עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

חלקי חילוף לרכב בהדפסת תלת מימד

03/06/2017 - 21:00 
 
 

ישנם נהגים שאינם ממהרים להחליף את הרכב הישן שלהם תוך מס' מספר שנים לרכב חדש וישנם גם אספני כלי רכב ישנים ועתיקים, אשר עבורם ככל שכלי הרכב מבוגר יותר, כך גם קשה למצוא עבורו חלקי חילוף.

מסתבר כי להשיג חלקים מסוימים עבור מכוניות עתיקות, זו לפעמים משימה קשה, גם אם פונים ליצרנים המקוריים עצמם.

חלקי חילוף לרכב בהדפסת תלת מימד

חברת פולקסווגן השתמשה עד היום בטכנולוגיית הדפסת תלת מימד בכדי לייצר מספר מצומצם של מכוניות אב טיפוס חדשניות, בכדי להציגן בתערוכות כל הרכב ברחבי העולם וכדי ללמוד את רצון הלקוחות הפוטנציאליים.

לאחר שזיהתה חברת הרכב Volkswagen הגרמנית כי חלק ניכר מהספקים החיצוניים שלה הפסיקו את הייצור של חלקים מסוימים עבור המכוניות הישנות שלהם, הוחלט אצלה להקים את קבוצת "Volkswagen Classic Parts", אשר אמורה לא רק למצוא חלקי חילוף בכל אתרי השיווק של  חלקי חילוף בגרמניה ובעולם, אלה לפתח בחברה יכולות להדפסת תלת מימד עבור חלקי חילוף לכלי רכב שירדו מפסי הייצור ועדיין נמצאים במצב נסיעה.

מטרת הפרויקט היתה להשיג איכות הדפסת תלת מימד ברמה שתאפשר יצור סידרתי של חלק חילוף מסוים בכמויות קטנות עבור סדרות רכבי ה- Classic.

לבדיקת יתכנות פרוייקט ההדפסה הוחלטבחברה  כי חלק החילוף,  שישמש כפיילוט, לא יושפע לרעה ברמת בטיחות הנסיעה של המכונית, שהוא לא יהיה גלוי לעין ושהוא יהיה חלק קטן מימדים ככל האפשר.
לאחר מחקר ארוך נבחר לפיילוט, באופן מוזר, החלק שלה ידית המסתובבת לפתיחת החלונות. למי ששכח, פעם לא היו חלונות חשמליים ופיתוח כזה אז היה מאד יקר. כפי שניתן לראות בתמונה, גודל הידית הינו כגודל מטבע של סנט של יורו.

חלקי חילוף לרכב בהדפסת תלת מימד

תחילה סרקו בסורק את חלק המקור והעבירו את המידות למדפסת התלת מימד, אך בגלל בקרת האיכות הגרמנית, מספר אבות טיפוס, בדרגות שונות של איכות, לא עברו את ביקורת האיכות של החברה, כנראה בשל הבדלים בולטים בין היצירה המקורית לחלק שהודפס בתלת מימד. הדבר נבע לרוב בגלל אפיצויות במידות, עניין של מילימטרים, בין החלק המודפס לבין החלק המקורי.

על אף שבמחלקה הפיתוח וההדפסה ניסו לאפס את המדפסת וגם לשייף ידנית את החלקים, האיכות לא הייתה מספיק טובה ובסופו של הוחלט לא לסרוק את החלק, אלא להשתמש בשרטוטים המקוריים ובחלק המקורי עצמו להכנת המפרט של החלק המודפס.
כרגע, המהנדסים עובדים על ההתאמות הנדרשות בכדי להשיג העתק של החלק המקורי, שיהיה נאמן למקור.

חלקי חילוף לרכב בהדפסת תלת מימד

לאחר שיגיעו לתוצאה הנדרשת של החלק המודפס, הוא יהפוך לחלק מהמלאי של Volkswagen Classic, אשר עד כה מכיל יותר מ- 60 אלף חלקים המשמשים לשחזור או לשימור חלק מהמכוניות הקלסיות המפורסמות ביותר של מותג הפולקסווגן הגרמני, כמו דגמי החיפושיות, הפולקסווגן טרנספורטר או הגולף GTI.

בעתיד נראה עוד חברות שילכו באותה הדרך של הדפסת חלקים על פי דרישה.

מקור - Volkswagen 


לדיון בנושא: חלקי חילוף לרכב בהדפסת תלת מימד


עוד מ: zviwr
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
Be – הנתב החדש של בזק
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht