:הל: בית חכם בטכנולוגיה Z-Wave עם בקר VeraEdge – מהיום גם בישראל

חדשות ועדכונים של HT Magazine
Spook
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 58 פעמים
קיבל תודות: 27 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

MarioMan כתב:אתם שוכחים 2 דברים:

1. זה לא אותו מוצר - אתם משווים מוצר שהיבוא שלו לא חוקי ועל כן מאוד יתכן כי קנייתו בכלל לא אפשרית (במקרה ספציפי. ברור לי היטב שפעמים לא מעטות יש גם הצלחות בעניין, אבל עדיין אי אפשר לקחת את זה כשיטה) לבין מוצר שכן זמין לרכישה.

2. דבר נוסף, שאין לי אסמכתא לגביו אבל אני מניח ומקווה שנכון הוא שבארץ יהיה מי שיתן לכם שירות ומענה ברמה מסוימת ובתקלה הראשונה המערכתית שתהיה לכם אתם תראו כמה זה חשוב.
...
·נכון, זה לא אותו מוצר בדיוק. זה מה שקרוי בתחום הכלכלי ״מוצר חליפי״.
קנייתו בהחלט אפשרית (כל הפורום הזה מתבסס על אנשים שקנו את המוצר עד כה מחו״ל).

MarioMan
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: יונתן פת-יה
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 195 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

Spook כתב:
...
...
·נכון, זה לא אותו מוצר בדיוק. זה מה שקרוי בתחום הכלכלי ״מוצר חליפי״.
קנייתו בהחלט אפשרית (כל הפורום הזה מתבסס על אנשים שקנו את המוצר עד כה מחו״ל).
...
נו אחלה. אז כל מה שאני אומר זה שלבוא בגישה כאילו "שודדים" פה מישהוא זה שגוי כי כמו שהסכמת זה לא אותו מוצר.

זה שיש אלטרנטיבות זה נכון כמו לכל דבר. עם זאת, במקרה הזה קנייתו של אותו מוצר תחליפי אינה בהכרח תמיד אפשרית ויש פה בפורום לא מעט מקרים בהם מוצרים נאלצו לחזור חזרה לחנות כי לא היה אישור לשחררם.

בקיצור, תוספת המחיר כאן היא לא לחינם. "מוצדק" או לא - שכל אחד יחליט עבור עצמו, אבל לבוא ולייצר כאן קביעות חד משמעיות שמתייחסות לכלל הציבור לא נראה לי נכון.

Spook
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #33 

זה לא אותו מוצר בדיוק.
זה כמו לומר שאייפון ואנדרואיד זה אותו מוצר.
זה לא אותו מוצר. יש הבדלים בינהם. ועדיין הם ממלאים לרוב את אותו הצורך.

במקרה הנ״ל ההבדל בין ורה מחו״ל לורה של המשווק הרבה יותר קטן (לדעת רבים).
אני מוכן לקבל את הטענה שזה לא אותו מוצר אלא מוצר חליפי.
אבל עדיין הוא מאוד קרוב אליו ולכן קל מאוד להשוות בינהם ולהחליט מה משתלם יותר לקנות.

mayeast
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

Spook כתב:זה לא אותו מוצר בדיוק.
זה כמו לומר שאייפון ואנדרואיד זה אותו מוצר.
זה לא אותו מוצר. יש הבדלים בינהם. ועדיין הם ממלאים לרוב את אותו הצורך.

במקרה הנ״ל ההבדל בין ורה מחו״ל לורה של המשווק הרבה יותר קטן (לדעת רבים).
אני מוכן לקבל את הטענה שזה לא אותו מוצר אלא מוצר חליפי.
אבל עדיין הוא מאוד קרוב אליו ולכן קל מאוד להשוות בינהם ולהחליט מה משתלם יותר לקנות.
...
·

זה בדיוק אותו מוצר, רק עובד בתדר שונה. התכונות וכל השאר זהים לחלוטין.
זה שאסור עפי חוק התקשורת לייבא את זה - זה בגלל אימפוטנטיות של הרגולרטור שרוצה להמציא תדרים מיוחדים בארץ.
להזכירכם זה אותו רגולטור שמחייב אותנו להעביר אישור משרד התקשורת, רסיברים שמגיעים עם WIFI תקני ורגיל.

שתשווה את מחיר ה VERA פלוס כל הרכיבים הנוספים שאתה חייב לקנות בארץ (בכדי שיתאים לתדר של ה VERA) תראה שההפרש לא רק 500 שח, אלא מצטבר לאלפי שח.

אם היבואן טוען ש 500 שח זה הפסדי, ועבור ספק אחר (אמזון) זה רווחי - אז יש פה בעיה או במחיר שהיבואן מקבל מחול או בתמחור שלו.

Spook
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #35 

יבואן בארץ לעומת אמאזון זה ממש לא אותו דבר.
על יבואן יש עלויות שאין לאמאזון.
ליבואן יש עלויות קבועות שמתפזרות על פחות יחידות שהוא מוכר.
יש לו גם פחות יכולת מיקוח מול הספק מאשר לאמאזון הגדולה.
גם כנראה לייצר לו במיוחד מכשיר עם תדר שמשתמשים בו רק בארץ בכמויות כל כך נמוכות יעלה לו יותר מאשר לייצר מכשיר לכמויות כמו אירופה או ארה"ב. וכן, גם כשזה רק שינוי תדר אז זה עדיין מכשיר שונה בשביל הספק.

כל אלה הסברים למה המחיר של היבואן גבוה יותר מבלי שזה יהיה באשמת אף אחד או באשמת תמחור גרוע.

ra
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 156 פעמים
קיבל תודות: 121 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

היבואן משלם יותר ממי שקונה פרטי באמזון ?

Spook
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #37 

כן.
ליבואן יש עלויות נוספות כמו אחסון, שיווק, אישורים של מכון התקנים.
וכמו שאמרתי, ברגע שהמכשיר לא סטנדרטי ובכמויות קטנות, היצרן גובה על המכשיר סכומים הרבה יותר גבוהים.

באזז
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

מזל טוב דומיקון!
רק כעת אני מקשר שאתה מייבא ומוכר זאת בארץ, שיהיה לך בהצלחה רבה!!

משתמשים יקרים,
אין ספק שחבר'ה כמונו, שנכנסו לתחום דרך האינטרנט ומוכנים לייבא מחו"ל וכו' הם כנראה לא קהל היעד שלו
אך ברור לי שרבים וטובים שלא יכולים ויודעים להתעסק עם זה ולהזמין מחו"ל ועוד ישמחו על המציאה.

יש לי מספר חברים שראו את הבית אצלי ומאוד התלהבו, אך הסגנון רכישה שלהם הוא אחר, וסביר מאוד שהם יתעניינו במוצר הזה.

מה שמעניין אותי ושאלה אליך:
הסיבה שאנחנו לא קנינו את התדר האמריקאי (שמתשובתם הבנתי שתומך בשדרוג תוכנה על ידם גם בישראלי)
הוא מכיוון שהרכיבים שנמכרים בשבילו להתקנה מאחורי מפסקי תאורה (חיבור אפס) הם במתח של 110V
ולכן קונים את האירופאי שהרכיבים שמתממשקים יתאימו ל220V
מה עושים אצלך?

תודה

HTmag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 314 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

דומיקון מציע מבצע לקהילת HT, הבקר VeraEdge Z-Wave 916Mhz ימכר תמורת 600 ש"ח.
בנוסף, %15 הנחה על כל המוצרים באתר דומיקון.

על מנת לקבל את קופון ההנחה, יש למלא את טופס הבקשה באתר:
http://www.domicon.co.il/ht
צוות האתר

OhadG
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 189 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #40 

כל הכבוד, אחלה מבצע למי שמתחיל ומתעניין בהטמעת בית חכם.
בהצלחה!
איזי טורס - EZ Tours - וילות ומלונות בוטיק באירופה
http://www.eztours.co.il

Ohad

morgi23
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 150 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

אורי שיהיה המון בהצלחה!
למרות שאני משתמש בתדר האירופאי ולא חושב שאעבור בזמן הקרוב לתדר הישראלי, אני מפרגן מאוד על המהלך ועל פתיחת שוק ה z-wave בארץ לתחרות (מלבד בזק).

סיכום קצר של היתרונות והחסרונות כמו שאני רואה אותם:
יתרונות - חוקי ומאושר, תמיכה ושירות בישראל, יפתח את השוק לתחרות מול המוצרים של בזק שכבר היום נמכרים במחירים די נוחים.
חסרונות - מחיר ביחס לייבוא אישי, אין עדיין מגוון גדול כמו שקיים בחו"ל.

לדעתי האישית, התדר האירופאי כרגע משתלם יותר, אבל צריך לקחת בחשבון את הסיכונים הקיימים כמו תפיסה של משלוחים ע"י המכס וחוסר בביטוח במקרה של שריפה כתוצאה ממוצר שנכשל (אם וכאשר זה יקרה, מניח שהפרש המחירים יהיו בטלים בשישים לעומת הנזק הכספי, ולא לדבר על פיצוי לצד ג').
שוב, אני אישית, בהתחשב בכל הסיכונים, עדיין מעדיף את התדר האירופאי (בעיקר בגלל המגוון ולווא דווקא בגלל המחיר).
את החשבון אם זה משתלם או לא שכל אחד יעשה בעצמו.

אורי, השלב הבא זה להעלות לארץ את פיבארו, אולי תצליח לגייר גם אותי :D

דומיקון
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 146 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

morgi23 כתב:אורי שיהיה המון בהצלחה!
למרות שאני משתמש בתדר האירופאי ולא חושב שאעבור בזמן הקרוב לתדר הישראלי, אני מפרגן מאוד על המהלך ועל פתיחת שוק ה z-wave בארץ לתחרות (מלבד בזק).

סיכום קצר של היתרונות והחסרונות כמו שאני רואה אותם:
יתרונות - חוקי ומאושר, תמיכה ושירות בישראל, יפתח את השוק לתחרות מול המוצרים של בזק שכבר היום נמכרים במחירים די נוחים.
חסרונות - מחיר ביחס לייבוא אישי, אין עדיין מגוון גדול כמו שקיים בחו"ל.

לדעתי האישית, התדר האירופאי כרגע משתלם יותר, אבל צריך לקחת בחשבון את הסיכונים הקיימים כמו תפיסה של משלוחים ע"י המכס וחוסר בביטוח במקרה של שריפה כתוצאה ממוצר שנכשל (אם וכאשר זה יקרה, מניח שהפרש המחירים יהיו בטלים בשישים לעומת הנזק הכספי, ולא לדבר על פיצוי לצד ג').
שוב, אני אישית, בהתחשב בכל הסיכונים, עדיין מעדיף את התדר האירופאי (בעיקר בגלל המגוון ולווא דווקא בגלל המחיר).
את החשבון אם זה משתלם או לא שכל אחד יעשה בעצמו.

אורי, השלב הבא זה להעלות לארץ את פיבארו, אולי תצליח לגייר גם אותי :D
...
תודה רבה!

לגבי פיבארו - דיברתי איתם , לא מעוניינים. גם אחרים ניסו - ללא הצלחה. אולי בעתיד... :)

לגבי מי מאיתנו שהטמיע מודולים בקירות, אני לא מצפה שיחליף עכשיו מיידית לתדר 916...

לגבי המחירים של המודולים - את המודולים המשלימים - מייבאות חברות שהן שותפות שלי, ואכן המחירים כעת טיפה יותר גבוהים מאירופה, אבל זה ירד משמעותית.

יש דיבור על זה שבזק יוצאים עם שלל רכיבים באפריל הקרוב,אפשר יהיה לקנות מהם, והמחירים שלהם - סבירים בהחלט, גם בהשוואה לשוק האירופי.

מה שבזק מוכרים - תואם גם לורה...

בנוסף - מי שרוכש "באנדל" או יישום מלא של פתרון בבית בדירה, ההבדל במחיר כבר היום הוא של עשרות אחוזים "בלבד".

מי שרוצה פתרון מלא של בית חכם - כולל מתקינים, כולל תכנון וביצוע - מקבל כבר היום את פתרון מלא, ובהבדל מחירים שהולך וקטן, ובטח שלא במחירים של "פעם" , של עשרות אלפי ש"ח, אלא - אלפי ש"ח בודדים בלבד.

אנחנו פותחים קורס של מתקין בית חכם על ZWAVE במאי הקרוב. אני מקווה לראות הרבה אנשים מהתחום שבאים לרכוש מקצוע חדש.
עם פוטנציאל של 2.5 מיליון בתים בישראל - לדעתי יש מקום לכולם.

המסר שאני מנסה להעביר לחברי הפורום - גם אתם יכולים ליישם את הפתרון על 916MHZ...

לכל מי מחברי הפורום שהתרעם על המחיר שפורסם באתר - יכול כעת לרכוש , ובמחיר סביר בהחלט (את הורה אדג' הראשון שלי רכשתי ב 650 ש"ח... )

בקיצור - תהנו, אפשר להתחיל בצעדים קטנים.

·
דומיקון - בית ישראלי חכם יותר
נציגי חברת Vera Control LTD בישראל
הפתרון המלא לבית חכם ישראלי בטכנולוגיית Z-Wave בתדר 916 MHz באישור משרד התקשורת ומכון התקנים
http://www.domicon.co.il/

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #43 

אפשר רגע בהסבר פשוט של כמה משפטים איך זה עובד ואיך מתקינים על דירה עם חשמל תלת פאזי ? הכוונה ברמת התשתית מה נדרש לצורך התקנה.
זה בקר שיושב נגיד בארון חשמל ומתקשר אלחוטית עם אמצעי ההפעלה / כיבוי ?
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

דומיקון
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 146 פעמים

נושא שלא נקרא #44 

@avihuli
·
שלום לך, ברוך הבא.

שאלה לא פשוט ה שאלת.. הרבה נכתב פה בפורום.

באופן פשוט יחסית:

(לגבי ההסבר - הנושא של תלת פאזית פחות משמעותי כאן. )

יש בקר בית חכם - זה מוצר הדומה לנתב ביתי של האינטרנט, ומחובר לנתב שלך בבית.

יש רכיבי קצה (מודולים) - אשר מחוברים למפסקים, שקעים, ומכשירי חשמל בבית (דוד, מזגן, תריסים, שקעים, נורות וכו'...)

הבקר מאפשר לך להתחבר דרך הרשת, הנייד, המחשב - ולנהל את כל ההפעלות השונות.

אתה יכול להגדיר תרחישים והתנהגות אוטומטית של הבית - לדוגמא - תריס נפתח בשמונה בבוקר, דוד נדלק בשש בערב וכו'... השמיים הם הגבול.

מבחינת תכנון - לא חייבים לתכנן מראש , אבל כדאי. משמעות- אפשר להטמיע גם בדירה קיימת בלי תכנון, אבל יהיה יותר פשוט ויותר זול לתכנן מראש (בית בבניה...דירה מקבלן... עדיף תכנון מראש)

דרישה של חוט כחול (אפס) בכל נקודה בקיר בה תרצה שליטה (מודול חכם) - זו התשתית הכמעט יחידה שהיא "מחוייבת" .

זה ממש (אבל ממש) באופן כללי... אם מעניין אותך יותר פרטים - יש המון מידע פה בפורום, תתחיל מהשרשור הדביק של כפרי בראש הפורום.

בהצלחה
דומיקון - בית ישראלי חכם יותר
נציגי חברת Vera Control LTD בישראל
הפתרון המלא לבית חכם ישראלי בטכנולוגיית Z-Wave בתדר 916 MHz באישור משרד התקשורת ומכון התקנים
http://www.domicon.co.il/

cafri
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

Re: :הל: בית חכם בטכנולוגיה Z-Wave עם בקר VeraEdge – מהיום גם בישראל

נושא שלא נקרא #45 

@דומיקון
המון בהצלחה בתחום!

אמנם אני חושב שהמחירים עדין יקרים מדי ביחס לאפשרויות שחברי הפורום משתמשים בהן, אולם אני חושב שזה במשך הזמן המחירים ירדו כתוצאה מהתחרות, וההפרש יהיה מספיק קטן כך שיתאים לקבל יותר רחב, במיוחד לאור יתרונות השרות המקומי.

המחיר המוזל שמוצע לבקר כבר בהחלט סביר!
נסו למצוא תשובות לשאלות הקשורות לZ-Wave בשרשור הדביק שבראש הפורום
שתפו את הרעיונות שלכם בשרשור זה

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT”