LG OLED B7/C7/E7/G7/W7 - שרשור בעלים ראשי

פורום מסכי OLED בחסות LG
תלתל
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 260 פעמים
קיבל תודות: 129 פעמים

נושא שלא נקרא #121 

YYXX כתב:
...
...
·
זה אכן יהיה אירוע מרגש....
זו הפעם הראשונה שהוא יספר על מסך שאכן ראה ובחן במו עיניו ולא קרא עליו בRtings או צפה בסרטוני וינסנט ביו טיוב :wink:
...
·המממ....תן לחשוב....

עקיצה? קנאה? טרול? :roll:

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #122 

תלתל כתב:שחר-תתחדש!(f)

כשאר חברי הפורום למיניהם,כולנו ציפיה והמתנה מורטת עצבים וכסיסת ציפורניים לגזר דינך. 8)

בטוחני ,שתסכם בפרוטרוט ללא משוא פנים את דיעותיך ומסקנותיך לגבי המסך הזה.

שוב,תתחדש ותיהנה !

ליאור
...
·

:lol: :lol: קרעת אותי (f)
כבר אמרתי לך שאתה צריך להיות משורר או סופר..
ותודה על המחמאות, אעדכן בהמשך.

ובינתיים, קחו וידאו קצרצר של וינסנט עם 10 טיפים/טריקים שימושיים בתפעול מערכת ה- WebOS 3.5
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

Re: LG OLED B7/C7/E7/G7/W7 - שרשור בעלים ראשי

נושא שלא נקרא #123 

jacko-il כתב:@Evil-u
·
נכון לכתיבת שורות אלו אני מבסוט עד הגג.
אני עדיין מנסה עם כל מיני תכנים ועם כל מיני מצבים והגדרות.
עד אז, כל שאלה, הצעה, המלצה ובקשה יתקבלו בברכה.
(Y)
...
·

ג'קו תתחדש , האמת אני מצפה לסקירה שלך (f)

בנתיים אם תוכל להתייחס בקצרה לבעיות שהוצגו בשירשורים שגם אתה הגבת בהם :

* מסכים שחורים (תלות ממיר ככל הנראה )

* החלקת תנועה \ תמונה מתפרקת "לחלקים קטנים" \ (לינק)

* תנועה "רועדת"

* הבנתי שיש קיטועים בסאונד דרך ARC שלא קיימים דרך כבל אופטי

תודה מראש

yfital
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #124 

אין לי אף אחד מהצרות שכתבת.
יש קצת טינט בצד שמאל למטה (ורדרד) ואני עדיין לא מצליח להגיע לתוצאה שבא השחור לא נמעך לחלוטין.

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

Re: LG OLED B7/C7/E7/G7/W7 - שרשור בעלים ראשי

נושא שלא נקרא #125 

@pessik
·
תודה חבר (Y)

לגבי הנושאים שרשמת, לדעתי התייחסתי לכל אחד מהם בנפרד בשרשורים בהם הועלו ואף ניסתי לעזור ולתת רעיונות איפה שיכלתי. ובכל זאת, בצורה מסוכמת במקום אחד:

מסכים שחורים
דווח רק ממספר חברים שמשתמשים בממיר הוט (אולי רק הוט מגי'ק?) עם המסך. לדעתי הבעיה נפתרת כאשר בוחרים אות 1080i במקום ה- 1080p או AUTO. לא ברור מה גורם לבעיה מראש, אולי עדכון של LG במסך אולי משהו בממיר, אין לי מושג. (מיותר לציין שלא נתקלתי בזה. גם עם Yes וגם בחיבור למחשב וה- PS4 לא קרו לי דברים מהסוג הזה).

תנועה רועדת + החלקת תנועה \ תמונה מתפרקת "לחלקים קטנים"
אני חושב שאני מבין על מה הרבה מדברים בפורום ובכלל ברשת. אני יכול להתחבר לזה משום שכך הרגשתי בערך לפני כמה שנים כאשר רכשתי את מסך ה- LG הראשון שלי. לדעתי מדובר בשיטת Sample and Hold הקלאסית של LG. ככה הם עובדים, גם ב- OLED כמו גם ב- LCD. כנראה עם OLED מקבלים לזה דגש שלילי דווקא בגלל אחד היתרונות של ה- OLED שהוא מעבר מהיר מאד בין גוון לגוון אחר. אם במסכי LCD עוד היה טשטוש טבעי שהיה עוזר מעט בתנועה אז ב- OLED המעבר בין פריים א' לפריים ב' מעט יותר ארגסיבי לעין שלנו ולכן מתפרש אצל הרבה כתנועה מרצדת. שימוש מצד LG במנגנון כמו BFI לדוגמא היה יכול אולי להעלים את התחושה אך זה היה בא על חשבון עוצמת הארה ממוצעת. מה גם שהרבה משתמשים לא אוהבים כלל את ה- BFI בגלל שזה נראה להם מהבהב בעיניים.
בכל אופן, IT IS WHAT IT IS. לפני כמה שנים גם לי זה הרגיש מעט מרצד, אך כיום התרגלתי לזה ואין לי יותר בעיה עם זה. כמו כן, ממליץ לכולם בתכנים של 24p לדאוג להפעיל בהגדרות [קולנוע אמיתי] זהו הפיצ'ר שדואג לחילוץ נכון והכפלה של כל פריים 5 פעמים כך שתהיה התאמה ל- 120 הרץ הטבעיים של הפאנל. (זה גם המנגנון שמבצע את ה- Reverse 3/2 Pulldown לתכני 24p שמועברים ניגד בתוך אות 60i/p). בנוסף ממליץ להפעיל את ה- [Trumotion] על משתמש ולהשאיר Dejudder על 0 ואת ה- Deblur על 10. אפשר מעט להחליק את התנועה מלאכותית עם הכנסת פריים ביניים עם Dejudder על 1 נניח. זה מכניס מעט ארטיפקים אך התנועה מעט משתפרת ופחות מרצדת. שכל משתמש יחליט אם עצמו מה הפשרה העדיפה עליו בהתאם לטעם ותכן.
עוד מנגנונים שלפעמים עושים הרבה נזק ולא מועילים הם חדות, ניקוי הרעשים, ניקוי הרעשים של MPEG, סופר רזולוצייה וחדות. אלו מנגנונים שנועדו לחלץ יותר מידע (בצורה מלאכותית לגמרי) מתכנים באיכות נמוכה יחסית. אין סיבה להפעיל אותם על תכן איכותי (סרטים באיכות גבוהה ובטח ובטח עם מדברים על בלו-ריי ו/או 4K HDR וכו'). לפעמים מרוב שהם "מנקים" את התמונה ומנסים לחלץ ממנה מידע הם הורסים את המידע הקיים שם. תוסיפו על כל זה החלקת תמונה [Trumotion] מוגזם וקבלתם משהו שפשוט לא מצליח לחבר את הפריים הנוכחי עם הפריים הבא, בטח ובטח אם מדברים על תנועה מהירה בתכני SD SDR נניח של Yes. בקיצור, צריך לשחק עם כל הגדרה והגדרה ולראות אם היא גורעת או עוזרת ולעשות את זה חכם בהתאם לתכן עצמו.
ובאופן כללי רשמים ראשוניים שלי עם שידורים באיכות נמוכה - זה לא להיט. אני עם Yes וזה לא נראה להיט. ערוצי SD (כמו ספורט 5 למשל) נראים די רע אבל היי, הם נראו רע גם קודם על בערך כל מסך שהיה לי עד היום. אני די משוכנע שדווקא המעבר למסך גדול יותר (אני עם ה- 65 אינץ' למרחק של כ- 2.6 מטר) הוא התורם העיקרי לאיכות הנמוכה. ערוצים באיכות HD כבר נראים סביר סה"כ (מפתיע אותי שדווקא ערוצים כמו 11, 12, 13 ו- 14 נראים די טוב ביחס לערוצים אחרים ביס) אבל לא משהו שיגרום לכם לרוץ לספר לחבר'ה.

אמרתי ואומר שוב, מי שעיקר הצפייה שלו הם ערוצי הברודקאסט בישראל (לא חשוב בכלל כרגע אם זה הוט, יס, סלקום או אחר) אולי אין לו מה לרוץ ולחפש את ספינות הדגל ולרוץ ולקחת מסך ענק "להעצים את החוויה". אני לפחות כאן בשביל מה שבאמת חשוב לי - סרטים, סדרות ומשחקים. וכשזורקים על המסך הזה חומר עם ביטרייט ורזולוצייה סבירים ומעלה הוא יודע לייצר תמונה מהממת. וזה לא חייב להיות סרטוני דמו ולא חייב בלו-ריי מלא 4K UHD מנגן דיסקים חיצוני - נגנו לכם איזה סרט מנטפליקס בדולבי ויז'ן כמו Okja או The Ridiculous 6 (מדבר רק על איכות וידאו/אודיו ולא על איכות הסרטים עצמם כרגע) ותגידו לי שהתמונה לא מרשימה אתכם. I dare you. גם סרטים רגילים לחלוטין (דהיינו 1080p מהתקן חיצוני או נטפליקס וכו') נראים נפלא.

קיטועים בסאונד דרך ARC
כן, קראתי כמה תלונות כאלה. לא נתקלתי אצלי אפילו פעם אחת.
מחובר לכניסת/יציאת ה- ARC הנכונות במסך וברסיבר (פיוניר VSX 1131) ועובד לי פיקס. אני אחרי שעות רבות של צפייה במגוון תכנים, מ- Yes, דרך מחשב אישי ונטפליקס ועד גיימינג מ- PS4. אף לא קפיצה או בעיה אחת, עובד לי חלק. כנ"ל גם לגבי השליטה על הרסיבר (כיבוי/הדלקה) אם אני מאפשר את האפשרות הזו ב- Simplink.

אם יש עוד שאלות אשמח לעזור (b)
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 453 פעמים

נושא שלא נקרא #126 

איזה רסיבר יש למשתמשים שחווים קיטועים בסאונד ב-ARC?

fmiki
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #127 

שאלה לגבי המנגנון שהמסך מפעיל כשהוא כבוי ("שטיפה של הפיקסלים או איך שנקרא לזה),
האם אני צריך להפעיל אותו בצורה כלשהי? או שפשוט אין צורך לגעת בשום דבר וזה נעשה אוטומטית לאחר מספר שעות של עבודה רצופה וכיבוי המסך?

YYXX
טרול
טרול
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #128 

fmiki כתב:שאלה לגבי המנגנון שהמסך מפעיל כשהוא כבוי ("שטיפה של הפיקסלים או איך שנקרא לזה),
האם אני צריך להפעיל אותו בצורה כלשהי? או שפשוט אין צורך לגעת בשום דבר וזה נעשה אוטומטית לאחר מספר שעות של עבודה רצופה וכיבוי המסך?
...
·
אוטומטית.

shayze
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 139 פעמים

נושא שלא נקרא #129 

@fmiki
זה אוטומטי
עלינו לשמור על איכות הסביבה למען ילדינו. לפעמים פעולות קטנות כל יום עושות שינוי גדול.

The story of stuff
http://www.storyofstuff.com/

bugsbunny
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 111 פעמים
קיבל תודות: 32 פעמים

נושא שלא נקרא #130 

@Nemesis

לי יש onkyo 509 - האודיו ברסיבר מזוהה כ-DD+ (ברסיבר יש אפשרות ל-7.1 אין פענוח לאטמוס)
לא הצלחתי להגדיר בטלוויזיה למנוע מלהוציא DD+ כדי לראות אם זאת הבעיה.
·

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 453 פעמים

נושא שלא נקרא #131 

אני עם B6 ורסיבר Yamaha. מעביר DD רגיל כמדומני.
גם לי יש לעיתים קיטועים. מה שמעניין, יש תכנים בהם יש הרבה קיטועים יחסית, ותכנים בהם אין בכלל.
מוזר מאוד.

עריכה:
אני מתייחס לנטפליקס המובנה.

Bernardoko
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

התקנה צמודה לקיר

נושא שלא נקרא #132 

הי,

מישהו יכול לצלם את המתקן שמגיע עם ה-65C7.

אני מעוניין בהתקנה צמודה לקיר, ואני לא יודע בדיוק איפה לעשות את התעלה בתוך הקיר.
האם ממשל במרכז מאחורי הטלויזיה, או יותר לצד איפה שישנם כל חיבורי ה-HDMI.:מבולבל:
אשמח להמלצות.

תודה

tzahi
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 59 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

Re: התקנה צמודה לקיר

נושא שלא נקרא #133 

Bernardoko כתב:הי,

מישהו יכול לצלם את המתקן שמגיע עם ה-65C7.

אני מעוניין בהתקנה צמודה לקיר, ואני לא יודע בדיוק איפה לעשות את התעלה בתוך הקיר.
האם ממשל במרכז מאחורי הטלויזיה, או יותר לצד איפה שישנם כל חיבורי ה-HDMI.:מבולבל:
אשמח להמלצות.

תודה
...
·
פתחתי שרשור עם אותה בקשה שבוע שעבר, תחפש אותו ותמצא שם כמה תמונות.
בכל מקרה, כשאתה עם הפנים למסך, חיבור החשמל זה בצד ימין למטה ושאר החיבורים הם בצד שמאל למטה.
שים לב שהכבל חשמל לא נתיק וקצר מאוד.

lior_lavi
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #134 

שלום לכולם,

רציתי להגיד תודה באופן כללי לכל מי שסיפק מידע וענה על השאלות, חפרתי וקראתי המון חומר באתר הזה. (Y) (b)
אחרי שראיתי בעיניים C7 ובמקביל הייתה ירידת מחירים, הזמנתי "B7 55 ועכשיו אני לא יכול לחכות.

דיברו כאן על אנשים שמשדרגים מפלזמות 42" בנות עשור...
אז אני מחשיב את עצמי כמקרה קשה במיוחד: אני מת על התמונה של CRT (אם יש למישהו מוניטורים של סוני PVM או BVM דברו איתי...) ואני משדרג ישירות ממסך CRT 16:9 של טושיבה בגודל 32" (!) ששוקלת 80 קילו אגב.
הילדים שלי עוד לא מבינים מה מצפה להם...
אז שוב תודה ונתראה בתמונות ;)

ליאור.

תלתל
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 260 פעמים
קיבל תודות: 129 פעמים

נושא שלא נקרא #135 

lior_lavi כתב: אז אני מחשיב את עצמי כמקרה קשה במיוחד: אני מת על התמונה של CRT (אם יש למישהו מוניטורים של סוני PVM או BVM דברו איתי...) ואני משדרג ישירות ממסך CRT 16:9 של טושיבה בגודל 32" (!) ששוקלת 80 קילו אגב.
הילדים שלי עוד לא מבינים מה מצפה להם...
אז שוב תודה ונתראה בתמונות ;)

ליאור.
...
·8O מקווה שאנשים לא יחשבו שזה אני....:lol:

תתחדש

ליאור

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”