צריך המלצה למצלמה קומפקטית

קומפקטיות, Prosumer, DSLR, עדשות ומה שבינהם.
dmitrys (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 150 פעמים
קיבל תודות: 181 פעמים

צריך המלצה למצלמה קומפקטית

נושא שלא נקרא #1 

אני רוצה לקנות מצלמה קומפקטית טובה. התקציב פלוס מינוס 1500 ש"ח.
המטרה היא לצלם את הילדים ואת המשפחה בבית בחוץ ובאירועים. צילומי מאקרו, פנורמה ונופים פחות חשוב, אם כי יכול להיות בונוס נחמד.
חשוב שהמצב האוטומתי יהיה טוב. מאוד חשוב שהצילום של הילדים בתנועה ייצא ברור וחד.
אני מתכוון לצלם גם סרטונים, אז חשוב שהוידאו יהיה טוב ויהיה אפשר להפעיל את הזום תוך כדי צילום הוידאו.
בגלל שאני רוצה לצלם גם בחוץ וגם באירועים, חשוב לי שהזום יהיה גדול, אבל אני לא יודע כמה צריך.
במצלמה חייב להיות IS טוב.

לאחר חיפושים באינטרנט, יש כמה דגמים שצדו את עיניי בנתונים הטכניים שלהם.
FUJI HS20EXR
NIKON COOLPIX P500
CANON SX40HS - קצת יקרה
PANASONIC FZ47\48

לכל אלו יש זום ענק, צילום וידאו HD , לפחות 12 מגהפיקסל, ציון גבוה מאוד באלאטסט ובאמאזון, יכולת לצלם מספר תמונות בשניה, מסך איכותי ומתפרק(חוץ מפנסוניק) צמצם מהיר וכו'. כולם דמויות SLR , כלומר אישתי אוהבת את המראה החיצוני שזה גם חשוב.
יש לי מישהו שיכול להביא מארה"ב, אבל המחירים באמאזון או איביי לא כל כך אטרקטיביים. כמעט כמו בארץ.

C0rnFlex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 41 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

הדרישות שלך יכולות לקבל מענה גם ע"י מצלמות P&S מתקדמות דוגמת הסוני HX9V (או המחליפות שלה) או סדרת ה-ZS של פנסוניק.

קשה להגדיר את המצלמות שנתת כדוגמה כ"קומפקטיות", אבל כנראה שזה עניין סובייקטיבי..

dmitrys (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

לפי מה שקראתי, למצלמות כיס יש עדשה פחות טובה ממצלמות דמויות SLR ולכן הלכתי על אלה. מצלמת כיס יש לי.
אני רואה שנתון APERTURE פחות טוב במצלמות אלו לעומת המצלמות שרשמתי.
HX9V יש מהירות תריס של 1\1600 בלבד, אני חושש שזה לא יספיק לצילום של ילדה שרצה.
גם הזום קטן יותר, אם כי אני לא יודע אם אפשר לצלם בלי טריפוד בזום X30.
המשקל והגודל של המצלמה לא חשובות לי.

roypeles
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: רואי
נתן תודות: 68 פעמים
קיבל תודות: 95 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אני השבוע קניתי את ה SX40 וזאת גם לאחר הרבה ביקורות והשווואות שערכתי.
נראה כי מבחינת איכות תמונה, ה SX40 לוקחת את כולם, עם מעבד תמונה חדשני, וחיישן איכותי.
צילמתי כמה עשרות תמונות במצבי תאורה שונים ומאוד אהבתי את התוצאות. בנוסף - יש במצלמה המון אופציות צילום שונות ואפשרות לשליטה ידנית מלאה.

madror
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 364 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אם אתה מגדיר את ה CANON SX40HS , כמצלמה קומפקטית (ההגדרה הנכונה של מצלמות אילו הן "סופר זום" ) אז אין ספק שהיא העדיפה מבין הרשימה שהצגת.
תקנה פלאסמה ב 1000 שקל , תקנה LED ב 20000 שקל , בסוף תמיד , תראה עליה בוב ספוג.

http://www.hometheater.co.il/vt145341.V ... 7%99%D7%AA

dmitrys (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

כמה שאלות:
איזה זום אני צריך אם אני רוצה לקבל תמונה ברורה של ילדה מ 20 מטר? האם יש משמעות לרעידות קטנות של היד ממרחק כזה, או ש IS מתמודד עם זה היטב?
כשבן אדם רץ, איזו מהירות התריס תספיק?
בנתונים של הצמצם, יש משמעות להבדל בין F\2.7 לעומת F\3.5 או שזה לא משמעותי?

snad
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 40 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

מהירות תריס של 1/500 מספיקה אפילו ליוסיין בולט (אלא אם כן אתה מצלם אותו מ50 סנטימטר).
כמות האור שנכנסת דרך העדשה לחיישן תלויה במפתח הצמצם בריבוע (חישוב שטח), כלומר כל אחד מהמספרים מייצג קפיצה של פי 2 בכמות האור: 1/1.4 -> 1/2 -> 1/2.8 -> 1/4 -> 1/5.6 -> 1/8. ההפרש בין 1/2.7 ל 1/3.5 הוא כמעט פי 2. חשוב בעיקר לצילומי לילה וצילומי מאקרו - שלפי התיאור שלך לא ממש חשובים לך.
לגבי צילום אירועים, גם כחובבן, בשביל לעשות עבודה טובה חייבים פלאש חיצוני.
אגב, לפוג'י יש כבר HS30EXR ולניקון יש P510 (עם זום 24-1000!!!)

dmitrys (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

או קיי, אז אני לא צריך לשים לב למהירות התריס.
הצמצם חשוב לי, כי לפעמים מצלמים בתנאי אור לא אידאליים.
איזה זום אני צריך כדי לצלם מ 20 מטר נניח? אני לא מתכוון לצלם עם טריפוד, אבל חשוב שרעידות היד לא ישפיעו. כמו כן , באירועים בדרך כלל יש מספיק אור.
אני חובבן לחלוטין, כרגע יש לי A590 של קנון, אבל הזום האופטי שלה X4 לחלוטין לא מספיק. הדיגיטלי איום ונורה.
אני מחפש מצלמה שתפתור לי את בעית הזום, תתן תמונות חדות וברורות כשצופים בהם במחשב או בהדפסות 10X15, יהיה לה פוקוס מהיר וצילום וידאו טוב.
כמו כן חשוב שתצלם טוב במצב האותומטי, כי רוב התמונות תצלם אישתי.
יכול להיות שהלכתי רחוק מדי עם מצלמות הסופר זום , יש משהו שיספק את צרכיי ויהיה פחות יקר?

yairf
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 199 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

לדעתי, אם כבר החלטת לקנות מצלמה, תשקיע במצלמת Super Zoom, אחרת תיקח iPhone4S עם זיכוי דקות מאחת החברות הסלולריות, שכן יש לו יכולת צילום לא רעה בכלל.

dmitrys (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

לאחר התיעצות , אני חושב שזום X10 יספיק לצרכיי.
מה שאני צריך זה אוטופוקוס מהיר כשהזום קטן וצמצם מהיר כדי לצלם את הילדים בתנועה. בנוסף אני רוצה לצלם טוב ממרחק של 20-25 מטר, בתנאי תאורה סבירים, וכאן אני לא צריך אוטופוקוס מהיר.
לכן מצלמות כמו SX40 הן יותר מדי בשבילי. אני נוטה כרגע לקנון SX230 שראיתי המלצות עליה בכמה מקומות, כולל גם כאן. היא עולה כ- 1000 שקל.
האם יש עוד מצלמות שלא נופלות ממנה למטרות שציינתי, או טובות כמוה אבל זולות יותר?

LiorDrZ
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 190 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

זום X 10 + צמצם מהיר + מצלמה מהירה + מצלמה קומפקטית = חיה שאיננה קיימת בעולם הצילום. עדשה עם צמצם מחיר (f/1.8-f/2.8 ) לא קיימות במצלמות עם זום אופטי גדול X 10 ומעלה. אם אתה רוצה לצלם ילדים בתנועה + מצלמה עם עדשה מהירה אין לך מנוס מלקנות מצלמת DSLR או מצלמה ללא מראה + עדשות מהירות. החיסרון שלך יהיה בגודל ובמשקל וכמובן במחיר.
אם אתה תתפשר על מצלמה קטנה שיש לה צמצם פתוח שתוכל לפקס בתנאי תאורה קשים אז הפתרון עבורך זו הפוג'י X10 שזו מצלמה עם זום X5 טווח של 28-105 ועם צמצם מהיר של f/2 בצד הרחב וצמצם f/2.8 בצד של הטלה. הצרה היא שהיא יקרה... 3500ש"ח

dmitrys (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

LiorDrZ כתב:עדשה עם צמצם מחיר (f/1.8-f/2.8 ) לא קיימות במצלמות עם זום אופטי גדול X 10 ומעלה.
...
לא הבנתי את המשפט הזה. הנתון הזה משפיע על איכות התמונה, לא על המהירות.

LiorDrZ
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 190 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

מלבד איכות תמונה יש השפעה של הצמצם הפתוח על המהירות.
עדשה מהירה עם צמצם מהיר = יותר אור נכנס לחיישן = מהירות תגובה של ה AF גבוהה יותר = יכולת לצלם בתנאי תאורה קשים ו\או בתוך הבית.
ברוב המצלמות הקומפקטיות אין עדשה מהירה. בטח ובטח במצלמות עם זום X10.
שתרצה לצלם לדוגמא את הילדים שלך בתנועה אתה תצטרך קודם כל עדשה עם צמצם פתוח ככל האפשר בשביל שיכנס מספיק אור. אח"כ תצטרך מהירות גבוהה ע"מ להקפיא את התנועה.
אם תהיה לך עדשה איטית יחסית עם צמצם 5.6 אתה תצטרך להעלות ISO בשביל לקבל מהירות צילום סבירה בשביל להקפיא את התנועה. העלאת ISO במצלמות קומפקטיות זאת נקודת תורפה כי הם לא מצטיינות בזה וזה גורע מאד מאיכות התמונה.
בנוסף מצלמות קומפקטיות סובלות ממהירות תגובה איטית מרגע הלחיצה, נעילת פוקוס ועד לקבלת התמונה. כל עוד שאתה תצלם בחוץ בתנאי תאורה טובים מהירות התגובה של המצלמה תהיה סבירה. ברגע שהתאורה תהיה בעייתית זמן התגובה של המצלמה יהיה איטי יותר.
לצילום ילדים ובמיוחד בתנועה עדיף ומומלץ להשקיע במצלמת DSLR או במצלמות ללא מראה כי זמן התגובה שלהם עדיף על מצלמות קומפקטיות.
ליאור

C0rnFlex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 41 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

בסוני HX9V שיש לי יש אופציה לצילום BURST ואיחוד אוטומטי של פריימים - מה שנותן תוצאות לא רעות בצילומים של גופים בתנועה (כמו ילדים)
בסופו של דבר הכל עניין של ציפיות.. אתה לא תשיג תמונות באיכות ובפוקוס של DSLR עם מצלמות P&S מתקדמות.. אבל נוחות התפעול והמימדים הקטנים הם פלוס רציני.

dmitrys (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

לאחר קריאת אינסוף סקירות, אני כרגע נוטה לקנון SX40. האחרים שאני שוקל הם פנסוניק FZ150 וסוני HX100.
מה שקצת מדאיג אותי בקנון זה הוידאו ב 24 FPS בלבד. בסרטונים שהעלו לאינטרנט נראה שכאשר מזיזים את המצלמה קצת יותר מהר מתנועה איטית מאוד, התמונה נראית לא חלקה בכלל. היות והילדים שלי רצים כל הזמן, ואני רוצה להשתמש במצלמה הזו גם כמצלמת וידאו, זאת תכונה שלילית. מצד שני, יכול להיות שזה רק בזום גבוה.
מי שיש לו את המצלמה והוא מצלם וידאו של אובייקטים בתנועה, יכול להגיד אם הסרט נראה מספיק חלק?
דבר נוסף זה המסך. האם הוא מספיק טוב ליום שמש?

מעבר לזה, חלק מהתגובות על סוני מתלוננים על צבעים לא טבעים בגלל אלגוריתם דחיסה שמתרכז בחדות.

שלח תגובה

חזור אל “מצלמות ועדשות”