עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

CES 2019: הגאדג'טים שיעשו לנו את החיים קלים יותר

15/10/2018 - 12:05 
 
 

הקדמה

כשאנו חושבים על צרפת, הדברים הראשונים שעולים לנו לראש הם עיירות ציוריות, מסעדות גורמה, יין משובח, קרואסון ובאגט, וגבינות טעימות. אולם אין ספק שצרפת נחשבת גם חלוצה עולמית בתחומי טכנולוגיה לא מעטים, בין אם זו תעשייה מפותחת של רכבים, רכבות ומטוסים, כורים גרעיניים להפקת חשמל, ולמעשה הצרפתים היו מחוברים לפני כל העולם לשירותים מקוונים עוד בתחילת שנות ה-80, יותר מעשור לפני שהאינטרנט היה נפוץ בעולם, ע"י שירות המיניטל, שכלל מסוף קטן בכל בית שהתחבר לנותני השירות השונים דרך קו הטלפון הביתי.

בכנס העיתונאים שנערך בפריס לקראת תערוכת CES 2019 שתתקיים בינואר בלאס וגאס, הוצגו לפנינו מיטב ההמצאות והחידושים הטכנולוגיים של חברות סטארטאפ קטנות מצרפת ומעוד כמה מדינות. מבין כ-70 מהמוצרים, הנה כמה שעניינו אותנו במיוחד.

מד חום אלחוטי לבישול

ואיך אפשר שלא להתחיל בתחום בו צרפת ידועה במיוחד - בישול עילי? חברת Mastrad הצרפתית מציגה בפנינו את ה-meat it, מד חום לבישול, שבניגוד למדי חום אחרים שאנחנו מכירים, הכוללים תצוגה עליהם או כבל מסורבל היוצא מהם לתצוגה חיצונית, אין צורך לחבר אליו שום דבר כי הוא אלחוטי ומתקשר בבלוטות עם הסמארטפון או הטאבלט שלכם, בו מתקינים אפליקציה המתקשרת עם מד החום ואוספת ממנו נתונים. מד החום כולל בתוכו סוללה שניתן להטעין אותה לכ-24 שעות של פעולה רצופה, והוא משדר מספיק חזק כדי לתקשר עם האפליקציה גם כשהסטייק או העוף בגריל שאתם מכינים נמצא בתוך תנור או מנגל מתכת סגור. כמו כן, הוא כולל 2 גששי חום ועמיד לחום ואף למגע ישיר עם להבת אש למשך 3 דקות.

וכך, במקום שאחראי הגריל התורן שלכם נשאר כל הזמן ליד המנגל להשגיח על הבשר שלא יישרף, הוא יכול לשבת יחד איתכם, והאפליקציה תיתן לו התראה מתי הסטייק מוכן. באפליקציה ניתן גם לבחור את סוג הבשר, מידת העשייה הרצוייה וכו, וניתן לצמד אותה עם עד 4 יחידות של מד החום.

CES 2019: הגאדג'טים שיעשו לנו את החיים קלים יותר

מתאם החשמל האולטימטיבי לנסיעות לחו"ל

אלה מאיתנו שנוסעים מדי פעם לחו"ל מכירים את ההתעסקות עם מתאמי החשמל, שקצת מסרבלים לנו את ההתארגנות לטיול ונוטים ללכת לאיבוד בין תפזורת האביזרים שאנחנו לוקחים איתנו בתיק. חברת nomadplug הדרום אפריקאית מצגה לנו פתרון פרימיום מעוצב, צבעוני ונוח במיוחד, הכולל מודולי מתאמים המתחברים ביניהם ע"י מגנטים חזקים, כך שהמבנה שנוצר נוח לנשיאה ומונע מהמודולים השונים ללכת לאיבוד. כמו כן, מוצר זה כולל תמיכה ב-195 מדינות, בעוד מוצרי פרימיום אחרים תומכים רק ב-160 מדינות בגלל הסירבול של Type M, השקע הגדול הנמצא במדינות כמו דרום אפריקה, סינגפור וסרי לנקה (שהוא למעשה זהה לשקע הנמצא בשימוש אצלנו בארץ למכשירי חשמל גדולים כמו מזגנים), ע"י שימוש בקפיץ מיוחד הנכנס אל פין ההארקה של השקע ומאפשר למוצר להישאר דק ונוח לנשיאה.

עם ערכת המתאמים נקבל גם סוללת גיבוי בנפח 5000mAH בעלת 2 שקעי USB A ו-שקע USB C, הניתנת לטעינה גם משקע ה-USB C וגם ישירות מהחשמל ובעלת אותו עיצוב כמו מודולי המתאמים. המחיר צפוי להיות $150, ומי שיתעניין מוקדם במוצר יוכל לקבל אותו ב-$99 בלבד.

CES 2019: הגאדג'טים שיעשו לנו את החיים קלים יותר

מערכת אוטומטית להשגחה סיעודית

חברת Noviatek הצרפתית הציגה בפנינו את ה-Noviacare, מוצר בית חכם הניתן להתקנה עצמאית ומשמש כמכשיר העוזר לבני משפחתנו הסיעודיים, משגיח עליהם, ומתריע כאשר יש חשד לבעייה המצריכה התערבות מבחוץ. כמו כן, הוא עוזר להם בכך שהוא מזכיר להם לקחת תרופות, ואינו פוגע בפרטיותם כי הוא אינו כולל מצלמה אלא חיישני תנועה חכמים המותקנים בחדרים השונים בבית. בין הפעולות הרבות שהוא עושה הוא יודע לזהות שינויים חשודים בשגרה היומיומית כמו הפסקת אכילה מסודרת, הפסקת שמירה על היגיינה אישית, תנאי סביבה בבית כמו טמפרטורה, לחות וכו, וכן יודע לזהות מצבי חירום כמו נפילה פתאומית על הרצפה וכו ולקרוא לעזרה באופן אוטומטי בעזרת אפליקציה שבני המשפחה יכולים להתקין אצלם. המערכת יודעת לעבוד באופן עצמאי ללא חיבור לאינטרנט וכוללת סוללת גיבוי במקרה של ניתוק מהחשמל לעד 20 שעות.

עם עליית הגיל הממוצע של האוכלוסייה בעולם, מדובר במוצר חיוני למדי שעשוי לתת לאזרחים הותיקים שבינינו שנים עצמאיות נוספות בביתם לפני שייאלצו לעבור לבתים מוגנים או להיעזר במטפלים סיעודיים.

CES 2019: הגאדג'טים שיעשו לנו את החיים קלים יותר

גרב חכמה לתינוק

ואם דאגנו לבני משפחתנו הותיקים, למה שלא נדאג גם לעוללים היקרים לנו מכל שזה עתה נולדו? Mon Foxy הצרפתית ("השועל הקטן שלי", עם משחק מילים על oxygen - חמצן) מציגה גרב חכמה לתינוק הכוללת חיישני IR וגירוסקופ המודדים דופק, רמות חמצן בדם וזווית תנוחת השינה של התינוק. את הנתונים משדרת הגרב ל-Hub קטן המוצב בחדר התינוק וכולל גם חיישני טמפרטורה ולחות וכן גלאי עשן. ה-Hub מזהה מצבים מסוכנים כמו שריפה, חשד למחלה, סכנת חנק כתוצאה מתנוחת שינה לא נכונה, מוות בעריסה או כל בעייה אחרת המצריכה את התערבות ההורים המיידית. ה-Hub מתקשר עם אפליקציה בסמארטפון של ההורים המתריעה על כך.

CES 2019: הגאדג'טים שיעשו לנו את החיים קלים יותר

הצמיד שעשוי להציל חיים

כולנו רוצים לחיות בעולם שקט ובטוח, אולם אנו יודעים שזה לא המצב, לא בארץ ולא ברוב המדינות בעולם, כאשר נשים וילדות (וגם ילדים) נמצאות בסיכון גבוה להיות קורבנות לתקיפות אלימות במרחב הציבורי. חברת App-Elles ("אַפֶּל", משחק מילים נחמד בין Apelle שזה "להתקשר" בצרפתית לבין אפליקציה ו-Elles שזה "הן" בצרפתית) מציגה צמיד אופנתי ותמים למראה בשלל צבעים לבחירה הכולל כפתור מצוקה סמוי. ע"י לחיצה של לפחות 4 שניות על כפתור המצוקה, הצמיד יתחבר בבלוטות' עם האפליקציה המותקנת בסמארטפון של האישה/ילדה, הסמארטפון יתקשר באופן אוטומטי למספר המוגדר מראש, כתובת ה-GPS של האירוע תישלח, ותבוצע הקלטה של רעשי הסביבה ע"י מיקרופון הנמצא בצמיד. כך, תוכל האישה או הילדה להזעיק עזרה באופן חשאי מבלי להוציא את הסמארטפון מהתיק, וההקלטה תקל על הרשויות בסיוע מיידי ומאוחר יותר גם תוכל לשמש כראייה משפטית.

CES 2019: הגאדג'טים שיעשו לנו את החיים קלים יותר

עכבר גיימינג עם 2 ג'ויסטיקים

מי שאוהב לשחק במשחקים המסובכים יותר כמו משחקי חלל או סימולטורים של טיסה, יודע שלא תמיד השליטה בבקרים השונים של החללית או המטוס אינטואיטיבית, הן למשתמשים בעכבר והן למשתמשים בגיימפאד. חברת Lexip מציגה את ה-Pu94, עכבר גיימינג מהפכני, שבנוסף להיותו עכבר מדוייק ואיכותי לגיימינג, הוא כולל עוד 2 ג'ויסטיקים מובנים.

הג'ויסטיק הראשון נמצא בפאה הצדדית של העכבר, נראה כפטרייה קטנה היוצאת מתוך העכבר, ואיתו ניתן לשלוט על פעולות כמו שליטה על מהירות, גובה כללי של כלי התעופה, וכו.

הג'ויסטיק השני חדשני יותר, והוא למעשה קבוצה של חיישנים ולחצנים הנמצאים בתחתית העכבר. ע"י הטיית גוף העכבר ימינה או שמאלה, נקבל סיבוב של כלי התעופה עם כיוון השעון או נגד כיוון השעון, ואם נטה את גוף העכבר קדימה או אחורה, נוכל לסובב את החללית כלפי מטה או כלפי מעלה (Tilt). ניסיתי בעצמי את העכבר שהודגם במשחק חלל בו שולטים על חללית, והתרשמתי מאוד מאיך שהשליטה על החללית הייתה כל כך ברורה ואינטואיטיבית, שבעבר כאשר ניסיתי לשחק במשחק דומה עם עכבר או גיימפאד יחד עם מקלדת השליטה בחללית הייתה לי הרבה פחות נוחה. אין לי ספק שמדובר במוצר שעשוי לחולל מהפיכה אמיתית עבור חובבי המשחקים מהסוג הזה.

CES 2019: הגאדג'טים שיעשו לנו את החיים קלים יותר

לרכב על האופנוע ולנשום אוויר נקי

מי שאופנוען או רוכב על אופניים בכבישים סואנים מכיר היטב את הבעייה. בנסיעה מהירה ובעיקר כשעוקפים פקק תנועה, מה שנושמים רחוק מלהיות אוויר הרים צלול כיין. חברת R-PUR מציגה מסיכת פנים מהפכנית הכוללת בתוכה רכיבים ננו אקטיביים המסננים חלקיקים וגזים רעילים, עומדים בתקנים האירופאיים הכי מחמירים ומאפשרים לרוכבים לנשום אוויר נקי ובריא. המסיכה משווקת כמוצר פרימיום המתוכנן ועשוי מחומרים איכותיים במיוחד המונעים הזעה, גירויים ותחושה לא נעימה במגע עם הפנים. את הפילטר יש להחליף פעם בכמה שבועות. ואיך יודעים מתי להחליף? המסכה מקושרת לאפליקציה בסמארטפון שתגיד לנו בעזרת ניתוח של Big Data את רמת זיהום האוויר, מהו הסטטוס של הפילטר ותתריע כאשר מועד ההחלפה מתקרב.

CES 2019: הגאדג'טים שיעשו לנו את החיים קלים יותר

ניווט חכם ובטוח עם האופנוע

עבור נהגי המכוניות שבינינו, יש את פתרונות ה-Android Auto ו-Car Play, המעבירים אל מסך המולטימדיה של הרכב את אפליקציות הניווט, הטלפון והמוסיקה, תוך שימת דגש על בטיחות ונוחות כמו כפתורים גדולים יותר, פונטים ברורים והפעלה בטוחה בנהיגה, אך עבור האופנוענים אין כיום פתרון דומה. חברת EyeLights מציגה מוצר קל וקופקטי המוסיף הקרנה של תצוגה רבודה, שאותו מתקינים על הקסדה. המוצר כולל מקרן זעיר הנראה כקובייה שקופה ואותו שמים בקסדה מקדימה לעיניים, ומודול הפעלה קטן ומעוצב אותו מצמידים אל צידה החיצוני של הקסדה. המודול מתקשר עם הסמארטפון שלכם, שיכול להישאר בכיס או בתיק שלכם, ומעביר את התמונה אל המקרן הזעיר. התמונה המוקרנת אל העיניים כוללת אייקונים חצי שקופים העוזרים לכם בניווט, מציגים לכם את מהירות הנסיעה, ומסייעים בקבלת שיחות טלפון ובשמיעת מוסיקה תוך כדי זה שהעיניים של הנהג נשארות כל הזמן על הכביש.

CES 2019: הגאדג'טים שיעשו לנו את החיים קלים יותר 

אוזניות אודיופיליות, חכמות ומחוברות

חברת דביסי, הנקראת על שם המלחין הצרפתי המפורסם, מציגה את ה-Prélude, שלטענתה זהו זוג האוזניות האודיופילי היחיד בעולם הכולל בתוכו חיבוריות ל-Wi Fi ורשתות 4G סלולריות, וכך מקבלים במוצר אחד איכות אודיו וגימור פרימיום צרפתי ללא פשרות יחד עם חיבוריות מלאה וחכמה לשירותי תוכן כמו Tidal ו-Deezer בכל מקום.

CES 2019: הגאדג'טים שיעשו לנו את החיים קלים יותר

כל אלו הם כמובן רק קצה המזלג מהחידושים וההמצאות שנראה בתערוכת CES 2019 שתיערך בחודש ינואר בלאס וגאס.


לדיון בנושא: CES 2019: הגאדג'טים שיעשו לנו את החיים קלים יותר


עוד מ: pixies
תגיות


דרגת קושי: 3
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
Be – הנתב החדש של בזק
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht