קופסה קטנה. שינוי דרמטי. האודיו מתעורר!

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #286 

MeniBI כתב:@istarmini
·
לפי הבנתי יש 2 אופציות
1 לקופסה שאתה מתכוון
2 תוכנה במחשב ללא צורך בקופסה, ועל זה שאלתי
האם אני טועה ולא הבנתי נכון
...
·

הבנת נכון אני חשבתי שאתה מדבר על שימוש ב minidsp.

בשימוש במחשב כמובן שהמחשב חייב להיות מחובר כל הזמן כי אין לאיפה להעביר את הכיול בסוף התהליך.

יש אפשרות לרכוש רסיברים של ארקם שכוללים את הדיראק בפנים אבל מנסיון עם ה 550 שלהם שהוא הרסיבר ביניים מדובר באכזבה גדולה ולכן הפתרון החיצוני עדיף במיוחד כשהוא יכול ללכת איתך בהמשך הדרך באחת משלושת האופציות (מחשב / minidsp nano /minidsp 88A )
ולהתחבר לכל רסיבר/פרוססור.

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 453 פעמים

נושא שלא נקרא #287 

מחייה את השרשור. אתם עדיין משתמשים במכשיר? עדיין מרוצים ממנו?

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #288 

Nemesis כתב:מחייה את השרשור. אתם עדיין משתמשים במכשיר? עדיין מרוצים ממנו?
...
·

מי שקנה, למיטב ידיעתי ,עדין משתמש ומאוד מרוצה.

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #289 

קרוב לשנה עם המכשיר ולטעמי זה השידרוג הכי גדול שאפשר לעשות בכל מה שקשור לאלקטרוניקה, וזה By Far.

לאחרונה יצא לי לבדוק מספר מאוד גדול של רסיברים, במהלך תקופה קצרה מאוד, מרוכזת והכל בחלל שלי, עם הרמקולים שלי.

אני מתעתד לפתוח על כך שירשור, אבל כרגע ולמטרת השירשור הנוכחי, אני יכול לומר שמי שחושב שקיימים הבדלי סאונד משמעותיים בין מרנטץ לאונקיו לפיוניר , לימהה, לצערי טועה ונסמך על זכרונו, או מצדיק את רכישתו החדשה.

ראש בראש, באותו חלל, כאשר מקשיבים באופן רגוע וממושך לכל רסיבר, למדים שההבדלים הם בשוליים, הם הרבה פחות דרמטים ממה שאנחנו חושבים.

הדרמה האמיתית בין אותם מכשירים נמצאת במערכת הכיול שיש לכל מכשיר להציע, בין אם מדובר על מערכת הכיול של אודיסי, או זו של פיוניר, או זו של אונקיו (מעין פיוניר), או זו של ימהה.

המערכות הללו הן מערכות מוגבלות מבחינת היכולות שלהן והפיצרים שלהם וקשה עד לבלתי אפשרי לומר איזו מערכת תיתן את התוצאה הכי טובה בחלל הספציפי שלך, עם הבעיות המיוחדות לאותו חלל.

אם ניקח פיוניר ונכייל אותו ולעומתו ניקח מרנטץ ונכייל אותו עם אודיסי, יהיו הבדלים ברורים בין הרסיברים וזאת כרגע מבלי להכנס מי ישמע טוב יותר, כי כאמור זו שאלה פתוחה לחלוטין שהיא תלוית חלל.

מעל כל אותן מערכות נמצאת Dirac, גם ביכולות שלה, גם בפיצ'רים שלה וגם ביכולות הכיול/הכיוון שהיא מעניקה למשתמש.

ההבדל של דירק במערכת קיימת ,הוא גדול לאין שיעור מהחלפת 200 רסיברים. זה בכלל לא בר השוואה.
ההבדלים בין הרסיברים (ללא כיול) הוא מאוד קטן.

רן

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

נושא שלא נקרא #290 

RanMoyal כתב:
אני יכול לומר שמי שחושב שקיימים הבדלי סאונד משמעותיים בין מרנטץ לאונקיו לפיוניר , לימהה, לצערי טועה ונסמך על זכרונו, או מצדיק את רכישתו החדשה.

ראש בראש, באותו חלל, כאשר מקשיבים באופן רגוע וממושך לכל רסיבר, למדים שההבדלים הם בשוליים, הם הרבה פחות דרמטים ממה שאנחנו חושבים.

הדרמה האמיתית בין אותם מכשירים נמצאת במערכת הכיול שיש לכל מכשיר להציע, בין אם מדובר על מערכת הכיול של אודיסי, או זו של פיוניר, או זו של אונקיו (מעין פיוניר), או זו של ימהה.
ן
...
·

מסכים לחלוטין וגם אמרתי את זה בעבר כמה פעמים וחשבו שאני הוזה.
מגבר זה מגבר. טכנולוגיה בת 50. אף חברה לא המציאה את הגלגל.
רובם נשמעים אותו הדבר ( וצריכים להשמע אותו הדבר ). הפענוח חייב להיות ליניארי וזהה בכל הרסיברים אחרת אנחנו מדברים על distortion. אז מה נשאר ? מערכת הכיול..
ככל שמערכת הכיול טובה יותר כך התוצאה תהיה טובה יותר. זה לא קשור לחברה, זה לא קשור למגבר, וגם לא לשנאי שכל חברה מבטיחה לנו שהוא הדבר הכי טוב שראינו .. מאז המצאת השנאי.
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

directse
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #291 

ליאור ורן וכל חבר כמובן

לדעתכם ובהמשך למה שרשמתם האם לדעתכם "האי הבדלי שמע", או הבדל זניח בין רסיברים של החברות השונות ללא כיול נכון גם להבדלים בין שנות היצור של הרסיבר?

האם לדעתכם (ואני לא מדבר על פיצר מסויים) יש הבדל בין רסיבר של לפני 5 שנים ברמה מסויימת לרסיבר מאותה חברה רק מודל 2015 או 2016 ?

האם חלה התקדמות מבחינת שמע (ללא אטמוס כמובן) ברסיברים של השנים האחרונות לעומת 5 שנים ?

תודה

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #292 

תודה על התשובות.
בניגוד ל- Darbee שנראה שהרבה קנו אבל אח"כ נראה שחלק נפלטו ללוחות, לא נראה שצצים כאלה מכשירים יד שנייה.
רציתי לוודא שאכן אנשים מרוצים מהמכשיר.

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #293 

Nemesis,

צריך רק לזכור שהמכשיר נשוא השירשור ה- Nano DL מוגבל בכל מה שקשור ל-4K לאור העובדה כי למכשיר יציאות וכניסות של HDMI 1.4.
פתרון לאמור יכול להיות ברכישה של ה- 88A של אותה חברה.

רן

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K

נושא שלא נקרא #294 

...
רק חשוב להדגיש שה 88A מתאים למי שמשתמש בפרוססור, כי הוא מתחבר בין הפרוססור להגברות.
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #295 

RanMoyal כתב:Nemesis,

צריך רק לזכור שהמכשיר נשוא השירשור ה- Nano DL מוגבל בכל מה שקשור ל-4K לאור העובדה כי למכשיר יציאות וכניסות של HDMI 1.4.

רן
...
·
·

מעניין אם זה פתיר בחיבור בערוץ ה arc וחיבור כל ההתקנים לטלוויזיה.

royla
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: רועי
נתן תודות: 599 פעמים
קיבל תודות: 303 פעמים

נושא שלא נקרא #296 

RanMoyal כתב:קרוב לשנה עם המכשיר ולטעמי זה השידרוג הכי גדול שאפשר לעשות בכל מה שקשור לאלקטרוניקה, וזה By Far.

לאחרונה יצא לי לבדוק מספר מאוד גדול של רסיברים, במהלך תקופה קצרה מאוד, מרוכזת והכל בחלל שלי, עם הרמקולים שלי.

אני מתעתד לפתוח על כך שירשור, אבל כרגע ולמטרת השירשור הנוכחי, אני יכול לומר שמי שחושב שקיימים הבדלי סאונד משמעותיים בין מרנטץ לאונקיו לפיוניר , לימהה, לצערי טועה ונסמך על זכרונו, או מצדיק את רכישתו החדשה.

המערכות הללו הן מערכות מוגבלות מבחינת היכולות שלהן והפיצרים שלהם וקשה עד לבלתי אפשרי לומר איזו מערכת תיתן את התוצאה הכי טובה בחלל הספציפי שלך, עם הבעיות המיוחדות לאותו חלל.

אם ניקח פיוניר ונכייל אותו ולעומתו ניקח מרנטץ ונכייל אותו עם אודיסי, יהיו הבדלים ברורים בין הרסיברים וזאת כרגע מבלי להכנס מי ישמע טוב יותר, כי כאמור זו שאלה פתוחה לחלוטין שהיא תלוית חלל.

מעל כל אותן מערכות נמצאת Dirac, גם ביכולות שלה, גם בפיצ'רים שלה וגם ביכולות הכיול/הכיוון שהיא מעניקה למשתמש.

ההבדל של דירק במערכת קיימת ,הוא גדול לאין שיעור מהחלפת 200 רסיברים. זה בכלל לא בר השוואה.
ההבדלים בין הרסיברים (ללא כיול) הוא מאוד קטן.

רן
...
·

אני אוהב סיפורי רכישה /בחינה של ציוד

אשמח באמת עם תעלה רשמים...של הרסיברים
כיף חיים.

Priimo
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #297 

בוקר טוב,
נוכח ההמלצות החמות של חברי הפורום, כמו גם רצון לשדרג את הק"ב אצלי (ואם אפשר על הדרך גם את השמע בדו ערוצי), החלטתי להתנסות בדירק.
רכשתי את המיקרופון המומלץ על ידם ובכוונתי להוריד לנוק שמחובר לרסיבר את התכנה על מנת להתנסות בה.
מס' שאלות ברשותכם:
1. יש מספר "חבילות" שמוצעות להורדה באתר של דירק, איזו מהם מתאימה לצרכיי ?
2. האם התכנה שמתאימה לק"ב עשויה לשמש גם לדו ערוצי, וככל שכן, האם יש לבצע כיול נפרד או אולי פעולות/ הגדרות שונות שיש לבצע?

yonyz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 138 פעמים
קיבל תודות: 145 פעמים

נושא שלא נקרא #298 

Priimo כתב:בוקר טוב,
נוכח ההמלצות החמות של חברי הפורום, כמו גם רצון לשדרג את הק"ב אצלי (ואם אפשר על הדרך גם את השמע בדו ערוצי), החלטתי להתנסות בדירק.
רכשתי את המיקרופון המומלץ על ידם ובכוונתי להוריד לנוק שמחובר לרסיבר את התכנה על מנת להתנסות בה.
מס' שאלות ברשותכם:
1. יש מספר "חבילות" שמוצעות להורדה באתר של דירק, איזו מהם מתאימה לצרכיי ?
2. האם התכנה שמתאימה לק"ב עשויה לשמש גם לדו ערוצי, וככל שכן, האם יש לבצע כיול נפרד או אולי פעולות/ הגדרות שונות שיש לבצע?
...
אם יש לך סראונד, אתה צריך את הגרסה היקרה יותר. אני משער שכשהם כותבים 8 ערוצים, הם מתכוונים עד שמונה ערוצים.

Priimo
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #299 

בסוף השבוע הורדתי את גרסת ההתנסות החינמית של דירק live.
לאחר ביצוע כיול, ביצוע אופטימיזציה והעלאת הקובץ השמור למערכת, עלי להודות שלא מרגיש בהבדל (לאחר צפיה במספר סרטים מוכרים וחדשים).
מקנן בי החשש שלא ביצעתי חלק מההוראות כנדרש. בהתאמה, אודה לסיוע המנוסים עם המערכת הזו, כיצד ניתן לוודא שהדירק אכן עובד כשורה ומה שאני שומע אכן משקף את התוצאה לאחר התיקון.
הואיל ונותרו פחות משבועיים עד לפקיעת הרישיון הזמני, אודה מראש למענה מהיר ממי שמתמצא.

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #300 

לא מרגיש בהבדל ביחס למה?
ביחס ל- דירק עובד מול לא עובד?
או ביחס למערכת כיול אחרת?

תתחיל לנגן את הג'ימס בונד האחרון, ספקטר, קטע הפתיחה, השניות הראשנות של הסרט במצעד במקסיקו. מתחיל בקולות תופים מאוד חזקים.

אם אתה לא שומע הבדל בין המצבים, יתכן ועשית משהו לא בסדר.

רן

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”