הגדרת מודם-נתב VTECH NB403 של בזק בינלאומי במצב BRIDGE

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #31 

@smargi
·
את ה 604 לא ניתן להפוך ל ברידג כלומר קיימת האופצייה אבל לא עובדת.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #32 

אני עונה כאן ל janet להודעה הפרטית שלה כי מקומה לעניות דעתי לדעתי בדיון כאן כדי לשתף את המידע לכל החברים והחברות בפורם.

שבוע טוב!
ממליץ דבר ראשון להחליף את ה Vtech!!! מומלץ לבקש מבזק להחליף ל D-Link DSL-G256DG גם אם צריך לשלם חד פעמי 100 ש"ח כדאי.
http://www.bezeq.co.il/media/PDF/wirele ... remium.pdf

לגבי שאלתך הרשת האלחוטית Bezeq Free , לא ניתן לבטל זאת עצמאית ואת צריכה לבקש זאת מהשרות של בזק
התכונה מוטמעת בקושחה.

לגבי כתובת ה IP הנתב כנראה התאפס להגדרות מפעל (Vtech כנר אמרנו) וחזר לכתובת 10.0.0.138
את כמובן יכולה לשנות זאת אבל באיפוס הבא זה תמיד יחזור לכתובת הנ"ל.

טיפ נוסף בקשי באקספון *0018 לתת לך כתובת IP אמיתית, ברירית המחדל שלהם זה לתת לך כתובת שעוברת תרגום (NAT) ובשביל גלישה רגילה זה מתאים אבל בשביל כל דבר אחר כמו שרותי Stream זה יכול להוות בעיה.

בהצלחה!
אריה

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #33 

אגב אני ממליץ ללקוחות היום כן לקחת נתב בזק בשכירת מכיוון שכך לבזק אין תרוצים.
תמיד אבל תמיד כאשר יש תקלות בגלישה ועובדים עם נתב פרטי התשובה של בזק "נתב פרטי התקלה אצלך לא אצלנו תחליף נתב" כאשר עובדים עם נתב בזק בתצורת מודם Bridge "נהנים" מכל העולמות בזק מוחייבים לפתור את התקלה
ובמקסימום יבקשו לאפס את הנתב שלהם כדי "להוכיח ללקוח שהתקלה אצלו" ויבצעו איפוס כרטיס בציוד שלהם.

בתצורה זאת אנו יכולים לרכוש נתב פרטי שיבצע את החיוג ולא יהיה מוגבל כמו הנתבים של בזק שמגבילים את המוצר
מבחינת ה Sessions Per Second, ומוסיפים כל מיני שטויות כמו לקוח BitTorrent שרת DLNA שרת מדפסת ושרת Samba. שמעמיסים את הנתב לעייפה.

janet
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #34 

arotman כתב:אני עונה כאן ל janet להודעה הפרטית שלה כי מקומה לעניות דעתי לדעתי בדיון כאן כדי לשתף את המידע לכל החברים והחברות בפורם.

שבוע טוב!
ממליץ דבר ראשון להחליף את ה Vtech!!! מומלץ לבקש מבזק להחליף ל D-Link DSL-G256DG גם אם צריך לשלם חד פעמי 100 ש"ח כדאי.

לגבי שאלתך הרשת האלחוטית Bezeq Free , לא ניתן לבטל זאת עצמאית ואת צריכה לבקש זאת מהשרות של בזק
התכונה מוטמעת בקושחה.

לגבי כתובת ה IP הנתב כנראה התאפס להגדרות מפעל (Vtech כנר אמרנו) וחזר לכתובת 10.0.0.138

טיפ נוסף בקשי באקספון *0018 לתת לך כתובת IP אמיתית, ברירית המחדל שלהם זה לתת לך כתובת שעוברת תרגום (NAT) ובשביל גלישה רגילה זה מתאים אבל בשביל כל דבר אחר כמו שרותי Stream זה יכול להוות בעיה.

בהצלחה!
אריה
...
תודה רבה (Y)
·

janet
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #35 

arotman כתב:אגב אני ממליץ ללקוחות היום כן לקחת נתב בזק בשכירת מכיוון שכך לבזק אין תרוצים.
תמיד אבל תמיד כאשר יש תקלות בגלישה ועובדים עם נתב פרטי התשובה של בזק "נתב פרטי התקלה אצלך לא אצלנו תחליף נתב" כאשר עובדים עם נתב בזק בתצורת מודם Bridge "נהנים" מכל העולמות בזק מוחייבים לפתור את התקלה
ובמקסימום יבקשו לאפס את הנתב שלהם כדי "להוכיח ללקוח שהתקלה אצלו" ויבצעו איפוס כרטיס בציוד שלהם.

בתצורה זאת אנו יכולים לרכוש נתב פרטי שיבצע את החיוג ולא יהיה מוגבל כמו הנתבים של בזק שמגבילים את המוצר
מבחינת ה Sessions Per Second, ומוסיפים כל מיני שטויות כמו לקוח BitTorrent שרת DLNA שרת מדפסת ושרת Samba. שמעמיסים את הנתב לעייפה.
...
עצות טובות ,תודה רבה ,רבה (Y) (f)
·

janet
חבר פעיל
חבר פעיל

שלום אריה ,

נושא שלא נקרא #36 

arotman כתב:אני עונה כאן ל janet להודעה הפרטית שלה כי מקומה לעניות דעתי לדעתי בדיון כאן כדי לשתף את המידע לכל החברים והחברות בפורם.

שבוע טוב!

התכונה מוטמעת בקושחה.

בהצלחה!
אריה
...
שאלה ממישהי שלא עשתה את זה אף פעם (כי עד עכשיו לא היו לי כאלה הפרעות בגלישה ):
-אין נעשה את הכתובת IP האמיתית,אם אבקש את זה מאקספון ,ואיך יכולה לבוק ?
- את הנתב שהצעת אפשר להגדיר רק כמודם (לא מעוניינת באל חוטי) ובכלל ,יכולה לבקש אותו גם מספק אחר ?
-היום כבר אין רק מודם ?
תודה רבה מראש על על מענה .

המשך יום נעים

·

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

Re: שלום אריה ,

נושא שלא נקרא #37 

@janet
·
כתובת אמיתית ולא NAT (תרגום כתובות) ניתן לבקש מהספק ללא עלות או תשלום נוסף.
במקרה שלך אם יש לך רק נתב בזק את לא חייבת או צריכה להפוך למודם/ברידג'
זה רלוונתי רק אם יש לך נתב פרטי שרכשת בנפרד שאת רוצה שיבצע את החיוג לאינטרנט.
אם את עובדת עם נתב בזק או פרטי עדיף לעבוד באלחוטי בתדר 5Ghz שבדרך כלל הרבה יותר פנוי
אבל עם טווח קצר יותר, רוב הטלפונים ,המחשבים, הטאבלטים והמחשבים הניידים תומכים היום.
בדרך כלל יופיע בבזק כ Bezeq_5 או משהוא דומה.
באזור תל אביב למשל או בכל אזור עם צפיפות אוכלוסין גבוהה לצורך העניין לא ניתן לעיתים
לעבוד כלל בתדרי ה WiFi בתחום 2.4GHz.

לדוגמא עבדתי לפני כשבועיים במגדלי NUM באזור תל אביב (רחוב ניסים אלוני) לקוח שלא הבין מדוע מידי פעם
הוא אינו יכול לעבוד ברשת אלחוטית או שאם כבר יכול מקבל מהירות מאוד נמוכה.
כאשר הפעלתי את משקף התדרים שלי (Spectrum Analyzer) גיליתי שיש ללקוח הפרעה רצינית בתחום ה 2.4GHz
הפתרון היה להשתמש ביחידות אלחוטיות התומכות ב 5Ghz בתקן A/C ולומר ללקוח לעבוד בתדרים אלא בלבד!

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #38 

arotman כתב:@smargi
·
את ה 604 לא ניתן להפוך ל ברידג כלומר קיימת האופצייה אבל לא עובדת.
...
·החל משבוע שעבר יש קושחה חדשה גם ל 604 Vtech בבזק וניתן להפוך לברידג מודם

janet
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #39 

arotman כתב:@janet
·
כתובת אמיתית ולא NAT (תרגום כתובות) ניתן לבקש מהספק ללא עלות או תשלום נוסף.
במקרה שלך אם יש לך רק נתב בזק את לא חייבת או צריכה להפוך למודם/ברידג'
זה רלוונתי רק אם יש לך נתב פרטי שרכשת בנפרד שאת רוצה שיבצע את החיוג לאינטרנט.
אם את עובדת עם נתב בזק או פרטי עדיף לעבוד באלחוטי בתדר 5Ghz שבדרך כלל הרבה יותר פנוי
אבל עם טווח קצר יותר, רוב הטלפונים ,המחשבים, הטאבלטים והמחשבים הניידים תומכים היום.
בדרך כלל יופיע בבזק כ Bezeq_5 או משהוא דומה.
באזור תל אביב למשל או בכל אזור עם צפיפות אוכלוסין גבוהה לצורך העניין לא ניתן לעיתים
לעבוד כלל בתדרי ה WiFi בתחום 2.4GHz.

לדוגמא עבדתי לפני כשבועיים במגדלי NUM באזור תל אביב (רחוב ניסים אלוני) לקוח שלא הבין מדוע מידי פעם
הוא אינו יכול לעבוד ברשת אלחוטית או שאם כבר יכול מקבל מהירות מאוד נמוכה.
כאשר הפעלתי את משקף התדרים שלי (Spectrum Analyzer) גיליתי שיש ללקוח הפרעה רצינית בתחום ה 2.4GHz
הפתרון היה להשתמש ביחידות אלחוטיות התומכות ב 5Ghz בתקן A/C ולומר ללקוח לעבוד בתדרים אלא בלבד!
...
ערב טוב אריה,
לא עניתי עד עכשיו כי התביישתי להודות שלא הבנתי כמה דברים ,אבל חשבתי להתגבר על הבושה ולברר עם מקצוען כמוך
,כמה דברים :
- יש לי מודם/נתב VITECH NB 403 ואני לא רוצה אלחוטי.
- האם דרך CMD ולכתוב IPCONFIG ,אני מקבלת את ה-IP
האמיתית,או זה שמקבלת דרך האתר הזה http://whatismyipaddress.com/ (ואז לחסוך את הפנייה לאקספון)?
אודה לעזרה

·

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #40 

@janet
·
תרגישי בנוח כל אחד יש לו את התחומים בהם הוא מבין פחות או יותר.
לא את חייבת להתקשר ל אקספון *0018 להזדהות מולם ולבקש כתובת IP אמיתית.
את יכולה גם להתקשר ל 166 ולבש שיכבו את הרשת האלחוטית ואת יכולה לדעתי לכבות לבד על ידי לחיצה ארוכה על לחצן ה WPS מאחורי הנתב
בהצלחה!

janet
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #41 

·
תרגישי בנוח כל אחד יש לו את התחומים בהם הוא מבין פחות או יותר.
לא את חייבת להתקשר ל אקספון *0018 להזדהות מולם ולבקש כתובת IP אמיתית.
את יכולה גם להתקשר ל 166 ולבש שיכבו את הרשת האלחוטית ואת יכולה לדעתי לכבות לבד על ידי לחיצה ארוכה על לחצן ה WPS מאחורי הנתב
בהצלחה!
...
עשיתי את זה ,תודה (גם עבור ההערה לגביי ) וחשבתי שבכל זאת משהו בהגדרת מודם/ראוטר לא בסדר .

יש לי "רשת ביתית" ולכעשרה שכנים מתוך הביניין המשותף שיש לכם אינטרנט .
לא יודעת איך קורה שלפעמים הרשת הביתית מתחלף לרשת ציבורית ופתאום אין לי חיבור לאינטרנט(מצורף צילום אחרי בדיקה).
·האם זה קשור לעובדה שכשלוחצת על שתי הפעולות שבצילום השני , הן לא מגיבות ?
אודה לעזרה

DudeShemesh
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

arotman כתב: ·החל משבוע שעבר יש קושחה חדשה גם ל 604 Vtech בבזק וניתן להפוך לברידג מודם
...
גם אני יכול לאשר שזה אכן עובד!

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #43 

@janet
·משהוא כאן לא מסתדר לי , אולי לא הבנתי נכון מה הקשר של 10 שכנים אליך , האם אתם מחוברים הרשת משותפת לצורך אינטרקום או מצלמות משתופות? אם ישלמו לך מצב בזק שמחובר רק אליך למחשב ללא רשת
אלחוטית ואיך אף אחד שמחובר אליך לרשת או לנתב אז את לא אמורה לראות הודעות מסוג שראית.

janet
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #44 

·משהוא כאן לא מסתדר לי , אולי לא הבנתי נכון מה הקשר של 10 שכנים אליך , האם אתם מחוברים הרשת משותפת לצורך אינטרקום או מצלמות משתופות? אם ישלמו לך מצב בזק שמחובר רק אליך למחשב ללא רשת
אלחוטית ואיך אף אחד שמחובר אליך לרשת או לנתב אז את לא אמורה לראות הודעות מסוג שראית.
...
קודם כל מתנצלת אריה נכבד ,שרק עכשיו עונה ,כי כל ההודעות של הפורום הזה הועברו בלי ידיעתי לתיקייה SPAM.
למזלי היום נכנסתי לשם.

~~~
אין אינטרקום .לגבי מצלמות אין לי מושג ,אולי הותקנו בלי ידיעתי (איך יכולה לבדוק ?).
כאמור ,יש לי רשת ביתית .

רק יודעת שהטכנאי של בזק שבאה להחזיר לי את האפשרות להתחבר לאינטרנט , עשה משהו בלוח הבזק על הקיר שבחדר המדרגות .
לא הסביר לי כלום .

בקשר להודעות האלה שקבלתי ,ברור שמשהו לא כמו שצריך,במיוחד לאחר שבקשתי עזרה מ-018.

נסיתי משתמש חדש וגם זה לא הצליח .
האם התקנת לינוקס יפתור את הבעיה ?
אודה לכל עזרה .
שנה טובה לך ולכל משפחתך !

galve
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

היי
חבר הגדיר את ה NB403 כברידג ואכן יש סינכרון מול בזק (נבדק מול נציג שלהם)
הוא חיבר את הראוטר שלו הפרטי TP-LINK וכמובן הגדיר חייגן עם שם משתמש וסיסמה של בזק בינלאומי.
למרות זאת הוא לא מצליח ליצור חיבור לבזק בינלאומי והם אינם תומכים בו כייון שמשתמש בציוד פרטי.
האם למישהו יש רעיון מה ניתן לעשות ?
תודה

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”