עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

 What3Words – מיפוי כדור הארץ בשלוש מילים

09/10/2017 - 08:20 
 
 

הידעתם כי הכתובת של הכותל המערבי היא total.split.secondly?

לפני כ-3 שנים  נחשפתי לרעיון של What3Words בדוכן קטן בתערוכת MWC בברצלונה. בפגישה עם Chris Sheldrick, מייסד ומנכ"ל החברה, התרשמתי מאד מהפתרון, המאפשר לאתר כתובת באמצעות שלוש מילים בלבד, שקל גם לזכור אותן, אך לפתרון זה עדיין לא היו משתמשים פרטיים או לקוחות עסקיים.

מכיוון שאני עוקב אחרי טכנולוגיות, אני חושב שכיום לפתרון What3Words יש פוטנציאל גדול לשנות את האופן שבו העולם משתף את המיקום, על ידי כך שהופך אותו פשוט יותר לשינון ולזכרון.

What3Words היא הדרך הפשוטה ביותר לתאר מיקום מדויק. הפתרון המוצע הוא באמצעות חלוקת העולם לרשת של ריבועים, 57 טריליון במספר, בגודל של 3 מטר על 3 מטר והקצאת כתובת ייחודית לכל אחד מהרבועים האלו, המבוססת רק על שלוש מילים. כעת לכל מקום יש כתובת מדוייקת.

What3Words – מיפוי כדור הארץ בשלוש מילים

What3Words באה לטפל בבעיה במערכות הכתובות הגלובליות הנוכחיות ומאתגרת עסקים וצרכנים, הן במדינות מפותחות והן במדינות מתפתחות. אפילו בבריטניה, 6 מיליון אנשים לא יכולים לקנות באינטרנט, כי הכתובות שלהם אינן ניתנות לאימות.

צפו בסרטון המייצג את הפתרון

החברה מציעה את פתרון ה- What3Words למגוון רחב של תעשיות ותחומים: הרכב, הניווט, הניידות, משלוחים / לוגיסטיקה / מסחר אלקטרוני, שירותי דואר, טיולים / תיירות, תשתיות וממשל, מזל"טים / רחפנים, שרותים הומניטריים, שירותי חירום, אירועים, ניהול נכסים, מיפוי ועוד.

What3Words – מיפוי כדור הארץ בשלוש מילים

איך מבררים את המיקום?
מורידים את האפליקציה לטלפון, בגרסת אנדרואיד או בגרסת
iOS.
בשורת החיפוש מקלידים את שם המקום ומערכת
What3Words הופכת קואורדינטות גיאוגרפיות לשלוש מילים אשר הופכת אותן לכתובת ולהיפך.
שפת שלוש מילות הכתובת היא השפה המקומית של הארץ בה נמצאים, אך לצערינו עדיין לא הופעלה השפה העברית, כאשר לדברי הנהלת החברה הנושא בטיפול.

What3Words – מיפוי כדור הארץ בשלוש מילים

יש אפשרות אפילו לחפש מיקום במחשב בקישור זה     

אפליקציית What3Words זמינה כעת ב- 14 שפות, ועוד נוספות בפיתוח, ומאפשרת לאנשים לומר את המיקום הרצוי בשלוש מילים בשפת האם שלהם ולהגיע לייעד. דרך אגב, לאחרונה נעשה שימוש בפתרון זה בסימון המיקום לחיפוש הנעדרים ברעידת האדמה במקסיקו.

חברת הניווט Navmii היתה החברה הראשונה שהטמיעה את What3Words באפליקציית הניווט שלה, הזמינה בחינם ביותר מ -90 ארצות עבור מכשירי iOS Android, Blackberry ו- Windows Phone. האפליקציה פועלת במצב לא מקוון וכוללת ציוני נהגים, What3Words ואינטגרציה עם TripAdvisor.

השבוע הוכרז על שיתוף פעולה מעניין של מפתחי האפליקצייה עם חברת הרכב מרצדס בנץ, שהציגה מערכת ניווט קולית ראשונה בעולם, המקבלת כתובות בנות שלוש מילים.

יצרנית הרכב היוקרתית שילבה את אפליקציית what3words לתוך הדור הבא של מערכת ה- infotainment שלה, שתושק בדגמים החדשים שישוחרר לשוק בשנה הבאה.
הנהגים יוכלו להקליד או לומר 3 מילים בכדי לאתר יעד מדויק בכל מקום בעולם. בתערוכת פרנקפורט מוטור הוצג דגם עובד של מערכת ניווט זו.

הדגמה כיצד המערכת עובדת ברכב:

What3Words חוסכת הרבה אכזבות שהנהגים ניתקלים בהן, כאשר הם מנסים למצוא כתובת (רחוב, מספר, עיר) באמצעות פקודה קולית ללא הצלחה כי שיטת What3Words תוכננה להתגבר גם על מכשול הזיהוי הקולי.

כאשר הנהג מזין מיקום בעל 3 מילים באמצעות קול או טקסט, טכנולוגיית What3Words ממירה אותו לקואורדינטות ומערכת הניווט מכוונת את נהג המכונית למיקום המדויק.

What3Words – מיפוי כדור הארץ בשלוש מילים

היתרונות עבור לקוחות מרצדס בנץ ברורים: שימוש בשלוש מילים למציאת מיקום אמין יותר מאשר כתובות של רחובות או מיקוד, המאפשר לנהגים לנווט במדוייק לכניסה של בניין מסוים או חניון. הפתרון גם מכסה את כל העולם, וניתן להשתמש בו גם בכדי לנסוע לפארקים, לחופים ולחנויות - כך נהגים יכולים ליהנות ולהגיע לממגוון רחב של שטחים עירוניים וכפריים שאין להם כתובות רחוב קבועות.


לדיון בנושא: What3Words – מיפוי כדור הארץ בשלוש מילים


עוד מ: zviwr
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על בשיתוף עם HTMag


המאמר הפופולרי ביותר בתחום בשיתוף עם HTMag:
עט שמצייר בתלת מימד ??
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht