עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

 DelivAir - משלוחים באמצעות רחפן לכל מקום ולא רק לכתובות מוגדרות

06/10/2017 - 07:25 
 
 

DelivAir - משלוחים באמצעות רחפן לכל מקום ולא רק לכתובות מוגדרות
זהו קונספט מעניין למישלוחים מיידים לכל מקום, לאו דווקא לכתובת מסוימת. מעניין אם תצליחו לזהות למה הרעיון בקונספט זה דומה?


השימוש ברחפנים עבור ביצוע משלוחים אינו חדש, אולם רוב הפתרונות מוגבלים בצורך בהזנת כתובת מסוימת לביצוע המשלוח. מצד שני, הרחפנים אינם מוגבלים בתנאי שטח או במצב התנועה, לפיכך הם אינם צריכים להיות מוגבלים לבצע את המסירה למיקוד או לכתובת מסויימת.

צוות Cambridge Consultants השיק קונספט בשם DelivAir, המבוסס על מערכת למסירת משלוחים באמצעות רחפנים, כאשר ההבדל העיקרי משאר הפתרונות הקיימים הוא ביצוע של המסירה ישר לידיו של המקבל בכל עת, לכל מקום ובתוך מספר דקות.

החזון של הצוות הוא לבצע את המשלוחים בביטחה, ישירות לתוך ידו של הנמען. החברה השיגה זאת באמצעות פטנט, בתהליכי אישור, המבוסס על שני שלבים בתהליך. האספקה מתחילה באמצעות GPS, בכדי לנווט למיקום הסמארטפון של המשתמש. הרחפן מבקש עדכונים שוטפים באופן מאובטח במהלך הטיסה, עד שהוא מגיע לטווח החזותי. בשלב זה הרחפן עובר למצב מעקב אופטי, זיהוי בתלת מימד ושימוש במערכת מיקום בכדי לאתר ולאמת את זהות הנמען.

 

DelivAir - משלוחים באמצעות רחפן לכל מקום ולא רק לכתובות מוגדרות

פתרון יחודי זה, של משלוח על פי מיקום, אידיאלי עבור משלוחים של פריטים הדרושים באופן מיידי, כגון העברת ערכת עזרה ראשונה למטייל, או פנימית חדשה לרוכב אופניים תקוע בשטח פתוח, או אפילו להבאת פריטים חיוניים לאיזורים נידחים בעיתות אסון.
לדוגמה: במקרים דחופים ביותר, בהם נדרש ציוד רפואי מיוחד, מזרק אפיפן למשל, המיועד לטיפול במצבי חירום מסכני חיים, כגון אלרגיה חריפה, או דפיברילטור לאדם שלקה בהתקף לב מחוץ לעיר.

לבסוף כאשר מגיע הרחפן לסביבת המצאותו של הנמען, המשתמש מכוון אליו את הטלפון הנייד ומאותת לרחפן, באמצעות הבהוב מקודד של פלאש המצלמה לכיוון השמים וכך מתאפשר לרחפן לוודא כי הוא מספק את המשלוח לאדם הנכון. הרחפן נע מעל הפלאש המהבהב, ונשאר ברחיפה בגובה בטוח מעל הקרקע ואז משחרר את החבילה ישירות לידיו של הנמען - החבילה יורדת באמצעות מנגנון של כננת מיוצבת, על מנת לשמור על הורדת  החבילה בצורה יציבה. אם הגעת החבילה לידים של הנמען הוא פשוט צריך לשחררה מהכננת ואז חוזר הרחפן לבסיס האם שלו.

האם הפתרון אינו מזכיר לכם את משלוחים באמצעות מסוקים למקומות בהן הנחיתה איננה אפשרית?

צפו בוידאו המספר את סיפורה של רוזי, שחקנית חובבנית, וחברה סוניל. כאשר רוזי מתכוננת לעלות על הבמה, סוניל עוזב את המשרד לכיוון התיאטרון. בדרך מתרחש אצל סוניל תקר בגלגלי האופניים – האם הוא יתקן אותו ויספיק להגיע לפני עליית המסך?

 


לדיון בנושא: DelivAir - משלוחים באמצעות רחפן לכל מקום ולא רק לכתובות מוגדרותעוד מ: zviwr
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
מבחן פסח: מורח או מנגב? מי הרובוט השואב הטוב ביותר?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht