באיכות הסטרים, בעיקר ב-XP.
אבל הדבר שעזר יותר מכל היה העברת המקלט מהחיבור שעל הפאנל הקדמי של המחשב, ישירות לאחד ה-USB-ים שמאחורה שמחוברים ישירות ללוח האם. כנראה שחיבור ישיר שכזה עוקף חלק מהמכשולים ותחנות נוספות שבדרך, מה שמביא לפחות קילקולים בסטרים.

oreach
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Jeff
חבר פעיל
חבר פעיל

הצטרף בתאריך:
  May 03, 2009
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 93

 #6  נשלח: שבת 25/07/2009 23:46

היי ,
אני רואה שהדונגל הזה יקר יותר מהדונגל השני שהוזכר קודם באתר שאפשר לקנות גם דרך DEALEXTREME כאן - http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.8309 .
יש לכך סיבה מסויימת ?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Nzep1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Nov 03, 2005
הבעות תודה: 10
מספר הודעות: 210

 #7  נשלח: א' 26/07/2009 9:09

Jeff כתב:
היי ,
אני רואה שהדונגל הזה יקר יותר מהדונגל השני שהוזכר קודם באתר שאפשר לקנות גם דרך DEALEXTREME כאן - http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.8309 .
יש לכך סיבה מסויימת ?


אולי כי יש ליקר יותר חיבור אנטנה סטאנדארטי. ...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
pixies (דורון)
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC

הצטרף בתאריך:
  Mar 13, 2007

מיקום: פאתי מלאבס
הבעות תודה: 2246
מספר הודעות: 32751

 #8  נשלח: שבת 01/08/2009 10:50

oreach, תגובה קצת מאוחרת שלי, אבל:
תוכל להביא לכאן Screenshots של חלונות ההגדרה הרלוונטיים ב-GBPVR?
אני מדבר בעיקר על לשונית ה-Playback, היכן שמגדירים את כל המקודדים, וכמובן על הלשונית של ה-Capture Sources, לרבות החלונות הנלווים של Direct Recording Plugin, עם ההגדרות של כרטיס הטלוויזיה.
ואם תכתוב איזה מדריכון קצר ספציפי לקליטת DVB-T בדונגל ה-USB עם ה-GBPVR, זה בכלל יהיה פנטסטי!

_________________
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oreach
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Jul 18, 2009
הבעות תודה: 45
מספר הודעות: 572

 #9  נשלח: שבת 01/08/2009 16:37

תחילה אני אציין שאני לא מכיר את תוכנת ה-GB-PVR לעומק, ובעיקר יצא לי להתעסק איתה כחלק מהנסיונות שלי לבדוק את קליטת השידורים דרך מקלט ה-DVB-T שלי. כיוון שאיני מכיר את התוכנה היטב, לקח לי קצת זמן להגדיר אותה, ואני לא זוכר בדיוק את רצף תהליכי ההגדרות.

לאור הסיבות הנ"ל אני מקווה שתבין למה לא אכתוב מדריך. לעומת זאת אצביע על ההגדרות שלפי דעתי הן החשובות והעיקריות, אותן גם ניתן יהיה לראות בתצלומי המסך המצורפים כאן: http://www.mediahump.com/gallery/3564/

1. המפענחים בהם אני משתמש הם CoreAVC עבור פיענוח תמונה ו-MONOGRAM AAC Decoder עבור פיענוח שמע (הסבר על ההתקנת מפענח זה בהודעת העדכון שלי, כמה הודעות למעלה).

2. מקלט ה-DVB-T שברשותי מבוסס על שבב AF9035 של AfaTech (ע"פ המידע שבמנהל ההתקנים). ברשימת המקלטים שנמצאת בהגדרות ה-GB-PVR קשה לדעת איזה שבב נמצא בכל אחד מהמקלטים המוצעים, אבל יש שניים ברשימה שעל-פי שמם מובן שהם מאותה משפחה של המקלט שלי, אני בחרתי את AF9015 לאחר שבחירה של השני לא עבדה. יש לציין שכל מי שיש לו מקלט DVB-T אחר, צריך למצוא ברשימה את מה שיש לו, ואם אין אותו ברשימה הוא צריך להתחיל לחפש מי מהרשימה הכי תואם לו.

בכל מקרה, אני לא החלטתי עדיין עם איזו תוכנה הכי כדאי לי להשתמש, כיוון שעד כה, איכות התמונה הטובה ביותר ע"פ דעתי מתקבלת דווקא ב-VLC שם דווקא יש בעיה בכל הקשור לנוחות הפעלה. ב-GB-PVR דווקא מתקבלת תמונה מאוד בעייתית עם תופעות חזקות במיוחד של Interlacing, שממש מציקות בצפייה בשידור. נסיון ביטול של תופעה זו לא עבדה בהגדרות ה-CoreAVC, וב-GB-PVR לא מצאתי כל הגדרת Deinterlace בשום מקום...

מקווה שעזרתי,
oreach
פרופיל | שלח הודעה | חפש
pixies (דורון)
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC

הצטרף בתאריך:
  Mar 13, 2007

מיקום: פאתי מלאבס
הבעות תודה: 2246
מספר הודעות: 32751

 #10  נשלח: שבת 01/08/2009 16:41

עזרת מאוד. תודה רבה!!
_________________
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"
פרופיל | שלח הודעה | חפש
pixies (דורון)
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC

הצטרף בתאריך:
  Mar 13, 2007

מיקום: פאתי מלאבס
הבעות תודה: 2246
מספר הודעות: 32751

 #11  נשלח: שבת 01/08/2009 16:53

לגבי ה-Deinterlace, נסה להחליף את ה-Renderer (הפרמטר הראשון בלשונית ה-Playback) ל-EVR, במקום ה-VMR9 שמסומן לך שם כרגע. אולי זה יעזור.
כמו כן, יש בלשונית ה-Misc פרמטר עבור Deinterlacing ב-Live Preview. לא יודע אם זה משפיע במשהו אבל שווה לנסות לשחק עם זה.

_________________
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"
פרופיל | שלח הודעה | חפש
mrgadgets (Peleg)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Aug 01, 2009
הבעות תודה: 12
מספר הודעות: 799

 #12  נשלח: שבת 01/08/2009 19:35

מישהו יודע אם כרטיס כזה, או דונגל מאיביי יעבוד טוב באיזור תפן-כפר ורדים-מעלות?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > לווין, כבלים,DTT, עידן+


  
    שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

  סיסמא:
 

  


 | 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht