עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

 סקירה ראשונה: סלקוםTV על גבי ה AppleTV

29/11/2016 - 17:00 
 
 

סלקום שמרה את הסוד הזה היטב וחשפה אותו רק אתמול - שירות הסלקוםTV שלה מגיע גם למכשיר ה AppleTV של חברת אפל. סלקום, שמריצה את שירות התכנים שלה כבר זמן רב במחיר נמוך יחסית ממתחרותיה (והתכנים כמובן בהתאם), מכניסה את השירות גם למכשיר ה AppleTV במבצע מעניין שיעלה ללקוח 99 ש"ח לחודש (מחיר השירות גם ככה), כולל מכשיר AppleTV שכביכול תקבלו ללא עלות (במסגרת חיוב-זיכוי).

סקירת וידאו (לא לשכוח להירשם לערוץ בכפתור בסוף הסרטון):

את המכשיר עם האפליקציה קיבלנו לידנו כבר אתמול ומיד לאחר שהאפליקציה של סלקום עלתה לאוויר, התקנו אותה ושיחקנו בה מעט כדי להביא את הרשמים הראשונים שלנו.

מי שלא מכיר את ממשק אפל בכלל וממשק האפלTV בפרט, מדובר בממשק שנלקח מהמכשירים הקטנים יותר והוסב לממשק ויזואלי יותר בעל כפתורים גדולים שיתאים למסך הטלויזיה. כמו במכשירי ה IOS הקטנים, גם כאן יש חנות אפליקציות אליה ניתן להיכנס עם היוזר שלכם באפל ולהוריד אפליקציות. האפליקציות שתורידו יותאמו לאפלTV בלבד וישנן כאלה שאינן זמינות משום שאינן תומכות במכשיר.

עם האפלTV תקבלו את השלט הדק והקטן עם 6 כפתורים פיזיים ומשטח מגע (שיש בו גם לחיצה פיזית לבחירה) במקום לחצני ניווט כשהניווט איתו מתבצע בהחלקת האצבע על גבי משטח המגע. נישאר בשלט לרגע, השלט די מתסכל לפעמים, במיוחד כשתצטרכו להקליד מילים ואותיות כמו את המייל שלכם או הססמא לחנות וחבל שאיו מקשי ניווט פיזים. גם השלט עצמו קטן למדי ומתכתי ויכול לעוף מהיד בתנועה מהירה מידי.

הצצה ראשונה: סלקוםTV על גבי ה AppleTV

השלט הקטן של אפל. כפתור MENU שמשמש גם ככפתור חזרה אחורה, כפתור "טלויזיה" לחזרה לעמוד הראשי, כפתור סירי שאינו פועל אצלנו וכפתור PLAY/PAUSE לצד כפתורי ווליום

הצצה ראשונה: סלקוםTV על גבי ה AppleTV

הטוסיק של האפלTV - חיבור LAN, יציאת HDMI, כניסת USB-C וחיבור חשמל

למה תנועות מהירות? משום שהשלט ישמש אתכם גם למשחקים כמו בקונסולת ה Wii למי שמכיר וכשתשחקו איתו טניס למשל, הוא יוכל פשוט לעוף מהיד.

אחד המאפיינים החשובים של האפלTV החדש הוא השימוש בסירי. עם האפלTV ניתן לתת פקודות על ידי כפתור המיקרופון לסירי, לשאול שאלות ולפקוד עליה לבצע דברים בממשק בכלל ובאפליקציית הסרטים כמו למשל - "סירי, החזירי אחורה 3 דקות", "מה הוא אמר?", "תמצאי לי סרט בו מככב בן אפלק" ועוד דברים מגניבים שניתן לעשות איתה.

התלהבתם? יופי, צננו את ההתלהבות. בישראל סירי בכלל לא נתמכת ולא תוכלו להשתמש בה בכלל בממשק של אפלTV. הכפתור למעשה יביא אתכם למסך חיפוש בו תצטרכו לרשום בטקסט. הפעלתם את המכשיר כמכשיר אמריקאי ואתם כן יכולים להשתמש בסירי? אחלה, אבל זה לא יעבוד לכם באפליקציית סלקוםTV.

