עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

נוסע לתאילנד? בעת קניית כרטיס סים תידרש בזיהוי ביומטרי

12/11/2017 - 16:05 
 
 

תאילנד מגבירה את אמצעי הביטחון מפני הונאות אלקטרוניות ופעולות טרור ולכן, החל מה- 15 לחודש דצמבר היא תדרוש מכל רוכשי כרטיסי סים, כולל רוכשים מזדמנים ותיירים למסור מידע ביומטרי, טרם הפעלת כרטיס ה- SIM המקומי והשימוש בו.

החוק החדש דורש מהמשתמשים ב-SIM למסור את טביעת האצבעות שלהם וגם את סריקת פניהם.

המטרה, בדרישה מחמירה זו של השילטון התאילנדי, היא הוצאה ממחזור השימוש כרטיסי SIM אנונימיים, על מנת למגר הונאות טלפון והונאות אלקטרוניות, הנפוצות במדינה. בשימוש בכרטיסים מזוהים, כולל כרטיסים המשולמים מראש (pre-paid), ניתן לדעת בכל עת מי השתמש בהם ובכך לטפל בבעיה מהשורש.

הסיבה שהביאה את רגולטור להכניס שינוי זה במערכת, החל מחודש יוני, היא ההתקוממות הבדלנית בדרום תאילנד, הנמשכת כבר יותר מעשור, בה נהרגו יותר מ- 6,500 בני אדם מאז שנת 2004. גורמים רשמיים מסרו כי מורדים מוסלמיים אתניים, בעיקר מהמחוזות של Yala, Pattani ו-  Narathiwat, השתמשו בכרטיסי SIM משולמים מראש בכדי להפעיל פצצות.

האחראי על הרגולציה, Takorn Tantasith, המשמש גם כמזכיר הכללי של הוועדה הלאומית לשידורים ותקשורת בתאילנד, מסר כי שיטת הרישום הביומטרי בדרום המדינה אומצה מסיבות ביטחוניות לאומיות, אך במקומות אחרים בתאילנד היא נועדה לשמש עבור ביטחון בנקאי נייד. עוד הוסיף: "זה לא מכוון למעקב אחר המשתמשים, אלא שם שיפור האבטחה, במיוחד בעת ביצוע תשלומים ניידים".

אגב, מערכות ביומטריות דומות נמצאות בשימוש כבר בבנגלדש, פקיסטן וערב הסעודית.

נוסע לתאילנד? בעת קניית כרטיס סים תידרש בזיהוי ביומטרי

החל מ- 15 בדצמבר יידרשו כל האזרחים התאילנדים לרשום כרטיסי SIM חדשים, הן כאלו המשולמים מראש והן כאלו המשולמים בתשלום החודשי, במרכזי שירות וקמעונאות ברחבי תאילנד, אשר יהיו מצוידים בציוד לרישום הביומטרי. בכדי לרשום כרטיס SIM חדש, ילקחו מהלקוח טביעות אצבעות, אשר יותאמו לנתונים המופיעים בתעודות הזהות הלאומיות, ויבדקו שישנה התאמה לאלה המצויים במאגר הנתונים המרכזי של הממשלה.

תצלום פניהם של התיירים שירכשו כרטיסי SIM בתאילנד יוצלב מול התצלום והמידע המופיע בדרכון שלהם. 


לדיון בנושא: נוסע לתאילנד? בעת קניית כרטיס סים תידרש בזיהוי ביומטרי


עוד מ: zviwr
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
מבחן פסח: מורח או מנגב? מי הרובוט השואב הטוב ביותר?
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht