גילינו מכרה זהב נוסף (i)

פורום תערובות קפה וקליה ביתית, איפה לקנות, איך להכין ואיך לקלות
itzik_vip (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 108 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

גילינו מכרה זהב נוסף (i)

נושא שלא נקרא #1 

אחרי ההצלחה בכפר ג'דיידה יוסי סופר ואנוכי החלטנו להמשיך את המסע בעקבות האוצר האבוד (i)
מצאנו מכרה זהב קטן במרכז נצרת שנקרא: ''בית קלייה אבו עלי'' לא רחוק מבית הקלייה הידוע והמוכר קפה פאהום
חשוב לציין שקיבלו אותנו בסבר פנים יפות והכינו לנו קפה.
ששאלנו לגבי הקפה הירוק המוכר הוציא לנו שקים חדשים שהוא הביא מהמחסן פתחנו את השקים לראשונה ביחד תענוג!

שימו לב לזנים:

- קולומביה סופרימו - גודל 18 , הסופרימו הכי יפה שראיתי אי פעם ועוד בגודל 18 8O במחיר של 28 ש''ח לקילו

- קנייה - 20 ש''ח לקילו 8O :o

- יאמן מוקה תימני - 24 ש''ח לקילו

- קוסטה ריקה - 26 ש''ח לקילו

התרשמנו מאוד מאיכות הפולים וגם מהמחיר הזול, יצאנו מרוצים ושמחים. רוצו בהמונכם לפני שייגמר.
* הוספתי תמונות של הקפה הירוק של אבו עלי
* בית קלייה אבו עליי 04-6451445, 050-6967515, 050-5577139

משם המשכנו לקפה פאהום, יש לו מבחר גדול כ- 8 - 10 זנים (ברזיל סנטוס, פרו, קולומביה סופרימו גודל 17,אתיופיה דגימה, ועוד...) הוא מוכר ב- 30 ש''ח לקילו (המחירים עלו, יוסי קנה אצלו לפני ארבעה חודשים ב- 24 ש''ח לקילו, תהיו בטוחים שהמקומיים מקבלים מחירים יותר אטרקטיבים אבל גם 30 ש''ח לקילו זה זול)
התאכזבתי לגלות שהפולים לא היו בתוך שקים אלא בתוך מיכלים שקופים מזכוכית ללא תווית של סוג הפולים ובמקרה הזה אנו צריכים לסמוך על אמינות המוכר ששאלנו אותו לגבי הזנים
קניתי ממנו פרו וסנטוס.

תבלו (b)
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

itzik_vip (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #2 

עוד תמונות
נערך לאחרונה על ידי itzik_vip ב 19/02/2010 20:37, נערך 2 פעמים בסך הכל.

itzik_vip (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

עוד תמונה של היאמן מוקה תימני .אין על היאמן!

שיר מתאים לאווירה: :)

[url/][url]
נערך לאחרונה על ידי itzik_vip ב 19/02/2010 20:47, נערך פעם 1 בסך הכל.

joncafe
סמל אישי של משתמש
גורו קפה
גורו קפה
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 102 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

פעם הבאה שאתם קופצים לנצרת - תנו צלצול! אני גר בדיוק בין יוסי לבין נצרת. :cry:

אני מאד אשמח לסופרימו כזה. ספרו איך יצא לאחר הקליה.
הדבר הכי חשוב לי (לאור נסיון עבר עם חלק מהקפה מה"מגזר") הוא שאין ריחות לוואי כתוצאה מאחסון ממושך בסמוך לתבלינים.
Everything should be made as simple as possible, but not simpler

moti_r
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe
נתן תודות: 219 פעמים
קיבל תודות: 682 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

איציק ממשיך ומסמן את עצמו כבחור הכי רציני בתחום הקליה הביתית :)

איציק, כל הכבוד ותודה רבה על הסופרימו!
- שינה היא סימפטום של מחסור בקפאין -

יוסיסופר
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 193 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

האמת שאני לא קניתי כלום,סתם נהניתי מהטיול שזה אחד מהדברים האהודים עלי במיוחד זה לשוטט בשווקים-מסתובבים אצלי בכור הגרעיני יותר מ-30 ק'ג מזנים שונים.

יונתן,תרצה סיבוב רק תגיד,כל זמן שאני לא הנהג ואני לא צריך לשבור את הראש בענייני חניה ההנאה כולה שלי.

לגבי פאהום אני חייב לציין שחאלד היה נחמד,ואפילו הזמין אותנו לאספרסו בבית קפה שלו שסמוך לחנות שלו.

לגבי אבועלי,היה ויש לו רצון טוב,יש לי תחושה שהוא אפילו ישיג לנו זנים אחרים ומענינים אם תהיה בקשה מצידנו.

אגב,חאלד טוען שצפויה עלית מחירים של הקפה הירוק,האם זה קשור לרעידות האדמה התכופות באינדונזיה?,האם שמנו לב שאן הרבה קפה ירוק מהאיזורים הללו?,(יאווה-סומאטרה-"לואק" :) ),כמו כן חאלד טען שהוא בעבר הביא חבית שלמה של קפה מג'אמייקה,והוא לא מביא אותו יותר כיוון שהיתה לו בעיה "להפטר "ממנו,אולי אפשר לארגן אצלו איזה קניה מאורגנת?,איתן לטיפולך.

איציק,היעד הבא שלנו זה שכונת התקווה.

itzik_vip (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

אני לא דואג לגבי עליית המחירים לפי מה שחאלד טוען, פתחתי את הארון וגיליתי שיש לי בערך 12 קילו קפה ירוק אבל ליוסי יש יותר :)
צריך קצת לנוח ולהירגע ממחלת הקנייה

מחזק את יוסי, חאלד היה נחמד דרך אגב הקפה ששתינו אצלו (בית הקפה שלו שסמוך אליו) היה קפה מ- קנייה חד זני מאוד הופתעתי לטובה, הבריסטה השתמש במכונת La Pavoni

יאלה לשכונת התקווה.....

coffeeaddict
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: איתן שלום
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 60 פעמים

לא לטעות ה"קניה" הקלוי אינו קשור למדינה

נושא שלא נקרא #8 

הוא נקרא כך רק כדי להבדיל את רמת הקליה וההרכב מאחרים. איני יודע אם כרגע יש או אין קפה מקניה ב"ירוק", אבל בתקופות שאין בהן כלל קפה כזה, נבנית התערובת ממה שיש.
אדי

יוסיסופר
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

בסטוק אצל פאהום היה קפה ירוק קנייתי-כך לפחות חאלד טען,וכפי שאיציק כתב לא ניתן לדעת איזה קפה ירוק נמצא שם באמת והבלבול שם גדול,היינו שם לפני שחאלד הגיע, אחיו והאחיין שלו הציגו דבר אחד,וכשחאלד הגיע הוא הציג דבר שונה,כמו כן חאלד טען שהתערובת הקלויה מכילה בתוכה קפה קנייתי.

לעומת זאת אצל אבועלי,יש שק שכתוב עליו בפרוש קניה (יש תמונה) והשק נפתח "לכבודנו",חייב לציין שהפולים לא היו יפים במיוחד,קטנים,ולא מעט פגומים ושבורים היו שם גם,אבל לעומת 70 ש'ח לק'ג אצל אווה החשבון די פשוט.

אגב איציק,התימני היה עדני ולא מוחא-מוקה בשפתנו,והמכונה בבית הקפה של פאהום היתה לה-פבוריטה.

דבוטאנט
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 282 פעמים
קיבל תודות: 1130 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

הקולומביה הירוק נראה מצוין. הוא בטח מעולה כחד זני.
זה לא בסיסטם שלי (א.פולמן)

itzik_vip (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

יוסיסופר כתב:אגב איציק,התימני היה עדני ולא מוחא-מוקה בשפתנו,והמכונה בבית הקפה של פאהום היתה לה-פבוריטה.
...
מה ההבדל בין העדני לבין המוחא-מוקה ? או שזה אותו דבר פשוט הדביקו לו את השם ''מוקה''

דרך אגב חישבתי מחדש את כמות הקפה הירוק יש לי 15 קילו 8O ...

יוסיסופר
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

itzik_vip כתב:
יוסיסופר כתב:אגב איציק,התימני היה עדני ולא מוחא-מוקה בשפתנו,והמכונה בבית הקפה של פאהום היתה לה-פבוריטה.
...
מה ההבדל בין העדני לבין המוחא-מוקה ? או שזה אותו דבר פשוט הדביקו לו את השם ''מוקה''

דרך אגב חישבתי מחדש את כמות הקפה הירוק יש לי 15 קילו 8O ...
...
אני גם חושב שהשם מוקה מודבק,מוחא עיר נמל חשובה בעברה של תימן ,ומשם יצאו הסחורות לאפריקה,היום נמל עדן הוא הנמל המוביל בתימן,

כנראה שהשם שרשום על השק זה נמל המוצא של הקפה,ולכן נשאלת השאלה למה יש גם קפה מצנעה-בירת תימן,והיא בכלל לא עיר נמל,התאוריה שלי אומרת שבגלל שמדובר בעיר בירה ואולי שם בוצעו כל עסקאות הקפה לכן מופיע השם צנעה,אבל יש גם קפה מאטארי,מבולבל?,גם אני.

בכל מקרה לדעתי המושג מוקה לא קשור כלל לטעמו של הקפה ,מוקה בעקרון זה תערובת של קפה ושוקולד.

אלו היו 60 שניות על אהבתי בעבר למקצוע המזרחנות.

15 ק'ג קפה ברשותך,ועוד לא הגענו לשכונת התקווה,מעניין כמה יהיה לך אחרי כן.

כפיר_ש
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 260 פעמים
קיבל תודות: 559 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

יוסיסופר כתב:15 ק'ג קפה ברשותך,ועוד לא הגענו לשכונת התקווה,מעניין כמה יהיה לך אחרי כן.
...
מי מוכר קפה ירוק בשכונת התקווה ?

יוסיסופר
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #14 

כפיר_ש כתב:
יוסיסופר כתב:15 ק'ג קפה ברשותך,ועוד לא הגענו לשכונת התקווה,מעניין כמה יהיה לך אחרי כן.
...
...
036880816,בחור בשם איציק,ממש קשה לתפוס אותו בחנות,הגיס שלו תמיד שם ולא יודע לתת תשובות,כנראה שביום שלישי הוא יהיה שם החל משעה 1300,כנראה שהחנות באיזור רחוב האצ'ל.
מעולם לא הייתי שם,"המסונג'רים" שלי טוענים שיש לו מספר זנים ושהמחירים שם בסביבות 30 ש'ח.

אשמח מאוד אם תצליח לברר ולעדכן.

omrir
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

יוסיסופר כתב:
כפיר_ש כתב:
...
...
036880816,בחור בשם איציק,ממש קשה לתפוס אותו בחנות,הגיס שלו תמיד שם ולא יודע לתת תשובות,כנראה שביום שלישי הוא יהיה שם החל משעה 1300,כנראה שהחנות באיזור רחוב האצ'ל.
מעולם לא הייתי שם,"המסונג'רים" שלי טוענים שיש לו מספר זנים ושהמחירים שם בסביבות 30 ש'ח.

אשמח מאוד אם תצליח לברר ולעדכן.
...
חיפוש קצר מגלה שמדובר בבית קלייה בשם "קפה לוי" ברח' אצ"ל 34, ת"א.

http://www.d.co.il/11259880/44610/

נשמע מעניין מאוד.

שלח תגובה

חזור אל “תערובות קפה וקלייה ביתית”