תגובות לכתבה: כל מה שרציתם לדעת על BI-WIRE ו-BI-AMP והתביישתם לשאול

איך משהו עובד? למה זה ככה?
yosihary
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: יוסף הרי
נתן תודות: 53 פעמים
קיבל תודות: 119 פעמים

כן בעיקרון

נושא שלא נקרא #16 

HazooM כתב:תודה, מאמר קצת יוצא דופן לשם שינוי (Y)

מדוע נרשם שבחסרונות של פתרון אקטיבי "לא קיימים עדיין פתרונות דיגיטליים"? הרי ניתן לרכוש היום קרוס דיגיטלי.

לגבי bi amp פאסיבי - אם משתמשים בשני מגברים נפרדים עדיין מקבלים יתרונות מסוימים וזה לא לגמרי חסר משמעות.
אמנם הפילטרים עדיין פאסיבים אבל כל דרייבר מופרד מהשני בהגברה שלו.
...
התכוונתי ברסיברים.

אשמח לשמוע איזה יתרונות יש בפסיבי, כי עוד אף אחד, כולל יצרני הרסיברים לא הביא שום הסבר, נתון או מדידה שמגבה או נותנת איזה יתרון, כמו שאמרתי לא מקבלים:

יותר עוצמה
יותר הספק
או פחות עיוותים.
מאומה
אז בשביל מה זה טוב?

yosihary
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

צודק ביותר - תודה

נושא שלא נקרא #17 

urisavor כתב:יוסי: נהניתי לקרוא, להבין ולהסכים :-)
הערה/שאלה: התכוונת מן הסתם לdamping במקום dumping - שיכוך ולא השלכה/זריקה. ויותר עינייני:
בחיבור אקטיבי, נותרנו עדיין עם עכבת הדרייבר עצמו, שבנוי מסליל, ולכן היא השראית ברובה. בחיבור רגיל יש את עכבת הקרוס, שמורכבת מצד השראי וצד קיבולי מחוברים במקביל, ובנוסף, את סלילי הדרייברים. לדעתי הניתוח של הנושא פשטני מידי - ויש בכלל דיעה שכל מדד שיכוך מעל כמה עשרות הוא חסר משמעות.
...
הנקודה העיקרית של השיכוך היא למגבר הספק תהיה עכבה של כמה מליאום (ל- 608 מדדתי מעל 10 ) וכל כא"מ שמתעורר בדרייבר אמור להתקצר דרך העכבה הזו.

כאשר יש סליל של 2 מיליהנרי עם גרעין אוויר תהיה לו התנגדות נחושת של חצי עד 1 אוהם, + עוד אימפדנס השראותי שלעולם אינו אפס, מה שמקלקל את השיכוך מ- מיליאומים לאומים ס"ג של פי 10 לפחות.

yosihary
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

מהו ההגיון של מחלקת שיווק

נושא שלא נקרא #18 

טלHD כתב:לפי המאמר BI-AMP "פסיבי" אינו תורם מאומה לאיכות ו/או עוצמת ההגברה ו/או הסאונד.

מבחינה הגיונית פרופר, קשה לי הסכים או להבין את הקביעה הזו מ3 סיבות עקריות.

1. הרוב המכריע של מהמשתמשים שחיברו בצורה הזו דיווחו על שיפור כל שהוא. אחד יותר ואחד פחות, אבל שיפור.
2. הרוב המכריע של יצרני הרסיברים המובילים בעולם מציינים בפירוש במניואל שלהם כי החיבור הזה תורם לשיפור.
3. הרוב המכריע של יצרני הרמקולים מהמובילים בעולם מציינים בפירוש במניואל שלהם כי החיבור הזה תורם לשיפור.
...
למכור ולעזאזל עם העובדות?

אודיופילים רבים, במשך עשרות שנים, טענו שהצהרות היצרנים על ביצועי המוצרים לא שווים התייחסות. הדבר נתמך גם על ידי כמה מגזינים מובילים.
יש לא מעט אמת בכך, כי נעשו שימושים מאוד ציניים בנתוני ציוד, כך שההמלצה הטובה ביותר שנתנה על ידי המגזינים היתה סמוך רק על האוזן. המוקש הגדול הוא שבצורה כזו נכנסים גם דברים שהם חסרי שחר כמו להקפיא דיסקים או לנער כבלים. תמיד תמצא מישהו שישבע שהיה שיפור עצום.

אם נבחן בהגיון הזה את החיבור הפסיבי - אם אפשר היה להוציא בחיבור במקום 100 ואט הספק כפול - שים לב שאף יצרן לא כותב זאת במפרט.
מה שאתה מקבל זה דיבורים מעורפלים על שיפור, ושום נתון מספרי שמאפשר למדוד את השיפור באופן אובייקטבי.

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 199 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

יוסי
נאה דורש נאה מקיים: היה נחמד אם היית מגבה את המאמר שלך בתוצאות מדידה כלשהן, אם לא במבחני האזנה שונים. למרבה הצער לא טרחת להוסיף אף אחד מהם.
יאיר

ariel-ro
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 84 פעמים
קיבל תודות: 190 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

יוסי קודם כל מאמר יפה מאוד, ומסביר טוב מאוד את הנושא.
אבל גם אני בין האלה שחיבר בBI-AMP פסיבי, וההבדל היה גדול, הרמקולים היו פתוחים יותר(משמעותית), ושמעו יותר טוב.
אני באמת שלא יודע להסביר את זה, אבל יש פה יתרונות ברורים לBI-AMP הפסיבי.

HazooM
כתב
כתב
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 958 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

yosihary כתב:אשמח לשמוע איזה יתרונות יש בפסיבי, כי עוד אף אחד, כולל יצרני הרסיברים לא הביא שום הסבר, נתון או מדידה שמגבה או נותנת איזה יתרון
...
אני לא מתייחס לרסיברים אלא לרסיבר/פרה/פרוססור שמחובר לשני מגברי הספק חיצונים וכל מגבר הולך
לדרייבר שונה (בדומה לאקטיבי רק שלא).

טלHD
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

Re: מהו ההגיון של מחלקת שיווק

נושא שלא נקרא #22 

yosihary כתב:
טלHD כתב:לפי המאמר BI-AMP "פסיבי" אינו תורם מאומה לאיכות ו/או עוצמת ההגברה ו/או הסאונד.

1. הרוב המכריע של מהמשתמשים שחיברו בצורה הזו דיווחו על שיפור כל שהוא. אחד יותר ואחד פחות, אבל שיפור.
2. הרוב המכריע של יצרני הרסיברים המובילים בעולם מציינים בפירוש במניואל שלהם כי החיבור הזה תורם לשיפור.
3. הרוב המכריע של יצרני הרמקולים מהמובילים בעולם מציינים בפירוש במניואל שלהם כי החיבור הזה תורם לשיפור.
...

אם נבחן בהגיון הזה את החיבור הפסיבי - אם אפשר היה להוציא בחיבור במקום 100 ואט הספק כפול - שים לב שאף יצרן לא כותב זאת במפרט.
מה שאתה מקבל זה דיבורים מעורפלים על שיפור, ושום נתון מספרי שמאפשר למדוד את השיפור באופן אובייקטבי.
...
אני לא מבין מה רצית שהיצרן של הרסיבר /רמקולים יכתוב במפרט? ש 100W כפול 2 זה 200W?
אם יש ברסיבר 7 יציאות וכל אחת מוציאה 100W, ואתה מחבר BI-AMP ע"י 2 יציאות לרמקולים במקום יציאה אחת, אז קיבלת שהרמקול מקבל 200W במקום 100W.
אחרת, מדוע "מפסידים" את היציאות /הגברה לזוג רמקולי הבק-סראונד (נשארים עם 5.1 במקום 7.1)?

ZiggyMan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 77 פעמים
קיבל תודות: 275 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

טלHD כתב:אני לא מבין מה רצית שהיצרן של הרסיבר /רמקולים יכתוב במפרט? ש 100W כפול 2 זה 200W?
אם יש ברסיבר 7 יציאות וכל אחת מוציאה 100W, ואתה מחבר BI-AMP ע"י 2 יציאות לרמקולים במקום יציאה אחת, אז קיבלת שהרמקול מקבל 200W במקום 100W.
אחרת, מדוע "מפסידים" את היציאות /הגברה לזוג רמקולי הבק-סראונד (נשארים עם 5.1 במקום 7.1)?
...
"הרמקול" כיחידה, אכן יכול לקבל הספק כפול. בתוך הרמקול, ההספק מתבזבז על HPF וLPF כך שבפועל האלמנטים מקבלים את אותו הספק לו היו מחוברים לקרוס עם חלוקת תדר ומגבר יחיד.
נערך לאחרונה על ידי ZiggyMan ב 24/08/2010 15:31, נערך פעם 1 בסך הכל.

nirmv
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 59 פעמים
קיבל תודות: 117 פעמים

Re: מהו ההגיון של מחלקת שיווק

נושא שלא נקרא #24 

טלHD כתב:
yosihary כתב:

...

...
אני לא מבין מה רצית שהיצרן של הרסיבר /רמקולים יכתוב במפרט? ש 100W כפול 2 זה 200W?
...
מסכים.
אני לא מבין למה כותב המאמר טוען שאין הגדלה של ההספק. אם אתה דוחף את הרמקול בעזרת שני מגברים במקום ע"י מגבר אחד, הרמקול אמור לראות דחיפה בהספק כפול. החישוב של Vmax פשוט לא נכון.
שני המגברים מספקים את אותו Vmax, אבל הזרם כפול. ההספק הוא מכפלה של זרם במתח.

כל הרעיון ברסיברי AV לדוגמה האונקיו 608 הוא לא שאתה "מבזבז מגבר", אלא שאתה מנצל את המגבר של ה-Surr Back שקיים ממילא ולא מנוצל.

צריך לסווג את המאמר הזה כמאמר דעה.
נערך לאחרונה על ידי nirmv ב 24/08/2010 15:37, נערך פעם 1 בסך הכל.

טלHD
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

ZiggyMan כתב:
טלHD כתב:אני לא מבין מה רצית שהיצרן של הרסיבר /רמקולים יכתוב במפרט? ש 100W כפול 2 זה 200W?
...
"הרמקול" כיחידה, אכן יכול לקבל הספק כפול. בתוך הרמקול, ההספק מתבזבז על HPF וLPF כך שבפועל האלמנטים מקבלים את אותו הספק לו היו מחוברים לקרוס עם חלוקת תדר ומגבר יחיד.
...
ההסבר הזה לא מובן לי. גם חיבור מיציאה אחת מתחלק לHPF וLPF בתוך הרמקול דרך הקרוס הפסיבי המובנה בו.

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #26 

ZiggyMan כתב:
...
...
לא מדוייק. זה נכון שיש בזבוז הספק על הקרוס הפסיווי ברמקול, אלא שבזבוז זה זניח לעומת הרווח המתקבל מהגדלת ההספק לרמקול כתוצאה מחיבור שני מגברים במקום אחד.
שים לב שכתבתי "הגדלה" ולא "הכפלה", שכן בפועל העניין מורכב יותר ותלוי גם בארכיטקטורה של המגברים, שכן רק במידה וכל אחד מהם ניזון מספק כח נפרד לגמרי, תהיה הכפלה אמיתית של ההספק המועבר לרמקולים (וזה לא המקרה ברסיברים למיניהם).
נערך לאחרונה על ידי yairf ב 24/08/2010 15:51, נערך פעם 1 בסך הכל.

yosihary
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

יאיר לדעתי פישלת

נושא שלא נקרא #27 

yairf כתב:יוסי
נאה דורש נאה מקיים: היה נחמד אם היית מגבה את המאמר שלך בתוצאות מדידה כלשהן, אם לא במבחני האזנה שונים. למרבה הצער לא טרחת להוסיף אף אחד מהם.
יאיר
...
מה יש לגבות? שאני לא שומע הבדל? שאני לא מודד יותר הספק?

אתה פרסמת שיטה לחבר את T-amp בחיבור BA פסיבי, ולא טרחת לבדוק את עניין ההספק, אבל נחפזת לומר שזה מוציא הספק כפול. תבדוק פעם אחת לשם שינוי במקום לתת רמיזות.

למען האמת כאשר אני קורא שנית את דבריך, המסקנה פשוטה:

אתה לא מסכים עם הדברים - זכותך.

במקום להביא ממני דרישות מיותרות בבקשה - הצג היכן טעיתי. טעויות קלות פה ושם יש, ולא התביישתי להבהיר ולהודות.

ZiggyMan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 77 פעמים
קיבל תודות: 275 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

טלHD כתב:
ZiggyMan כתב:
...
...
ההסבר הזה לא מובן לי. גם חיבור מיציאה אחת מתחלק לHPF וLPF בתוך הרמקול דרך הקרוס הפסיבי המובנה בו.
...
אם נעזוב לרגע את המציאות, ונסביר בקווים כלליים, אז בחיבור מגבר יחיד יש חלוקת תדרים; התדרים הנמוכים מגיעים לאלמנטים המיועדים לתדר נמוך, והגבוהים לגבוהים. בחיבור BI-AMP, הספק התדר הגבוה מבובזבז כחום בLPF, ורק הנמוכים מגיעים לאלמנט, ולהפך.
במציאות זה לא כך, כי קרוסאוור גם מבזבז הספק בחלוקה, אבל הרעיון מובן.
עריכה: הוקדמתי ע"י yairf. יאיר, אני לא מסכים עם הנאמר במאמר, הוא טוב לעולם תיאורטי, שבו הכל שחור או לבן. המציאות יותר מורכבת.

shay1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

מאמר מעניין ויפה עם זאת היה קצת קשה לי להבין קראתי מס' פעמים

מרטין - האם הספק גדול יותר כפי שטענת איינו נותן מקום לשיפור הצליל ברמקולים הזקוקים לדחיפה חזקה?

לא הבנתי את עניין חלוקת LPF- HPF נניח שהרמקול יכול לקבל הספק של 200 W מה משנה לקרוס ברמקול עם זה מגיע ממגבר אחד או דרך שני מגברים?

לא הבנתי את עניין שני מגברים שווים ב B AMP האם אני מחויב בהגברה שווה לצורך B AMP מדוע?

כיום אני מחובר ב B AMP דרך הרסיבר וגם דרך המגבר כוח (פאוור) האם זה טעות ?

הסברים ובאורים למאמר המעניין יתקבלו בברכה
כשאתה מת אתה לא יודע שאתה מת ,רק לאחרים זה קשה.
אותו דבר כשאתה טיפש.

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #30 

ZiggyMan כתב: עריכה: הוקדמתי ע"י yairf. יאיר, אני לא מסכים עם הנאמר במאמר, הוא טוב לעולם תיאורטי, שבו הכל שחור או לבן. המציאות יותר מורכבת.
...
גם אני לא מסכים, רק שאותי מוחקים כאן :roll:

שלח תגובה

חזור אל “שאלות בנושאים טכניים”