עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

בדקנו: מדפסת הזרקת דיו למשרד קטן-בינוני

31/01/2019 - 08:00 
 
 

מדפסת הזרקת דיו או מדפסת לייזר? זהו קרב עתיק יומין שלא ממש הוכרע ונראה שגם לא יוכרע. המלחמה הזו בין שתי הטכנולוגיות משולה לשאלה מה טוב יותר - אנדרויד או IOS? והתשובה לה פשוטה - תלוי בצרכים שלך.

נהוג לומר שמדפסות לייזר טובות עבור משרדים שהצורך שלהם הוא הדפסות בשחור שמעוניינים לקבל קצב הדפסה גבוה להדפסות רבות וקבועות. מדפסות הזרקת הדיו טובות עבור מי שרוצה לשלב הדפסות בצבע ביחד עם הדפסות הטקסט בשחור.

אלא, שחברות המדפסות מצמצמות את הפער בין שתי הטכנולוגיות וכיום ניתן להשיג מדפסות בהזרקת דיו המגיעות לקצב ההדפסה של מדפסות הלייזר ובעלות איכות הדפסה טובה יותר ועם עלויות הדפסה נמוכות יותר.

כזו היא ה WF-C5790D של חברת אפסון שמתיימרת לעשות בדיוק את זה. הצורך? מדפסת למשרד עורכי דין קטן שיש בו 3 מדפיסים עיקריים המחוברים למדפסת ברשת. כמות הדפסות חודשית - כ 1,000 עד 2,000 הדפסות. וגם - מדפסת שתדע לעשות הכל - הדפסה, צילום, סריקה ופקס.

מדפסת אפסון

בנייה והזנת מסמכים

ה C5790 (אגב, כדאי שיתחילו להמציא שמות ברורים יותר מאשר מספרי סדרות) בנויה ונראית כמו כל מדפסת משולבת אחרת. יחד עם זאת, היא מדפסת שאינה גדולה עבור שימושים משרדיים ולא צריך למצוא חדר מיוחד עבורה אלא יכולה לשבת בצד מבלי שתעורר תשומת לב מיוחדת. העיצוב שלה, אמנם אינו מיוחד ושונה, אך בניגוד למדפסות אחרות, אינו מכוער והיא יכולה בנקל לעבור מסך ולשבת בגאון בדלפק הקבלה של המשרד שלכם.

העיצוב והבנייה מצד אחד היא Bulkית, מאסיבית ובעלת חלקי פלסטיק עבים כמו למשל מגש הוצאת נייר עבה. מהצד השני, ההרגשה היא של מדפסת שלא תישבר לכם לאחר חודש עבודה ושתוכל לשאת עבודות רבות לאורך זמן.

את המדפסת ניתן להזין בדפים מארבעה מקומות שונים עיקריים - מגש ראשי אליו תוכלו להזין ולאחסן עד 250 דפים, מגש משני שנמצא בראש המדפסת אליו תוכלו להזין עד 80 דפים ומיועד יותר לעבודות זמניות, מיוחדות להדפסה על דפי לוגו למשל או מעטפות נייר ומגש אופקי אליו תזינו דפים לצרכי צילומי מסמכים שונים.

בראש המדפסת נמצא את מגש הזכוכית דרכו אפשר לצלם מסמכים או לסרוק אותם

מדפסת אפסון

מדפסת אפסון

מגש הזנת הדפים הראשי

 

מדפסת אפסון

מחסניות הדיו. לכל אחת מגש משלה 

בתחתית המדפסת, ממש מתחת למגש הראשי, ניתן למצוא את מגשי הדיו הניתנים לשליפה והחלפה מהירה. ישנן 4 מחסניות דיו - צבע שחור, מגנטה, סיאן וצהוב ששילוב ארבעתם יאפשר לנו להדפיס בכל צבע שנרצה. 
מחסניות הדיו יכולות להכיל מספיק דיו, כל אחת, שתספיק ל-3,000 ועד לכ- 10,000 הדפסות (בהתאם לנתוני יצרן ולגודל המחסנית שרכשתם). מחסניות הצבע מגיעות לעד 5,000 קיבולת הדפסה.

במדפסת ובהגדרות שלה תוכלו לשלוט באמצעות מסך המגע הצבעוני בגודל של 4.3", הממוקם בחזית המדפסת ושאותו ניתן להטות לזווית שתבחרו. המסך והשימוש בו הוא אחד הנוחים שיצא לנו לבדוק ולעבוד דרכו - המגע והתגובתיות מהירים מאוד מבלי הצורך ללחוץ עליו עם הציפורן, הוא קריא מאוד, בעברית מאלה והכי חשוב - לא עמוס מידי באפשרויות כשהדברים שהכי חשובים לכם או הכי שימושיים לעבודה היומיומית, נמצאים ממש מול הפנים.

אבל אל תתנו למסך הראשי המינימליסטי להטעות אתכם. בהגדרות המדפסת ובאופציות השונות תוכלו לשלוט דרך מעבר התפריטים במסך הראשי שם תגלו עולם רחב יותר של אפשרויות הגדרה. תוכלו לשלוט בכל פסיק ונקודה שהמדפסת יודעת לעשות ואם זה לא מספיק לכם, תוכלו אפילו להתחבר למדפסת דרך ה IP שלה באמצעות המחשב שלכם ולקבל אפילו עוד יותר אפשרויות לשליטה.

מדפסת אפסון

מסך ההפעלה של המדפסת. כל מה שצריך במסך פשוט אחד

לצד המסך, ממוקמים כפתורי הספרות הפיזיים לצורך חיוג בפקס למשל.

מדפסת אפסון

ביצועים

המדפסת מהירה. באמת. אמנם זו החליפה מדפסת לייזר ישנה יותר של סמסונג וברור שהיא תהיה איכותית יותר, אבל המהירות בה ניכרת. לדברי אפסון, מהירות ההדפסה מגיעה ל 24 דפים לדקה כשזה לא משנה אם הדפסנו בשחור לבן או בצבע. בבדיקה שלנו, באמצעות הדפסה מהמגש הראשי במדפסת, הגענו כמעט לכמות הזאת, עם דף או שניים פחות ומהירות ההדפסה הזו בהחלט מספקת משרד קטן עד בינוני.

אבל לא רק זה - השקט! אחד המאפיינים שלא תמיד מתייחסים אליהם ברכישת מדפסת משרדית הוא הרעש שעושה המדפסת. נכון, היא לא שקטה לגמרי, אבל היא שקטה למדי ובמשרד שבו עובדים ומקבלים לקוחות ושולחים עבודות להדפסה מידי פעם, זהו נתון חשוב מאוד שמשפיע על איכות החיים בעבודה עם מדפסת משרדית שנמצאת במרכז המשרד ולא מוחבאת במחסן סגור.

במהלך הבדיקה הדפסתי מספר דפי טסטים לבדיקת איכות הצבע, דיוק וחדות הפונט ומהירות ההדפסה.

בכל הקשור לדיוק וחדות הפונט בשחור-לבן, החדות היתה טובה למדי, גם בפונטים קטנים (גודל 11 היה הכי קטן שהדפסתי בפונט אריאל). הצבע לא גלש או טושטש בקצוות ולמעשה הטקסט היה זהה לחלוטין לטקסט שהופיע במסך (שוקינג).

בבדיקת גווני שחור-אפור, המדפסת עשתה עבודה טובה למדי ומילאה את כל המשבצות בצבעים משתנים על פי הגוון ואחוזי המילוי. לא מצאתי שגיאות או פספוסים. כך גם במילי תיבת Gradiant שם המדפסת עברה בצורה חלקה בין הגוונים השונים ולא הובחנו קפיצות בצבע אלא מעבר חלק מכהה לבהיר.

 

מדפסת אפסון

 

הדף שהודפס לצד מסך המחשב

מדפסת אפסון

 

כנ"ל גם בהדפסת הצבע והמעבר בין הצבעים השונים, שם בדרך כלל ניתן למצוא מעבר גס בין הצבעים וקפיצות בין גוונים. לא שמתי לב לבעיה שכזו בהדפסות הצבע עם ה C5790 וגם אם ישנן כאלה, הן מינוריות.

מדפסת אפסון

כן הבחנתי במקומות מסויימים בהדפסה, שיש בה מילוי צבע, במעין פס בהיר דקיק העובר לרוחב הנייר. הפס כלכך דק ולא מורגש, שהבחנתי בו רק כשחיפשתי פסים כאלה, במבט מקרוב (זכוכית מגדלת) והוא ממש לא מובחן בצורה אחרת ובכל מקרה מצאתי רק פס אחד או שניים כאלה.

מדפסת אפסון

נסו למצוא את הפס. לא מצאתם? עברו לתמונה הבאה

מדפסת אפסון

 

בבדיקת מהירות ההדפסה מהמגש הראשי, הגענו קרוב עד מדוייק למספר עליו מצהירים בחברה. הבדיקה נערכה תוך שליחת הדפסה ממחשב שנמצא ברשת (שאינה מהמהירות), כך שהדף הראשון החל לצאת רק לאחר כ-20 שניות מהלחיצה על כפתור ההדפסה. מהרגע שיצא הדף הראשון, המדפסת החלה להעיף דפים החוצה ובסופו של דבר, מתחילת הדף הראשון ועד הדף ה-24, עברו כ-60 שניות (דף אחד יותר או פחות). ישנן מדפסות מהירות יותר, זה בטוח, אבל 24 דפים לדקה זה נתון טוב למדי שבכל מקרה מתאים למשרדים קטנים-בינוניים.

חיבוריות

ה C5790 הותקנה אצלנו בקלות רבה. פשוט לחבר אותה לחשמל ומכאן הכל מבוצע על ידי אשף ההתקנות של תוכנת המדפסת. במקרה שלנו, המדפסת מחוברת קווית למחשב הראשי במשרד, אליו מתחברים עוד שני מחשבים ברשת ועוד שני מכשירים ניידים (אנדרויד). כן, אפשר לחבר גם סמארטפונים ולהדפיס ישירות דרכם.

גם חיבורי הרשת היו פשוטים למדי, לאחר התקנת והגדרת המדפסת במחשב הראשי, מחשבי הרשת פשוט זיהו את המדפסת על גבי הרשת האלחוטית והתחברו אליה בצורה מהירה וקלה. לא ממש ביג דיל משום שכל מדפסת אמורה לדעת לעשות את זה בשנת 2019, אך בהחלט חשוב לציין שבסופו של תהליך, ההתקנה פשוטה ואינה ממש מצריכה איש IT לביצוע ההתקנה. במידה ויש לכם ממש ידע טכני בסיסי בהתקנת תוכנות במחשב.

אל המדפסת ניתן כאמור להתחבר בדרכים שונות ונוספות וכמעט שאין אפשרות חיבור שלא קיימת במדפסת של אפסון. המדפסת תומכת בחיבור NFC לחיבור וצימוד פשוט של מכשירים תומכים ובכלל אפשר בקלות להתחבר דרך המכשיר הנייד שלכם. כל שצריך לעשות הוא להוריד את אפליקציית Epson iPrint לסמארטפון, להתחבר לרשת ולהדפיס דרכה מסמכים או תמונות השמורים בטלפון שלנו. ניתן אפילו לשלוט על סריקות ולהתחיל עבודות במדפסת מרחוק.

מדפסת אפסון

שירות Connect יאפשר לנו אפילו לשלוח עבודות הדפסה מרחוק, מחוץ לרשת, באמצעות שליחת מייל למדפסת (כן, למדפסת יש כתובת משלה) עם המסמכים אותם אנחנו רוצים להדפיס מצורפים כ Attachments.

תוכלו כמובן לחבר אותה ישירות למחשב באמצעות כבל או אפילו לחבר אליה דיסק און קי עם הקבצים להדפסה מבלי שתהיה מחוברת לדבר.

מדפסת אפסון

 

השורה התחתונה

מדובר במדפסת מעולה, שעושה את העבודה היטב והפיגה אצלי את כל החששות של המעבר ממדפסת לייזר למדפסת הזרקת דיו. האפסון C5790 נראית טוב, מצטיינת בחיבורים ומוציאה הדפסות מעולות, חדות ומספקות את המשרד הביתי-בינוני. קצב ההדפסה טוב למדי ותומך בגדלים שונים של דפים ואפשרויות הדפסה. השליטה במדפסת מעולה באמצעות צג המגע התומך בעברית, דבר שלא הופך את עבודות ההדפסה למסובכות מידי.

את כל זה תארזו במחיר שעומד על 1,890 ש"ח בה נמכרת המדפסת כשמחירי הדיו עומדים כיום על 690 ש"ח לדיו שחור המספיק ל-10,000 דף ו- 449 ש"ח לכל מיכל צבע המספיק ל-5,000 דף.


לדיון בנושא: בדקנו: מדפסת הזרקת דיו למשרד קטן-בינוני


עוד מ: elihaboosh
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
Be – הנתב החדש של בזק
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht