עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

 CES 2019: נסענו ברכב ללא נהג

08/01/2019 - 17:00 
 
 

הם כבר כאן. עד כמה שזה נראה מוזר ורחוק מכדי שזה יגיע אלינו, הרכבים האוטונומיים מסתובבים ביננו כבר כמה זמן.

בוגאס למשל, כשהזמנו מונית דרך LYFT, הגיע פשוט רכב אוטונומי של חברת APTIV שאסף אותנו והסיע אותנו למקום שרצינו, לבד, ללא התערבות הנהג. ממש כך.

יאנדקס הרוסית היא חברה שרק לאחרונה נכנסה אלינו לארץ, עם שירותי המוסיקה שלה ושירותי המוניות וכבר זמן מה עובדת על הרכב האוטונומי שלה. לי תואמה נסיעת היכרות עם הרכב בלאס וגאס.

נסענו ברכב האוטונומי של יאנדקס:

הרכב של יאנדקס ממותקן כולו. החל משלוש שכבות של מחשבים בתא המטען שהוכנסו לשם במקום הגלגל הרזרבי ועד חיישני ליידר הנותנים מיפוי תלת מימד של הסביבה ומצלמות המותקנות בגג הרכב.

CES 2019: נסענו ברכב ללא נהג

ליידר למיפוי תלת מימד של הסביבה

CES 2019: נסענו ברכב ללא נהג

תא המטען עמוס במחשבים

במהלך הנסיעה היה אמנם נהג לצד ההגה אך הוא לא נגע לאורך כל הנסיעה בהגה או בדוושות הגז והבלם. כמעט. כיצד אני יודע? ישנו כפתור לצד הנהג שכשהוא לוחץ עליו, הוא לוקח את השליטה לידיים שלו. למרות הכפתור, וגם בלעדיו, תמיד יכול הנהג לתקן את המחשב ולגעת בהגה מיד כשהוא חושב שישנה סכנה כלשהי.

CES 2019: נסענו ברכב ללא נהג

בלי ידיים

בנסיעה שלי הנהג לקח שליטה לפחות פעם אחת שידועה לי כשרכב שעמד לצד הדרך ולא התקדם, חסם את נתיב הנסיעה של הרכב האוטונומי והרכב פשוט עמד מאחוריו והמתין. הוא יכול היה להמתין עוד שעות עד שהנהג לקח את השליטה לידיים שלו וביצע עיקוף של המכשול.

CES 2019: נסענו ברכב ללא נהג

 

המצלמות המותקנות בגג מזהות את התמרורים ואת הרמזורים ויודעות להציג במסך ברכב בדיוק מה מצב הרמזור. בגלל שיש שימוש במצלמות ולא במידע המועבר לרכב על ידי הרמזור, כשהרמזור היה מוסתר על ידי הרכב שלפניו, הרכב האוטונומי לא יכול היה לדעת מה מצב הרמזור. לא ממש בעייתי כיוון שהדבר היה קורה כך או כך כשהנהג גם כך בעצמו לא  רואה את מצב הרמזור.

הנסיעה עברה די חלק ומתברר שהחברה לימדה את הרכב האוטונומי את המסלולים בוגאס בתוך חודש ימים.

מה שמענין הוא שלמדנו שרכב כזה של יאנדקס כבר נמצא בארץ ואף נוסע וממתין לקבל אישורים מסויימים על מנת לעבור לשלב הבא. לדברי נציגי החברה נוכל לראות את הרכב נוסע בישראל ממש עד סוף השנה הזו.

CES 2019: נסענו ברכב ללא נהג

 

 

 

 

 


לדיון בנושא: CES 2019: נסענו ברכב ללא נהג

עוד מ: elihaboosh
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
Be – הנתב החדש של בזק
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht