התייעצות לגבי הכנת תשתית לרשת קוית בבית חדש

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
eran1901 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

התייעצות לגבי הכנת תשתית לרשת קוית בבית חדש

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,
מדובר בדירה מקבלן שבשלבי בניה (מתקדמים) וכעת אני בשלב שבו אני לפני חתימת עו"ד.

בגדול אין לי הרבה דברים שאני מעוניין לעשות, אלא רק:
1. לבצע אולי שינוי בשקעים ומיקומים\גובהם
2. לפרוס צינור לכל חדר שינה מארון התקשורת לטובת כבל רשת (הכנה לתקשורת קווית טובה לטובת XBMC או משהו דומה)
3. הוספה של קיר חצי גובה
4. תעלות לטלויזיה בסלון (בדומה ל זה)

מתאר הדירה:
תמונה
או פה: תמונה
באדום סימנתי את הנקודות בהן אני כרגע מתכנן לשים את נקודות החשמל, בדגש על מספר דברים:
1. אני מאוד מקווה שישנה אפשרות שאלו יהיו שקעי 4 מודולים ולא 3
2. במטבח יש 7 נקודות חשמל (2 נפרדות למדיח ותנור ו 5 רגילות)

אז כמה התלבטויות שאשמח אם תוכלו לסייע לי לגביהן:
1. אני ממש רוצה לעשות את התעלה לטלויזיה בסלון ולא כ"כ בטוח באיזה גובה לבחור עבור כזה מרחק מבחינת נק' החשמל.
2. מאחר והבית במצב מאוד מתקדם מבחינת שלד אני לא בטוח כרגע מה הקבלן יאפשר לשנות ומה לא. אני מקווה שנק' הכבלים והטלפון נמצאות בסמוך זו לזו, שכן אני רוצה למתוח כבל רשת CAT6 לכל חדר שינה. הבעיה שלי היא שיש לי NAS קטן עם 2 כוננים וראוטר שאני לא ממש בטוח איפה למקם. הארון תקשורת קטן ובמקסימום יהיה לי שם מקום לסוויץ', אבל את כל הציוד עצמו אצטרך לשים במקום אחר. הכי אידיאלי נראה לי מאחורי הדלת במרפסת שירות, שכן אני יכול לדחוף איזה מדף שם מעל הדלת וזה לא מעניין אף אחד כי זה לא נראה לעין. אבל אני בספק אם הקבלן יעשה לי תעלה לשם מהארון תקשורת.. :lol: אשמח לשמוע מה אתם מציעים.
3. אני מתכנן להתקין ZWAVE. כך שאצטרך למקום את הקונטרולר כנראה בסמוך לראוטר. אני בספק אם יהיה מקום גם לסוויץ' וגם לקונטרולר ביחד בארון תקשורת. מה כדאי לעשות?
4. בהמשך ל-3, האם אפשרי לבקש הגדלת עומק השקעים, כדי שיהיה מקום למודולים של ZWAVE? האם יתכן ועדיףכבר לקנות פטישון כלשהו וראש חציבה ולהרחיב קצת את החורים לאחר הכניסה לבית?

אשמח להמלצות בנוגע לשקעי החשמל, וככלל אם יש דברים שאולי פיספסתי וחשוב שאבקש.
תודה :-)
נערך לאחרונה על ידי eran1901 ב 19/01/2014 20:56, נערך פעם 1 בסך הכל.

