עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

 Plex – הזרמת מדיה דיגיטאלית לכל מכשיר

01/10/2017 - 06:15 
 
 

Plex – הזרמת מדיה דיגיטאלית לכל מכשיר
ניתן כיום לראות ולהנות מהמדיה הדיגיטאלית: אוספי סרטים, תכניות טלוויזיה, מוסיקה והתצלומים שלכם פתוחים בפניכם בכל מקום בו אתם נמצאים.


פלטפורמת הסטרימינג  KODI יורדת לאחרונה מהכותרות, הן בשל העובדה שלא כל אחד היה מסוגל להתקין את המכשיר ולתחזקו והן כתוצאה מהאכיפה אגרסיבית של ארגון זיר”ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט), שסגר את האתרים שסיפקו לה מקורות וקישורים לא חוקיים לתכנים דיגיטאליים, כמו סרטים וסדרות טלויזיה. כתוצאה מכך מחפשים המשתמשים פתרונות אחרים חוקיים. כתוצאה מכך מחפשים המשתמשים פתרונות אחרים חוקיים.

בין הפתרונות של סטרימינג On The Go נמצא את Plex, שהינה בעצם תוכנה ותיקה כמעט כמו XBMC (קודי).

הממשק מזרים המדיה Plex מעוצב בצורה נקיה, הוא פשוט להפעלה ואין בו הגדרות מסובכות.

Plex היא למעשה תוכנת מדיה סנטר חינמית. לתוכנה ממשק אינטרנט, המאפשר שליטה על התכנים המשודרים באמצעותו, בצורה נוחה וקלה. ניתן להתקין ממשקים של שירותי טלוויזיה, טריילרים לסרטים ותכנים אינטרנטיים. ל-Plex יש גם אפשרויות מנוי עם תכנים חוקים אשר שתופסים יותר ויותר משתמשים בשנים האחרונות.

התקנת ה-Plex

ההתקנה מתבצעת בשני חלקים:

 1. על המחשב (או שרת NAS) שעליו נמצאים התכנים, שיקרא "השרת".
 2. על מכשיר נייד, למשל סמארטפון, מסך חכם או טאבלט, בהם תיצפו במדיה המוזרמת

איך מתחילים?

 • נרשמים באתר ומורידים את התוכנה – יש להירשם לחשבון בחינם ו להוריד את תוכנת Plex Media Server, המוח המרכזי המארגן את כל המדיה שברשותכם. אם יש לכם NAS מחברה מוכרת, תוכלו להוריד את השרת דרך ממשק החבילות שלו.
 • יש להוסיף את המדיה שלך - Plex מזהה כל סוג של מדיה -  וידאו, מוסיקה, או פורמט של תמונה ומציג את כל התוכן שמצא בממשק קל לניווט.
 • יש להזרים את המדיה אל המכשיר המועדף - להתקין את יישום  Plex על כל המכשירים שלכם, כך שניתן ליהנות מהמדיה המאורגנת בכל מקום שנמצאים.

את Plex ניתן להוריד במגוון מערכות הפעלה ובפלטפורמות הבאות – KODI, NETGEAR, TIVO, WINDOWS, SONOS, AMAZON ALEXA, WEB, HOME THEATER PC, SMART TV, 3 PLAYSTATION, 360 XBOX, CHROMECAST, AMAZON FIRE TV, 4 PLAYSTATION, XBOX ONE, GOOGLE TV, NVIDIA SHIELD, APPLE TV.

Plex – הזרמת מדיה דיגיטאלית לכל מכשיר

ישנן שתי גרסאות בתשלום:

 1. גרסת Plex Pass – מעניקה גישה בלעדית לתוכנות ולאפליקציות חדשות. ניתן להקליט מהטלוויזיה בחינם באופן אלחוטי, ניתן לסנכרן את המדיה לצפיה במצב לא מקוון, ניתן להשתמש בבקרת הורים, יש שיפור באיכות המוסיקה, התמונות והוידאו. הכל בתשלום חודשי של 4.99 דולר או תשלום שנתי של 39.99 דולר או תשלום לכל החיים בסך 119.99 דולר
 2. גרסת Plex Pass Pro - כוללת גרסת Plex Pass לכל החיים, מעניקה עזרה בהתקנה ותמיכה ע"י מומחה בבית הלקוח במחיר 299 דולר (המומחה הכי קרוב אלינו נמצא בלבנון :)

Plex – הזרמת מדיה דיגיטאלית לכל מכשיר

ובכל זאת, מהם ההבדלים העיקריים בין Plex לבין KODI ?

 • Plex הוא יישום שתוכנן במיוחד כדי לנצל את התוכן הנמצא במחשב האישי שלך.
 • עם Plex אין צורך בחיבור פיזי של המחשב לטלוויזיה החכמה בכדי לראות את התכנים. כל המידע מועבר באמצעות האינטרנט. היישום מעביר את הקבצים מהמחשב שלך דרך השרתים של החברה על מנת לאפשר לך לשדר אותם על כל מכשיר נייד בו מותקן היישום.
 • לעומת זאת, Kodi הינו יישום של מרכז מולטימדיה, אבל נועד פחות להציג את התוכן הנמצא במחשב שלך ויותר מתמקד בלשדר תוכן הנמצא באינטרנט. לשם כך נדרשים תוספים (addons) על מנת לחפש את התוכן.
 • בשביל להתקין ולהגדיר את Plex לא צריך ידע, בעוד שעבור התקנת Kodi יש צורך בהבנה של תהליך ההתקנה והגדרת התוספים

קישור לאתר Plex


לדיון בנושא: Plex – הזרמת מדיה דיגיטאלית לכל מכשיר


עוד מ: zviwr
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
Be – הנתב החדש של בזק
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht