אומרים שנורות LED מסוכנות לבריאות

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
Moshe_L (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 69 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

rwg1 כתב:
...
...
תראה, אני קורא את מה שאתה כותב ורואה כמה אתה לוקח ברצינות את עניין האור הכחול הקטלני בלילה, אז אני מנסה
לענות לך תשובה בצורה רצינית. אם גם זה לא בסדר אז רק תגיד לי ואני אפסיק לענות בצורה רצינית.

לגבי מה שאתה כותב על HDR, אני רואה שאתה מנסה לחזור על דברים שכתבתי במאמר שלי. אז בוא דבר ראשון
ותצטט את הדברים נכון:

ציטוט:
אם אנחנו נמצאים בחוץ בשעת לילה במקום שלא מואר בסוג כל שהוא של תאורה ויש אור ירח שהוא
יחסית מלא, כנראה שרמת האור שנחווה תהיה בערך בסביבות 0.1 ניט.

אז רק לידיעתך הירח מחזיר לכיוון כדור הארץ את אור השמש וגם לאור זה בלילה יש רכיב כחול בספקטרום שלו.
אני גם לא מבין איך מה שאתה כותב קשור לכל העניין, כי אם תקרא את המאמר אז אני לא רואה שיש לאותו
פרופסור בעיה עם תאורת ליבון בלילה וגם לה יש רכיב של אור כחול בספקרטרום שלה. ואם אתה חושב שהעוצמה
כאן זה הדבר הקטלני במיוחד, אז נורת ליבון של כ- 100 וואט מאירה בעוצמה של מעט פחות מ- 20,000 ניט וכמו
שכתבתי, אני לא קורא שיש לאותו פרופסור בעיה עם כזו נורה.
...
·

המידע כאן הוא בשבילך ובשביל כולם, זה נושא חשוב ורצוי שכולם יהיו רציניים וידייקו במידע.

אור השמש בלילה הוא כל כך זניח שאפילו לא רואים אותו, וברצינות, אין לזה השפעה לרעה. וגם זה טבעי.
נורת ליבון עברה מהעולם, ברור שהוא לא יתייחס אליה. התקדמנו אל נורות לד ורק עכשיו הגאונים נזכרו להזהיר אותנו מנורות לד כאשר הדבר כבר ידוע עוד מהנורות הפלואורסצנטיות.
התקדמנו אל נורות לד, "הממשלות הטובות" רוצות להתחיל בהתקנות מאסיביות כדי לעשות כסף. הפרופסור לא מוכן וכך גם רשות הטבע והגנים.

Moshe_L (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 69 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

moco כתב:

אתה עושה פה סלט מכל מיני מושגים ומגיע לאמירות מוזרות למדי.

חשמל זה טבעי במובם הפיזיקלי של חשמל - כוחות אלקטרומגנטיים וקרינה אלקטרומגנטית הם חלק מהטבע.
הספקת חשמל מתחנות כוח לבתים ולחדרי ניתוח בבתי חולים, לא הייתה לפני שאנשים הינדסו אותה ומימשו אותה - לפחות לא על כדור הארץ.
"מלאכותי" זה דברים שהאדם יצר. זה משמעות המילה. אפשר כמובן להגיד שהאדם הוא חלק מהטבע ולכן גם כל מה שהוא יצר טבעי, אבל אז הכל טבעי ושום דבר לא מלאכותי, ואין משמעות למילים הללו.

מה זה מינון של חשמל? לא מכיר מושג כזה.
המינון של חשמל בנורת להט 60 וואט (לא שאני מבין מה הכוונה בכך) זה טבעי או מלאכותי.
ומה עם ה"מינון" של פנס כיס חלש חצי וואט.

אגב ניסית פעם לחיות שעה מחייך בלי דברים מלאכותיים?

אני מדבר על הסדרה Better Call Saul. אגב, גם בסדרה הבידיונית הזו, ברור שהדמות חולת נפש.

...
·

אני מודה שהסמנטיקה והדקדוק מבלבלים אותך. וזה בסדר.

הספקת חשמל מתחנות כח וכו', לא אומר שזה בריא. אני אמרתי: " כל מה שמלאכותי לא בריא", בהקשר להודעה של קלוד על חשיפה לזיהום אור.
האם כוס השתייה שלי מלאכותית? כן. האם היא בריאה? לא יודע לא טעמתי.

מינון של חשמל, זה כאשר אתה יושב על כיסא חשמלי ומזרימים לך חשמל לגוף. הכוונה כמובן לכמות הזרם.
תנסה עם מינונים שונים ותגיד מה הרגשת.

אין לנו וויכוח על מה זה מלאכותי. הוויכוח הוא האם זה בריא. אני אומר שמלאכותי זה לא בריא, יש הרבה משתנים של חשיפה ממושכת, עוצמה/כמות, סוג החומר והמגע עם הגוף, וכמובן יש יוצאים מהכלל שלא משפיעים על הבריאות לפחות ממה שידוע לנו היום, כמו כוס השתייה שלי.

הסידרה דארק נט מדברת על טכנולוגיות ועל ההשפעות שלהם, כל פרק חידש לי משהו.
אם הסידרה בדיונית אז לא ראית אפילו פרק אחד. תתחיל מהפרק שלה, לא רק היא מופיעה שם אם אני זוכר נכון.

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

איך הגעת מדיון על קרינה מנורות להזרמת זרם בכיסא חשמלי ??
אני מפסיק את השתתפותי בדיון הזה, באמת שאין טעם.

משה

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”