eran1901 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #2 

מקפיץ, שכן עידכנתי את הפוסט והוספתי מידע משמעותי :arrow:

iseeyou
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #3 

כמה דברים, אני בטוח שהצנרת לטלפון צמודה לכבלים (כבל rg6) לגבי העברת כבל cat6 אין צורך לבקש מהקבלן להוסיף צנרת אם זה בתשלום כי תמיד ניתן להשחיל כבל אינטרנט (גם עבה כמו cat6) עם כבל הטלפון.
לגבי שקע חשמל של 4 כמובן שיש השאלה מה הקבלן נותן לך והאם הוא ידרוש תוספת על זה, יש דגמים של חברת ADA וגם יפים יותר לניסקו סיוצ', (נראה כמו במשרד 4 חשמל ועוד 4 מקום לקטנים כמו 2 רשת 1 טלפון 1 אנטנה) תשאל אותו.
לגבי הרחבת השקע בטיח/בטון, אני ממש לא ממליץ לך ליקנות פטישון, לאחר סיום הבית וסיום השחלת כל הכבלים כולל חשמל אתה לא תצליח להגדיל את עומק החורים ללא פגיעה בכבלים שיהיו שם, זה ממש צפוף בסיום התקנת האביזרים. הכי מומלץ אם זה ממש חשוב לך לדבר עם הקבלן היום לפני סיום ההשחלות. דרך אגב, לא נראה לי שהחשמלאי של הקבלן יהייה שמח לעשות את זה כי אז הקופסא תהייה רופפת כי לא יהייה מספיק בטון לחזק אותה, זה יכול להכשיל אותו בבדיקה של חברת חשמל לטופס 4 ומה גם שלך יהייה בעיה בלנתק חוטי חשמל מהתקע וכל הקופסא תיצא מהקיר והכל יהייה רופף ומתפרק. בקיצור זה לא פיתרון הגיוני וטוב.
שמח אם עזרתי מעט.
דודי אלימלך
iSeeYou פתרונות תקשורת וביטחון
www.iseeyou.co.il

eran1901 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

ראשית, תודה על המענה.
לגבי צנרת וכבל CAT6 - מעולה, תודה.
לגבי שקעים מוגדלים - אתמול הייתי בדירה ורוב הקופסאות כבר מוכנות ומלבד היכן שהטלויזיה, כולן של 3 מודולים. מה שאני לא מוצא זה קופסאות עמוקות יותר, ניסיתי במדיה גלקסי ועוד כמה מקומות ונראה שיש רק סטנדרט אחד וזהו (כתום של 4-5סמ).
מה שאני לא מבין זה מדוע העומק ישפיע על חוזק הקופסא, הרי יש 2 ברגים שאמורים להכנס לבטון בצדדים שלה, זה לא מספיק?

יש לי בעיה נוספת שאני לא מבין איפה כדאי לי למקם את כל המוצרי תקשורת שלי.
כפי שאמרתי יש לי ראוטר,נתב ו NAS קטנטן, ואני מעדיף שהם יהיו מוצנעים ומוסתרים. האם למקם אותם במרפסת שירות זו אופציה הגיונית?

iseeyou
עוסק בתחום
עוסק בתחום
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #5 

נתחיל במיקום הציוב. אם יש נקודת רשת ניתן למקם בכל מקום שבא לך, כך בחשבון שרצוי מקום נגיש למקרה של תקלה או צורך בהוצאה והכנסה לחשמל לצורך איפוס והפעלה מחדב.
לגבי הקופסאות, לפי הצבע הכתום אני מבין שמדובר בגוויס עם 3 מקום. לגבי העומק ושתי הברגים אתה מבולבל. קופסא מורכבת מכמה חלקים, יש את בקופסא לביטון שזה בתוך הטיח עם היציקה של הבטון או הטיח, בקופסא הזו יש 2 חורים לברגים שנמצאים במסגרת של התושבות לאביזרים, הברגים לא נכנסים לבטון אלא לקופסא המבוטנת.
אם מדובר בקיר גבס הקופסא המבוטנת אכן עם ברגים אך הקופסא קצרה והברגים נועלים את הקופסה על דופן קיר הגבס.
הגדלים הם סטנדרטים בגוויס ולכן אני לא מכיר אפרות עם קופסא עמוקה.
דודי אלימלך
www.iseeyou.co.il

eran1901 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

לגבי נגישות, ברור. העניין הוא שאני מאוד בעד אסתטיות ואם יש משהו שאני לא רוצה זה ה"תחנת חלל" שיש לי כרגע מתחת לטלויזיה, 2 מפצלים כדי לתת חשמל לכל המוצרים שמרוכזים במקום (גלוי) אחד.
אם יש לי פנטזיה כלשהי לגבי הסלון, זה לעשות את התעלה החצובה בקיר להסתרת חוטים, ולעשות את המוצא שלה בדיוק איפה שימוקם איזה מדף עם מגירה והXBMC וממיר יוסתרו בתוכו יחד עם הכבלים והחשמל שלהם.
נכון שאני עושה תשתית רשת בכל חדר, אבל אני דיי אתבאס להפוך את אחד החדרים למעין חדר עבודה שיאכלס הכל. אני מעדיף איכשהו לא לשים את זה בחדרי שינה.
לצערי ארון התקשורת קטן מכדי להכיל את הראוטר והסוויץ. אם היה יכול להכיל את שניהם, לפחות הNAS היה לבדו בסלון וזה כבר היה פחות נורא כי זה רק מוצר אחד.
האם יש פתרונות אסתטיים לכל אביזרי התקשורת והיכן כדאי למקם אותם? אם אני אצליח להוציא כבל רשת למרפסת שירות אני אלך על זה. נראה לי כרגע האופציה הכי אסתטית כי בסופו של יום זה יהיה חדר שיש בו 2 מכונות כביסה ואחסון של מעט כלי עבודה....אלא אם ישנן אלטרנטיבות שאינני מכיר בכלל.

לגבי שקעים עמוקים יותר וכו- אני מניח שאני אנסה להשיג שם שקעי 4 מודולים ואסיים את ההרפתקאה, בתקווה שזה יספיק :-)
האם אין מוצרים אחרים מגוויס שאולי באים עם קופסא עמוקה יותר?

iseeyou
עוסק בתחום
עוסק בתחום
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #7 

אני באמת רוצה לתת לך עצה טובה אך לגבי מיקום האביזרים רק אתה יודע איך יראה הבית ואיזה רהיטים יש לך. תחשוב אולי באיזה שולחן/מיזנון טלויזיה אם יש אפילו בחדר שינה או אולי מדף קטן בממד או בחדר עבודה.

לבגי גוויס אין לי מוסג אם יש עמוק יותר תנסה לבדוק אצל ספקי חשמל מקצועיים כמו "חץ פז" בכ"ס תבקש את ניסים או ב"דור חדש" נתניה או כל ספק חשמל מקצועי לחשמלאים.
דודי אלימלך
www.iseeyou.co.il

eran1901 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

תודה רבה (Y)

eran1901 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

הקפצה לטובת עדכון, לאחר פגישה קצרצרה עם הקבלן:
1. כנראה שאמתח צינור מהארון תקשורת למרפסת שירות, כך שאוכל למקם שם שרת קטנטן, ראוטר ויתר הפיצ'פקעס שלי
2. אני מתלבט לגבי הכבל רשת. אני מעוניין ב CAT6, כמובן, ובשיחה עם הקבלן לאחר שהעלתי את הנושא שאני רוצה למתוח כבל נוסף בצינור טלפון, הוא אמר שהוא פשוט יעביר לי שם כבל 12 גידים (4 טלפון + 8 רשת), אז כיצד אני יודע שזה אכן CAT6, כדי להבטיח לי 1GBPS בכל קצה?

iseeyou
עוסק בתחום
עוסק בתחום
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #10 

מה זה כבל 12? אני לא אומר שאין אבל זה לא כבל רשת cat6, אתה תבקש ממנו כבל טלפון תיקני (מומלץ של חברת איטק) וכבל רשת איכותי (כי יש המון בררה בשוק) cat6 (כמובן הכי מומלץ של חברת טאלדור)

בלי קומבינות וקיצורי דרך תקבל את האיכות שאתה דורש :)
דודי אלימלך
www.iseeyou.co.il

eran1901 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

אתה מקפיד לענות בצורה ממוקדת ומהירה, תודה רבה :)
אני אשתדל השבוע\תחילת שבוע הבא לרכוש כבל רשת.
ביחס לתמונה שצירפתי בהתחלה, ולאור העובדה שאני מצפה למתוח כבל בין הארון תקשורת בכניסה לשלושת חדרי השינה, לטלויזיה (הקיר הפנימי של המטבח) ולמרפסת שירות, כמה מטר אני צריך?
50? 100?
האם התעסקות עם הכבל טלפון קריטית? מה שמגיע בסטנדרט לא טוב מספיק?

iseeyou
עוסק בתחום
עוסק בתחום
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #12 

תודה,
לגבי הכבל טלפון זה לא הכי קריטי אך איטק זה איכותי ומוכר, מה גם לadsl הוא עובד על קו הטלפון אך לדעתי אם החשמלאי מקצועי הוא עובד עם איטק.
לגבי מרחק כבל רשת אני מעריך בין 80-100 מטר, התעלות חשמל לפעמים ארוכות מתחת לריצפה.
בהצלחה בנתיים.
תעדכן שהצלחת,

נ.ב
תחייב את החשמלאי להשחיל את הכבלים בתעלות רק עם ג'ל משיכה ולא עם סבון כלים, זה נשמע ברור אך חשמלאים רבים חוסכים 20 שח בג'ל ואז עוד שנה שתרצה להשחיל כבל נוסף או להחליף כבל, הסבון כלים מתייבש ונהייה כמו אבן והתעלה תקועה.
דודי אלימלך
www.iseeyou.co.il

eran1901 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #13 

אני אבצע את הבירור מול הקבלן לגבי עבודת החשמלאי בנושא, למרות שלא ברור לי כרגע מה אמור לקרות שם בנושא התקשורת.
תשתית החשמל בדירה כבר גמורה.
עדין אין ריצוף לכן אפשר לעשות את כל השינויים והעברת צינורות לאן שאני מעוניין.
לגבי הטיפ עם החשמלאי - תודה, אזכור לוודא זאת.
חיפשתי ספציפית כבל רשת של טלדור ומצאתי בפלונטר 2 סוגים:
http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=9828022
http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=8300204
יש בניהם הבדל של קרוב ל 200שקל, שזה הרבה ביחס למחיר הכבל.
ההבדלים החיצוניים הם שהיקר מעט דק יותר וקל יותר, אך האם הוא קשיח יותר או פחות ביחס לשני?
איזה לבחור?

iseeyou
עוסק בתחום
עוסק בתחום
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #14 

ההבדל הוא שהאחד עם גידים שזורים (שערות) והוא יותר גמיש והאחר הוא גיד אחד עבה וכשיח,
מנסיון בהתקנות יותר מומלץ להתקין כשיח כי הוא נלחץ בנקודת הקצה (האביזר) טוב יותר ומונע תקלות של שיחרור הכבל מהשקע.

לגבי המחיר בחיים לא!!!
יקר יקר יקר!
בדרך כלל אסור לי לפרסם פה את עצמי ואת המוצרים שלי אך הפעם אני חייב לחרוג - מדובר פה בגזל! (ואחרי שיחות ארוכות כל כך איתך אני ממש מזדהה איתך ורוצה לעזור לך)

במחיר כזה אני מוכר את הכבל CAT7 האדום של TELDOR. אשמח לבדוק לך מחיר לגבי ה-CAT6 אם אתה מעוניין.
דודי אלימלך
www.iseeyou.co.il

iseeyou
עוסק בתחום
עוסק בתחום
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #15 

בדקתי לך, את הכבל CAT6a אני יכול לעשות לך במחיר 470 ש"ח כולל משלוח עד הבית.
שים לב שמדובר בכבל CAT6a ולא CAT6 הרגיל כמו שכתבת, הוא איכותי יותר.
באתר ששלחת קישור זה הכבל עם a:
http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=83G0204

עדכן אותי
דודי אלימלך
www.iseeyou.co.il

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”