היתרון בשימוש ב AppleTV הוא כמובן האפליקציות של אפל בתכני המוזיקה והסרטים, בממשק קל ויפה ושימוש באפליקציות אחרות כמו נטפליקס עם תשלום חודשי נמוך של כ-8 דולר. לא תוכלו להשתמש באפליקציות אמריקאיות כמו הולו למשל אבל כן תוכלו להזרים תכנים מהמחשב שלכם לאפלTV.

האפלTV גם שולט על מסך הטלויזיה שלי בצורה מובנית בלי הגדרות מיוחדות. כפתורי הווליום שלטו על הווליום בטלויזיה וכפתור הטלויזיה בשלט משמש גם לכיבוי הטלויזיה על ידי לחיצה ארוכה עליו (למעשה הבחירה במצב SLEEP שתגרום לכיבוי המסך).

עד כאן קצת על האפלTV. 

בנוסף למכשיר AppleTV (שאיתו אתם מקבלים את השלט וכבל המתח של המכשיר), סלקום נותנת גם כבל רשת וכבל HDMI.

את אפליקציית סלקוםTV תורידו מחנות האפליקציות בדיוק כמו שתורידו כל אפליקציה אחרת. האפליקציה עצמה היא חינמית ולאחר שהורדה, יופיע לכם אייקון האפליקציה במסך הראשי. לחיצה על האייקון תפעיל את האפליקציה ותציג לכם ישר את המסך הראשי. אלא שמפה תצטרכו כבר להיות מנויים לשירות.

כשתנסו ללחוץ על אחד השרותים או התוכניות, תופיע לכם תיבה, שבה תצטרכו להזין באופן חד פעמי את פרטי המנוי שלכם בסלקום. נראה שניתן להזין כל מנוי שתרצו והוא לא מקושר לברזל שקיבלתם וכך נראה שניתן להשתמש גם במכשיר אפלTV אישי שלכם.

כמו שכבר צינתי, הזנת הפרטים די מייאשת עם השלט הקטן שקיבלתם. עדיף לחבר מקלדת וזהו. לאחר הזנת הפרטים ואישור התנאים, זהו, אתם יכולים להתחיל להנות מהשירות. ההגדרה היתה מהירה למדי ולא דרשה יותר מידי התעסקות ומכאן אתם כבר מוכנים לצפות בתכנית הראשונה שלכם.

הצצה ראשונה: סלקוםTV על גבי ה AppleTV

מיד ניגשתי לבדוק ערוץ לינארי והפעלתי את ערוץ 10. ההפעלה היתה מהירה מאוד ומיד קיבלתי את הערוץ שהחל לעבוד. כך גם עם הערוצים האחרים, 1,2,24 ועוד. הערוצים נמצאים ממש במסך הראשי וקל להגיע אליהם דרך המסך הזה או דרך מסך הערוצים שנמצא למעלה.

בקטיגורית הערוצים מוצב BAR קטן למטה שמציג את ההתקדמות באותו הערוץ לגבי אותה התכנית המוצגת בו באותו הרגע וככה תוכלו לדעת אם התכנית לפני סיום עוד לפני שנכנסתם לערוץ. בערוצים הלינארים זה בוודאי משנה, בערוצים ה"כאילו" לינארים כמו ערוצי הסדרות והסרטים, שם תוכלו, גם אם נכנסתם באמצע הסדרה או הסרט, לגלול לתחילתם או סופם, זה פחות משנה, אבל עדיין נחמד.

לאחר שנכנסתם לערוץ, תוכלו לצפות במידע עליו על ידי החלקת האצבע על משטח המגע בשלט מלמטה למעלה. החלקה אנכית תציג ערוצים אחרים ואת המידע עליהם והחלקה אופקית תניע בין תוכניות שונות בתוך הערוץ. אם תלחצו במצב הזה על ערוץ אחר, התכנית תקפוץ לשם.

החלקת האצבע מלמעלה למטה בזמן צפיה בתכנית, תוריד למטה מהחלק העליון של המסך את שורת הקטיגוריות על מנת שתוכלו בצורה נוחה יותר לקפוץ לקטיגוריה אחרת. בכל מקרה יציאה למסך הראשי או מסך כלשהו שהוא לא התכנית, פשוט תפסיק את התכנית. אין מצב של חלון קטן לצד רשימת התכניות על מנת שלא לפספס רגע מהתכנית שלכם וחבל.

הניווט בתוך תכניות או סרטים (הרצה קדימה ואחורה - Scrub bar) תתבצע על ידי החלקת האצבע על גבי משטח השלט בצורה אופקית. לא ניתן, כמו בסלקוםTV בכלל, לקפוץ לנקודה מסויימת בתכנית אלא כהרצה קדימה או אחורה בקפיצות.

הצצה ראשונה: סלקוםTV על גבי ה AppleTV

המידע על התכנית והתכנית הבאה

הצצה ראשונה: סלקוםTV על גבי ה AppleTV

הצצה ראשונה: סלקוםTV על גבי ה AppleTV

זה המסך הראשי ב AppleTV. אפליקציית סלקוםTV נחה לה לצד שאר האפליקציות

הצצה ראשונה: סלקוםTV על גבי ה AppleTV

המסך הראשי בסלקוםTV

שאר המסכים לא יהיו זרים ללקוחות סלקוםTV. אופן הסידור לטעמי אינו נוח כלכך כשתוכניות רבות נמצאות במספר קטיגוריות מהן צריך לבחור בצורה אופקית ואנכית. לשמחתכם או צערכם אין יותר מידי תוכניות לבחור מהן. גם כאן החיסרון של השלט פוגש את החיסרון של ממשק סלקוםTV. הכל מפוזר על גבי המסכים בסידור שאמור להיות הגיוני ומחולק לקטיגוריות אבל השיטוט הוא שיטוט אנכי ואופקי ותמצאו את עצמכם מעייפים את האגודל שלכם מהר למדי.

הצצה ראשונה: סלקוםTV על גבי ה AppleTV

קטיגורית ילדים

במהלך 24 השעות שבדקתי את המכשיר עם השרות, הכל עבד בצורה מעולה למעט פעמיים בהם הערוץ הלינארי קפא בעת זפזופ אליו למשך 5 שניות ופעמיים שהאפליקציה קרסה ויצאתי למסך הבית. שני הדברים האלה לא פגעו יותר מידי בחוויה ולא ניתן ממש ללמוד משני מקרים בודדים בזמן קצר על היציבות במכשיר אך עדיין ניתן לקוות שאלה חבלי לידה וכשהשרות ייצא באופן רשמי ביום חמישי, הוא יהיה יציב יותר.

דבר נוסף, באפלTV לא ניתן לבצע הקלטות, בניגוד לממיר סלקוםTV הרגיל. אך בעידן של VOD, האם יש עדיין שמקליטים?

כפי שכבר רשמנו, עלות השרות היא 99 ש"ח לחודש כולל האפלTV. כן, בוודאי ישנן דרכים יצירתיות בהן ניתן יהיה לשלם פחות כמו למשל שימוש באפליקציה של סלקוםTV בלבד שעולה עשרות שקלים על מכשיר קיים שלכם או באמצעות AIRPLAY עם מכשיר IOS.

כששאלתי את מנכ"ל סלקום, ניר שטרן, אם ניתן להחליף ממיר רגיל בממיר של אפלTV ללא תשלום נוסף כלשהו, נאמר לי שאין החלפה כזו. "אז הלקוח יכול להתנתק מהשרות ולחזור אליו אחרי יומיים ולבקש אפלTV או להחזיר ממיר נוסף ואחר כך לבקש אפלTV?" ניסיתי להתחכם.... לכך ענה לי שטרן - אנחנו לא מכוונים ללקוחות מתוחכמים, הלקוחות שלנו מחפשים דרך פשוטה, מהירה ונוחה לצפות בתכנים.

יש לכם שאלות נוספות? מוזמנים לשאול אותנו בשרשור בפורום (למטה)


לדיון בנושא: סקירה ראשונה: סלקוםTV על גבי ה AppleTV


עוד מ: elihaboosh
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
Be – הנתב החדש של בזק
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht