עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

 Zerotech Dobby: רחפן סלפי פרטי בכיס שלכם

02/01/2017 - 07:00 
 
 

אם היה גאדגט השנה שממש חיכיתי שיגיע אלי, הרי זהו ה Dobby, הרחפן הסמי מקצועי שנכנס לכל כיס (ואני מתכוון לכל כיס) ומוטס בתוך דקה לאוויר.

ה Dobby הוא רחפן בקטיגוריית רחפני סלפי, או Dronie אם תרצו ומביא את יכולות צילום הסלפי שלכם לרמה אחרת לגמרי כשהמילה "צעצוע" בכותרת המאמר לא ממש עושה לו חסד. מדובר ברחפן סמי מקצועי שגם אינו זול אך גם אינו מושלם.

סרטון פתיחה והטסה ראשונה: בהמשך נוציא סרטוני וידאו נוספים על יכולות הצילום המיוחדות שלו:

אם יש לכם משהו מסויים שתרצו שנבדוק או סרטון שתרצו לראות, רישמו לנו בתגובות למאמר.

Zerotech Dobby: זה רחפן בכיס שלך?

אז מה מיוחד ב Dobby?

קודם כל הגודל. בגודל שלא עובר גודל של סמארטפון, וגם שוקל פחות מסמארטפון (199 גרם), ה Dobby הוא רחפן שתוכלו לשאת בכיס שלכם, בין אם זה בכיס הגינס או בכיס החולצה, הוא פשוט נכנס לשם כשהוא מקופל. בפעמים רבות נשאתי אותו בכיס הפנימי של הזקט שלי ואף אחד אפילו לא ידע או הרגיש שהוא שם.

Zerotech Dobby: זה רחפן בכיס שלך?

יש לך רחפן בכיס או שאתה שמח לראות אותי?

Zerotech Dobby: זה רחפן בכיס שלך?

 

מה עוד מיוחד בו? מצבי הצילום האוטומטיים.

בלחיצת כפתור אתם יכולים לשלוח את הרחפן לצילום מתמשך ממכם והלאה שיתן מראה של זום אאוט או זום אין מכם או צילום מעגלי סביבכם כשאתם במרכז או אפילו צילום מעקב כשהרחפן מזהה אתכם ועוקב אחריכם בצורה אוטומטית.

יכולות צילום

על הנייר ל Dobby מצלמת וידאו FHD וצילום סטילס של 13 מגה פיקסל. בקדמת הרחפן ישנה מצלמה קבועה, לא מוצבת על גימבל ועל כן תצטרכו לכוון אותה לזווית הצילום הרצויה עוד לפני שתזרקו את הרחפן לאוויר. זוויות הצילום העיקריות הן 0, 22.5,45,90 .

מלבד אלה, ישנו מייצב תמונה אלקטרוני (EIS) שייצב את סרטון הוידאו שנצלם באמצעות הרחפן. ייצוב התמונה מתבצע דיגיטלית על ידי חיתוך בזמן אמת של התמונה. השימוש באופציה הזו ישאיר מידי פעם פסים שחורים בצידי התמונה אבל יפיק לנו תמונה יציבה למדי.

 

Zerotech Dobby: זה רחפן בכיס שלך?

 

צילום סטילס מקרוב

Zerotech Dobby: זה רחפן בכיס שלך?

 

צילום סטילס ממרחק

Zerotech Dobby: זה רחפן בכיס שלך?

צילום לילה

 

ה Dobby הוא מסוג הרחפנים שיודע לייצב את עצמו ולדעת היכן הוא נמצא בכל רגע נתון. לא תצטרכו לשלוט בו ידנית כדי לייצב אותו באוויר וכבר מרגע ההמראה הוא פשוט מרחף ועומד במקום ומחכה לפקודה שתתנו לו. ייצוב הרחפן נעשה באמצעות מערך חיישנים כשבתוך מבנה הוא ישתמש בשני חיישנים בתחתיתו - חיישן קולי וחיישן אופטי ומחוץ לבית הוא ישתמש בחיישני ה GPS שיש עליו.

החיישנים מאפשרים לו לחזור "הביתה" בלחיצת כפתור או כשהסוללה עומדת להיגמר.

פשוט וקל להפעלה

השליטה על ה Dobby נעשית באמצעות אפליקציה בסמארטפון שלנו שנקראת Do.Fun (אם השם דובי היה נראה לכם מוזר...). מורידים את האפליקציה ומחברים את הסמארטפון ל Dobby באמצעות WIFI. לאחר שהרחפן התחבר, שומעים צליל חיבור, פותחים את הכנפיים הזעירות שלו ולוחצים על כפתור ההזנק באפליקציה והרחפן מזנק לאוויר מתוך כף היד שלנו וממתין באוויר.

Zerotech Dobby: זה רחפן בכיס שלך?

השליטה על הרחפן נעשית באחת משלוש הדרכים - כפתורי שליטה על המסך, כפתורי מגע והחלקה על המסך, או שימוש בסנסורים של הסמארטפון כך שהטייה שלו תטה גם את ה Dobby לכיוון המתאים. עם כמה שזה נראה מוזר, דווקא השליטה השלישית הכי נוחה.

הנחיתה גם היא מדהימה - לחיצה על לחצן הנחיתה ונוכל לבחור באפשרות "נחיתה על כף היד". נושיט את כף היד מתחת לרחפן והוא פשוט יירד וידומם מנועים על כף הד שלנו. בדיוק כמו שדמיינו שרחפן כיס אמור לעשות. וזה עובד מעולה.

ה Dobby הוא כאמור רחפן צילום סלפי ומשום שזו המטרה שלו, ניתן יהיה לראות כיצד החברה הטמיעה בו תכונות צילום מיוחדות שנועדו לשים אתכם במרכז לצילומי סלפי מרהיבים:

שוט ארוך של צילום - כוונו את המצלמה לזוית המתאימה לכם וכשהרחפן מרחף מולכם, לחצו על כפתור צילום ארוך כשתוכלו לבחור כמה שניות ייארך הצילום (10,30,60 שניות). הרחפן יתחיל לצלם וידאו ויתרחק מכם בזוית שבחרתם ובזמן שבחרתם ויתן לנו צילום יפה של התרחקות מאיתנו כמספר השניות שבחרנו. לאחר סיום הצילום, הוא יחזור אלינו.

ORBIT - אתם במרכז והרחפן מסתובב סביבכם במעגל ומצלם סרטון וידאו שלכם ב 360 מעלות. מצב לא פשוט וצריך להבין כיצד להגדיר שתהיו במרכז לאורך כל הצילום.

מצב מעקב - כוונו את המצלמה ל 45 מעלות והטיסו את הרחפן לגובה של 5 מטר ומעלה (רק ככה האופציה הזאת עובדת מטעמי בטיחות). כעת, בסמארטפון זהו את האובייקט שברצונכם לעקוב אחריו, סמנו סביבו ריבוע ולחצו על התחלת מעקב. וזהו. ה Dobby יחל לעקוב אחר האובייקט בצורה אוטומטית בלי שתתערבו.

עובד לרוב, אבל לא תמיד וקל לבלבל את הרחפן.

זיהוי פנים - הרחפן מרחף מולכם ואתם מגדירים לו את הפנים שלכם והוא יזוז איתכם. מאפיין מעניין, לא תמיד עובד טוב ולא ברור מה הצורך בו.

מלבד האופציות החכמות והאוטומטיות, כמובן שניתן לשלוט ברחפן בצורה ולהקליט סרטונים בצורה ידנית לחלוטין.

ביצועים

הרחפן מגיע למרחק של 100 מטרים והסוללה תספיק לכם לכ-10 דקות של פעילות. למעשה לצרכי סלפי הנתונים הללו בהחלט מספיקים. זה לא רחפן צילום מקצועי שתרצו לשלוח אותו למרחקים והמשימה שלו היא להוציא את הצילום ולחזור הביתה. למרות זאת, הוא מתפקד בצורה כמעט מעולה בכל מצב צילום שתשלחו אותו אליו. הוא יציב מאוד באוויר, גם ברוחות, גם בתוך הבית וגם מחוץ לבית והוא יעשה את העבודה.

Zerotech Dobby: זה רחפן בכיס שלך?

Zerotech Dobby: זה רחפן בכיס שלך?

בצילומי וידאו, בעיקר בתוך הבית, נראה כאילו הצילום נעשה באמצעות מצלמה המוצבת על חצובה. גם כשהזזתי את הרחפן לצדדים, לא ניתן היה לשער בכלל שהצילום בוצע באמצעות רחפן ואפילו לא על ידי מישהו שהחזיק את המצלמה, אלא כאילו מוצבת על חצובה ממש.

יחד עם זאת, הרחפן לא מושלם - צילומי הוידאו שלו יוצאים לעתים עם אפקט ג'לי (אפקט גלים על גבי הוידאו). אפשר לשנות את זה עם משחק ב EIS אבל ללא EIS כשאתם בחוץ ויש רוח, תהיה תזוזה רבה מידי ולא תקבלו צילום חלק ויפה. בצילום עם EIS נקבל בארים שחורים בצידי המסך, בעיקר כשהרחפן מתחיל תנועה או מסיים תנועה.

את אפקט הג'לי ניתן לצמצם על ידי שימוש בפילטר ND. החברה לרוב תשמח לספק לכם כזה אם תתלוננו על איכות הצילום.

מלבד כל אלה, שמתי לב לעתים לבעיית חיבור/יציבות. קרו לי פעמים מספר שהרחפן יצא משליטה ופשוט הוסט לכיוון כלשהו מבלי שיכולתי לשלוט עליו. לרוב זה נגמר בהתרסקות הרחפן (כשייאמר לזכותו שהוא עמד בריסוקים די טוב). גם אם זה לא קורה תמיד, זה עדיין גורם לך לחשוש מכל הפעלה של הרחפן משום שמספיקה פעם אחת כדי שהרחפן יילך מבלי לשוב או גרוע מזה - יפגע במישהו.

Zerotech Dobby: זה רחפן בכיס שלך?

ה Dobby לאחר התרסקות. בסך הכל לכלוך

את הבעיות האלה ניתן לפתור בעדכוני קושחה. החברה מעדכנת מפעם לפעם את הקושחה של ה Dobby בתדירות מרשימה ואין לי ספק שגם אם זו לא בעיה ספציפית של הרחפן שאצלי או חוסר הבנה עדיין כיצד להפעיל אותו, שהעניין ייפתר.

המצלמה נותנת צילומים מעולים. צילומי הסטילס מאוד מרשימים וכך גם צילומי הוידאו (כשהם לא רוטטים מידי). אפשר להשוות את המצלמה למצלמת סמארטפון טובה וזה גם איכות הצילום שתצפו לקבל ממנה כשבאור יום הצילומים טובים בהרבה ופחות בצילומי לילה.

בשורה התחתונה, זהו אחד הגאדגטים הכי מעניינים שיצא לי לבדוק בשנים האחרונות. הוא אמנם לא רחפן מקצועי כמו אחיו היקרים באלפי דולרים אבל הוא רחפן שיילך איתכם לכל מקום, מוכן לפעולה מיידית ושלא תטעו, הוא גם מוציא תוצאות טובות למדי ביחס לגודלו ומחירו ויש סביבו קהילה גדולה של מעריצים.

את ה Dobby בדקתי בתקופה של שבועיים בערך ויש עוד מה ללמוד כדי לדעת כיצד להפיק תמונות וסרטונים טובים יותר. מלבד זאת, החברה ממשיכה לעדכן את הקושחה ואת האפליקציה ולכן צפוי עוד שיפור ואנחנו נוציא מאמר ביקורת מורחב יותר בהמשך.

איפה לקנות וכמה עולה?

מחיר ה Dobby עומד על כ 350 עד 400 דולר וניתן לרכוש אותו באתרים כמו GearBest (שם מצאתי את המחיר הנמוך ביותר) אבל גם באמאזון ומפיצים שונים בעולם. קהילת דובי והמפיצים גדולה למדי וניתן למצוא לרכוש חלקי חילוף בכל מקום כשלהבים יעלו לכם כ 9 דולר ל-4 להבים וכך גם הפלסטיק המגן עליהם. סוללה תעלה כבר 40-50 דולר ותוכלו למצוא גם מודים שונים כמו מעטפת צבעונית או תופסן להבים ממתכת ולא מפלסטיק.

 

 


לדיון בנושא: Zerotech Dobby: רחפן סלפי פרטי בכיס שלכם
עוד מ: elihaboosh
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
מבחן פסח: מורח או מנגב? מי הרובוט השואב הטוב ביותר?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht