עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

 גרמניה אוסרת על מכירת שעונים חכמים לילדים

25/11/2017 - 23:15 
 
 

זו לא הפעם הראשונה שבאירופה אוסרים מכירת מוצרים חכמים לילדים. להזכירכם, כבר בשנת 2015 נמצאה פרצת אבטחה בבובת Hello Barbie, אשר אפשרה להאקרים להשתלט עליה מרחוק ולהאזין מרחוק לילדים שלך.

גרמניה אוסרת על מכירת שעונים חכמים לילדים

ביום שישי האחרון, אסר משרד התקשורת של גרמניה על מכירת שעונים חכמים המיועדים לילדים ואף המליצה להורים להשמיד את המכשיר שברשותם.

השעונים החכמים לילדים סווגו כ"מכשור האזנה אסור" על ידי סוכנות הרשת הפדרלית, אשר מסרה כי מכשירים אלה יכולים לשמש את ההורים להאזין לילדיהם ללא ידיעתם.

גם ארגון בשם Forbrukerrådet, שהינו הנציג הנורבגי ב- BEUC, חשף פגמים חמורים של אבטחה ופרטיות בשעונים חכמים לילדים. אנשים זרים יכולים להשתלט בקלות על השעונים הללו ולהשתמש בהם כדי לעקוב ולבצע האזנות אחר ילדים.

 ארגון Forbrukerrådet בדק מספר דגמי שעונים חכמים לילדים, ביניהם: Gator 2, Tinitell, Viksfjord, Xplora. כמו כן, דגמים אחרים, הזהים לאלה, שנבדקו, נמכרים תחת מותגים שונים. רוב הדגמים הללו נמכרים בנורבגיה, שבדיה, דנמרק, גרמניה, הולנד, בריטניה, צרפת, בלגיה ואיטליה.

ארגון BEUC אף מצא כי אחד מדגמי השעונים החכמים מעביר מידע לגבי המיקום בצורה מוצפנת לשרתים בסין.

גם השילטונות האמריקאיים לא נשארו אדישים לנושא זה.  בהודעה, שהוציא ה- FBI, מזהירה הסוכנות כי המכשירים החכמים של הילדים יכולים להקליט ולאסוף שיחות בטווח שמיעה של המכשיר. לדוגמה: מידע הכולל את שם הילד, בית הספר שלו ומידע פרטי על המצב המשפחתי, באמצעות שיחה רגילה בבית.

לא נראה כי חוקים דומים יושמו בישראל בה ההורים נותנים לילדיהם סמארטפון עוד מגיל צעיר וגם דרכו ניתן לבצע מעקב אחר הילד ללא ידיעת הילד והוריו.

אם אינכם מאמינים שזה יכול לקרות לילדכם ואפילו לכם, אזי מומלץ לפחות לכבות את הצעצועים והמכשירים החכמים, במיוחד אלה בעלי מיקרופונים מובנים ומצלמות, כאשר הם אינם מצויים בשימוש. 


לדיון בנושא: גרמניה אוסרת על מכירת שעונים חכמים לילדים

עוד מ: zviwr
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
Be – הנתב החדש של בזק
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht