עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

 HDBaseT – כל צרכי המולטימדיה על כבל אחד בלבד

כתבה שיווקית
09/09/2014 - 07:00 
 
 

אחת הבעיות המרכזיות אשר מאתגרות יועצים ומתקינים האמונים על אפיון מערכות אודיו - וידאו היא העובדה שהקריטריונים לבחירת החיבוריות בהתקנות אודיו-וידאו מסחריות שונים בתכלית מאלו המתאימים להתקנות ביתיות. עד כה נאלצו היועצים והמתקינים להסתפק בטכנולוגיות הביתיות אשר לא התאימו לצרכים של התקנות רחבות היקף בעולם המסחרי, הן מבחינת רוחב הפס והן מבחינת אילוצי ההתקנה והכבילה בשטח. דוגמאות לא חסרות כמובן: בין אם מדובר בהתקנת video wall בשדה תעופה, מקרן בכיתה או אודיטוריום, או מסך digital signage במרכז קניות, אורך הכבילה, איכות הפתרון, ועלות ההתקנה תמיד היוו מכשול בדרכו של המתכנן אשר ראה בחזונו דבר אחד, אך במציאות גילה שהדבר אינו אפשרי. עד עכשיו.

HDBaseT – כל צרכי המולטימדיה על כבל אחד בלבד

טכנולוגיה ייחודית בשם HDBaseT, הסירה את מכשול המרחק ומכשולים אחרים המוכרים לנו, וזו הסיבה שהיא הפכה בשנים האחרונות לבחירה הטבעית עבור מתקיני מערכות אודיו וידאו מסחריות ושינתה לחלוטין את פני השוק המקצועי ואת עבודת המתקין. הטכנולוגיה מאפשרת העברת תכני מולטימדיה על גבי כבל רשת: וידאו באיכות HD, אודיו, אינטרנט, אותות בקרה, וחשמל – כל זה על גבי כבל רשת בודד ולמרחקים ארוכים.

מאחורי המהפכה הטכנולוגית שהחלה לכבוש את העולם, עומדת החברה הישראלית ולנס, יצרנית צ'יפים מהוד השרון, החברה היחידה בעולם המספקת פתרונות HDBaseT. הטכנולוגיה נתמכת על ידי ארגון תקינה שהקימה ולנס בשותפות עם חברות הענק  LG, Samsung, Sony, ומטרתו לתקנן, לקדם ולהפיץ את טכנולוגית HDBaseT. תוך זמן קצר הצטרפו לאירגון מעל למאה חברות ברחבי העולם, ובשוק ניתן למצוא מאות מוצרים כגון, מסכים, מקרנים, מטריצות, מתאמים ומגברים מכל היצרנים המובילים דוגמת: Panasonic, Samsung, Epson, NEC, Pioneer, Hitachi והיד עוד נטויה.  במהלך מהיר מהצפוי, נוצר סטנדרט חדש בשוק.

HDBaseT – כל צרכי המולטימדיה על כבל אחד בלבד

מה זה בדיוק 5Play?

בבסיס טכנולוגית HDBaseT, נמצאות יכולות 5Play המגדירות את חמשת האלמנטים המועברים על כבל רשת סטנדרטי בודד, למרחק של עד 100 מטר. תכונה ייחודית זו מאפשרת למתקינים לצמצם את כמות הכבלים שהם רגילים לעבוד איתם, לכבל אחד בלבד, סטנדרטי, זול ואמין.

HDBaseT – כל צרכי המולטימדיה על כבל אחד בלבד

וידאו ואודיו

HDBaseT מעביר אות וידאו Ultra HD לא דחוס (עד קצב של 10.2 גיגה) המאפשר תמיכה ברזולוציית 2k/4k, ללא השפעה על יכולות המרחק. תוכן לא דחוס תומך בכל מקורות הווידאו, כולל מוצרים מדור קודם, וללא שום השהייה או פגיעה באיכות הוידאו.

כמו כן, הטכנולוגיה תומכת בכל פורמטי האודיו הדיגיטלים הקיימים בשוק ונתמכים ע"י תקן HDMI.

אינטרנט

הטכנולוגיה תומכת ביכולות  Ethernet 100MB המאפשרות חיבור ישיר בין מחשבים, ציוד hi‐fi , טלוויזיות ויתר ציוד הבידור כדי לתקשר אחד עם השני ולאפשר גישה לתכני מולטימדיה המאוחסנים ברשת כגון וידאו, תמונות ומוסיקה.

בקרה

HDBaseT   מעביר אותות בקרה שונים כגון: CEC, IR, RS232 ועוד, כדי לשלוט בציוד מרוחק ולאפשר פיקוח ותפעול פשוט של המערכת.

USB

תמיכה ב- USB 2.0, מאפשרת שליטה במקלדת, וידאו ועכבר (KVM), במכשירי אחסון ניידים, כרטיסי זכרון, מסכי מגע והעברה של וידאו דו כיווני על גבי USB.

חשמל

הטכנולוגיה מעבירה חשמל בהספק של עד 100 וואט על אותו כבל, ובכך מאפשרת למתקינים לוותר על חיבור לשקע חשמל בקיר, מה שמאפשר ניידות גבוהה יותר וחופש בבחירת מיקום המסך, וכמו כן אין צורך לערב חשמלאי בתהליך ההתקנה. 

HDBaseT  - הפתרון לבעיות הנפוצות בהתקנות אודיו-וידאו

בעבודה עם מוצרים המבוססים על טכנולוגית HDBaseT, מתקיני מערכות  אודיו-וידאו ישמחו לגלות שמרבית הבעיות בהן הם רגילים להיתקל על בסיסי יומיומי פשוט לא קיימות יותר. טכנולוגית HDBaseT מאפשרת העברת וידאו באכויות הגבוהות ביותר, מגדילה את מרחק החיבוריות, מפשטת את ההתקנה ומורידה את העלות הכוללת של המערכת.

יתרונות הטכנולוגיה כוללים:

  • מרחק – עם HDBaseT המרחק הוא כבר לא מגבלה. הטכנולוגיה מאפשרת חיבוריות של עד 100 מטר, ועל ידי שימוש במגברים ניתן להגיע אפילו עד טווח של קילומטר.
  • איכות – עם HDBaseT אין צורך להתפשר על האיכות כדי לעמוד בתקציב הפרוייקט. הטכנולוגיה מעבירה וידאו ברזולוצית 4K למרחקים ארוכים ובזמן אמת, ללא דחיסה וללא השהייה.
  • פשטות – הטכנולוגיה מתבססת על שימוש בכבל CAT5e הלא הוא כבל הרשת הסטנדרטי. זהו כבל נפוץ, אמין ונח מאוד לעבודה. הכבל הוא בעל מחבר ננעל, ניתן להעבירו בקלות דרך הקירות, והכי חשוב, ניתן לבצע טרמינציה של הכבל באופן עצמאי בשטח, ואין צורך במדידות מרובות מבעוד מועד.
  • מחיר – השימוש במוצרים מבוססי טכנולוגית HDBaseT, מפחית את העלות הכוללת של המערכת הן בגלל השימוש בתשתית כבילה זולה, והן בגלל השימוש בכבל אחד בלבד להעברת כל המידע.
  • סטנדרט – הטכנולוגיה מקודמת ומתוקננת ע"י ארגון תקינה בינלאומי הנקרא HDBaseT Alliance. בארגון, המונה כ- 120 חברות, לוקחות חלק כל יצרניות ציוד האודיו-וידאו הגדולות בעולם, והוא אמון גם על תכנית בדיקות והסמכה שמטרתה לשמור על יישום נכון של הטכנולוגיה שיאפשר תקשורת בין מוצרים מחברות שונות. חפשו את הלוגו של HDBaseT כדי לוודא שהמוצר הוסמך ועומד בתקן!
  • כבל אחד בלבדHDBaseT זו הטכנולוגיה היחידה המאפשרת העברה של כל צרכי המולטימדיה על גבי כבל אחד בלבד, אפילו ללא כבל חשמל. זהו פתרון מהפכני שסוף סוף משחרר אותנו מסבך הכבלים שכל כך התרגלנו אליו בסביבה המסחרית והביתית כאחד. הביטו אל מאחורי מכשיר הטלוויזיה שלכם ותדמיינו לכם כבל אחד בודד. זה החזון של HDBaseT.

HDBaseT – כל צרכי המולטימדיה על כבל אחד בלבד

HDBaseT – כל צרכי המולטימדיה על כבל אחד בלבדHDBaseT – כל צרכי המולטימדיה על כבל אחד בלבד

HDBaseT Installer Zone – המקום להתייעץ וללמוד

בימים אלה נחנך פורטל חדש המיועד למתקינים ויועצים המעוניינים ללמוד עוד על החידושים בטכנולוגיית HDBaseT.  הפורטל מהווה מאגר מידע מרכזי עם כל מה שמתקינים צריכים לדעת  על טכנולוגית HDBaseT, ובין היתר ניתן למצוא בו: מאמרים תאורטיים, סיפורי התקנות אשר מביאים את צד הפרקטי של הטכנולוגיה, מוצרים חדשים ויכולות חדשות של הטכנולוגיה. הפורטל כולל גם פורום פעיל בו מתיקנים יכולים לשאול שאלות ולהיוועץ עם עמיתים מכל העולם, ומשמש ערוץ תקשורות ישיר אל מול מפתחי הטכנולוגיה ויצרני המוצרים השונים.

בנוסף, לראשונה מציע ארגון HDBaseT תכנית הכשרה מקוונת עבור מתקינים המעוניינים להעמיק את הידע שלהם על הטכנולוגיה. התכנית מורכבת מסדרה של קליפים קצרים בנושאים כגון: ארכיטקטורה, שיטות עבודה מומלצות, תאימות בין מוצרים ועוד. בסוף כל סרטון יוצגו מספר שאלות קצרות ומי שיענה נכונה על כולן יוסמך כמומחה HDBaseT.

ניתן ללמוד עוד על תכנית ההכשרה בקישור לסרטון זה: HDBaseT

מבחר מוצרי HDBaseT חדשים המושקים השבוע בתערוכת CEDIA

 HDBaseT – כל צרכי המולטימדיה על כבל אחד בלבד

Crestron 4K Ultra High-Definition 7.1 Surround Sound AV Receiver HD-XSPA

 HDBaseT – כל צרכי המולטימדיה על כבל אחד בלבד

Barco Orion Cinemascope Projector

HDBaseT – כל צרכי המולטימדיה על כבל אחד בלבד

Integra 11.2 Channel Dolby Atmos Ready Network A/V Preamp DHC-80.6 Front

HDBaseT – כל צרכי המולטימדיה על כבל אחד בלבד 

Integra 11.2 Channel Dolby Atmos Ready Network A/V Preamp DHC-80.6 Rear

רגע לפני סיום, טכנולוגיית HDBaseT נוצרה כדי להבטיח את חוויית המשתמש הטובה ביותר, על ידי העברת וידאו באיכות הגבוהה ביותר מחד ועל גבי תשתית כבילה פשוטה, זולה ונפוצה מאידך. בעזרת יכולות 5Play הייחודיות, הטכנולוגיה שינתה את פני תעשיית האודיו-וידאו ואיפשרה התקנה פשוטה של מערכות ultra-HD, יעילות, גמישות, זולות יותר, ומוכנות לדרישות העתיד.

הצטרפו לקהילת HDBaseT!

*נכתב ע"י דנה זליצקי - מנהלת השיווק של חברת ולנס


לדיון בנושא: HDBaseT – כל צרכי המולטימדיה על כבל אחד בלבד


תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
Be – הנתב החדש של בזק
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht