מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה

שרשור תגובות: סיכום מפגש חברי HT עם הנהלת yes בנושא yes.streamer

עמוד 2 מתוך 2
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 
   פורומים > כללי > חדשות HT
מחבר הודעה
yoav4x4 (יואב בן חורין)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 16, 2006

הבעות תודה: 122
מספר הודעות: 2534

#16  נשלח: ה' 08/12/2011 22:49

היה אחלה מפגש!
תודה למנהלי האתר ולקברניטי יס על ההזדמנות הנדירה למפגש כזה, ואני מקווה שלא האחרון.
ועל זה נאמר:
".....I think this is the beginning of a beautiful friendship "

אני רק מקווה שמחלקת שירות הלקוחות ייקחו דוגמא ממחלקת ההנדסה והשיווק.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
yaronkle (ירון קליין)
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Oct 14, 2005

הבעות תודה: 206
מספר הודעות: 4486

#17  נשלח: ה' 08/12/2011 22:55

אנירקשאלה,
אכן דיברו על DTS במפגש. ציפ ה- Broadcom שבממיר אינו מסוגל לפענח DTS. זה לא פרומט שמקובל ב- Broadcast אלא ב- DVD.
DTS נתמך ב- Yes Streamer ע"י ביצוע transcoding של הוידאו ואודיו במחשב (למי שזה עובד).
הם מתכננים לבצע Transcoding רק לאודיו בלבד ולהזרים את הוידאו כפי שהוא לממיר. זה יפחית מהמעומס על המחשב.

הציגו גרסה מתקדמת שבה יש תמיכה טובה יותר ב- thumbnails. אבל לא ראיתי הבדל בנגן.
אגב, בין ההצעות לשיפורים שהעלנו לנגן היה לתמוך ב- playlists.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
אנירקשאלה
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 16, 2011
הבעות תודה: 2
מספר הודעות: 107

#18  נשלח: שבת 10/12/2011 2:42

מה לגבי קצב הפריימים?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
yaronkle (ירון קליין)
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Oct 14, 2005

#19  נשלח: שבת 10/12/2011 15:07

אנירקשאלה,
מה הכוונה לקצב הפריימים?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
אנירקשאלה
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 16, 2011

#20  נשלח: שבת 10/12/2011 18:34

כרגע הממיר מוציא אך ורק 50 הרץ. זאת אומרת שגם קבצים של 24 פריים או 60 הרץ הוא ממיר, ורואים שזה מומר (במיוחד בתנועה מהירה או מעברי מצלמה גדולים). השאלה היא אם מתכוונים לסדר את זה כך שהממיר יוציא את קצב הפריימים שבקובץ.

כמו כן מעניין אותי מה קורה עם 1080p עבור הסטרימר
פרופיל | שלח הודעה | חפש
אנירקשאלה
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 16, 2011

#21  נשלח: ב' 12/12/2011 0:54

ירון, האם אתה יצאת מהמפגש עם תשובות לגבי השאלות הבאות?

יחס נאמן למקור (כרגע הסטרימר באמת מותח סרטים עם "פסים שחורים"), הוצאת 1080p, באפרינג בעייתי מאד של קבצים בביטרייט גבוה, אפשרות ערבוב במוזיקה, נגינת מוזיקה והמשך צפייה בטלוויזיה/תמונות, הרצה קדימה/אחורה ב-HD, תמיכה טובה יותר בפורמטים קיימים והוספת אחרים, אופציה ל"מחיקת" תכני יוטיוב ותיקיות משותפות, בעיית התרגום וכאמור - קצב הפריימים?

כמו כן, באיזו דרך אתה ממליץ להמיר אוטומטית את הדיטיאס במחשב?

תודה רבה על כל התיווך והעזרה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
yaronkle (ירון קליין)
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Oct 14, 2005

#22  נשלח: ב' 12/12/2011 9:35

לא נראה לי שהיה מתאים לבצע פגישת סטטוס נוקבת אבל כן הועלו לא מעט בעיות שחלקן היו ידועות וחלקן פחות.
לא נמסרו תאריכים מתי יצאו גרסאות תיקון.

בג המתיחה של הממיר בשידורים שאינם 16:9 (או הפיכת התמונה ל- 4:3) הועלה בפגישה ע"י מספר חברים. כאמור, לא קיבלנו תאריך לתיקון הבג.
חשוב להזכיר שבמידה והממיר מוגדר על PAN, הוא ימתח את תמונה.

פרופורציות התמונה בשידורים מאד קרוב ללבי. והעלתי באותה הזדמנות את בעיית המתיחה החכמה http://www.hometheater.co.il/modules.php?name=Foru...
התשובה הראשונה הייתה שהציפ לא יודע לבצע מתיחה חכמה (מתיחה לא פרופורציונלית / יותר בצדדים). עופר ואני ביקשנו שיבצעו זום חלקי במקום.

בדקתי באופן אישי את הממיר שאמור להכיל גרסה מתקדמת יותר, ובעיית המתיחה בשידורים לא 16:9 עדיין קיימת (גם לאחר שהעברתי את הממיר מ- PAN ל- 4:3).

בנושא קשור, הוזכרו הפסים האפורים בשידורי 4:3 (והפסים השחורים הדקים בגלל ה- overscan). מאד רציתי שיהיה אפשר לבחור את צבע הפסים (שחור או אפור). לא ברור מה Yes יישמו.

לא הוזכר 1080P. אישית אני מנחש שזו מגבלה של הממיר.

ה- Buffering הוזכר, אם כי יותר בהקשר של אחוז שימוש ב- CPU. כאמור, צוואר הבקבוק הוא ביצוע ה- transcoding של המחשב. נקווה שכאשר המחשב לא יבצע transacoding לפס קול DTS זה ישתפר. באותו נושא: במידה והורדת את השורה בקובץ Profiles.xml כפי שהסברתי, המחשב יבצע transcoding גם לקובץ עם AC3.

לא הוזכר השמעת מוזיקה בזמן צפייה בטלוויזיה, גם לא מאמין שזה mainstream. היכולת הזו רלוונטית רק לצפייה בתמונות.

הרצה קדימה ואחורה (trickplay) הוזכרה. ידוע. כמו כן ביקשו קפיצה לנקודה מסויימת בסרט או דילוגים בזמנים קבועים.
הדילוגים בזמנים קבועים נוגד את הממשק הקיים והמוכר בממיר שרץ בכפולות זמן ידועות.
באותה הזדמנות הוזכרה הרצה אחורה מספר שניות בשידורים מוקלטים, זה לרוב קופץ הרבה יותר אחורה ממה שרוצים.

נושא הפורמטים ידוע. הוזכר גם נושא ההתקנה ו- ffdshow. בתקווה שזה ישתפר.

ניתן להסיר תיקיות משותפות. לא זוכר לגבי תכני youtube.

בעיית התרגום ידועה ומטופלת. הזכרתי שה- font אינו "אסטטי" וגדול, לא התרשמתי שזה היה בטיפול.

אפשר להמיר DTS ל- AC3 ב- offline במחשב או לבצע transcoding. זה תלוי במחשב שלך.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
אנירקשאלה
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 16, 2011

#23  נשלח: ב' 12/12/2011 18:28

תודה על התשובה המפורטת. לגבי המתיחה, זה ממש מוזר לי. הלא הממיר לא מותח סרטים "רגילים" שהוא מקבל עם פסים שחורים (1.85) אלא רק סרטים עם פסים שחורים שהוא מקבל מהסטרימר. לא אמורה להיות לו בעיה לשדר אותם ביחס המסך המקורי, אלא אם כן אני ממש לא מבין משהו.

הבאפרינג להערכתי דווקא מתרחש בהעברה דרך הרשת של קבצים בביטרייט מאד גבוה (6000 ומעלה, ובעיקר כאלה מעל 10 מגה ביטרייט. צריך לזכור שבלו ריי יכול תיאורטית להגיע לביטרייט של 40).

השמעת מוזיקה כרגע יש בעיה שאין אפשרות לפלייליסט וכמובן שאין אפשרות "עירבוב". חוץ מזה השירים מסודרים בסדר מוזר ובכלל הנגן לא ממש נוח (גם שומר המסך בעייתי במצב אוטו בממיר).

ההמרה של DTS לפי הדרך המצויינת בעצם הופכת אותו לסטריאו. יש תוכנות שיודעות להמיר, אמנם לא בזמן-אמת, DTS ל-AC3. אולי יש תוכנות שגם יודעות לעשות את זה on the fly במהלך השידור, לא יודע.

לדעתי אתה טועה. אם אתה משתף תיקיה ואז מוחק אותה במחשב אתה לא תוכל למחוק אותה בסטרימר, היא תישאר שם עד שתייצר את התיקיה מחדש ואז תסיר אותה משיתוף. מאד לא נוח

ובעיקר, 1080P, יחס המסך וקצב פריימים נאמן למקור הם לדעתי חובה אם רוצים שהמוצר הזה יהיה יותר מגימיק קצר טווח שרק יעביר אנשים לסטרימר "אמיתי".
קצב הפריימים ויחס המסך ממש גורם לכך שהרבה קבצים שלי פשוט לא ניתנים לניגון בסטרימר
(ולזה תוסיף קבצים שמתנגנים "רע" עקב באפרינג וכאלה שלא מתנגנים כי הפורמט לא נתמך, למרות שלפעמים זה פורמט שאמור להיתמך).

ושוב תודה
פרופיל | שלח הודעה | חפש
yaronkle (ירון קליין)
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Oct 14, 2005

#24  נשלח: ב' 12/12/2011 23:07

מה הכוונה לסרטים רגילים?
זה בג ב yes streamer ובממיר.

במידה והמחשב לא עובד קרוב ל- 100% CPU אז יכול להיות שה- buffer שבממיר קטן מדי. לא יודע אם זו מגבלה או משהוא שניתן לתקן.

הורדת השורה עם ac3 מקובץ profiles.xml תגרום להמרה לסטריאו.
כאשר בעיית הכתוביות והפרופורציות ייפתרו לא יהיה צורך בהורדת השורה.

אני בטוח שאפשר לבצע transcoding מ- DTS ל- AC3 בזמן אמת.
צריך לנסות AC3 SPDIF encode ב- ffdshow, או עם ac3filter או להגדיר סקריפט avisynth ב- ffdshow.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
אנירקשאלה
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Feb 16, 2011

#25  נשלח: ג' 13/12/2011 1:14

בסרטים רגילים הכוונה שאין לממיר בעיה לשדר סרטים בערוצי ה-HD הרגילים כשיש פסים שחורים בסרט (1.85), לפחות אצלי, ונראה לי מוזר שלא אצל כולם. לעומת זאת, סרט ביחס הזה שמשודר בסטרימר נמתח

מה הקשר בין בעיית הכתוביות והפרופורציות לאודיו?
פרופיל | שלח הודעה | חפש
yaronkle (ירון קליין)
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Oct 14, 2005

#26  נשלח: ג' 13/12/2011 9:35

זה בג (אם היה לי את הקוד של הממיר...)

יש מספר בגים שקשורים לכתוביות ולפרופורציות.
עד שיצאו גרסאות תיקון, ניתן לעקוף את הבגים האלו ע"י הגדרת ffdshow שיבצע transcoding ברוב המקרים.
קראתי לזה "הגדרת YesStreamer לעבוד עם ffdshow" בשרשור ריכוז בעיות ופתרונות.
http://www.hometheater.co.il/vt151238

התהליך שהצעתי מגדיר ל- Yes Streamer שהממיר אינו תומך ב- AC3 ושצריך לבצע transcoding גם של תכנים עם AC3.
בסופו של דבר מוזרם לממיר תוכן בפרופורציות 16:9 עם פסים שחורים בפרופורציות הנכונות כחלק מהתמונה וכתוביות שנוצרו ע"י ffdshow.
אבל הפסדת את ה- AC3. שיערתי שמי שיש לו רסיבר צמוד לטלוויזיה, אז רוב הסיכויים שיש לו גם סטרימר.
זה הקשר בין פרופורציות ו- AC3...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > חדשות HT עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה