עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

 Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

06/01/2020 - 07:30 
 
 

הוקם ונפתח בשנות ה-50, פארק דיסני בלוס אנג'לס היה הראשון שנפתח ובתוכו מתקני שעשועים במותג דיסני כשעד היום ניתן למצוא בו מתקנים קלאסיים וישנים כמו מתקן Its a small world שנפתח ב 1976 בו תנועו בתוך קרון במסילה ותצפו במהלך הנסיעה בבובות שונות והשיר "זה עולם קטן" שמתנגן ללא הפסקה עד שתזמזמו אותו הרבה אחרי שכבר תעזבו את הפארק.

הפארק לא חווה שינויים ותוספות רבות במהלך השנים וזו תקופה ארוכה שלא התווספה אליו תוספת משמעותית וחדשה ולכן, כשהחלו העבודות על האתר החדש של StarWars, ההתרגשות היתה בשיאה, ובצדק. מאז שדיסני רכשה את המותג מלחמת הכוכבים היא ידעה היטב לעשות מה שהיא יודעת לעשות - לחלוב את הפרה ככל הניתן וכך בשנים האחרונות קיבלנו סרטים חדשים (האחרון שבהם, עלייתו של סקייוקר, יצא ממש כעת), מוצרים רבים וכאמור - את החלק החדש בפארק שמיועד כולו לסטארוורס - Star Wars: Galaxy's edge.

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

אבל שלא תטעו, גם לפני החלק החדש (ולמעשה גם עדיין) היו מתקני סטארוורס שונים שהוצבו ב Tomorrowland ושלאט לאט, למרות הפרופיל הנמוך שקיבלו שם (לא תראו למשל שלטים ענקיים של סטארוורס או חלליות ענק), השתלטו יותר ויותר על החוויה במקום עם המוסיקה ברקע, דמויות ה storm troopers וההצגות שהועלו במקום. המתקנים אמנם נמצאים שם עדיין אבל כל חווית ההצגות והדמויות עברו למשכנם החדש.

Star Wars: Galaxy's edge

סרטון חווית המתקן:

החלק החדש והמבטיח של הפארק נמצא ממש בסוף הפארק ומשתרע על גודל של כ-57 דונמים. עם פתיחת הפארק, רוב האורחים נוהרים לשם על מנת לחוות את החלק החדש ולחסוך לעצמם את התורים הארוכים שיגיעו לאחר מכן. סטארוורס מבטיח ומקיים חוויה מדהימה שתוכלו למצוא רק בפארקי הענק בארה"ב - בניית מתחם בכוכב Batuu שנקרא Black Spire Outpost, מעין עיר שלמה שמחקה אחד לאחד את הנופים והערים שראינו בסרטי סטארוורס השונים במהלך השנים.

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

החוויה מתחילה ממש בשער הכניסה למוצב בכוכב Batuu שמעוצב בצורה מדהימה ומיד לאחר שתעברו אותו, לא תתקשו לפספס את המילניום פאלקון שמוצבת במרכז העיר ובגודל ענק ואמיתי. דיסני הקפידה על כל פרט קטן בסט כדי לתת לכם תחושה שאתם נמצאים ממש שם, היכן שהגיבור שלכם רץ בסמטאות המוצב כשחיילי הסער רדפו אחריו. מהרגע שתיכנסו לעיר, לא תראו שום דבר אחר באופק שאינו קשור לסטארוורס. לא פשוט להגיע לרמה כזו של דיוק ואימרסיביות כשאתה מחזיק פארק ענק עם מתקנים אדירים שגובלים במתחם סטארוורס. לא תראו אותם.

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

כל העובדים במתחם לבושים ומתנהגים כדמות בסרט, מהדמויות שמסתובבות במקום (חיילי הסער, דארת ויידר...) ועד לאחרון עובדי הניקיון במקום.

כדי להעביר לכם את הזמן במקום ובתורים הרבים, יצרה דיסני אפליקציה אינטראקטיבית אותה תוכלו להוריד מחנות האפליקציות ובעזרתה תוכלו לשחק במשחקים הקשורים למקומות מסויימים שתעברו במתחם ובכך לצבור נקודות ולבסוף אפילו לבצע אינטראקציה עם חלקים מסויימים וסודיים במתחם, כמו להפעיל בוכנה או מנוע ועוד...

מעבר לפינה תמצאו את הקנטינה המפורסמת של Oga שהכניסה אליה כלכך מבוקשת, שתצטרכו לעשות הזמנה מראש עוד לפני שהגעתם לפארק, שאחרת, לא יתנו לכם אפילו להציץ פנימה. בקנטינה, שמעוצבת גם היא אחד לאחד, תוכלו להזמין משקאות אלכוהוליים במחיר שיכול להגיע גם עד מעל 40 דולר לכוס. המוסיקה של הקנטינה מתנגנת ברקע והמקום הקטן והמעוצב באמת משרה תחושה שאתם שם. זה לפחות מה שרוב האנשים יודעים לספר. זאת והעובדה שהקנטינה היה המקום האהוב עליהם בכוכב.

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

 

הופרדו בלידתם - גם האח צ'ובאקה כאן

ממש ממולה תוכלו לרכוש משקה חלב בצבעים מוזרים (תכלת וצהוב) ודוכני קוקה קולה מפוזרים במתחם שם תוכלו לרכוש משקה קולה, דיאט קולה או ספרייט בתוך "פחית" עגולה מפלסטיק שמעוצבת כמו רימון, כולל הכיתוב עצמו על גבי הפחית שמתאים למקום. חברת קוקה קולה עיצבה את הפחיות האלה במיוחד עבור מתחם סטארוורס ואנשים רוכשים אותה לא רק בגלל המשקה, אלא בגלל העיצוב המיוחד והמזכרת שתישאר להם בבית. המחיר של הפחית - 6 דולר.

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

 

חברת קוקה קולה בעיצוב מותאם

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

בכלל, כל נושא המוצרים הניתנים לרכישה והמרצ'נייז מאוד בולט שם. זה הכסף הגדול של דיסני ואנשים רוכשים שם בכמויות למרות המחירים הגבוהים. קסדה תעלה לכם 50 דולר, חליפת באיכות מעולה של חייל סער תעלה לכם כבר 6,000 דולר וסתם פוסטר ממוסגר יעלה לכם 250 דולר.

בחנות הרובוטים תוכלו לבנות רובוט, דרויד, משלכם בסגנון R2D2 או BB8. תהיו חלק מפס הייצור, תרכישהו את המוח, הגוף, הזרועות (במידה ויש) ותקבלו בסוף התהליך שלט פשוט. חובבי הטכנולוגיה והרובוטיקה יצקצקו קצת למראה פס הייצור והתוצאה הסופית. מדובר בסופו של דבר במוצר מאוד פשוט שיודע לנסוע קדימה אחורה ולצדדים. אין בו חיישנים, מצלמות או כל מאפיין אחר חכם שהופך את הרובוט למשהו אחר מלבד רובוט שהיינו יכולים לרכוש לפני 20 שנים. אבל העיצוב, חווית "הבנייה" והתחושה שיצאת עם מזכרת אותנטית, עושה את שלה ואנשים עומדים בתור בכדי לרכוש רובוט ב 100 דולר.

המחירים הגבוהים האלה לא נמצאים רק במתחם סטארוורס אלא בכל רחבי הפארק תגלו שתצטרכו להיפרד מכמה מאות דולרים כדי לחזור עם מזכרות הביתה.

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

המתקן עצמו

אבל כל זה הוא רק תפאורה לעניין שאמור להיות המרכזי במתחם - המתקן עצמו. ה Ride שנקרא Millennium Falcon Smuggler’s Run שהופך לקצת זניח לעומת העיר השלמה שנבנתה שם, הוא בעצם הדבר שסביבו בנוייה העיר הזאת. ההמתנה למתקן אינה קצרה ויכולה להימשך מ-30 דקות (זמן קצר מאוד) ועד לשעתיים ויותר. התור, שמורכב ממאות אנשים, כיאה לתורים אמריקאים, מתנהל בסדר מופתי וזז מהר מאוד כשאין באמת רגע שבו אתם עומדים ממש וממתינים. כל הזמן בתנועה, מה שהופך את העמידה הארוכה בו, למאוד נוחה ולאבדן תחושת זמן מבוזבז.

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

 

 

אנחנו עמדנו בתור כשעה וחצי שהתחיל מחוץ למתקן עצמו במעין שביל תור מאולתר. רקאחרי שעה בערך, נכנס התור לתוך מבנה המתקן עצמו, שם ניתן היה לצפות בסט ובפעילות שמעבירה את התור בצורה מהירה יותר. לקראת סוף התור, נכנסים כבר ממש לסט של כאילו המיליניום פאלקון בו תלכו במנהרות החללית ותגיעו עד לשולחן השחמט האייקוני.

 

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

כשמגיעים סופסוף לראש התור ומגיע תורכם להיכנס לחוויה, יחלקו אתכם לצוותים של ששה אנשים לכל חללית (המילניום פאלקון). המטרה שלכם היא להטיס את החללית, לפגוע באויבים על הדרך ולספק את החלק שצריכים להעביר. שניים מכם יהיו הטייסים, שניים יהיו התותחנים ושניים יהיו הטכנאים.

הטייס הימני ישלוט בתזוזת החללית למעלה ולמטה, הטייס השמאלי ישלוט בתזוזת החללית ימינה ושמאלה. התותחנים נמצאים מאחורי הטייסים ויוכלו לירות על האויבים בדרך והטכנאים אחראים על שלמות החללית ושיגור החבילה או מה שזה לא יהיה.

החללית עצמה זזה על גבי מנופים הידראולים כשמלפנים ומהצדדים מוצבים מסכים שמשקפים את מה שקורה בחוץ. כל החוויה אורכת כמה דקות בודדות והיא לא חווית אקסטרים כשאפילו תוכלו לצלם את עצמכם תוך כדי.

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

תא הטיסה בפאלקון. תהיו הטייסים

אז איך המתקן של סטארוורס?

המתקן עצמו, ההגעה אליו והחללית, מעוצבים בצורה מושלמת. דיסני מצליחה להכניס אתכם לתחושה שבה אתם צריכים בעוד רגע להטיס את החללית ושאתם נמצאים ממש בתוך המנהרות המובילות אליה. גם חווית הטיסה היתה מהנה כשהחללית ממש זזה עם הסרט שרץ על גבי המסכים ונותנת חוויה מהנה למדי.

אלא, שלא מדובר בחוויה שיצאתי ממנה עם תחושת "וואו". העיצוב של האתר, העיר, ההצגה בכניסה לחללית והמתח עולים לרמה גבוהה כשבסופו של דבר מדובר בחוויה כיפית וטובה שלא באמת מגשימה את ההייפ. השליטה בחללית של הטייסים מוגבלת מאוד (אחד למעלה למטה והשני לצדדים) כשלא משנה מה תעשו, לא תוכלו באמת להרוס את הטיסה, היריות של התותחנים נמצאים בכפתור פשוט בצד החללית כשכל מה שהוא צריך לעשות זה ללחוץ על כפתור לסירוגין והתפקיד של הטכנאים מתמצה גם הוא בלחיצה על כפתור. נראה שרצו כאן לאנוס תפקיד לכל משתתף. בכל מקרה, כדאי לכם לקבל את תפקיד הטייס שיש לו קצת יותר עבודה והוא גם נמצא בחזית החללית וקרוב לחלונות הקדמיים כך שתוכלו לצפות במה שמתרחש טוב יותר. הבעיה היא שאם ביליתם בתור מעל שעה וחצי וקיבלתם בסוף רק את תפקיד הטכנאי, תרגישו אולי אכזבה קלה ובטח תרצו לעמוד שוב ולחוות את הטיסה אחרת, מה שאולי מקווים שם בדיסני שתעשו.

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

תחושת דז'ה וו

בכלל, אולי לא רבים שמים לב אבל חווית ההטסה של המילניום פאלקון דומה מאוד (אם לא זהה כמעט) למתקן אחר שנמצא באותו הפארק ושאותו עשיתי לפני כשנה. גם שם היה מדובר באותו סרט ובמילניום פאלקון שטסה באותה הצורה ממש. אלא ששם היו יותר אנשים בחללית ולא היתה אפשרות שליטה על אלמנטים שונים בטיסה. אבל נראה שדיסני לקחה את אותה החוויה, צמצמה אותה לששה אנשים ונתנה להם תפקידים.

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

מהסקירה הזו, נראה אולי לחלקכם שלא אהבתי את המתקן אבל זה לא ממש כך. מדובר בחוויה מהנה מאוד שתלויה גם בחבורה איתה אתם עושים את המתקן - אם נפלתם על חבורה עליזה שזורמת עם התפקיד של כל אחד, זכיתם. התחושה שיצאתי מהמתקן היתה תחושת - אחלה, היה נחמד וכיפי ובהחלט מושקע ומעניין אבל זה לא נתן לי רצון לחזור לתור של שעה וחצי ולעשות את זה שוב. אולי אם היתה אפשרות של תור קצר בהרבה, הייתי מנסה תפקיד אחר לצורך החוויה.

מה שעוד יותר ציער אותי בחווית המתחם הוא שהגענו לפארק שבועיים בלבד לפני שנפתח מתקן חדש במתחם הזה בשם Rise of the Resistance (ייפתח ב 17.1.20). בפעם הבאה כנראה.

Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

התורים בדיסנילנד ארוכים ומייגעים כשהשיטה שלהם היא לאפשר FastPass על ידי "שמירת תור" למתקן והגעה אליו בטווח הזמן שנקבע לך שם אתה תצטרף לתור קצר יותר. דרך נוספת לעלות למתקנים באופן מהיר יותר היא דרך Single rider, כך שאם לא אכפת לכם שלא להיכנס למתקן מסויים בקבוצה, תוכלו לעלות עליו אחד אחד בצורה מהירה יותר. 

בסופו של יום מדובר במתחם שלא תוכלו ולא תרצו לוותר עליו. אם אתם חובבי סטארוורס, זה משהו שאסור לכם לפספס. המתחם עצמו יאפשר לכם לחוות את החיים בסביבה של הסרטים האהובים עליכם וההשקעה האדירה תשאיר אתכם עם הפה פעור. אני רק מקווה שהמתקנים הבאים שייפתחו במתחם יהיו בעלי מעוף הרבה יותר גדול מסתם עוד חווית טיסה בסגנון VR. כדאי למשל שילמדו ממתקן ה VR של  The void, שם היתה לי חווית סטארוורס ב VR באמת מעולה שמשתפת את השחקן, המשתתף, בעלילה בצורה טובה הרבה יותר.


לדיון בנושא: Star Wars: Galaxy's edge - המתקן הכי מבוקש בדיסנילנד. בדקנו

עוד מ: elihaboosh
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על אתרי הטכנולוגיה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אתרי הטכנולוגיה:
Be – הנתב החדש של בזק
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht