איכות השידור של יס מקס HD פשוט גרועה בשבוע האחרון .

שידורים דיגיטליים - yes, HOT, yesMax, HDTV, DTT, DVB-T, עידן+, לויין וסלולרי
arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #16 

NEW_WAVE כתב:אני חוזר ,היה לי במקביל את שני סוגי הממירים, אני הסתכלתי בחיבור מקביל לטלוויזיה עם 2 ממירים מחוברים
ושוב התמונה ב THOMSON הייתה יותר טובה נקודה וזה לפני שנה וחצי ,מרגישים הבדל .

מה גם שבתגובת המהנדס יש אישור לדבריי שבמג'יק רואים פחות טוב והוא תוצרת ADB ולא תאמנו עמדות .

נ.ב אני מדבר על שידורי SD לא HD .
...
אם תקרא את שכתבתי "יכול להיות שהיית רואה אותו הדבר
כ יש הבדלים בין פענוח של ממירים שונים אבל אם תיתן ל10 ממירים של יצרנים שונים שידור בקצב נתונים נמוך נומר של 1MBIT ב MPEG2 כמו שקורה לעיתים ב YES אז אף ממיר לא יוכל לשפר יש מאין"
תראה שלא חלקתי עליך רק הדגשתי את הנקודה שאם במקור קצב הנתונים נמוך אז אף ממיר לו יוכל לשפר יש מאין
גם עם נראה לך שממיר נותן תוצאה טובה יותר.

9000es (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K
נתן תודות: 595 פעמים
קיבל תודות: 484 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

arotman כתב:9000es
עם המסכים החדשים, הפכנו כולנו למבקרי איכות שידור, אתמול לדוגמה נכנס אלי לקוח נחמד שהתלונן על תמונה לא טובה ב YES במכשיר הטלוויזיה החדש שהוא רכש הדבר הפתיע אותי מכיוון שאנו מציגים בחנות שידורי yes ממיר 3100 שמומר ל HDMI ב 576i ואיכות התמונה זהה בכל הטלוויזיות בתצוגה, כך שלא אמורות להיות הפתעות בבית. המלצתי ללקוח פשוט להפעיל את מנגנון ה PNR במקסימום מה שמשפר את המצב.
נראה לי גם ש yes שוב פעם צמצמו את רוחב הפס המוקצה לערוצים מה שגורם לנפילה באיכות.

אני כבר מזמן וויתרתי על התענוג שקוראים לו yes ו HOT, צלחת פרטית או ממיר DVB-T לערוצים החינמיים והורדה של חומר HD מהרשת הם הפתרון שלי,
מבחינה טכנולוגית yes היום מובילים את השוק ואחריהם בהפרש שמצמצם מהר HOT ,
הבעיה היחידה של מחלקת ההנדסה שהם לא יכולים היום להקצות רוחב פס גבוה יותר לערוצי HD,
yes יצטרכו בקרוב להחליף את כל הממירים ללקוחות, רוב הממירים שלהם בני 5 וצפונה,
רוב הסיכויים שהם יעברו לממירי HD H264,בדומה למה שעושה היום HOT .
המהלך יאפשר להם לשפר את איכות התמונה לערוצים הרגילים תוך כדי הורדת רוחב הפס הנדרש לכל ערוץ..
והקצאת רוחב פס גבוה יותר לערוצי HD. מהלך שידרוש מהם השקעה כספית לא מבוטלת הכוללת החלפת ENCODERS במוקד.
...
arotman שלום לך .

פשוט מאוד שבוט שעבר הקלטתי פרק בסדרה דקסטר . וזה נראה פשוט מדהים ב HD .
השבוע פרק נוסף של דקסטר . נראה לא טוב ב HD .

לדעתי יש בעיה רצינית באיכות השידור של יס . חוסר איזון באיכות השידורים שלהם .

שיהיה לך יום טוב ושבת שלום . (f)
אם במסכים מדובר........ אז הבחירה שלי היא "פלזמה"

gro111
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 168 פעמים
קיבל תודות: 104 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

אני דווקא חושב, שלרוב רואים ביס יותר טוב, בלי קשר לממיר.
מה שיפה בעולם הוידיאו, להבדיל מעולם הסטריאו, זה שאיכות התמונה מדידה בהרבה אופנים מדוייקים, אני מניח שמישהו ברמת "עופר" יכול לתת אינפורמציה מדוויקת לגבי רוב הפרמטרים החשובים, אני לא מבין ברמה הזאת ולכן לא אוכל לעשות זאת, מישהו מוכן להרים את הכפפות ולתת מספרים ולא רק דעות?
רק ככה יהיה ברור אצל מי רואים יותר טוב.
אם אני טועה, אשמח ללמוד אחרת (Y)
שבת שלום לכולם.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #19 

אז שהו ש ב YES יש לי מספרים, בערוצי SD המשודרים ב DVB-S
YES משדרים בממוצע 14 ערוצים על משיב (טרנספונדר) לעתים גם 18 קצב הנתונים על כל משיב הוא לא יותר מ 27500 סימנים לשניה, כלומר בתנאים אידאליים כ 1964 סימנים לשנייה לכל ערוץ
YES משתמשים במקודדים חכמים שעוברים על כל מה משודר בכל רגע נתון ומסוגלים לספק רוחב פס רחב או צר יותר בהתאם לפרמטרים של עדיפות וצורך רגעי, למשל ערוצים מסוימים יכולים לקבל עדיפות כלומר ערוץ 10 יכול להיות עם קצב נתונים של 1 מגה סימנים לשנייה ויכול לקבל בפיקים 3.5 מגה סימנים לשנייה.
רוב ערוצי ה SD משודרים ברזולוציה של 544X576 ערוצים המשודרים במסך רחב "זוכים" לרזולוציה גבוהה יותר של 720X576
במשיב בתדר 10758 משודרים כרגע 18 (!) ערוצים כלומר 1527 סימנים בשנייה לערוץ בממוצע
5 + Live
Arte
BBC Prime
CCTV 9
CHANNEl 33
DVDBOX
DVDBOX
DVDBOX
EUROSPORT
FRANCE 24
jUNIOR
LBC
NASHE KINO
RTR PLANETA
RTVI
TVE
TVRI
YES TELECLUB
לעומת זאת במשיב בתדר 1086 משודרים "רק" 13 ערוצים כלומר 2115 סימנים בשנייה לערוץ בממוצע
BIG BROTHER
CHANNEL 1
CHANNEL 10
CHANNEL 2
ISRAEL PLUS
ISRAELI STARS
KIDS CHANNEL
PLAYBOY
SPORT 5
SPORT 5+
STARS ACTION
STARS DRAMA
YES DOCU
לגבי HOT אין לי מנוי HOT ואו גישה למקלט DVB-C כדי לבדוק.
ערוץ 10 ו 2 משודרים על משיב בתדר 11658 ובקצב נתונים של 8520 סימנים לשנייה כלומר 4260 סימנים לשנייה
ברזולוציה של 544X576 ב CBR כלומר קצב נתונים שאינו משתנה.
ערוץ 11 ו 33 וערוצי הרדיו של קול ישראל משודרים על משיב בתדר 11647 ובקצב נתונים של 8518 סימנים לשנייה 5000 סימנים לשנייה לערוץ 1 ו כ3900 סימנים לשנייה לערוץ 33
ברזולוציה של 720X576 ב CBR כלומר ערוץ 1 משודר בלוויין עמוס באיכות הכי גבוהה! מבין ערוצי ה SD.
נערך לאחרונה על ידי arotman ב 23/01/2010 17:08, נערך 2 פעמים בסך הכל.

asaf23
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 67 פעמים
קיבל תודות: 272 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

בהוט התמונה טובה מאוד בערוצים מסויימים- 2, 10, סרטים, יורוספורט, פראנס 24, ורוב הערוצים הזרים. צ'רלטון - תלוי בפיד שהם מקבלים מהלווין. יכול להיות טוב מאוד ויכול להיות גרוע. התמונה לא משהו בערוצים כמו ביפ ונשיונל ג'אוגרפיק. ככה שזה משתנה ותלוי בערוץ ובתכנית המשודרת. אבל בערוצים שמשדרים באיכות טובה התמונה יפה. וההבדלים בין הממירים זניחים, יש לנו גם ממיר hd, גם מג'יק וגם דוקסיס. שני דברים ששמתי לב אליהם. המג'יק מוציא תמונה מעולה בקומפוזיט. ובממיר hd התמונה דרך סקארט פחות טובה מאשר בממיר דוקסיס. חשוב למי שמחבר למכשיר הקלטה חיצוני.

Corwin
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

arotman כתב:אז שהו ש ב YES יש לי מספרים, בערוצי SD המשודרים ב DVB-S
YES משדרים בממוצע 14 ערוצים על משיב (טרנספונדר) לעתים גם 18 קצב הנתונים על כל משיב הוא לא יותר מ 27500 סימנים לשניה, כלומר בתנאים אידאליים כ 1964 סימנים לשנייה לכל ערוץ
YES משתמשים במקודדים חכמים שעוברים על כל מה משודר בכל רגע נתון ומסוגלים לספק רוחב פס רחב או צר יותר בהתאם לפרמטרים של עדיפות וצורך רגעי, למשל ערוצים מסוימים יכולים לקבל עדיפות כלומר ערוץ 10 יכול להיות עם קצב נתונים של 1 מגה סימנים לשנייה ויכול לקבל בפיקים 3.5 מגה סימנים לשנייה.
רוב ערוצי ה SD משודרים ברזולוציה של 544X576 ערוצים המשודרים במסך רחב "זוכים" לרזולוציה גבוהה יותר של 720X576
במשיב בתדר 10758 משודרים כרגע 18 (!) ערוצים כלומר 1527 סימנים בשנייה לערוץ בממוצע
5 + Live
Arte
BBC Prime
CCTV 9
CHANNEl 33
DVDBOX
DVDBOX
DVDBOX
EUROSPORT
FRANCE 24
jUNIOR
LBC
NASHE KINO
RTR PLANETA
RTVI
TVE
TVRI
YES TELECLUB
לעומת זאת במשיב בתדר 1086 משודרים "רק" 13 ערוצים כלומר 2115 סימנים בשנייה לערוץ בממוצע
BIG BROTHER
CHANNEL 1
CHANNEL 10
CHANNEL 2
ISRAEL PLUS
ISRAELI STARS
KIDS CHANNEL
PLAYBOY
SPORT 5
SPORT 5+
STARS ACTION
STARS DRAMA
YES DOCU
לגבי HOT אין לי מנוי HOT ואו גישה למקלט DVB-C כדי לבדוק.
ערוץ 10 ו 2 משודרים על משיב בתדר 11658 ובקצב נתונים של 8520 סימנים לשנייה כלומר 4260 סימנים לשנייה
ברזולוציה של 544X576 ב CBR כלומר קצב נתונים שאינו משתנה.
ערוץ 11 ו 33 וערוצי הרדיו של קול ישראל משודרים על משיב בתדר 11647 ובקצב נתונים של 8518 סימנים לשנייה 5000 סימנים לשנייה לערוץ 1 ו כ3900 סימנים לשנייה לערוץ 33
ברזולוציה של 720X576 ב CBR כלומר ערוץ 1 משודר בלוויין עמוס באיכות הכי גבוהה! מבין ערוצי ה SD.
...
תודה על הפרטים, זה מאוד מעניין
אבל הנתונים בסימנים לשנייה אינם ברורים
מהו הקצב בביטים לשנייה או לחילופין, כמה ביטים יש בכל "סימן"?

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #22 

http://en.wikipedia.org/wiki/Bit_rate
בגדול הביטרייט נמוך יותר עקב OVERHEAD של שיטת השידור.
ממדידות שערכתיי נראה כי קצב נתונים לערוץ ממוצע ב YES SD יכול לנוע בין 1 MBIT שניה לבין 3.5 MBIT לשניה.
תלוי בערוץ ובעדיפות.

gro111
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 168 פעמים
קיבל תודות: 104 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

תודה על הפרטים,
יש למישהו נתונים של הוט?

NEW_WAVE
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

הוט משדרת את הערוצים 2 ,10,11 בנתונים יותר גבוהים.

בכל ערוצי הספורט קצת יותר גובה מיס - 2290 , קצב הסימנים חלקי 3 ( 56,57,58)

האפנון הוא 256 QAM ,יש ערוצים כמו ערוצי שפות 128 QAM.

ערוצי הסרטים יותר נמוך ,אבל רואים מצויין .

גם לא לשכוח את איכות הקליטה,איכות הוידאו ,הסרט ואיכות התחנה המשדרת .

אין לי שום מידע מיוחד ,זה פשוט רשום בממיר,עברתי על הרבה ערוצים ,למשל לא ראיתי שיש עוד ערוץ כמו ערוץ 2 שמשדר באותו תדר וקצב נתונים\סימנים ,עכשיו ראיתי שיש עוד ערוץ שמשדר בתדר ערוץ 2 , אבל זה ערוץ זניח ,כך שרוב הנתונים הם עבור ערוץ 2 .

שלח תגובה

חזור אל “לווין, כבלים, עידן+”